18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Solidarność kibicowska - coś czego rząd nigdy nie zrozumie

Marian Paździoch • 2011-05-10, 15:23
Tusk ruszył grupę społeczną której nie powinien ruszać. Kibice potrafią walczyć o swoje prawa i potrafią wytykać błędy najgorszemu rządowi od 1989 r. To już koniec panie Tusk



Pan Fasola

2011-05-13, 18:31
Levy_ napisał/a:

@up
my się napinamy? MY kur^a?!
niech Ci wujek Dżudżle pomoże w ogarnięciu tego jakże trudnego pojęcia, bo widocznie go nie rozumiesz. Napinacie to się wy, wjeżdżając na kibiców OGÓLNIE, nie rozumiejąc przy tym prostej różnicy jaka jest między zwykłym kibicem czy tzw. kibolem.

piszecie, że bandyci rządzą na trybunach? w pewnym mieście firmą ochroniarską też zarządza bandyta i będą niebawem skazańcy pomagać w klubie. a TO już nie przeszkadza prawda i jest dobre? Bo im dajemy drugą szansę. Ale jeśli podejrzani o przestępstwa ludzie dbają o porządek na stadionie z rewelacyjnymi rezultatami to jest źle? Bo przecież ile razy byłem świadkiem, ze kibice dbali właśnie o porządek na trybunach. Pewna historia: takowy Kowalski rzucił czymś na murawę w stronę sędziego liniowego. I co? podbiło do niego kilku typów wyprowadzili go z trybuny do ochrony i po sprawie. Czy dajmy na to zbytnio naj***nych typów też zdarza się wyprowadzić z sektora żeby nie robili dymów na tymże. A zdarzało się to na młynie, ot co.
No ale co k***a może wiedzieć o tym ktoś, co ch*ja wie o rzeczywistym świecie kibicowskim, a kto woli oglądać mecze w TV, czytać jakieś ramoty i wypisywać czy rozpowiadać jakieś farmazony wyssane z palca. No k***a wybaczcie....

a co do zatrzymań... CBŚ nie ma kogo łapać przed EURO 2012, więc łapie wszystkich, którzy kiedykolwiek zostali zatrzymani przed/w trakcie/po meczu. Nie ma dowodów to jest domniemanie niewinności. Będą wyroki to wtedy można pisać takie artykuły. GW czy inne źródła nie są od bawienie się w Sędziów czy od rozstrzygania spraw bez dowodów. Oczywiście, że nie są to święci ludzie, ale GW już ich skazała. Gdyby wszystko było prawdą co napisała GW to oni nigdy nie zostaną zwolnieni. Żaden prokurator by do tego nie dopuścił, albo wnioskowałby o zaporową kaucję, a takie coś nie ma miejsca.

pie**olenie o szopenie...



a co do bydgoszczy... niby czemu piszecie, że kibice Legii/lecha to, kibice Legii/Lecha tamto... jacy kibice k***a Legii czy Lecha? Tam nie było kibiców Legii czy Lecha tylko kibice pzpn-u ubrani w białe i niebieskie koszulki. No bo kto sprzedawał bilety na to spotkanie jak nie pzpn?
Poza tym, kto podpisał zgodę na odbycie się właśnie na tym stadionie meczy finałowego, który de facto można było uznać ze mecz podwyższonego ryzyka (podpowiem że był to pewien członek PO...), skoro nie można na nim zapewnić bezpieczeństwa kibicom nawet podczas ligowych spotkań (Zawisza - Widzew o ile mnie pamieć nie myli), nie wspominając już o poprzednim finale PP, od którego nie zmieniło się nic w kwestii zabezpieczenie. Niby tyle się pozmieniało w kwestii bezpieczeństwa na stadionach a niby czemu nie doszło do rzeczywistej interwencji policji/ochrony? Bo k***a nie było na nią zezwolenia odgórnego! Ochrona miała tylko za zadanie ie dopuścić do bezpośredniego starcia pomiędzy kibicami, czyli poniekąd to co tam się działo było spowodowane wyj***niem na całą sytuację przed 'górę' która nie wzięła tego pod uwagę i nie było pozwolenia na zdecydowaną reakację oraz na to, ze sama ochrona i policja pojawiła się dopiero po kilkunastu minutach


