18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

UE = ZSRR?

Sz...........an • 2011-12-11, 00:00


"Znany rosyjski dysydent, antykomunista, autor wielu książek Włodzimierz Bukowski dokonuje niezwykle ciekawego porównania między Związkiem Radzieckim a Unią Europejską. Wizja jaką przed nami roztacza jest przerażająca i niestety bardzo prawdopodobna."

KasHer

2011-12-11, 21:19
@gregor - słuchałeś tego tak naprawdę? Czy piszesz bo przeczytałeś tytuł?
Kto gościowi tak narobił we łbie się pytasz... Otóż zanim zaczniesz obrażać ludzi zobacz kim gościu jest. Polecam 2 arty. w których w jednym jest dodatkowo to co tutaj w filmiku (dla tych którzy wolą czytać niż słuchać)
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Bukowski
http://kapitalizm.republika.pl/ue/bukowski.html

Skoro już piszesz - teoretycznie też można było z ZSRR wyjść, ale tylko teoretycznie. Jedyna różnica jest taka że UE nie ma jeszcze swoich czołgów, ale bardzo chcieliby mieć i takie też kreślą plany.

Ludzi już są skazywani za poglądy i za wychowywanie dzieci niezgodnie z panującym systemem. Swoją drogą nie możesz już bezkarnie palić flagi UE w Polsce... Generalnie proszę cię - poczytaj najpierw a później podyskutujemy ;]

gregor40

2011-12-11, 21:20
lapps napisał/a:

to czemu nikt ich k***a nie odwolal?



"Ich" - ale generalnie kojarzysz, że kryzys jest winą rządów KRAJÓW a nie Europarlamentu? Grecja fałszowała księgi, Berlusconi myślał o "bunga-bunga", Irlandia przegrzała gospodarkę a Portugalia i Hispania pod naciskiem socjalistów goniły na siłę starą unię

lapps napisał/a:

to co oni (jkm, nigel)proponuja istnialo w czasach rozwoju usa, kiedy to ameryka byla krajem wielkich mozliwosci, istnialo podczas rozwoju naszej rodzimej lodzi, potem przyszedl socjalizm i teraz jest tu smrod i syf.


Tak, no generalnie monarchia konstytucyjna jest bardzo realnym ustrojem do wprowadzenia w RP w tej chwili. Albo powszechny dostęp do broni palnej (którego jestem zwolennikiem, ale nie w wyadniu JKM)

lapps napisał/a:

jakies przyklady? bo narazie to piekne telewizyjne pie**olenie panow politykow powtarzasz. zauwazyc to ja moge, ze przez ostatnie 3 lata dlug publiczny rosnie 2 razy szybciej niz wczesniej. co z tego ze pobuduja pare autostrad



Generalnie ogarniasz, że za pieniądze UE zbudowane w Polsce 1000km autostrad, 500km jest w budowie, kolejne 1500km dróg ekspresowych. W Europie więcej dróg budowano tylkow Hitlerowskich niemczech, gdzie zbudowano 4000km autostrad kosztem 6mld reichsmarek. Wydając w tym celu wszystkie środki systemu ubezpieczeń społecznych.

Ogarniasz, że w tym roku Polska ma dostać ~60mld EUR środków strukturalnych, co jest największą pomocą jaką dostało jakiekolwiek państwo?

Wg planów budżetowych UE Polska ma wpłacić do unii w latach 2007-2013 ~22 miliardy euro, gdy suma środków uzuskanych ~87 miliardów euro. Bilans nie bierze pod uwagę środków utraconych z ceł, ale to kropla, równoważona przez wzrost wymiany handlowej z UE.

