18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sliski

2014-02-28, 22:06
@up To byłby dopiero paradoks żeby Argentyna lub właśnie Australia mogła nam grozić zatrzymaniem dostaw węgla jak swojego czasu Rosja Ukrainie zatrzymaniem dostaw gazu.

Swoją drogą, tajemniczy ten warn za pierwszego posta.

belzebub66i6

2014-02-28, 22:20
A prąd w gniazdkach to mamy z elektrowni wodnych, słonecznych, wiatrowych i atomowych ...
Poza tym z węgla to można jeszcze sporo chemii uzyskać

turlaj_dropsa_

2014-02-28, 22:24
Poprawa napisał/a:



Swoją drogą, tajemniczy ten warn za pierwszego posta.



Się nie udzielaj bo też dostaniesz :mrgreen:

Sliski

2014-02-28, 22:25
A prąd macie jednak z elektrociepłowni węglowej, razem z miejskimi i podmiejskimi systemami dostarczania pary które dają ciepłą wodę w mieszkaniach takich debili którzy mają problem z postrzeganiem rzeczywistości w aspekcie dawania sobie rady samemu. Nie dacie sobie rady samemu. Mama bongmana jest całkiem całkiem. Bez Śląska wszystko pie**olnie. Sosnowiec ssie.

Ku...........66

2014-02-28, 22:28
U mnie palą oponami więc nie wszędzie węglem :ok:

Sipto-pierdolony_oszust

2014-02-28, 22:31
Ja tylko do dyskusji dopowiem, że węgiel mamy nasz, Polski, a gaz jest Rosyjski. To czyją gospodarkę lepiej wam wspierać?

Sliski

2014-02-28, 22:32
To może zorganizujmy badania nad paliwem o tajemniczej nazwie PatrolZG i podobnymi do niego?

bu...........ch

2014-02-28, 23:12
Nawet nie wiecie, że palicie ruskim węglem haha. Polskie firmy kupują o połowę tańszy węgiel od ruskich i sprzedają jako polski. I to firmy z okolić Śląska!

b7kj

2014-02-28, 23:40
@ wszyscy od tego tańszego węgla

A wiecie że węgiel poza tym że sie pali to ma też określone parametry ? Na ch*j mi taka oszczędność, kupić tańszy węgiel i spalić go 2x więcej bo będzie miał o ileś tam procent mniejszą kaloryczność, nie wspominając o zasiarczeniu. Na ch*j wam samochody po 30 tysięcy jak można kupić Cienkiego, przecież też jeździ :homer: :lol:

bravoteampolska

2014-03-01, 00:10
remi1982 napisał/a:



To byś na tej swojej wiosce zamarzł ciulu...



Aaa czemu miałby zamarznąć ??
Czy tylko węgiel jest źródłem ciepła w gospodarstwie , bo znam jeszcze gaz ziemny , drewno, olej opałowy , oraz węgiel drzewny .

[

Dobrutro

2014-03-01, 01:07
Jest nadzieja dla polskiego węglą, między innymi dlatego zamykano nasze kopalnie, bo taniej było sprowadzić taki z Australii gdzie koszty wydobycia są niższe - kopalnie odkrywkowe.

cebul1617

2014-03-01, 01:33
Ja jebie, kolejni k***a śląscy ekonomiści... Bez śląska byłoby dużo lepiej, największy syf w Polsce, może poza Łodzią. Dużo taniej wychodzi sprowadzanie takiej samej jakości węgla niż wydobycie u nas, między innymi przez sprzęt i tych jebniętych w dekiel górników, albo raczej związkowców, którym wiecznie w dupach mało

Silesia777

2014-03-01, 01:52
remi1982 napisał/a:


To byś na tej swojej wiosce zamarzł ciulu...




Dlaczego ludzie dalej nie rozumieją, że Śląsk Górny jest bardzo obficie obdarowany przez matke nature. Mamy węgiel i to wysokiej jakości, mamy rudy miedzi, srebra, złota ( troche mniej). Znajdziesz i ołów i inne metale, nawet gdzies przeczytałem ( nie potwierdzone), że za PRL w Bytomiu była fabryka dywanów (Oficjalnie) skąd wydobywano uran i wywożono do ZSRR. Więc widać czarno na białym surowców jest multum, tylko że jeśli państwo dalej bedzie tak prowadzić swoją polityke , że tona węgla wydobytego u Nas jest dwa razy droższa od tony weglą sprowadzonego dajmy na to z Chin (+transport) to zwyczajnie zarżniemy Nasz cięzki przemysł. Litr ropy na kopalni węgla kamiennego oscyluje wokół 15 złotych ( ta sama ropa co na stacji), bo wszystko wymaga atestu który z kolei kosztuje. Panowie i Panie górnictwo w Polsce stało pod koniec lat 90 na najwyższym światowym poziomie, najnowoczesniejsze maszyny, przeróbki węgla ( najnowoczesniejsza przeróbka węgla kamiennego w europie znajduje się około 7 kilometrów odemnie w tej chwili) stoi przy zamkniętej kopalni "Czeczot", w tej chwili okoliczne kopalnie dostarczają tam właśnie węgiel to przetworzenia. Dlaczego? bo jest to najnowocześniejsza przeróbka węgla kamiennego w Europie. Tylko że teraz to wszystko zdycha. Jedna kopalnia ( nie mówie o prywatnych bo mają ulgi podatkowe) mówię o państwowym zakładzie, płaci około miliarda złotych podatku do budżetu państwa (kwoty moga sie róznić w zależnosci od kopalni). 3 (trzy) lata temu przed wprowadzeniem akcyzy na węgiel która wynosi 20 %, polski węgiel dawał ZYSK więc Nasi Geniusze ekonomiczni z rozstowskim na czele uznali że "skoro sprzedajemy wegiel tak dobrze, to opodatkujmy to akcyzą. Więcej przyjdzie do budżetu". Efekt jest taki że polski węgiel stoi odłogiem bo jest zbyt drogi, schodzi tylko ten wysoko kaloryczny. To dotyczy spółek państwowych z kolei kopalnie prywatne wykupione głównie przez Czechów mają ulgi podatkowe i pomimo tego kretyńskiego prawa dają zyski. Więc ja sie pytam! Panie Tusk! CO Pan robi z polskim przemysłem żebym ja musiał węgiel z Australii sprowadzać mając go głęboko pod swoją dupą. Pozdrawiam

Ma...........ss

2014-03-01, 02:01
PatrolZG napisał/a:



A co ma centralne do węgla ? Centralne ogrzewanie to rozesłanie źródła ciepła do różnych pomieszczeń ( najczęściej za pośrednictwem wody ). Może być to pellet, brykiet, gaz, olej i inne paliwa. Myślałem że tam na ślunsku chociaż znacie się na ogrzewaniu, a nie tylko na fedrowaniu.
Uwierz mi na słowo, że wyngiel to prehistoria, brud i syf. Tylko u was w tym syfilisie jest tak popularny, że niektórzy nie wiedzą że w CO paliwem nie musi być wasze czarne złoto.



No raczej nie skoro Niemcy zamykają el. atomowe i wracają do węgla.