18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Poznajcie Koran.

yogmean • 2013-01-31, 18:21
Witajcie Sadole :) Dziś coś z serji sadol uczy ale niestety nie bawi;/
Szukałem po tagach nic nie znalazłem. Zastanawiałem się czytając ten zj***ny koran, czy w ogóle coś o nim wiecie, czy tylko jest gUpi bo wszyscy tak mówią. Na końcu podam link do stronki gdzie jest cały po PL gdzie są
wersety propagujące:
niesienie pomocy innym (69)<-kto by się spodziewał :)
przemoc i brutalność (180)
tolerancję religijną (11)<- Nooooo :)
nienawiść do niemuzułmanów (349)

Wyciągnąłem też kilka wersetów wedle mojego uznania :
4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!
35:36 A tych, którzy nie uwierzyli, czeka ogień Gehenny. I nie zostanie postanowione, aby umarli, ani też nie doznają ulgi od męki. W ten sposób płacimy każdemu niewiernemu.
68:15 Kiedy mu są recytowane Nasze znaki, on mówi: "To są baśnie dawnych przodków!"
68:16 My napiętnujemy go na ryju!
76:4 Zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych łańcuchy, kajdany i ogień płonący.
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
4:56 Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu. I za każdym razem, kiedy się ich skóra spali, zamienimy im skóry na inne, aby zakosztowali kary. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!
5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!
8:39 Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga." A jeśli oni się powstrzymają... to, zaprawdę, Bóg widzi jasno, co czynicie!
8:55 Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą;
2:223 Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących!

A tu macie więcej ->PoznajKoran

Po przeczytaniu jeszcze bardziej znienawidziłem brudasów i ich ala Hitlertowskiego pragnienia władania światem.

Wkurwiacz Dwa Tysiące

2013-02-02, 21:06
ivra napisał/a:

Uwielbiam ludzi, którzy wskazują fragmenty Starego Testamentu, Koranu czy jakiejkolwiek innej księgi religijnej sprzed kilku tysięcy lat, po czym wybierają "najlepsze" fragmenty i podstawiają pod sytuację dzisiejszego świata.

Nikt nie pomyśli, że te księgi powstały bardzo dawno temu, a wtedy stosunek do śmierci, kobiet, innowierców był zupełnie inny niż to jest obecnie. Nikt nie zwróci uwagi, że przekład jest bardzo względnym oddaniem faktycznej treści ksiąg. A już na pewno nikt nie przedstawi danego cytatu w szerszym kontekście, takim, którym nie zaburzy znaczenia wybranego zdania.

Bo po co się starać, lepiej udowadniać, że jest się idiotą i wszystko brać dosłownie. Taka opcja jest niestety bardzo popularna dzisiaj, zarówno wśród oponentów wszelkich religii, jak i gorliwych wyznawców niemalże każdej wiary.


Szczerze? ch*j mnie obchodzi, czy to było 20 czy 2000 lat temu. Jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, może warto więc ucywilizować tą religię? Niech sobie żyją według swoich średniowiecznych zasad, ale u siebie, a to, co teraz odpie**alają te ciapate gnidy woła o pomstę do nieba.
Coraz bardziej zaczynam lubić Żydów za to, co robią :lodowka:

Ranger

2013-02-02, 21:09
pie**olenie o Szopenie. Stronniczość twojego tekstu można również zastosować w przypadku ''Biblii'':

''Bóg[...] nie istnieje!''

Szach-Mat katole! ;)

Mrrilb

2013-02-02, 21:09
ivra napisał/a:

Uwielbiam ludzi, którzy wskazują fragmenty Starego Testamentu, Koranu czy jakiejkolwiek innej księgi religijnej sprzed kilku tysięcy lat, po czym wybierają "najlepsze" fragmenty i podstawiają pod sytuację dzisiejszego świata.

Nikt nie pomyśli, że te księgi powstały bardzo dawno temu, a wtedy stosunek do śmierci, kobiet, innowierców był zupełnie inny niż to jest obecnie. Nikt nie zwróci uwagi, że przekład jest bardzo względnym oddaniem faktycznej treści ksiąg. A już na pewno nikt nie przedstawi danego cytatu w szerszym kontekście, takim, którym nie zaburzy znaczenia wybranego zdania.

Bo po co się starać, lepiej udowadniać, że jest się idiotą i wszystko brać dosłownie. Taka opcja jest niestety bardzo popularna dzisiaj, zarówno wśród oponentów wszelkich religii, jak i gorliwych wyznawców niemalże każdej wiary.