Nie widzę związków długu z UE, bo nie wiadomo jak rósłby gdybyśmy w UE nie byli.

lapps napisał/a:

nie bralbym kredytow,


Ale generalnie ogarniasz różnicę między kredytem na telewizor a na budowę stadionu? I że NIKT NIGDZIE nie realizuje inwestycji strukturalnych z zasobów gotówkowych. Bo tak sie po porstu nie da (poza Hitlerem, i jego "cudownymi" 6 mld reichsmarek ;) ). Więc jakbyś nie brał to byś nie budował.


lapps napisał/a:

brednie, czy nie, moga byc czyims przeknoaniem. a ludzie za takie przekonania ida do wiezienia. wiec nie mozna tu mowic o wolnosci slowa, tym bardziej, ze hitlerowcy zabili wiecej polakow niz zydow na tej wojnie i dodatkowo zniszczyli nam cale panstwo, dodatkowo 45 lat komuny i jakos nikt nam nie placi odszkodowan,



- I bardzo dobrze, że idą. Uważasz, że za poglądy rodem z Mein Kampf czy Protokołów nie powinno się iść do więzienia?
- Więcej Polaków niż Żydów? Ale ogarniasz, że w tamtych czasach żyd to wyznanie, a Polak - narodowość? Więc Ci żydzi mordowani w oświęcimu to BYLI POLACY?
- Z odszkodowania za II wojnę światową Polska zrezygnowała dobrowolnie. Pod naciskiem Moskwy. Nie widzę związku z UE? Odszkodowań od ZSRR nikt nam nie zabrania dochodzić. Możemy się zwrócić do Moskwy. Good luck.

Generalnie widzę ogólnokonserwatywne oszłomostwo, do którego jakoś nie dociera, że Polska obecnie rozwija się najszybciej i panuje w niej nawiększy dobrobyt od dwudziestolecia wojennego. I jakoś nikt nie potrafi udowodnić, że poza UE było by nam lepiej.

KasHer

2011-12-11, 21:41
"kryzys jest winą rządów KRAJÓW a nie Europarlamentu?" - który kryzys?
Bo ten który właśnie nadciąga to już bezpośrednio wina UE, a skoro wiadomo mam nadzieje że chodzi o dług publiczny, to popatrzmy na oprocentowanie obligacji w poszczególnych krajach i niemożność operacji walutą. W normalnej sytuacji np. Grecja stałaby się zwyczajnie bardzo tanim krajem, przez co bardzo szybko by się podniosła (eksport, eksport...) i wszystko by się wyważyło. Ale jest euro no i wybacz...

Popatrzmy na inne poglądy i działania europarlamenty, który polega na protekcjach i korporacjonizmie. Zachwala się żarówki energooszczędne bo do nich trzeba technologi i opłat patentowych, więc nikt z niskim kapitałem nie wejdzie na rynek. Zostają korporacje.
Ostatnia dyrektywa UE wybiła małych pompiarzy, po raz kolejny preferując wielkie firmy. Systemy dopłat i podatków, które sprawiają że ludzie nie robią tego co faktycznie się opłaca, ale to co sztucznie dzięki UE się opłaca. Jak zabijasz tak gospodarkę a jednocześnie utrzymujesz redystrybucje na tym samym poziomie, to musi oznaczać że państwa będą się zadłużać i nie będzie czym tego spłacić. Twierdzę jednoznacznie że Bruksela jest bardzo odpowiedzialna za taką sytuację, a już wykupywanie bankrutów, karanie krajów ostrożnych (czy ostrożnych instytucji finansowych) to zmiana reakcji w teorii gier. Teraz bardziej opłacalnym będą zachowania patologiczne z jak największym ryzykiem.


"dostęp do broni palnej (którego jestem zwolennikiem, ale nie w wyadniu JKM)" to znaczy nie w jakim wydaniu? ;]

Na wszystkie argumenty o dotacjach mówię tak - wpłać mi 1000 zł, a ja finansuję ci zakup komputera w 70%, ale nie więcej niż 1200 zł i w sklepie który wskaże bo muszę mieć pewność że będzie miał atesty jakie uznam za słuszne. Będziesz płatnikiem netto, 200 zł do przodu, a że sklep komputerowy akurat będzie należał do znajomego0 gdzie ceny są 3 razy wyższe a i z serwisu korzystać będziesz mógł tylko tam...

gregor40

2011-12-11, 22:05
KasHer napisał/a:

"kryzys jest winą rządów KRAJÓW a nie Europarlamentu?" - który kryzys?



