18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrącenie pieszej w Gdyni

komar • 2013-12-31, 11:34
Sytuacja z 30.12 - sprawca uciekł - może ktoś zna sprawcę?

Poniżej opis pod filmem:

Cytat:

Zatrzymałem się żeby przepuścić panią na pasach i tak to się skończyło. Sprawca zwiał. Czerwone Mitsubishi Eclipse 2 generacji, po liftingu (okrągłe światła wstecznego w zderzaku), z krzywym podwójnym wydechem, alufelgami i teraz pewnie uszkodzonym lusterkiem kierowcy. Numery prawdopodobnie GA... Pewnie problemów z odnalezieniem nie będzie, bo ile takich może być w Trójmieście - jeden, może dwa. Czas zainwestować w kamerkę z lepszym trybem nocnym. Z tego co mówił lekarz z karetki, pani ma złamaną nogę...




bombelaz

2013-12-31, 14:35
Głupia c**a dumnie przez pasy jak paw zamiast się rozejrzeć.

Karenz88

2013-12-31, 14:36
Nienawidzę takich mend , idzie i nie patrzy . Najgorzej jak na jednym pasie jest korek i samochody stoją i wychodzi takie bydło na pasy bez patrzenia .

TumekPręt

2013-12-31, 14:38
k***a tępi ludzie nie przepuszcza się pieszych z prawej strony, zwłaszcza na wielopasmowej drodze!

femi666

2013-12-31, 14:38
Idąc przez przejście jak batory na moskwe, pięknie. Jak dla mnie typ próbował ominąć, więc tylko lusterkiem przychaczył dlatego nie wolno być uprzejmym i przepuszczać na drodze wielopasmowej. Na Władka są aż 3 pasy więc uprzejmy polował na harda bo mogło się zrobić piękne combo xD Według mnie tym co wywołał całą sytuacje był pan uprzejmy a, że wina przepisowa jest kogo innego to już inna sprawa.
Edit. Obejrzałem do końca, ten typek to niezły prowokator, dalej na władka gdzie każdy gdynianin wie, że wypadek goni wypadek ten typ przepuszcza ... On poprostu jest debilnie uprzejmy powodując zagrożenie. Debil, no poprostu idiota ...

Dalione

2013-12-31, 14:41
Policji jeszcze nie ma, a w radiu już mówią co gdzie i jak :D

Black Snake

2013-12-31, 14:46
Jakoś jej nie żałuję. Święta krowa nawet nie popatrzyła czy coś jedzie. Szkoda tylko, że tym pojazdem nie była straż jadąca do wypadku.

paulpio

2013-12-31, 14:49
jest UpSkirt :)

aleks2002

2013-12-31, 14:52
k***a widzę, już się odezwały gównojady - specjaliści od ruchu drogowego. @RockyWood ma rację, oby wam kogoś z rodziny ktoś jebnął na pasach to może włączycie myślenie. Po to wy ciule drogowe są w przepisach zapisy bezwzględnie chroniące pieszych, aby taka babka mogła spokojnie przejśc przez te pasy a nie jeden z drugim zapie**alają jak po torze. Ruszyli byście dupy na zachód czy północ europy to by wam wy pomyłki genetyczne pokazano jak się traktuje pieszych. Szkoda, że takie intelektualne ścierwa jak wy dostają prawo jazdy.
Powoli się w Polsce poprawia pod tym względem ale jeszcze nam bliżej do ruskich chamów niż do drogowej cywilizacji.

makabrax

2013-12-31, 15:26
i jeden i drugi, po skrajnym lewym też koleś przeleciał, więc jak nie ten czerwony to by ten czarny zaj***ł, co nie zmienia faktu że dumna krowa nawet nie spojrzała czy coś może nie jedzie dodatkowo, nie bronie tego czerwonego w żaden sposób powinien przynajmniej zwolnić, ale prawda jest taka że koleś pewnie stwierdził że ten na prawym pasie chce zakręcać, a jest tam korek dlatego stoi, tak czy siak, gdyby koleś nie sp***olił to by się pewnie na mandacie skończyło, a tak to mu przyjdzie pewnie i prokurator

a co do samego nagrania, na ch*j kamera z fullHD skoro jakość jest jakby nagrywała w 640x480... w takim przypadku jak mu ktoś zajedzie, spowoduje wypadek (bez świadków) i sp***oli to i tak nie będzie miał dowodu bo rejestracji nie widać, a kolor i marka ch*ja daje...

Espen

2013-12-31, 15:39
Dlatego w momencie kiedy przepuszczam pieszego na takich drogach obserwuje w lusterku drugi pas, zawsze można zatrąbić.

malibu2

2013-12-31, 15:40
Obejrzałem do końca, czekam na piwa?

Nikczemny_Płód

2013-12-31, 15:45
O ch*j chodzi?