Niedawno pojawił się filmik o pewnej Brytyjce która wróciła do swojego miasta i tam był protest brudasów i jakoś, jak już któryś zaczął z nią dyskutować, nie zapodawał całą treścią koranu tylko właśnie takimi "najlepszymi fragmentami które akurat im pasowały. Co nie zmienia faktu że to jest co najmniej poj***ne. Nie umiem tego zrozumieć jak można w coś takiego wierzyć.
Mimo tego że koran powstał bardzo dawno temu to jakoś brudasy cały czas nak***iają swoje żony i innych niewiernych dla których kajdany są już przygotowane bla bla bla ....
Wszystkich ich powinno sie wyj***ć w jakieś dobrze odseparowane miejsce i niech się nie wpie**alają z butami i swoją religią w życia innych ludzi, ale lewicowe p*zdy i tak będą cieszyły mordy i zakładały na nie prześcieradła

lathiel

2013-02-02, 21:11
@ivra

Do tego żaden ajatollah nie jest potrzebny, oni praktykują koran bo jest im to na rękę, mają podkładkę pod swoje zachowania takie jak zabijanie innych i używanie na kobietach. Jakby prawo które wyznajesz pozwalało Ci wysiedlić innowierce i przejąć jego majątek bo tak nakazuje bóg - nie zrobiłabyś tego? zwłaszcza że było Ci to wbijane od zawsze i tak robił Twój dziad i ojciec. To nie jest religia, to czysty męski biznes.

Kapral Poproszek

2013-02-02, 21:12
@ivra ja uważam, że te księgi (wszystkie) trzeba brać dosłownie, dlaczego? Bo były pisane dla debili, dla ludzi których poziom intelektualny nie wiele bardziej odbiegał od szympansa. Każdy kapłan, klecha czy inny przedstawiciel religii mówi, że trzeba się zastanowić nad słowami zawartymi w tekście. Gówno prawda, jeżeli twoim odbiorcom ma być przeciętny zjadacz pity, czy podpłomyka to nie możesz obarczać jego prostego rozumku - poluj, jedz, dymaj, popraw słomę na dachu szałasu - takimi przemyśleniami. Teraz gdzie się nie pójdzie to mówią zastanów się nad "słowem". Sory ale to nie działa w ten sposób, zawsze tekst dostosowywany jest do odbiorcy, książka z przedszkola jest zabawna, z podstawówki pouczająca, z liceum kształcąca, a literatura naukowa oraz zbiory uczelniane odkrywcze poznawcze i zgłębiające tajniki wiedzy. Każdy stopień inny. Wątpię, aby ludzie żyjący tysiące lat temu rozkminiali słowa i dorabiali do nich ideologie, to miał być prosty i klarowny przekaz jak do małego dziecka.

Naziolek

2013-02-02, 21:15
ivra napisał/a:

Gratuluję czytania ze zrozumieniem. W żadnym miejscu nie napisałam, że Islam to dobra religia, jedynie że brani dosłownie Koranu, Starego testamentu itp. jest bez sensu. Nigdzie nie wspomniałam, że muzułmanie są dobrzy, krytykuję jedynie osoby, które chcą krytykować innych na podstawie wybranych fragmentów z księgi napisanej 1400 lat temu i bardzo silnie związanej ze Starym Testamentem. Na marginesie Stary Testament, jest cały czas wyznawany przez katolików, protestantów i żydów. Naziolku jeżli uważasz, że nikt go nie wyznaje musiałeś chyba nigdy nie spotkać innego człowieka.

A problem muzułmanów leży w ich przywódcach duchowych a nie w Koranie, który jest tka samo radyklany jak Stary Testament. To ajatollahowie namawiają muzułmanów do walki, wszystko przez ajatollaha Chomeiniego, który jest odpowiedzialny za rewolucje islamską i współczesne zachowani muzułmanów na całym świecie.

Dlatego, Naziolku, nie wypowiadaj na temat mojego postu zanim go nie przeczytasz i zrozumiesz, z czym u ciebie dość ciężko.



I znowu błąd, nie ponad 1400, bo wtedy nie narodził się jeszcze mahomet, próbuj dalej, wikipedia wciąż działa. Znowu zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem, a chyba nie odczytałaś przekazu, te słowa są BRANE DOSŁOWNIE PRZEZ MUZUŁMANÓW BO TO JEST ICH PRAWO [dałem dużymi, byś miała większe szanse zrozumienia]. Już coś świta? To nie my bierzemy to dosłownie tylko oni. W tym jest kłopot. Czy ktoś cytuje Stary Testament? Czy podczas mszy świętej ktoś czyta o tym jak Abraham [bodajże] wydał swoją córkę bandytom, albo jak żył 900 lat i w wieku 600 lat nie mógł mieć dzieci [taki żarcik], nie. A oni kładą się i modlą dokładnie TYMI SŁOWAMI. Al-Quaran - recytacja. Poznaj sprawę, a potem się o niej wypowiadaj.

ivra

2013-02-02, 21:16
Ja pie**ole! Czytajcie k***a ze zrozumieniem! Nigdzie nie napisałam, że muzułmanie są dobrzy! Tylko wasze poj***ne tępe umysły wymyślają, że bronie muzułmanów!