Poprzedni. Obecny jest jedynie kryzysem zaufania wobec waluty i nie ma nic wspólnego z gospodarką.


KasHer napisał/a:

W normalnej sytuacji



Trudno zdefiniować normalność, bo takiego eksperymentu z rozdzielnymi decyzjami i wspólną walutą jeszcze nie było...

KasHer napisał/a:

Zachwala się żarówki energooszczędne...



W 100% zgadzam się, że cała nagonka eko-ociepleniowo-oszczędnościowa to bullshit. Jedyny plus to rozwój technologii.

KasHer napisał/a:

to znaczy nie w jakim wydaniu?


W wydaniu "dać wszystkim możliwość kupienia broni w markecie jak w USA". Realistyczny program wprowadzenia powszechnego dostępu do broni powinien zacząć się od wielopokoleniowej edukacji społeczeństwa połączonego z powolną i stopniową liberalizacją prawa (ta druga część w zasadzie się dzieje)

KasHer napisał/a:

Na wszystkie argumenty o dotacjach mówię tak - wpłać mi 1000 zł...


Twój argument jest chybiony liczbowo i merytorycznie. Bardziej merytorycznie:

"Daj mi 1000 zł. Przez następne 5 lat oddam ci 70% zakupionego sprzętu elektronicznego do wartości 4000zł. Musisz wykazać, że sprzęt posłuży Ci do edukacji. Nie możesz go kupić w sklepie wujka Zdziśka - musisz go kupić z otwartego przetargu, w którym każdy może wystąpić".

Ja bym wszedł w taki biznesz.

Szacun, ze można z Tobą podyskutować merytorycznie, bez kurew i oszołomstwa. ;-)

Sz...........an

2011-12-11, 22:39
OneBadTrip napisał/a:

Co jak co ale to ruskom najbardziej by zależało na rozj***niu UE ( już nie wnikając czy UE jest dobrą opcją czy złą)



No pewnie że im zależy w końcu to konkurencja...

LICH0

2011-12-11, 22:56
Rusy to chciały przystąpić do UE xD

"daj ruskowi banan to zje go ze skórką" a oni do Unii chcą

KasHer

2011-12-11, 23:02
Jest to mylna opinia że JKM chce dostępu do broni palnej jak do bułek. Generalnie tak mi się wydawało że będziesz miał taki pogląd, bo wśród większości taki panuje że tak chce JKM.

A prawda jest taka że mamy jedne z najostrzejszych regulacji w Europie, a dostęp byłby ewidencjonowany, niemożliwy do uzyskania przez osoby skazane (dokładniejszych planów nie znam, czy po iluś tam latach w niektórych przypadkach byłaby możliwość "wyczyszczenia kartoteki"), a każda broń miałaby numer seryjny, wystrzelane pierwsze pociski, gdzie zabezpieczano by rysy które zostawia broń na pocisku (wiem że takie coś istnieje, ale o szczegóły do kogoś kto zna się na balistyce), a niezarejestrowana broń podlegałaby wysokim karą. Nic jakiegoś strasznego. Media uczyniły pogląd że według Korwina broń można byłoby kupić w hipermarkecie ;]

Twój argument o przetargach itd - Unia kładzie wymogi, które bardzo często preferują firmy francuskie lub niemieckie (przede wszystkim te pierwsze), co widoczne jest bardzo wśród firm farmaceutycznych (np. homeopatia a nawet przyznanie 3 mln euro na badanie opracowania tych "leków" dla zwierząt), czy już podatek węglowy w który bardzo nas uderza. Uprościłem przykład, ale wygląda o tak że dostaniesz dofinansowanie, ale pewne produkty możesz kupować tylko od nas. Więc nie "mój szwagier" ale jakaś korporacja z mojego kraju. Hitem było stwierdzenie że możemy kupować prąd z zagranicy aby nie płacić podatków od CO2... Wcześniej takim hitem było stwierdzenie że musimy produkować poniżej zapotrzebowań rynku cukier (aby rozwiązać problem paranoi dofinansować do buraków), a w przypadku jak nam zabraknie to sprowadzimy z Brazylii...
Jak się kończy gdy towaru jest mniej niż zapotrzebowanie na niego na rynku mieliśmy okazje się przekonać. Raj spekulantów.

