18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrącenie zielonogórczanki jadącej na rowerze

fantastico • 2017-06-23, 10:30
Mieszkanka Zielonej Góry jadąc na rowerze na przejażdżkę w celu dotlenienia organizmu i oczyszczenia płuc na łonie natury z zalegających toksyn doznaje potrącenia gdy czyni wjechanie na przejście. Samochód nie zatrzymał się do postoju i potrąca z lekka rowerzystkę na pewno ją dziwiąc.


KlinikaAborcyjna

2017-06-23, 15:35
piwko dla janlewa masz rację chłopie, a pedalarze morda w kubeł no i nie bulgotać

b0r000

2017-06-23, 16:11
kevlarx napisał/a:

...moze zwyczajnie jechać w innym kierunku niż prowadzi ściezka o ktorej mowisz.


Zgodził bym się ale nie w tym przypadku:
https://goo.gl/xCUxUp
Dodam jeszcze że pedalarz popie**alał wypożyczonym rowerem i ogólnie sprawiał wrażenie hipstera.

kevlarx napisał/a:

Mają prawo byc niezadowoleni, poniewaz sciezka rowerowa nie sluzy do poruszania sie samochodem.


Miejsce sytuacji o której wspomniałem:
https://goo.gl/CDoRw1

Wytłumacz mi jak ma ktoś tutaj wyjechać nie stawiając na ścieżce. Dodam jeszcze że w tej sytuacji kierowca wjechał i czekał na ścieżce dłuższą chwilę (czytaj nie wj***ł się pedalarce pod rower)

kevlarx napisał/a:

I mówię to jako kierowca który też jeździ rowerem. Ale jadąc rowerem uważam na siebie, bo jestem swiadom ryzyka jakie niesie kontakt z samochodem, lecz nie wszyscy pedalarze posiadają jakiekolwiek doświadczenie w prowadzeniu czegokolwiek.


Końcówkę twojej wypowiedzi poprawiłem gratis :amused:

rofik40

2017-06-23, 16:16
Jeden but tylko spadł. Będzie żyć.

kampton

2017-06-23, 17:30
k***a jaka gównoburza !

Niech jedni (kierowcy) i drudzy (rowerzyści) używają mózgu to może takich incydentów będzie mniej.

Essent

2017-06-23, 20:29
UP All Same pedalarze i pedały haha

Masterix

2017-06-23, 23:05
Myślę, że najlepszym argumentem w tej dyskusji jest to że kierowca samochodu jest bezpieczny a rowerzysta pomimo pierwszeństwa albo leży w szpitalu, albo wącha kwiatki od spodu i to w jego kwestii powinno być zachowanie szczególnej ostrożności

BrianGriffin

2017-06-24, 00:09
janlew napisał/a:

Wyleci zza krzaka 40km/h i ty masz go niby wcześniejszej co?



Babka sie toczyła nie więcej niż 8km/h. A teraz won analfabeto.

bickle027

2017-06-24, 05:03
zielonogórzanki k***a jego mać..

garber

2017-06-24, 11:44
kevlarx napisał/a:

Widzisz pedale, rowerzysta to pelnoprawny czlonek ruchu drogowego



Nie, nie jest. Zaczniesz płacisz OC to wtedy pogadamy. Na razie jesteś pierdkiem na drodze, który tylko myśli, że mu się cokolwiek należy nawet się nie ubezpieczając od możliwych szkód dla innych uczestników.

Tco

2017-06-24, 11:57
pie**olnieta kretynka z zupelnym brakiem wyobrazni. Tez czesto poruszam sie rowerem po ulicy, ale do glowy by mi nie przyszlo zeby wjechac z taka predkoscia na przejscie dla pieszych, w dodatku nie rozgladajac sie czy "cos nie jedzie".

ZajętyPelikan

2017-06-24, 12:09
ehh... ja bym wprowadził dla rowerzystów ustąp pierwszeństwa przed przejazdami na przejściach dla pieszych. Nie nie chodzi o ograniczanie waszej wolności, ale o to by zniwelować ryzyko zagrożenia. Obecnie macie pierwszeństwo tak jak i pieszy, w chwili gdy już znajdujecie się na przejeździe. I to jest błąd ponieważ duża grupa rowerzystów nie patrzy i jedzie na oślep sądząc, że każdy wyhamuje. Jasne powiecie, że bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych i rowerzystów już przed przejściem. Ale niewielu kierowców sprawdza nowelizację prawa o ruchu drogowym, tak więc łatwiej jest wprowadzić ustąp pierwszeństwa dla rowerzystów, których jest mniej niż kierowców. Powiecie, że kierowcy nie będą stawać, jasne pierwszy może nie stanie i może nawet 10 nie stanie, ale 11 już tak. I tak w końcu ta liczba będzie spadać, ponieważ nie ma innej metody na wyedukowanie debila za kółkiem czy kierownicą jak pokazać z 20x prawidłowe zachowanie. I nie drodzy rowerzyści to nie jest tak, że blachosmrodziarze uparli się na gnębienie waszego szanownego grona, nie, chamstwo działa na wszystkich. Sam czasem muszę przepuścić z 15 samochodów przy lewoskręcie, bo żaden szanowny kierowca nie pomyśli o tym by przepuścić jeden samochód i udrożnić przejazd.

Ale za to wy waszymi ciągłymi roszczeniami i wyzwiskami sprawiacie, że ludzie normalni. Ci którzy stają przed przejściami dla pieszych, którzy zachowują te 1,5 metra dla rowerzystów. To wy często zjeżdżacie na środek jezdni utrudniając nam wyprzedzanie. I takim oto zachowaniem przynosicie odwrotny skutek, bo nie dość, że kierowcy - debile, jeszcze bardziej się denerwują, to ci normalni też zaczynają z niepewnością do was podchodzić. Aż z czasem także zaczynają wam utrudniać życie. Bo w przyrodzie nic nie ginie, energia przekazana musi być dalej przekazana w takiej czy innej formie.

harkov

2017-06-24, 12:20
@garber Niestety jest. Własnie na tym polega problem. Całe rzesze rowerzystów teraz pluje ryje, bo ktoś im dał takie same uprawnienia, mimo że nie powinien.

Nie możemy niestety kłócić co do tego, czy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu czy nie, bo według prawa są. Jedyne co możemy to stwierdzić, że jakiś idiota się pomylił dając im takie prawa. Nie w takich dokumentach jak kodeks ruchu drogowego zdarzają się błędy.

kevlarx

2017-06-24, 12:22
@garber
pie**olisz głupoty, przeczytaj sobie czym jest z definicji uczestnik ruchu, a pozniej sie wypowiadaj. z przepisami nie ma zadnych durnych dyskusji. zaczne placic oc jak bedzie obowiazkowe, a ty nie jestes od decydowania tylko masz sie k***a podporzadkowac przepisom na drodze

Pluszak

2017-06-24, 12:25
Jeżdżę rowerem na codzień, moim zdaniem rowerzystka w tym przypadku jechała pod prąd. Co nie wyklucza winy wyprzedzajacego autem przed przejściem dla pieszych.

Ale nie o tym. Uważam że na drogach dla rowerów przed przejazdami i skrzyżowaniach/przejsciami dla pieszych powinny być garby zwalniające

Janóż

2017-06-24, 12:40
Po pierwsze- babka powinna popatrzeć czy drugim pasem jakiś melepeta nie wyprzedza.
Po drugie- ch*j w dupę k***om wszystkim co na przejściach omijają samochód na pasie obok.
Po trzecie- uzupełnijcie zapasy maści na ból dupy.