18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Poznajcie Koran.

yogmean • 2013-01-31, 18:21
Witajcie Sadole :) Dziś coś z serji sadol uczy ale niestety nie bawi;/
Szukałem po tagach nic nie znalazłem. Zastanawiałem się czytając ten zj***ny koran, czy w ogóle coś o nim wiecie, czy tylko jest gUpi bo wszyscy tak mówią. Na końcu podam link do stronki gdzie jest cały po PL gdzie są
wersety propagujące:
niesienie pomocy innym (69)<-kto by się spodziewał :)
przemoc i brutalność (180)
tolerancję religijną (11)<- Nooooo :)
nienawiść do niemuzułmanów (349)

Wyciągnąłem też kilka wersetów wedle mojego uznania :
4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!
35:36 A tych, którzy nie uwierzyli, czeka ogień Gehenny. I nie zostanie postanowione, aby umarli, ani też nie doznają ulgi od męki. W ten sposób płacimy każdemu niewiernemu.
68:15 Kiedy mu są recytowane Nasze znaki, on mówi: "To są baśnie dawnych przodków!"
68:16 My napiętnujemy go na ryju!
76:4 Zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych łańcuchy, kajdany i ogień płonący.
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
4:56 Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu. I za każdym razem, kiedy się ich skóra spali, zamienimy im skóry na inne, aby zakosztowali kary. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!
5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!
8:39 Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga." A jeśli oni się powstrzymają... to, zaprawdę, Bóg widzi jasno, co czynicie!
8:55 Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą;
2:223 Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących!

A tu macie więcej ->PoznajKoran

Po przeczytaniu jeszcze bardziej znienawidziłem brudasów i ich ala Hitlertowskiego pragnienia władania światem.

Re...........ms

2013-01-31, 19:02
te cyferki to co.. masz nadzieję, że wszyscy wyciągniemy swoje korany i będziemy czytać razem z tobą?

Bardzo sprytne ciapaty kebabie, ale nie z nami takie numery. :)

ASAKKU

2013-01-31, 19:09
@yogmean - jest tylko takie malutkie ALE... Fundamentem religii Chrześcijanizmu, Judaizmu oraz Islamu jest STARY TESTAMENT... Przeczytaj sobie to dzieło proszę, to wszystkie te religie znienawidzisz :)

yogmean

2013-01-31, 19:14
Powiem jak Ferdynand Kiepski na twoją wypowiedź

Kod:
te cyferki to co.. masz nadzieję, że wszyscy wyciągniemy swoje korany i będziemy czytać


Co mnie to gówno obchodzi przeczytałem to gówno tylko dlatego że byłem ciekawy i żeby widzieć czym się kieruje podgatunek jakim są brudasy a sądząc że zauważyłeś cyferki czyli w jakimś stopniu to przeczytałeś badum pss:D

Kod:
@yogmean - jest tylko takie malutkie ALE... Fundamentem religii Chrześcijanizmu, Judaizmu oraz Islamu jest STARY TESTAMENT... Przeczytaj sobie to dzieło proszę, to wszystkie te religie znienawidzisz 


O tym też wiem jednak ten odłam jest dla mnie najbardziej absurdalny .

człowiek_zły

2013-01-31, 19:20
KAŻDA religia to takie samo gówno i powinna być zlikwidowana. Najlepiej razem z kapłanami i wyznawcami.

ivra

2013-01-31, 19:27
Uwielbiam ludzi, którzy wskazują fragmenty Starego Testamentu, Koranu czy jakiejkolwiek innej księgi religijnej sprzed kilku tysięcy lat, po czym wybierają "najlepsze" fragmenty i podstawiają pod sytuację dzisiejszego świata.

Nikt nie pomyśli, że te księgi powstały bardzo dawno temu, a wtedy stosunek do śmierci, kobiet, innowierców był zupełnie inny niż to jest obecnie. Nikt nie zwróci uwagi, że przekład jest bardzo względnym oddaniem faktycznej treści ksiąg. A już na pewno nikt nie przedstawi danego cytatu w szerszym kontekście, takim, którym nie zaburzy znaczenia wybranego zdania.

