18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Silesia777

2014-03-01, 02:03
Ps. Jeśli chcesz spalić Śląsk musisz przygotować dużo benzyny, bo to nie jest jak u CIebie jedna wieś i las tu jest k***a Big Apple ;)

PatrolZG napisał/a:


A co ma centralne do węgla ? Centralne ogrzewanie to rozesłanie źródła ciepła do różnych pomieszczeń ( najczęściej za pośrednictwem wody ). Może być to pellet, brykiet, gaz, olej i inne paliwa. Myślałem że tam na ślunsku chociaż znacie się na ogrzewaniu, a nie tylko na fedrowaniu.
Uwierz mi na słowo, że wyngiel to prehistoria, brud i syf. Tylko u was w tym syfilisie jest tak popularny, że niektórzy nie wiedzą że w CO paliwem nie musi być wasze czarne złoto.


No raczej nie skoro Niemcy zamykają el. atomowe i wracają do węgla.



No dokładnie niech stawia wiatraki, to napewno najlepszy sposób.

Imper3838

2014-03-01, 02:50
No kurde i UE znowu nam karę dojebie, bo Australijczycy wyczerpią światowy limit emisji CO2.

farenc

2014-03-01, 04:52
Maxoss napisał/a:



No raczej nie skoro Niemcy zamykają el. atomowe i wracają do węgla.



Bo niemcami teraz rządzą debile. Paliwo jądrowe jest trzy miliony razy bardziej wydajne od węgla! Dodatkowo to jest bezpieczne. Na szczęście Polska już ma w planach budowę elektrowni atomowej, więc możecie powoli pakować się razem ze swoim węglem i do niemiec sp***alać.

Maniek07

2014-03-01, 08:14
Jakoś mi się skojarzyło :D

Kaszysz

2014-03-01, 08:18
ch*j mnie obchodzą niemcy, to jest najgorszy przykład jaki może być. Trzeba patrzeć na kraje które się rozwijają czyli chiny, indie, brazylia, singapur itd. A nie spoglądać i opierać się na kraju płynącym patologią gender, pedalstwa i eurokomuny. Kopalnie trzeba tylko sprywatyzować a problem cen i wydobycia szybko się rozwiąże.

mare30ks

2014-03-01, 09:01
patrol zg pewnie mysli ze prad sie bierze z gniazdka, i cieplo sie samo w grzejnikach robi :)

PatrolZG

2014-03-01, 09:06
Maxoss napisał/a:



No raczej nie skoro Niemcy zamykają el. atomowe i wracają do węgla.



Herezja roku, herezja roku... hahaha :D
Węgiel przy aktualnym zużyciu skończy się za paredziesiąt lat ( polski ). Albo jakiś debilizm wyczytałeś albo fantazja cię poniosła. Porównianie elektrowni atomowej do węglowej to po prostu lawina śmiechu. Nie dajmy się zmanipulować mediom, że atomówki to zło, chodzi o to, że na węglu poza związkami zarabiają polityczne hieny, dlatego jest 4krotnie droższy niż gdziekolwiek indziej. Jak zacznie się stawiać atomówki, to padnie lobby węglowe.

Oczywiście z patologią palącą węglem to był zwykły trolling, ale teraz serio piszę, że lobby węglowe to gruby wałek, i wcale bysmy nie zginęli bez ślunska. To ślunsk zginął by bez Polski, bo w Czechach sprzedawał by to za 50%, w Niemczech wogóle, bo się tego praktycznie nie używa, reszta brała by z Rosji i z Chin. To my utrzymujemy śląsk ( a z nim dygnitarzy ) płacąc horendalne ceny za węgiel.

Jelen1122

2014-03-01, 11:23
Moja logika podpowiada mi, dlaczego jest tak ciepło tej zimy :D

Dannybow

2014-03-01, 12:51
remi1982

Ty k***a śląska szmato.
Gdyby nie my nie mielibyście pracy i płacy, rent i emerytur.
Zjadalibyście siebie na wzajem z głodu i nędzy.
Polska w dużej części używa jeszcze węgla, ale często importowanego bo jest tańszy.
Zaraz Wam te kopalnie pozamykają. Już zamykają.
Chcecie autonomii?
To wypie**alać z Polski. Nikt Was tutaj nie zapraszał i nikt Was nie chce ani nie ma z Was zbytniego pożytku.
PatrolZG ma rację, i tak uważa większość logicznie myślących Polaków.
Tylko Wam się jeszcze wydaje, że są lata 70' i jesteście niezastąpieni.

I chciałem jeszcze dodać, że Was sk***ysyny nie cierpię z tą Waszą śluńsko godko.
Gwarę to mają Kaszubi i Górale.
Ich społeczeństwo szanuje.
Jakbym był dyktatorem tego kraju to bym Was oddzielił od Polski i wprowadził wizy.

