18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prąd gratis

nowynick • 2018-02-01, 10:01
Tani i ekologiczny sposób na uzyskanie prądu dla kilkudziesięciu domów, tudzież samochodów, tudzież ogrzania chaty. To przez takie pomysły Putin, Araby i Ślązacy nie mogą spać po nocach.

nawet o rybciach pomyśleli (chociaż po mojemu na wlocie z rzeki wystarczyła by kratka i można by zwiększyć obroty turbiny ;) )

wormgoro

2018-02-01, 14:18
Kamil10923 napisał/a:



moj znajomy na dachu ma ogniwa i latem sprzedaje prad DO elektrowni, nie wiem o czym mowisz nawet na tym zarabia



sprzedawac porad do elektrowni tez mozna



Tak tak... kolega mi kiedyś powiedział.... nie pie**ol bo jest tak:


W Polsce z paneli na dachu w małej instalacji nie da się zarobić bo nie odsprzedajesz nic elektrowni tylko zostajesz zwolniony z części opłat. Z tego co wprowadzisz do sieci 80 % - 70% w zależności od mocy zainstalowanej możesz odebrać w przyszłości do roku czasu reszta dla energetyki. Mało tego wszystko co wyprodukujesz powyżej 80% swojego zużycia przepadnie - a raczej oddasz to wszystko energetyce za darmo.

PersivalusPerwersalus

2018-02-01, 14:46
ach ci ślązacy ... takie pasorzyty a jednak ...dalej ogrzeją Polske i eksportują bo ich wungel najbardziej kaloryczny,,, nie ma co. lepiej na zmywak do kraju krainy Don Pedra z krainy deszczowców

Loaloa

2018-02-01, 14:54
Cytat:

Really?



A pod spodem zdjęcie generatora dieslowskiego.

A paliwo do tego generatora jest już obłożone tyloma podatkami, że państwo wspaniałomyślnie pozwoli ci "uniezależnić" się od monopolu państwowych sieci energetycznych.

Jacuu

2018-02-01, 14:57
oczywiście, że można odsprzedawać prąd w Pl. wszystko zależy od rodzaju instalacji jaką masz. przy on-grid masz zakładany licznik dwukierunkowy który podlicza Ci energię pobraną i energie wyprodukowaną. jeżeli wyprodukowana przewyższa Twoje zuzycie energii to możesz sprzedac nadwyżkę do zakładu energetycznego. w 2013 roku została znowelizowana ustawa o prawie energetycznym. jezeli tylko produkowana energia nie przewyższa mocy przyłączeniowej to po zgłoszeniu chęci odsprzedaży energii dostawca ma obowiązek ją od nas odkupić.

mozna zawsze rozpatrzyc montaż akumulatorów do instalacji (czyt. off-grid) i byc w jakims stopniu niezaleznym od dostawców energii

Abraxus napisał/a:

Inaczej, żebyście się nie zesrali z oburzenia.
W Polsce nie można produkować i sprzedawać prądu bo trzeba mieć koncesję.
Na domowe potrzeby można.
Lepiej wam?



koncesje musi posiadac firma działająca jako sprzedawca prądu od dystrybutora. taka firma ewentualnie bierze udział w corocznych aukcjach energii. Można produkować i sprzedawać prąd, wystarczy to tylko zgłosić

buoba

2018-02-01, 15:01
Ogólnie system jest ok, bo nie wymaga jakiejś filtracji, ale nikt nie pokazał czy system wytrzyma wezbranie rzeki np. przy ulewnych deszczach, roztopach albo co gorsza przy fali powodziowej (zwiększona liczba przenoszonych cząstek stałych). Podejrzewam, że przy takich przypadkach pogodowych jakie mieliśmy w 2017 roku system cały czas blokowałby się/ulegał awarii.

Alonso

2018-02-01, 15:02
To się u nas przyjmie jedynie w sytuacji gdy zamiast wody można będzie wrzucać węgiel.

nowynick

2018-02-01, 15:32
buoba napisał/a:

Ogólnie system jest ok, bo nie wymaga jakiejś filtracji, ale nikt nie pokazał czy system wytrzyma wezbranie rzeki np. przy ulewnych deszczach, roztopach albo co gorsza przy fali powodziowej (zwiększona liczba przenoszonych cząstek stałych). Podejrzewam, że przy takich przypadkach pogodowych jakie mieliśmy w 2017 roku system cały czas blokowałby się/ulegał awarii.



może po to jest ta śluza żeby przy fali powodziowej to wszystko w p*zdu odciąć? :kawa:

lakeroll

2018-02-01, 16:12
@up, :kupa: ta "elektrownia" jak jest powódź i już nie można sobie harda przeglądać

dumad

2018-02-01, 18:28
do elektryczności w Polsce jeszcze w ch*j brakuje. Jesteśmy jak wioska murzyńska. W innych państwach powstają nowe technologie i zmienia się prawo aby wdrażać je w życie.
W Norwegii niedługo samoloty będą latać elektryczne, ale to bogaty kraj. Na elektryczne auto zwykłemu kowalskiemu państwo norweskie jeszcze dopłaca ;)
Ale co ja tam wiem...
Najlepiej siedzieć na sadolu i narzekać :szczerbaty:

R41NM4N

2018-02-01, 19:10
Nie pie**ol tu o Norwegii ona ma mniej mieszkańców niż my darmozjadów budżetowych więc pewnie wcale nie stąd jej dobrobyt

ellsworth

2018-02-01, 19:50
nowynick napisał/a:



Really?
Obrazek

W Polsce się nie możesz do sieci energetycznej podłączyć. W cywilizowanych krajach jak masz nadwyżkę prądu to odsprzedajesz ją elektrowni (licznik się cofa). W PL niestety nie, ale sam dla siebie możesz napierdzielać jak elektrownia atomowa :amused:


Pieprzysz. Pieprzysz takie głupoty, że aż przykro czytać. Poczytaj sobie ustawę o OZE. Sam oddaję do sieci nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej, gdzie jest ona "przechowywana" a potem w miarę potrzeb ją odzyskuję. Wszystko w oparciu o dwukierunkowy licznik energii.

Joystick466

2018-02-01, 19:55
Abraxus napisał/a:

W Polsce nie można mieć własnego źródła prądu. To nielegalne bo państwo nie zarabia.



Chyba o fotowoltaice i elektrowniach wiatrowych nie słyszałeś inteligencie.

tranzystor

2018-02-01, 20:32
Abraxus napisał/a:

W Polsce nie można mieć własnego źródła prądu. To nielegalne bo państwo nie zarabia.




Można mieć na swoje potrzeby. Sprzedawać energii z własnego źródła nie można bez koncesji.

Aleo

2018-02-01, 20:33
Co za debile się tutaj wypowiedzieli. Jak mnie wk***ia "napiszę komentarz bo coś mi się WYDAJE". pie**olone polskie malkontenty. Na szczęście pojawiło się kilka głosów rozsądku.

maruder9

2018-02-01, 21:30
no zajebisty pomysł szkoda ,że ch*jowy