18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przejeżdzanie na rowerze na pasach wg Tata Jason POLAK

jacekmatys • 2013-05-12, 08:59
W krótkim opisie koleś aż się prosi o mandat.Ale i straż wiejska też obcykani w swoim fachu.


be...........ur

2013-05-12, 15:47
uch achh ale fajny filmik o tra la la a te mądre komętarze o super ----- studęcik studęcik ma h*ja jak pręcik

indrikoterium

2013-05-12, 15:53
Suty_dziobaka napisał/a:

Tym razem strażnicy miejscy mają rację. ch*j, że zielone światło. ch*j, że pasy. Dzieciaki trzeba uczyć, by ZAWSZE przeprowadzały rower przez jezdnię. Ojciec daje im zły przykład i kiedyś może to mieć tragiczne konsekwencje. Ciekawe czy nagra podobny filmik z pogrzebu własnej córeczki... :roll:




aaaaaaaa czyli jak prowadzę rower obok sebie idąc pasami to otacza mnie magiczne pole siłowe, ok tego nie wiedziałem

Dz...........ak

2013-05-12, 15:57
indrikoterium napisał/a:


aaaaaaaa czyli jak prowadzę rower obok sebie idąc pasami to otacza mnie magiczne pole siłowe, ok tego nie wiedziałem



Słabo władasz ironią... :roll:

Biker50

2013-05-12, 15:59
Co za kraj nawet z takiej pierdoły trzeba robić problemy. Prze przejście rower się przeprowadza i tyle!!!

Jak go auto pie**olnie na owych pasach bo nie zauważy, że wjeżdża z większą prędkością niż wchodzą piesi i z syna czy, też córki zrobi kalekę to również będzie uważał, że przepis absurdalny?

Skrajnie nieodpowiedzialny rodzic i tyle!!!!

Zawsze jak mu przechodzenie przez pasy nie pasuje może się do Kongo albo na Antarktydę przeprowadzić, tam tego problemu nie będzie miał.


KacperskiDGG

2013-05-12, 16:01
Przez przejście (jak wskazuje nazwa) się PRZECHODZI.
Przejeżdża się przez przejazd. Co za pajac :homer:

wowku

2013-05-12, 16:02
Zwolnić w p*zdu darmozjadów. całą tą straż miejską. tylko się czepiają uczciwych ludzi.

sauerps

2013-05-12, 16:15
idiota który wrzucił ten filmik jest idiotą który wrzucił ten filmik i na tym się kończy jego rola

panzer_IVh

2013-05-12, 16:40
Prawo-skręt to jeszcze w miarę, jedziesz wolno skupiasz się tylko na pieszych i samochodach z lewej.

Gorzej z lewoskrętami, np w Warszawie skrzyżowanie Górczewskiej z Deotymy (https://maps.google.pl/maps?q=g%C3%B3rczeswka+warszawa&hl=pl&ie=UTF8&ll=52.238791,20.948114&spn=0.002111,0.006711&sll=52.24755,21.193789&sspn=8.648097,27.487793&t=m&z=19&layer=c&cbll=52.238641,20.948026&panoid=iy1LYciWO-ybR8iV5-bK-w&cbp=12,83.83,,0,12.26)

Skrzyżowanie mimo iż nie wygląda strasznie to czasami sprawia kłopoty przy lewoskręcie.
Po pierwsze Górczewska jest ruchliwa, dużo samochodów więc się czeka, za Tobą też spora kolejka, więc jest presja żeby nie zamulać. I tutaj musisz uważać na samochody jadące prosto, skręcające w prawo (tam gdzie Ty) i w dodatku pilnować czy przypadkiem samochody z prawej strony nie zaczęły już jechać (często jadący z prosto przeskakują na żółtym i nie da się opuścić skrzyżowania zanim tym z prawej nie zapali się zielone). Do tego dochodzą piesi i właśnie rowerzyści, który co gorsza mają tam przejazd rowerowy więc mają prawo śmigać.
Głowa jedna, oczu dwoje i mimo że jam nigdy kolizji żadnej nie miałem, skręt naprawdę mało przyjemny, brakuje tylko tramwaju.

Niebezpiecznie jest jak zdecydujesz się zaliczyć lewoskręt żółtym tuż przed czerwonym, też bardzo łatwo a małe bum.

A co do przepisu, mimu wszystko wydaje mi się bezsensowny (zsiadanie z roweru). Wg mnie powinien być nakaz zwolnienia do prędkości pieszego i zakaz wyprzedzania pieszych na przejściu. Uniknęło by się sytuacji takich jakie opisał kolega parę postów wyżej.