A jeśli ktoś myśli, że to co mówią ajatollahowie nie mają nic z tym wspólnego to niech poczyta trochę najnowszej np. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ira%C5%84ska_rewolucja_islamska

Bo zanim przyszła rewolucja islamska to Iran wyglądał tak:
http://www.wykop.pl/ramka/169899/iran-przed-rewolucja-islamska-galeria-wideo/

B-B

2013-02-02, 21:18
@Mondus
Buddyzm to nie religia. To filozofia.
W buddyzmie nie ma Boga.
Do tego sporo tam okultyzmu więc raczej nie polecam ;)

lathiel

2013-02-02, 21:18
@ivra
Ty dalej k***a nie rozumiesz. Rewolucji żadnej by nie było gdyby religia nie była im na rękę.

ivra

2013-02-02, 21:20
Cytat:

I znowu błąd, nie ponad 1400, bo wtedy nie narodził się jeszcze mahomet,



Koran powstał w latach 610-632

2013 - 610 = 1403
2013 - 632 = 1381

Koran najpóźniej powstał 1381 lat temu, na pewno nie 1200...

B-B

2013-02-02, 21:21
Mondus napisał/a:

Czy ja wiem... Chyba tylko buddyzm wydaje się być religią pokoju ale nie wiem na 100% bo nie jestem religioznawcą jak większość sadoli.

Przyznaję, że toleruję inne wyznania ale ŻADEN żyd, ciapaty, hindus, taoista, indianin, buszmen, rastafarianin, katolik, hounsis oraz cała banda innych popaprańców nie będzie mi niczego narzucać, wpie**alać się w życie moje i mojej rodziny. A jak któryś się odważy to mu ten
koran, torę, święte zwoje, papirusy, lalki cokolwiek tam jeszcze mają tak głęboko w dupę wpie**olę i kopa zajebię że jak będzie mijać Marsa to mu "curiosity" zdjęcie zrobi.



@Mondus
Buddyzm to nie religia. To filozofia.
W buddyzmie nie ma Boga.
Do tego sporo tam okultyzmu więc raczej nie polecam ;)

A co do reszty to pie**olisz jak potłuczony.

lathiel

2013-02-02, 21:23
@ivra
"RĘKOPIS ZNALEZIONY W MECZECIE

czyli drugie odczytanie Koranu

Stephan Olschovsky

W 1972 roku podczas remontu Wielkiego Meczetu w stolicy Jemenu - Sanaa - robotnicy budowlani natknęli się na poddaszu na zamurowane pomiesz­czenie, w którym odnaleziono wielką ilość starych manuskryptów. Powiąza­ne w węzełki rękopisy zapakowano do dwudziestu parcianych worków i upchano pod wiodącymi na górę schodami minaretów. Na znalezisko zwró­cił uwagę dopiero po dłuższym czasie Qadhi Ismaii al-Akwa, szef jemeńskie­go urzędu do spraw zabytków. W 1973 roku zainteresował tym odkryciem niemieckich naukowców, którzy po pierwszych oględzinach stwierdzili, że manuskrypty są najprawdopodobniej wczesnymi kodyfikacjami Koranu, po­chodzącymi z IX, VIII, a nawet VII wieku - a więc z tych kluczowych stule­ci, w których formował się islam."

VI wiek to okres między 501-600

więc 2000-600=1400

ivra

2013-02-02, 21:24
Cytat:


Ty dalej k***a nie rozumiesz. Rewolucji żadnej by nie było gdyby religia nie była im na rękę.




Ty i wszyscy ch*ja rozumiecie co napisałam...

Ja napisała w wielkim skrócie:
"Zło islamu jest spowodowane debilnymi ludźmi, a tłumaczenie i próba oddania sensu księgi napisanej 1403-1381 lat temu jest bez sensu"

Wy zrozumieliście:
"islam jest dobry! Chwalmy Allaha"


Więc pie**olcie się i idźcie do podstawówki nauczyć się czytać.

lathiel

2013-02-02, 21:24
@ivra

jesteś poj***na czy chora psychicznie?

Hanys91

2013-02-02, 21:25
ciapaty to ciapaty na ch*j drążyć temat ;/