KlinikaAborcyjna

2014-03-01, 13:41
remi1982 napisał/a:



To byś na tej swojej wiosce zamarzł ciulu...



No nie koniecznie na Podlasiu mamy ruski węgiel tz. groszek po 600 PLN za tonę

Dimetylotryptamina

2014-03-01, 15:05
Są gdzieś zdjęcia w wymiarach 3840x1080 (lub więcej). To sobie na tapete jebne ^^

remi1982

2014-03-01, 16:05
Dannybow napisał/a:

remi1982

Ty k***a śląska szmato.
Gdyby nie my nie mielibyście pracy i płacy, rent i emerytur.
Zjadalibyście siebie na wzajem z głodu i nędzy.
Polska w dużej części używa jeszcze węgla, ale często importowanego bo jest tańszy.
Zaraz Wam te kopalnie pozamykają. Już zamykają.
Chcecie autonomii?
To wypie**alać z Polski. Nikt Was tutaj nie zapraszał i nikt Was nie chce ani nie ma z Was zbytniego pożytku.
PatrolZG ma rację, i tak uważa większość logicznie myślących Polaków.
Tylko Wam się jeszcze wydaje, że są lata 70' i jesteście niezastąpieni.

I chciałem jeszcze dodać, że Was sk***ysyny nie cierpię z tą Waszą śluńsko godko.
Gwarę to mają Kaszubi i Górale.
Ich społeczeństwo szanuje.
Jakbym był dyktatorem tego kraju to bym Was oddzielił od Polski i wprowadził wizy.



Czy ja wspomniałem coś o autonomii ? Czy piszę w innym języku ? Skoro cieszy Cię upadek Polskiego przemysłu, to współczuję Twoim rodzicom, że wychowali barana, bez wiedzy i kultury osobistej. Zastanów się co piszesz. Jesteś czystym przykładem wieśniaka intelektualnego. I kończę już, bo szkoda mi klawiatury na takiego prostego cepa jak Ty.

Mortalisrox

2014-03-01, 22:27
W najbliższym czasie nie przewidują wysyłania do polski kontenerowców z węglem. Szkoda że piasek na saharze się nie pali.
Dabum Tss.

Dobrutro

2014-03-03, 16:12
cebul1617 napisał/a:

Ja jebie, kolejni k***a śląscy ekonomiści... Bez śląska byłoby dużo lepiej, największy syf w Polsce, może poza Łodzią. Dużo taniej wychodzi sprowadzanie takiej samej jakości węgla niż wydobycie u nas, między innymi przez sprzęt i tych jebniętych w dekiel górników, albo raczej związkowców, którym wiecznie w dupach mało



Jak się nie podoba Polakom to Ślązacy chcą się odłączyć. Ale nieee.. polaczkom też się to nie podoba. Zdecydujcie się kmioty. :P

remi1982 napisał/a:



Czy ja wspomniałem coś o autonomii ? Czy piszę w innym języku ? Skoro cieszy Cię upadek Polskiego przemysłu, to współczuję Twoim rodzicom, że wychowali barana, bez wiedzy i kultury osobistej. Zastanów się co piszesz. Jesteś czystym przykładem wieśniaka intelektualnego. I kończę już, bo szkoda mi klawiatury na takiego prostego cepa jak Ty.



Ludzie po prostu nie rozumieją nawet w teorii jak działa ekonomia. Myślą, że wszystko z powietrza się bierze. Więc by uzupełnić Twoją wypowiedź rozwinę ją o prosty schemat:
1) Górnik ma pracę i dostaje wypłatę.
2) Musi ta kasę wydać, więc zarabiają dostawcy dóbr i usług - czyli pracownicy innych sektorów. Region się rozwija, pieniądz krąży.
3) Górnik traci pracę i nie dostaję wypłaty, bo taniej węgiel kupić z Australii.
4) Górnik nie ma za co kupić dób i usług - mniej zarabiają dostawcy. W skrajnych przypadkach dochodzi do masowych zwolnień w pozostałych sektorach z powodu spadku popytu. Cały region popada w stopniowe zubożenie. Jeżeli nie ma alternatywnych miejsc pracy, to jeszcze masa ludzi musi żyć na zasiłku. Czyli dodatkowe obciążenie dla państwa, które musi podnosić podatki by utrzymać ten burdel. W tym sięga do kieszeni takich matołów z innych części kraju, którzy myślą że jak daleko do Śląska to nie ich problem.
5) A tak zarabia sobie górnik z Australii i żyje sobie lepiej, wzbogaca swój region o kapitał itd.

przemo93c

2014-03-03, 18:53
Są gdzieś zdjęcia w HD? Na tapetę to pierwsze jest świetne ;D