Jeżeli mieli by go znieść to równolegle z wprowadzeniem ubezpieczenia OC dla rowerów(czemu też jestem przeciwny), chce zapie**alać, obijać samochody i się łamać to niech tak robi, ale niech Bogu ducha winny kierowca, któremu jakiś bezmyślny dzieciak wyjedzie przed maskę/w bok, zza grupy pieszych nie będzie miał przez niego dodatkowych problemów.

solton021987

2013-05-12, 16:45
no to według tego przepisu inwalidzi tez powinni zsiąść z wózka i go przeprowadzić ponieważ nie wolno przejeżdżać gdzyż jest to przejście a nie przejazd. kolejna durnota nie występująca w żadnym innym kraju.
@booore
Jesteś j***nym debilem i winna ewidentnie leży po twojej stronie, gdyż kodeks ruchu drogowego wyraźnie mówi o sytuacji która opisałeś i nie zależnie jak szybko ktoś sie porusza po przejściu, nawet jeśli ma czerwone twoim obowiązkiem jest zachować szczególna ostrożność(jako kierującego pojazdem) przy przejściu dla pieszych i każdego kto znajduje sie na przejściu przepuścić niezależnie od światła.
Idąc twoim popie**olonym tokiem rozumowania "ktoś wszedł/wjechał na przejście na czerwonym mam prawo go rozjechać''. Nie qrwa!!! masz zawsze debilu sie rozejżeć jak kierujesz samochodem przed przejściem czy ktoś nie wszedł niezależnie od światła.

I2ufu5

2013-05-12, 16:48
Ciekawe ilu z was przeprowadza rower przy zielonym świetle uprzednio czekają minute aż zgaśnie czerwone.
A dla tych co mają argument że rowery dają mniej czasu na reakcje, ch*ja prawda po to są k***a światła żeby dać ten twój pie**olony czas na reakcje.

Mleczarzmail

2013-05-12, 16:57
Oookej to ma znaczenie tylko wtedy jak sie zapie**ala, a pan tata dżejson czy kto to k***a jest wyrażnie zwolnił, można chyba powiedzieć, że do prędkości idącego człowieka. Nie uważam więc żeby w jakikolwiek sposób narażał siebie i dzieciaka na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

ellsworth

2013-05-12, 17:12
booore napisał/a:


mam skręcić w prawo, podjeżdżam pod sygnalizator, zatrzymuję się bo mam czerwone, zaświeca się zielona strzałka więc ruszam i dojeżdżam do pasów po prawej. Ponieważ jest to czteropasmówka z wysepką na środku, a ludzie mający zielone zdążyli dojść dopiero do wysepki - ruszam.


Tak, tak. A gdy stoisz do tej zielonej strzałki jako drugi, trzeci czy któryśtam to napeeeeeeeewno zatrzymujesz się przed strzałką, a nie wjeźdżasz na skrzyżowanie za poprzednikiem, prawda? :idzwch*j:

Br...........ki

2013-05-12, 17:13
Jeśli myślicie że ten przepis ma sens to pewnie od dłuższego czasu nie byliście na rowerze.... Nie ma większego znaczenia czy ktoś przejeżdża na rowerze czy na pasach ŻADNEGO w kwestii bezpieczeństwa, i tu i tu trzeba się rozejrzeć. Jedynie dla kierowcy to jest lepiej bo na rowerze szybciej przejedzie.
Biker50 napisał/a:


Jak go auto pie**olnie na owych pasach bo nie zauważy, że wjeżdża z większą prędkością niż wchodzą piesi i z syna czy, też córki zrobi kalekę to również będzie uważał, że przepis absurdalny?


co ma za znacznie prędkość tutaj w tym przypadku? To jest na światłach więc większość aut będzie mieć czerwone, a jeśli nie to warunkowe w którym i tak powinien zachować szczególną ostrożność, a po drugie jeśli ktoś wjedzie na pasy (wystarczy że tylko dotknie ich jedną nogą) to kierowca musi się zatrzymać, nie ma tak że przejedzie bo zdąży...


ellsworth napisał/a:


Tak, tak. A gdy stoisz do tej zielonej strzałki jako drugi, trzeci czy któryśtam to napeeeeeeeewno zatrzymujesz się przed strzałką, a nie wjeźdżasz na skrzyżowanie za poprzednikiem, prawda? :idzwch*j:


Zgodnie z przepisami powinien się zatrzymać przed tą zieloną strzałką jak przed znakiem "STOP"

zonk

2013-05-12, 17:22
solton021987 napisał/a:

no to według tego przepisu inwalidzi tez powinni zsiąść z wózka i go przeprowadzić ponieważ nie wolno przejeżdżać gdzyż jest to przejście a nie przejazd. kolejna durnota nie występująca w żadnym innym kraju.
@booore
Jesteś j***nym debilem i winna ewidentnie leży po twojej stronie, gdyż kodeks ruchu drogowego wyraźnie mówi o sytuacji która opisałeś i nie zależnie jak szybko ktoś sie porusza po przejściu, nawet jeśli ma czerwone twoim obowiązkiem jest zachować szczególna ostrożność(jako kierującego pojazdem) przy przejściu dla pieszych i każdego kto znajduje sie na przejściu przepuścić niezależnie od światła.
Idąc twoim popie**olonym tokiem rozumowania "ktoś wszedł/wjechał na przejście na czerwonym mam prawo go rozjechać''. Nie qrwa!!! masz zawsze debilu sie rozejżeć jak kierujesz samochodem przed przejściem czy ktoś nie wszedł niezależnie od światła.



Pacanie jeden jedź na zachód. Holandia, Niemcy tam wszyscy mają wpojone zasady że po przejściu się przechodzi. Oczywiście polaki z bólem znowu wolą sprzeciwiać się.

piotrekpiotrek

2013-05-12, 17:26
Tutaj chyba chodziło o zagrożenie pieszych na pasach. Tylko 100zł? W bogatym kraju żyjemy.