1. Prędkość auta które zawadziło lusterkiem kobietę była stosunkowo niska. Co jest ważne z 2 powodów. Raz, że kierowca nie przekroczył prędkości dozwolonej (tak sąd ze, nie chce mi się tego analizować) a 2 powód zaraz podam.
2. Kierowca wyprzedzał na pasach to fakt, ulica na której doszło do zdarzenia jest 3 pasmowa, i chyba ciężko było dojrzeć kobiete.
3. Ciężko ocenić po fragmencie, tak krótkim i zwłaszcza gdy radio zagłusza odgłosy z kabiny ale: Kierowca przepuszczający zmienił pas na skrajnie prawy (wydaje się, że słychać kierunkowskaz sygnalizujący zamiar skręcenia w prawo, czemu wcześniej nie zajął skrajnego pasa? Zrobił to 40-60 metrów przed zjazdem, zasłaniając tym samym kierowcom jadącym za nim widoczność nie tylko samych pasów ale i dojazdu. Jeśli pani nie ominęłoby czerwone Mitsu to wj***ło by się w nią na czołówkę auto ciemne z lewego, środkowego pasa.
4. W Polsce bardzo rzadko kierowcy patrzą "we wsteczne" lusterko, co widzę często gdy uprzejmy pan przepuszcza mnie mimo, że za nim nikt nie jedzie, dziękuje za uprzejmość ale jednak trochę logiki.
Uprzejmy kierowca nie zachował się logicznie ponieważ:

a) Jechały za nim auta, więc swoim przepuszczeniem kobiety zatamował ruch na 4 pasach, 1 do jazdy w lewo, 2 do jazdy prosto i jeden do jazdy prawo/prosto.
b) W odległości 135.895 m od miejsca wypadku (za uprzejmym kierowcą) były światła, w przypadku załączenia czerwonego pani spokojnie przeszłaby na 2 stronę z grupą innych osób.

5. Dochodząc do meritum wywodu, nie uważam, że kierowca przepuszczający popełnił błąd, nie zrobił tego, jednak zachował się nielogicznie i trochę bezmyślne.. Wykazał się uprzejmością ale i bezmyślnością trochę. Warto też wspomnieć, że trochę zmylił kierowców bo inni mogli być przekonani, że facet zwalnia przed skrętem w prawo.

6. Uważam, że 50% winny ponosi kobieta, czemu?

a) Nie zachowała ostrożności, wpakowała się na pasy niczym kwoka. Ulica 4 PASMOWA a ona popatrzyła w lewo tylko 1 raz - komiczna sytuacja.
b) Ubrana na ciemno, buty szare, zlewające się z pasami.
c) Przekonanie o byciu świętą krową na pasach, pasy to miejsce wyznaczone



Polskie prawo jasno określa zachowanie kierowców jak i pieszych przy przejściu oznaczonym znakiem D6. Jednak jest 1 ważna rzecz, kierowca musi zobaczyć pieszego. Jestem w 100% przekonany, że jeśli kobieta zatrzymała by się w miejscu łączenia pasa skrajnie prawego z pasem środkowym to kierowca Mitsubishi zatrzymałby się, bo k***a wychodząc w stylu rambo zza jakiego jakiegoś samochodu zaskakujesz kierowce.

Nie ulega wątpliwości, że jestem zdania iż kierowcy z pasów od strony lewej nie dopełnili obowiązku o zachowaniu szczególnej ostrożności, ba nawet złamali przepisy ponieważ przed pasami wyprzedzać nie wolno.


Końcówka filmu utwierdza mnie przy tym, że jednak niektórzy ludzie nie powinni być dopuszczeni do ruchu nawet jako piesi (odnośnie potrąconej pani.). Zachowanie kierowcy puszczającego - w mojej opinii bez sensu ponieważ za nim jechał autobus, maszyna z pełnym ładunkiem ważąca parę ton, raz że jego zatrzymanie jest utrudnione i droga hamowania dłuższa a dwa, że utrudnia pracę kierowcy (dojazd na czas itp).
Mamy za to prawidłowe zachowanie pieszych, ba, starszy pan wykazał się wyjątkowym (niestety rzadko spotykanym) pomyślunkiem i nie wszedł na pasy bo widział autobus. To zachowanie pieszych pokazało absurdalną i zbyt nadgorliwą uprzejmość.



Z tych filmów wysuwają się 2 apele.

1. Kierowco patrz w lusterka boczne i wsteczne, i pamiętaj, że uprzejmość na drodze nie zwalania od odpowiedzialności.

2. Osobo przechodząca po pasach, ZACHOWAJ k***A ostrożność, zwłaszcza na wielo-pasmówce. Nie chodzi o to kto ma racje... A po prostu o twoje zdrowie i życie.

Dodam tylko, że na egzaminach za takie puszczanie dają błąd zdającemu. Oczywiście nie zatrzymanie się Mitsubishi jest karygodne, możliwe, że nawet nie wiedział o zahaczeniu kobiety co nie zmienia faktu, że postąpił podwójnie głupio.



PS http://www.grupaimage.com.pl/?s=prd&i=informacja&id=23455

MudPie

2013-12-31, 15:48
msnrc napisał/a:

Poznaję tę osobę i wobec tego, że sp***oliła z miejsca wypadku nie mam skrupułów, żeby udostępnić jej profil ze znanego portalu.



k***a! Przez ułamek sekundy się wystraszyłem :D Nie podejrzewałem tutaj przekrętu.

patryk28091991

2013-12-31, 15:58
Nie jestem z 3city ale wszystkie te miejsca mi są dobrze znane ;) sam sie kiedyś dziwiłem dlaczego nie ma ta świateł gdzie doszło do potrącenia starszej osoby prze eclipse ! Nie usprawiedliwiam tutaj w żadnym wypadku sprawcę ale jest zdziwiony ze na tym jednym przejściu nie ma sygnalizacji !