18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Premiera Wiedźmina

StulejkaiBezrobocie • 2015-05-20, 00:18
Jako że jestem patriotą postanowiłem zakupić tą grę w dniu premiery, bo niecodziennie spotyka się sytuację w której polacy są na równi z amerykanami i cały świat czeka z niecierpliwością na ich dzieło :-D Byłem około 20 minut przed czasem i kiedy dotarłem na miejsce moim oczom ukazał się wielki tłum, słychać było szum, wrzaski, slowa wiedźmin, wiedźmin otwórzcie wreszcie... atmosfera była tak gęsta jak kadzidła w grze Max Payne podczas ostatecznej konfrontacji z Jackiem Lupino. Około 40% ludu stanowiły gimgówna ze swoimi tatełami i mamełami i przy rodzicach zachowywali się w miare grzecznie, natomiast wiekszą część stanowili kuce w wieku od 20 do 30 lat. Akurat miałem nieprzyjemność stanąć sobie obok takiego i powiem wam, że nie zwróciłem nawet uwagi na niego ale tak stoje pare sekund i nagle do mojego nosa dociera ostry zapach potu i niemytych gdzieś od tygodnia jajec :samoboj: . Spoglądam na niego i widzę faceta około 27 lat z zaawansowanymi zakolami i mimo tego wlosami spiętymi w kucyk, ryj aż czerwony od pryszczy, ramiona jak gałązki i czarna koszulka z napisem gdy sie urodziłem to diabel powiedział o kurrwa konkurencja :lol: Ale to jeszcze nic! Okazało się, że trzymał miejsce dla swojego kolegi i gdy go tylko zobaczył krzyknął: Łukasz!!! Tutaaaaj!!! i buchneło mu z ryja takim smrodem, że ledwie tam ustałem nie mdlejąc. Jego kolega też dobry struksy, marynarka i wyglad jak pan kleks bródka, wąsy i czupryna na bitelsa. A jak zaczęli pierrdolić to rany bąbel w kółko można było slyszeć optymalizacja, zerrikańscy czarownicy, jedynka była genialna, a dwójka ch*jowa, wydajność, karta graficzna, no kurrwa mać! Ten co doszedł to ponoć wydal na nowego kompa 2 pensje i kupił go tylko z myślą o tej grze, a ten drugi tak się wczuł, że zaczał mu tlumaczyć dlaczego jedynka ma lepszy system walki i udawał, że trzyma w reku miecz i napierrdala się z wyimaginowanymi przeciwnikami :idzwch*j: Ludzie aż się odsuwali bo bez wątpienia stulejarz wpadł w jakiś trans. Ale to jeszcze nic! W tej chwili doszedł do nich 3 kompan gruby jak 120 kg wpie**alajacy cheesburgera wypisz wymaluj Patryk rozgwiazda ze Spongeboba. Tylko slyszalem od tego wieprza HOHOHOHO HYHYHYHYYH WIEDZMIN JEEEEEEEE. Nagle wieprz zrobił lubieżny uśmiech i powiedział: CIEKAWE JAKIE DZIEWCZYNKI BEDA W TEJ CZESCI HIHIHI. Tamci dwaj tez jakby się zarumienili. Ja postanowilem porobić beke i zagadalem do niego: Fajnie by było być takim wiedźminem i tyle r*chać, co? a ten: NOOO STAAAARYYYY i dalej do niego: a ty co? masz jakąś swoją Triss Merigold? (gruby wygladał na 30 lat) a ten: no jeszcze nie i wyraźnie towarzystwo spoważniało i posmutniało, dodał jeszcze minute potem że na razie o tych sprawach nie myśli i że jeszcze ma czas. Stulejarz z kucem zaczął gadać za to, że jego ideałem zawsze była shani ciekawe ile upojnych chwil spedził z jej kartą seksu z pierwszej części. W ten oglosili, że otwieraja premiere i swolocz rzuciła się jak po darmowe telewizory, dopiero po okolo pól godziny się mogłem dopchać po swój egzemplarz.

Ka...........ki

2015-05-20, 21:27
Mała historia z życia:
Piszę licencjat o tłumaczeniu książki z wiedźminem. Gadam z Erasmusami w pubie o studiach, mówię co studiuję.

Ja: Kojarzysz grę The Witcher?
Francuz: Czekaj czekaj... tak, to na podstawie Sapkowskiego. Czytałem "The Last Wish" po francusku.

I śliczna rozmowa o archaizacjach. No cudo po prostu.