Swoją drogą - http://wiadomosci.wp.pl/title,100-mld-zl-z-Polski-dla-europejskich-bankrutow,wid,14070940,wiadomosc.html?ticaid=1d8a7

A teraz szybka kalkulacja - przypada po 2800 zł na każdego obywatela, od którego państwo będzie te pieniądze musiało ściągnąć... Czyli 230 zł więcej miesięcznie będzie kosztowało utrzymanie...
Przypomnijmy jeszcze że są koszty ściągnięcia podatku...
Np. Vat - 40 %... Więc każdego miesiąca każdy obywatel będzie np. płacił więcej za różne produkty o 389 zł jeśli zdecydują się na ten rodzaj (jeden zresztą z tańszych) ściągnięcia podatku...
Zupełnie z tym nie powiązane znowu modne będą lecznicze głodówki ;)

Drogi w Polsce buduje się przede wszystkim z funduszu drogowego, który emituje obligacje drogowe, które formalnie nie wchodzą w dług państwa, bo właścicielem funduszu jest bank gospodarki krajowej (ten sam co od rodziny na swoim).

Nie dziw się brakiem spokojnej, wyważonej rozmowy na tym portalu. jesteś w końcu na sadisticu - portalu gdzie ludzie wchodzą aby nie zachowywać się kulturalnie ;]

Ra...........or

2011-12-11, 23:10
Cytat:

spojrz na izrael. wystarczy? jak nie to spojrz na szwajcarie, spojrz na japonie. i nie pie**ol
z historia nikt sie liczyc nie bedzie tylko z silnym niepodleglym krajem gdzie obywatel zna swoja wartosc i jest gotow bronic swojej niepodleglosci, a nie byc psem europy i sp***alac do anglii na zmywak.



pie**olisz

Izrael - Ze wszystkich stron otoczony wrogami, udaje mu się utrzymać niepodległość również dlatego ,że napieprzają każdego kto im podskoczy , ale w praktyce jest to możliwe wyłącznie dzięki pomocy amerykanów i innych krajów zachodnich.
Na dodatek prawie cały czas są w stanie wojny i trudno ludzion normalnie tam żyć


Szwajcaria - Kraj, "neutralny". Neutralność udało im się zachować, bo od wieków współpracują z tymi, którzy akurat są najsilniejsi. Teraz jest to unia europejska, do której co prawda nie należą (ale już do strefy shengen tak), wcześniej był to hitler.


Japonia - Praktycznie nie mają własnej armii (Poza jakimiś śmiesznymi siłami obronnymi), do obrony ich kraju zobowiązani są właśnie amerykanie.


Polska II wojna światowa - silny, niepodległy kraj, "nie damy guzika od munduru" jak mawiał nasz rząd na miesiąc przed tym jak musieli sp***alać do Anglii. Dlaczego? Bo, k***a praktycznie nie mieliśmy sojuszników.

Cytat:

benjamin franklin czy ktorys tam powiedzial kiedys madre slowa: "kto przeklada bezpieczenstwo ponad wolnosc(ewidentnie eurofanatycy), nie zasluguje ani na jedno ani na drugie"




Benjamin Franklin doił dziennie butelkę burbona i twierdził ,że woda jest niezdrowa a alkohol owszem i to jak.
Na dodatek był masonem a post wcześniej mówiłeś coś o nich z ukrycia rządzących światem.


Cytat:

Nie dziw się brakiem spokojnej, wyważonej rozmowy na tym portalu. jesteś w końcu na sadisticu - portalu gdzie ludzie wchodzą aby nie zachowywać się kulturalnie



Ta czasem aż mi głupio jak czytam własne posty

stefans666

2011-12-11, 23:43
Właśnie dlatego byłem przeciwny wstąpieniu Polski do unii europejskiej. Unia europejska to tak zwany zachodni ZSRR

lapps

2011-12-12, 01:15
Raynor napisał/a:



pie**olisz

Izrael - ...