Bo po co się starać, lepiej udowadniać, że jest się idiotą i wszystko brać dosłownie. Taka opcja jest niestety bardzo popularna dzisiaj, zarówno wśród oponentów wszelkich religii, jak i gorliwych wyznawców niemalże każdej wiary.

Ba...........co

2013-02-01, 00:50
Fajnie by się czytało, gdybyś nie pie**olnął takiego kurewskiego błędu w piątym słowie pierwszego zdania.

GloomyUndertaker

2013-02-01, 18:10
Czy ja wiem... Chyba tylko buddyzm wydaje się być religią pokoju ale nie wiem na 100% bo nie jestem religioznawcą jak większość sadoli.

Przyznaję, że toleruję inne wyznania ale ŻADEN żyd, ciapaty, hindus, taoista, indianin, buszmen, rastafarianin, katolik, hounsis oraz cała banda innych popaprańców nie będzie mi niczego narzucać, wpie**alać się w życie moje i mojej rodziny. A jak któryś się odważy to mu ten
koran, torę, święte zwoje, papirusy, lalki cokolwiek tam jeszcze mają tak głęboko w dupę wpie**olę i kopa zajebię że jak będzie mijać Marsa to mu "curiosity" zdjęcie zrobi.

Naziolek

2013-02-02, 20:45
ivra napisał/a:

Uwielbiam ludzi, którzy wskazują fragmenty Starego Testamentu, Koranu czy jakiejkolwiek innej księgi religijnej sprzed kilku tysięcy lat, po czym wybierają "najlepsze" fragmenty i podstawiają pod sytuację dzisiejszego świata.

Nikt nie pomyśli, że te księgi powstały bardzo dawno temu, a wtedy stosunek do śmierci, kobiet, innowierców był zupełnie inny niż to jest obecnie. Nikt nie zwróci uwagi, że przekład jest bardzo względnym oddaniem faktycznej treści ksiąg. A już na pewno nikt nie przedstawi danego cytatu w szerszym kontekście, takim, którym nie zaburzy znaczenia wybranego zdania.

Bo po co się starać, lepiej udowadniać, że jest się idiotą i wszystko brać dosłownie. Taka opcja jest niestety bardzo popularna dzisiaj, zarówno wśród oponentów wszelkich religii, jak i gorliwych wyznawców niemalże każdej wiary.



I oto przykład idiotki, która zarzuca innym głupotę, niesamowite.
Porównujesz Stary Testament do koranu. Jest znaczna różnica, np. Starego Testamentu już nikt nie wyznaje, wiesz o tym? Jest podwaliną religii islamskiej, naszej, [i judaizmu] ale bardziej jako prolog, niż cokolwiek wartego uwagi.
Dla nas liczy się nowy Testament. Tzn dla nas Chrześcijan, choć sam jestem zaledwie deistą [pewnie nie wiesz co to jest, ale nie kłopocz się, to nieważne]. I NT nie ma ani słowa o zabijaniu, paleniu, gwałceniu. Wiesz co jest? Kochaj bliźnich, kochaj nieprzyjaciół, nadstaw drugi policzek, widzisz drzazgi w oczach innych, a nie dostrzegasz belki w swoim etc. Kłopot w tym, że Koran nie powstał kilka tysięcy lat temu, a ponad 1200 [ignorancja to większy debilizm niż cokolwiek innego]. I pomimo tego, jest wciąż obowiązującym prawem [poczytaj o szariacie] dla muzułmanów. Jeśli spotkasz ciapatego, wiedz że to co tutaj przeczytałaś jest dla niego prawem. Rozumiesz już pusty móżdżku, dlaczego trzeba się wystrzegać islamu, czy jeszcze nie? Warto też poznać mułłów [taki papież dla nich na danym terytorium], którzy otwarcie głoszą, że trzeba zabijać chrześcijan i gwałcić ich kobiety. Siedzą w świątyniach i czczą allaha, który gwałcił 9-latkę. Zresztą przeprowadź się na do Londynu na 5 czy 6 strefę, to odczujesz różnicę na własnej skórze. Poczytaj czym się zmywa kwas [taka mała rada].

