18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prąd gratis

nowynick • 2018-02-01, 10:01
Tani i ekologiczny sposób na uzyskanie prądu dla kilkudziesięciu domów, tudzież samochodów, tudzież ogrzania chaty. To przez takie pomysły Putin, Araby i Ślązacy nie mogą spać po nocach.

nawet o rybciach pomyśleli (chociaż po mojemu na wlocie z rzeki wystarczyła by kratka i można by zwiększyć obroty turbiny ;) )

Wiewór

2018-02-01, 10:38
W Polsce nie można mieć własnego źródła prądu. To nielegalne bo państwo nie zarabia.

loleklbn

2018-02-01, 10:47
nie jestem wielkim ekologiem ale to rozwiązanie mi się podoba ;] pomijając że już było kilka lepszych i bardziej ekologicznych rozwiązań których patenty 'znikneły ' z niewiadomych przyczyn zaraz po tym jak kilku gości w czarnym garniaku odwiedziło pomysłodawców ;p

janlew

2018-02-01, 10:50
Zajebiste. Robi prąd i paprykarz szczeciński jednocześnie. Gdzie się pojemnik na ryż montuje?

nowynick

2018-02-01, 10:51
Abraxus napisał/a:

W Polsce nie można mieć własnego źródła prądu. To nielegalne bo państwo nie zarabia.



Really?


W Polsce się nie możesz do sieci energetycznej podłączyć. W cywilizowanych krajach jak masz nadwyżkę prądu to odsprzedajesz ją elektrowni (licznik się cofa). W PL niestety nie, ale sam dla siebie możesz napierdzielać jak elektrownia atomowa :amused:

Kamil10923

2018-02-01, 11:00
Abraxus napisał/a:

W Polsce nie można mieć własnego źródła prądu. To nielegalne bo państwo nie zarabia.



moj znajomy na dachu ma ogniwa i latem sprzedaje prad DO elektrowni, nie wiem o czym mowisz nawet na tym zarabia

nowynick napisał/a:



Really?
Obrazek

W Polsce się nie możesz do sieci energetycznej podłączyć. W cywilizowanych krajach jak masz nadwyżkę prądu to odsprzedajesz ją elektrowni (licznik się cofa). W PL niestety nie, ale sam dla siebie możesz napierdzielać jak elektrownia atomowa :amused:



sprzedawac porad do elektrowni tez mozna

Wiewór

2018-02-01, 11:04
Inaczej, żebyście się nie zesrali z oburzenia.
W Polsce nie można produkować i sprzedawać prądu bo trzeba mieć koncesję.
Na domowe potrzeby można.
Lepiej wam?

nowynick

2018-02-01, 11:13
:roll:

ja tylko prostuje, żeby posiadacze fotoogniw czy agregatów nie posrali się, że wchodzą w konflikt z prawem

@Kamil10923

dawno się tym nie interesowałem, kilka lat temu chciałem fotoogniwa montować, ale się okazało, że na tamten czas przepisy były inne, jeśli je zmienili to tak powinna właśnie wyglądać dobra zmiana, a nie rozpieprzanie trójpodziału władzy...

BundyR

2018-02-01, 11:19
fajne, tylko nikt nie zginał, nawet ta sztuczna ryba

nowynick

2018-02-01, 11:31
BundyR napisał/a:

fajne, tylko nikt nie zginał, nawet ta sztuczna ryba



łap selfie z trupem na pocieszenie :amused:

poligon6

2018-02-01, 11:48
"sprzedawac porad do elektrowni tez mozna"

Problem w tym że ten prad TRZEBA sprzedać by potem go kupic. Trzeba mieć stos pozwolen i zrobić w ch*j drogie przyłacze. Nie mozesz sobie kupić wiatraka i sprzedawać sąsiadom, musisz to robic przez energetyke.

Oczywiscie mozesz sobie postawić pare paneli i mały wiatraczek na potrzeby własne


Krak

2018-02-01, 13:04
nowynick napisał/a:



W Polsce się nie możesz do sieci energetycznej podłączyć. W cywilizowanych krajach jak masz nadwyżkę prądu to odsprzedajesz ją elektrowni \



Hibernatus? (słowo)

nowynick napisał/a:

uzyskanie prądu dla kilkudziesięciu domów, tudzież samochodów, tudzież ogrzania chaty.


Nie masz pojęcia jak mało kW z tego wychodzi przy takiej rzeczce.

Al...........rt

2018-02-01, 14:12
"rural area"
"unskilled worker"
Chile.

Żeście k***a nie widzieli dziadostwa i dwóch lewych rąk u wykwalifikowanej inżynieriady ze stref równikowych.

Pitok

2018-02-01, 14:13
Ciekawe co jak człowiek, pies itp. tam wpadnie.

zwierzak30

2018-02-01, 14:17
@ UP
Pewnie jakiś idiota się znajdzie i będzie próbował :)