Szwajcaria - ...


Japonia - ...



ta ale jakos przetrwaly majac powierzchnie mniejsza od polski. a co polacy to cygani, ze caly swiat sie na nas uwzial? japonia przeciez zaatakowala ameryke na 2 wojnie swiatowej i nagle ma wieksza protekcje usa niz kraj, ktory jest od 12 lat z nimi w nato?
jak te wszystkie kraje z nato mialyby nam nie pomoc to, czemu mamy im ufac i byc z nimi w unii i pozwalac zeby nam rozkazywali w kwestii naszego prawa? i na ch*j pie**olisz?


Cytat:

Benjamin Franklin doił dziennie butelkę burbona i twierdził ,że woda jest niezdrowa a alkohol owszem i to jak.
Na dodatek był masonem a post wcześniej mówiłeś coś o nich z ukrycia rządzących światem.



ale glupi nie byl:>
"Był jednym z twórców Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych. Ponadto malował obrazy, prowadził działalność publicystyczną, zajmował się filozofią i dokonał wielu odkryć naukowych."

stalin tez madre rzeczy mowil
"Obiektywnie socjaldemokracja jest umiarkowanym skrzydłem faszyzmu."
masz swoja europe

i co nic wiecej do powiedzenia nie masz?

Cytat:

"Ich" - ale generalnie kojarzysz, że kryzys jest winą rządów KRAJÓW a nie Europarlamentu? Grecja fałszowała księgi, Berlusconi myślał o "bunga-bunga", Irlandia przegrzała gospodarkę a Portugalia i Hispania pod naciskiem socjalistów goniły na siłę starą unię



a polska co robila? bo wiesz ze my tez stoimy w tej kolejce?

Cytat:

Tak, no generalnie monarchia konstytucyjna jest bardzo realnym ustrojem do wprowadzenia w RP w tej chwili. Albo powszechny dostęp do broni palnej (którego jestem zwolennikiem, ale nie w wyadniu JKM)



to nie ogladaj tej telewizji juz. on mowi, monarchia konstytuacyjna, jak go pytaja co by najbardziej chcial. jak go pytaja co by zrobil to by zredukowal liczbe poslow i senatorow poslowie by odpowiadali za ustalanie stawki podatku liniowego, i za polityke zagraniczna, wojsko itd a do regulacji by sie nie mieszali tak jak teraz albo nie zajmowali by sie problemami krzyza, czy ganianiem ludzi za to co chca palic. najwiekszy problem jest w tym, ze ciezko zrozumiec janusza jak sie nie mysli, a telewizja zawsze ukazuje go z jak najgorszej strony, wiec opinie ma jaka ma.

Cytat:

Trudno zdefiniować normalność, bo takiego eksperymentu z rozdzielnymi decyzjami i wspólną walutą jeszcze nie było...



usa?? stare dobre wolno rynkowe, absolutnie nie socjalistyczne usa? tak zwany kraj wielkich mozliwosci? bez ingerencji w kazda j***na dziedzine zycia? oni probuja byc jak usa na poczatku, ale probuja to robic w ustroju socjalistycznym co jest skazane na porazke, zreszta wogole socjalizm jest skazany na porazke. ustroj w ktorym pracujacemu sie zabiera, a niepracujacemu sie daje? :D prosze cie

wladi

2011-12-12, 02:32
Nie 'uprawiam' polityki, więc się na niej nie znam i nie wiem co się dzieje w szczegółach w całym tym gównie, ale póki co jeszcze zyje w demokratycznym kraju wiec moge pozwolic sobie na maly wywód. (byłem na wyborach).

Zauwazylem, ze od paru dni robi sie glosno na temat UE (zawsze bylo, ale teraz inaczej troche). Zaciekawilo mnie to bardziej (-'jak nazwiemy sie za kilka lat?' -'unia europejska') i powiem Wam ze oczy sie otworzyly, gdy po szperaniu w necie obejrzalem ten filmik: http://video.google.com/videoplay?docid=-2927498432760024906 . Jezeli moj ojciec powiedzial ze to faktycznie jest ciekawe... to znaczy k***a ze sa ludzie ktorzy jeszcze moga przejrzec na oczy i zobaczyc w jakich realiach zyja.