@down No i co? Czekam na jakąś argumentację, z której wynika, że nauki koranu to nie jest prawo dla muzułmanów, że jest tak duży odsetek ateistów [pewnie około 0.2%], że nie każdy musi przestrzegać tych nauk [każdy musi, to "droga do wodopoju"], że jest wielu dobrych muzułmanów, np. Pan co robi u ciebie kebab, jest bardzo pokojowy, choć pracuje u niego taka jedna babka i strasznie ją obraża. [No i na razie jest sam]. Pewnie byłaś na erasmusie i poznałaś wielu fajnych arabów :) Wiedz jedno, nacjonalista, który nienawidzi arabów i podejmie czynny opór w ich nawracaniu jest dla nich więcej wart [o ironio!] niż tępa bierna lewacka dzida.

ivra

2013-02-02, 20:48
Cytat:

Otr przykład idiotki



Jakieś uzasadnienie? Czy uważasz sam się siebie za autorytet nie wymagający wspierania swego zdania argumentami?

bOxiOr

2013-02-02, 20:52
Fekalia odznaczone a i tak gówno się pojawia ;<

dagins

2013-02-02, 20:53
@ivra
Ja też bardzo bym chciał wierzyć, że islam to dobra religia, i że nie ma się do czego przyczepić, ale brudasy na ulicach (szczególnie we Francji) głoszący swoje wartości jakoś mi w tym nie pomagają :/

lathiel

2013-02-02, 20:57
@ivra oto uzasadnienie

4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

a teraz idź i wyjdź za kebaba i błagaj w duchu żeby Cię nie zapie**olił podczas snu bo ch*j z tego że powstało to w ch*j dawno skoro to dla nich jest prawem

ivra

2013-02-02, 21:02
Gratuluję czytania ze zrozumieniem. W żadnym miejscu nie napisałam, że Islam to dobra religia, jedynie że brani dosłownie Koranu, Starego testamentu itp. jest bez sensu. Nigdzie nie wspomniałam, że muzułmanie są dobrzy, krytykuję jedynie osoby, które chcą krytykować innych na podstawie wybranych fragmentów z księgi napisanej 1400 lat temu i bardzo silnie związanej ze Starym Testamentem. Na marginesie Stary Testament, jest cały czas wyznawany przez katolików, protestantów i żydów. Naziolku jeżli uważasz, że nikt go nie wyznaje musiałeś chyba nigdy nie spotkać innego człowieka.

A problem muzułmanów leży w ich przywódcach duchowych a nie w Koranie, który jest tka samo radyklany jak Stary Testament. To ajatollahowie namawiają muzułmanów do walki, wszystko przez ajatollaha Chomeiniego, który jest odpowiedzialny za rewolucje islamską i współczesne zachowani muzułmanów na całym świecie.

Dlatego, Naziolku, nie wypowiadaj na temat mojego postu zanim go nie przeczytasz i zrozumiesz, z czym u ciebie dość ciężko.

korinogaro

2013-02-02, 21:04
Najbardziej bawi mnie konwersja kobiet na islam. Bo że facet przechodzi na islam żeby mieć używanie na kobietach i być praktycznie bezkarnym no to jestem w stanie zrozumieć. Jednak kobiety przyjmując i godząc się na dogmaty religii która robi z nich szmaty i rozpłodowe krowy... to dla mnie niepojęte.

PS. Tak sobie jednak myślę, że dzisiejsze czasy w pełni udowadniają, że szowinizm nie był i nie jest głupotą, a jedynie wyrazem racjonalnych umysłów obserwujących świat bo kobiety (patrz chociażby wspomniane przeze mnie "konwertki") to są głupie p*zdy.