I tyle. Lem i Sapkowski to jedyni polscy autorzy, którzy wciąż są atrakcyjni za granicą. Znam też paru Niemców, którzy czytali Quo Vadis, ale to już nie ta generacja.

Dodam jeszcze, że Francuz twierdzi, że we Francji Sapkowski jest znany - kto interesuje się fantastyką, ten powinien przeczytać, mniej znany od Game of Thrones, ale na pewno nie ignorowany. Ciężko mi uwierzyć, ale mam nadzieję, że tak jest.

Mkbewe-zwany-Diabłem

2015-05-20, 21:56
Dlaczego akurat gdy mi się spalił komputer wszyscy trąbią o grach? Tyle terabajtów gier naściąganych i człowiek sobie myśli że nie ma już w co zagrać, a tu nagle trach po kompie. A jak nie ma to 5 miesięcy spokoju nawet się różnicy nie zauważyło ale potem myślisz sobie: Stalkera bym sobie odświerzył, Vietconga przeszedł... a tu nie ma na czym.

A co do Ubisoftu to to po prostu banda złodziei jest. Co roku nowe Asasyny (kto to kupuje?), ze Splinter Cella zrobili człowieka małpe (ruchy w AC), Brothers in Arms niedokończone I jeszcze Far Cry 4 nie chodził na kompie na którym 3 działał na wysokich detalach. Dziękuję za uwagę, idę po maść :-D

ellsworth

2015-05-21, 08:16
Ptoon napisał/a:



To mam dla ciebie takie małe ćwiczenie umysłowe. Kojarzysz firmę UBISOFT? Pewnie tak, każdy kto chociaż trochę kiedyś w coś grał kojarzy.
Pamiętasz jakąś grę tej firmy?
.
Mnie pierwsze do głowy przychodzi Assassin's Creed, ale nie trzeba być nerdem i nolifem żeby wymienić jeszcze kilka.
.
Wiesz że ubisoft jest z Francji, a assassin to wielkie dzieło Francuzów? Pewnie nie... bo nikogo nie obchodzi skąd jest gra, nie ma prawdziwych aktorów, nie ma prawdziwych miejsc, tłumaczy się domyślnie na angielski i tyle.
Więc co do tego świata co czeka z niecierpliwością na wiedźmina, to owszem hype jest, wszyscy o tym mówią, ale jak 10% połączy to w jakikolwiek sposób z Polską to będzie dobrze.


Nie zgodzę się. Assasin's Creed jest grą pesudo hisoryczną więc wyprodukowana w każdym kraju wyglądałaby tak samo, natomiast Wiedźmin jest bardzo głęboko osadzony w kulturze i mitologii Słowiańskiej, a taki amerykanin pod tym względem prędzej skojarzy to z Polską niż jakimiś Czechami czy Słowacją (której pewnie nawet od Słowenii nie odróżni) wielkości naparstka.

voidinfinity

2015-05-21, 12:00
Treter napisał/a:

Ja tam wolałabym kupić Wieśka z moim facetem, wspólnie obr*chać ten zakup, a potem pograć na zmianę na naszym zajebistym kompie.
Niestety, nie mam pieniędzy ani na kompa, ani na Wiedźmina. Pozostało mi obr*chać moją biedę :D



Musisz dogadać się z tymi co mają wiedźmina i kompa - i nie mają z kim obr*chać :krejzi:

baskecik

2015-05-23, 07:46
jesli chodzi o opisana sytuacje smierdzacego ryja oraz lukasza co wydal dwie pensje na komputer...
w grudniu 2014 r rozmawialem z kolega, ktory ze mna pracuje i powiedzial, ze kupil komputer za 9 tys zlotych zeby mogl grac w wiedzmina na ultra....
gosc 30 lat, zona dziecko... eh... dla mnie debil

Pierre d'Ollony

2015-05-23, 08:00
ellsworth napisał/a:


Nie zgodzę się. Assasin's Creed jest grą pesudo hisoryczną więc wyprodukowana w każdym kraju wyglądałaby tak samo, natomiast Wiedźmin jest bardzo głęboko osadzony w kulturze i mitologii Słowiańskiej, a taki amerykanin pod tym względem prędzej skojarzy to z Polską niż jakimiś Czechami czy Słowacją (której pewnie nawet od Słowenii nie odróżni) wielkości naparstka.



Eh bzdura, świat wiedźmina jest osadzony w zlepku wierzeń i mitów praktycznie całej kultury europejskiej. Gdzie u słowian elfy, krasnoludy, gnomy, trolle czy alpy? Nie mówiąc już o dośc istotnym motywie z króla artura...