To wszystko zaczyna robić się przykre i co raz bardziej irytujące. Jestem pełen podziwu, dla tych ludzi tam na najwyzszym szczeblu, ze udalo im sie omotac tyle istot inteligentnych (chociaz nie wiem kto jest kto [nie wszystkich] - TYLE to w tym przypadku za mało. Obejrzyjcie filmik.

Moze zamiast tyle pie**olic trzeba by przystapic do dzialania? Blade_ziele-Fajnie gadasz.

Nie wiadomo co te pojeby wymysla nam na kolejne lata... Wszyscy pozdychamy z głodu albo się pozabijamy.

Wystąpmy z UE, przylaczmy sie do USA wezmiemy jeszcze jakies czechy, slowacje i inne gowienka i tez bedzie zajebiscie. [taka szybka dygresja]


tak na marginesie, ktos tam napisal zeby 'wypie**alac z tym gownem' masz gowno zamiast mozgu.

namargines2. Dlaczego my (Polacy) tak duzo mowimy a tak malo robimy? Przeciez w naszej krwi sama walecznosc i odwaga płynie. Jestem mega dumny z tego gdzie sie urodzilem i jaka mam historie flagi, ale juz sam nie wiem co gorsze, to co politycy wmawiaja czy to ze na to sie zgadzamy. PEACE!

KasHer

2011-12-12, 03:30
Na facebooku paru lewaków wrzuciło odnośnik do tej strony ;) No cóż, czasami lewacy też mają się okazje czegoś dowiedzieć i może coś przemyśleć.

Swoją drogą - wrzucono jeden ciekawie zmodyfikowany post i muszę przyznać że zabawne:

Ra...........or

2011-12-12, 07:29
Cytat:

ta ale jakos przetrwaly majac powierzchnie mniejsza od polski. a co polacy to cygani, ze caly swiat sie na nas uwzial? japonia przeciez zaatakowala ameryke na 2 wojnie swiatowej i nagle ma wieksza protekcje usa niz kraj, ktory jest od 12 lat z nimi w nato?



Pewnie k***a ,że przetrwały i wiedzie im się całkiem dobrze - dlatego, że miały protekcje a nie dlatego ,że były "silne i niepodległe", jak twierdziłeś. Japonia nie ma "nagle" większej protekcji, ma ją od zakończenia II wojny światowej czyli prawie 70 lat. Myśl jak czytasz


Cytat:

jak te wszystkie kraje z nato mialyby nam nie pomoc to, czemu mamy im ufac i byc z nimi w unii i pozwalac zeby nam rozkazywali w kwestii naszego prawa? i na ch*j pie**olisz?



Szczerze? Nie wiem jak to się ma do czegokolwiek co napisałem.

Cytat:

i co nic wiecej do powiedzenia nie masz?



Mam - pie**olisz głupoty w każdym poście.

LICH0

2011-12-12, 11:53
KasHer napisał/a:

Na facebooku paru lewaków wrzuciło odnośnik do tej strony ;) No cóż, czasami lewacy też mają się okazje czegoś dowiedzieć i może coś przemyśleć.

Swoją drogą - wrzucono jeden ciekawie zmodyfikowany post i muszę przyznać że zabawne:
Obrazek



Co zrobić, pewne normy społeczne nie moga być łamane bo jak tak dalej pójdzie to cofniemy się do jaskiń. Zbyt kolorowy kraj prowadzi do samych konfliktów,wystarczy spojrzeć na bliski wschód, mają swoje kraje a i tak się napie**alają to co będzie jak będą żyli w jednej dzielnicy?

Patryjotów dziś nazywa się rasistami i esesmanami..... wstyd!

ja...........03

2011-12-12, 13:37
ch*j wam w dupska pedryle i czerwonym i prawicowym je posyłam
takie jest moje zdanie i nie zamierzam przebierać w środkach żeby je wyrazić