18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pożar w berlińskim lesie Grunewald

Kriski • 2022-08-04, 16:18
Eksplozja w miejscu składowania amunicji.



Źródło

Pewnie przypadek.
Jako kibic Ukrainy mam mieszane uczucia.

discoteq

2022-08-05, 15:54
narkotykiTanio.pl napisał/a:

Najśmieszniejsze w tych ruskich onucach jest to że potrafią tylko powtarzać i czytać nagłówki...


Czy Ty (oraz inni używający tego słowa) wiesz co to znaczy "onuca"? W tym chodził jak nie Twój ojciec, to zapewne dziadek... :facepalm:
"Onuca" to kawałek materiału (różnego), który w wojsku (np. też Polskim) był używany do butów "wysokich" (kozaki, gumaki i temu podobne) zamiast np. skarpet, bo bardziej utrzymywał ciepło, bardziej izolował i chronił nogę np. od otarć, i było to łatwiej wyprać. Po czasach wojennych, ludzie którzy żyli na wsiach (wielu) też używali, bo gumaki i te sprawy, chyba wiadomo o co chodzi. Myślę, że do dziś dnia są tereny gdzie takowych "onuc" się używa.

stefan szufla

2022-08-05, 16:37
discoteq napisał/a:

Czy Ty (oraz inni używający tego słowa) wiesz co to znaczy "onuca"? W tym chodził jak nie Twój ojciec, to zapewne dziadek...
"Onuca" to kawałek materiału (różnego), który w wojsku (np. też Polskim) był używany do butów "wysokich" (kozaki, gumaki i temu podobne) zamiast np. skarpet, bo bardziej utrzymywał ciepło, bardziej izolował i chronił nogę np. od otarć, i było to łatwiej wyprać. Po czasach wojennych, ludzie którzy żyli na wsiach (wielu) też używali, bo gumaki i te sprawy, chyba wiadomo o co chodzi. Myślę, że do dziś dnia są tereny gdzie takowych "onuc" się używa.



Nie ma sensu się kłócić, ponieważ jak mawiał klasyk "Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani"

Buddaa09

2022-08-05, 19:11
Janusz_k napisał/a:

Chłopcze ja cyca mietosiłem jak ciebie jeszcze na świecie nie było więc z czym do ludu, jak mażpisać głupoty to lepiej piwka się na pij, na zdrowie.
Pozostałym onucom odpowiadam, pamiętamy o Wołyniu ale to już historia, liczy się za to co jest teraz i jaka przyszłość nas czeka, dlatego trzeba się jednoczyć przeciwko wspólnemu wrogowi a nie rozdrapywać przeszłość.



jesteś niedoj***nym polskim januszem i ch*j ci w dupe
upaińcy są gorsi od rusków tysiąc razy
Rosja przyznalą sie do mordów w katyniu kilkadziesiat lat temu, banderowcy do wolynia sie nie przyznali. Banderowcy na ukrainie do dnia dzisiejszego są uznawani za bohaterów. Żeby ci k***a córeczke j***ne banderowcy siekierą zaj***li, jak to robili kiedyś.
Jesli chodzi o tą wojne, która teraz przebiega to tylko i wyłącznie ROSJA, kazdy kto jest za pie**oloną ukrainą powinien zostać zaj***ny na miejscu
PTFU ci na mordę januszexie j***ny

CrookerS

2022-08-05, 20:49
Ktokolwiek uwaza ze jestesmy niedoruszenia bo jestesmy w NATO proponuje sie wylogowac z gry zwanej ZYCIEM :ok:

W 1939r i wczesniej tez byly traktaty, pakty, kolaboracje, partnerstwo panstw itp. I co k***a?

Wjechali niemcy jak po swoje, bo przeciez po ch*j sie zbroic bo mamy podpisany traktat o nieagresji.
Co kolwiek pomozemy ukrą to i tak ch*j to nic nie da. Jak wladek czy inny ch*j bedzie chcial wjechac to wjedzie. A zachodnia flanke przesuna na niemiecka granice i polska bedzie placem zabaw. Jezeli ktos dalej mysli ze bedzie zajebiscie to jest j***nym lewakiem i niedojebem.

A i pisanie ze ktos jest onuca jest zj***ne, jak TVP...

angel_punx

2022-08-05, 21:40
discoteq napisał/a:

Czy Ty (oraz inni używający tego słowa) wiesz co to znaczy "onuca"? W tym chodził jak nie Twój ojciec, to zapewne dziadek...
"Onuca" to kawałek materiału (różnego), który w wojsku (np. też Polskim) był używany do butów "wysokich" (kozaki, gumaki i temu podobne) zamiast np. skarpet, bo bardziej utrzymywał ciepło, bardziej izolował i chronił nogę np. od otarć, i było to łatwiej wyprać. Po czasach wojennych, ludzie którzy żyli na wsiach (wielu) też używali, bo gumaki i te sprawy, chyba wiadomo o co chodzi. Myślę, że do dziś dnia są tereny gdzie takowych "onuc" się używa.



Gdy w 1995 roku wstąpiłem do wojska to dostałem onuce (bawełniane chyba). Większość nie używała bo nie wiedziała jak poprawnie zawinąć na nodze, ja znałem od ojca i dziadka. Bardziej wygodne od skarpet, a zimą mając ch*jowe opinacze na nogach lepiej utrzymywały ciepło niż skarpety.

na...........pl

2022-08-06, 22:13
discoteq napisał/a:

Czy Ty (oraz inni używający tego słowa) wiesz co to znaczy "onuca"? W tym chodził jak nie Twój ojciec, to zapewne dziadek...



Niestety, u mnie wszyscy mieli wyższe wykształcenie i nie zaznali tego zaszczytu. Ale tak - wiem co to onuca, ogólnie wiem więcej o wielu tematach, zasadniczo marnuję się tutaj wśród ćwierćinteligentów których głównym osiągnięciem w życiu jest wykorzystanie przekazywanej z dziada pradziada wiedzy o zawiązywaniu szmaty na nodze.

pochminick

2022-08-07, 06:26
narkotykiTanio.pl napisał/a:

Niestety, u mnie wszyscy mieli wyższe wykształcenie i nie zaznali tego zaszczytu. Ale tak - wiem co to onuca, ogólnie wiem więcej o wielu tematach, zasadniczo marnuję się tutaj wśród ćwierćinteligentów których głównym osiągnięciem w życiu jest wykorzystanie przekazywanej z dziada pradziada wiedzy o zawiązywaniu szmaty na nodze.



Marnujesz się tutaj, powiadasz?
I pewnie dlatego masz nick "narkotykitanio.pl"?
A możę po prostu niewiele masz światu do zaoferowania?

PieronJasnySzlag

2022-08-10, 18:18
discoteq napisał/a:


Przybijaj dalej, dzięki takim "współczującym" jak Wy, jesteśmy teraz na poziomie na jakim jesteśmy. Ja nie twierdzę, że wcześniej było wspaniale, ale jakoś było. Teraz zamiast, jak wcześniej, iść powoli bo powoli ale do przodu, to cofamy się w rozwoju "Naszego" kraju i cofać się będziemy. Za kilka lat będziemy na poziomie tych których tak "Kochacie", czyli Banderowców.


Ziomeczku, jeśli masz jakiś znaczący iloraz inteligencji to powinieneś wiedzieć że świat nie kończy się na ukrainie. Świat jest bardzo powiązany i sytuacja w polsce to nie jest tylko kwestia napływu Ukrów. TO czy się cofamy czy rozwijamy to jest kwestia kursu światowgo a nie jak to idioci wołają wina pisu, wina tuska, wina ukrów.
Nadchodzą zmiany i to dużo poważniejsze niż wstępienie do UE, strefa szengen czy upadek zsrr.
Od 10 lat gadam wszystkim że idzie wojna. Ile ja się nasłuchałem odpowiedzi że pie**ole, że co ja się znam, że stary chyba z macierewiczem pił... Jak w tym roku wspominam moje słowa tym co mnie wyśmiewali to udają że niepamiętają.
Od 2008 roku wiadomo że idzie 3wś ale ludzie serio to barany jak ja pie**ole, w przeddzień wojny kłucą się o wołyń i że chleb drogi bo ukry przyjechały. no debile, po co w ogóle ja to pisze...

na...........pl

2022-08-11, 01:21
pochminick napisał/a:

Marnujesz się tutaj, powiadasz?
I pewnie dlatego masz nick "narkotykitanio.pl"?
A możę po prostu niewiele masz światu do zaoferowania?



Co ma mój nick do tego co mam do zaoferowania, rzeczywistości ci się nie popie**oliły? Świat mnie docenia że tak powiem, nie narzekam ;)

Janusz_k

2022-08-11, 14:43
kszys1 napisał/a:

Większego bełkotu to k***a nie słyszałem. Jak ma przyjść to i tak przyjdzie. Pisanie takich dyrdymalow to zachowaj dla siebie



Chłopcze, głupi jesteś i tyle.

rulas napisał/a:

Pewnie nadal nosisz maskę na ryju, żeby babci nie zabić



Moją Babcię to ty możesz pocałować.