PDK


edit:
śmieszne to są Twoje infantylne przytyki. wspomniałeś coś o krzyżowcach... niby na jakiej płaszczyźnie porównujesz mnie jako KIBICA (a może wolisz KIBOLA) do tamtej grupy? że bronimy swojej pozycji? Bo bronimy siebie, jako odrębnej grupy społecznej? bo media wycierają sobie nami mordę?
Uważasz, że jesteśmy niczym? A jak myślisz, jeżeli zaszła by potrzeba obrony Naszej Ojczyzny, to kto wyszedłby z domu i broniłby Naszej niepodległości i suwerenności? MY, KIBOLE, czy ludkowie Twojego pokroju - narzekający przed monitorem/ekranem, narzekający i pie**olący farmazony i ogólnie rzecz biorąc gówno wiedzący o faktycznej sytuacji na stadionach? Wybacz, ale IMO odpowiedź jest oczywista...


poza tym zauważyłem, że większości z was podoba się określenie KIBOLA, więc - tak, jestem kibolem i się tego nie wstydzę. Ale nie rozpie**alam stadionów, przystanków dworców czy czegokolwiek... Jestem patriotą - jestem w stanie oddać życie za swoje najwyższe wartości, za swoją rację, za moja Małą Ojczyznę - klub, oraz tę Wielką - za Ojczyznę. Jestem dumny z tego kim jestem i jakim jestem człowiekiem. Tyle


Nie chce mi się czytać tego tak samo jak nie chciało by mi się czytać wyjaśnień dlaczego należy walczyć o krzyż.

victor7

2011-05-13, 19:28
HardyWP napisał/a:




Ty to pewnie jesteś napie**alacz numer 1 ale w internecie :) , posługujesz się żałosnym stereotypem i pewnie kierujesz tym co mówią jakieś cwe*usie w mediach no nie? Nie jestem kibicem ani kibolem ale jak nie rozumiesz jakiegoś tematu to po ch*j się wypowiadasz? Co do ustawek to widzisz stary, niektórzy wolą się po napie**alać i takie ustawki w lasach gdzie nie obrywają inni tylko sami zainteresowani rozumiem, jedni lubią się bić choćby dla sportu a inni wolą oglądać Taniec z Gwiazdami i inne pedalstwo. Tak jest to również prawdą że zdarzają się w tych klimatach debile i półgłówki ale ocenianie wszystkich po jednostkach jest żałosne. W ogóle to co miałeś na myśli mówiąc że polscy kibice drą mordy a inni kibicują z kulturą? Nie okrzykują? Nie śpiewają? Pewnie klaskają i tupią w podłogę? :lol: Po za tym jesteś mega ignorantem skoro twierdzisz że w innych krajach Europy nie ma burd i bójek między kibicami/kibolami np. w Anglii :-)

A co do kibiców, to zauważyłem że Gazeta Żydorcza przegina w jedną stronę ale wasze środowisko też nie jest nieskazitelnie czyste, a czasami przeginacie w drugą, jak to kiedyś ktoś powiedział, nie zasłaniajcie niektórych aktów debilizmu szlachetnymi celami jak np. race na murawę.



Nie napisałem że mam coś przeciw ustawkom a nawet wspomniałem o własnej lidze i napie**alaniu się. Widać jak jesteś ciemny no ale w szkole nie nauczyli cię czytać ze zrozumieniem. Pisałem o kulturze dopingu a nie o jego braku na stadionach Europy. Bójki tam też się zdarzają ale nie ma takiego syfu jak w Polsce ale ty tego już nigdy nie pojmiesz bo co takim jak ty by nie powiedzieć wiecie swoje najlepiej i robicie za wielkie ofiary nagonki a co najwyżej jesteście ofiarami samych siebie i własnej głupoty. A z innej beczki to chodzę na mecze nieraz musiałem opuścić mecz jak zaczynał się jakiś dym bo nie miałem ochoty zarobić krzesełkiem albo kamieniem w łeb a jak widzę żałosne hasła i słyszę okrzyki małp jakim są jakieś grupy ultras, psychofans czy innych ćwierćmóżdżków to zaczynam się zastanawiać czy jestem na meczu czy pomyliłem adresy i trafiłem do zoo. No ale ty wiesz pewnie lepiej co to znaczy "kibicować" oczywiście w wersji polskiej.

byttna

2011-05-13, 23:39
Jeśli wybiegnięcia na murawe po wygranej zaliczamy rzucanie kamieniami,kopanie kamerzystów, i burdy to TAK WIERZE ,Że PZPN wyraził na to zgodę. Nie mam Nic do waszych ustawek w lasach,czy polach gdzie nikt tego nie widzi...(jeden aby się odstresować musi się napić,inny nalać po ryju).
Znam wielu KIBICÓW, wiem o oprawach,akcjach robionych przez kibiców...ale to nie usprawiedliwia do Lania się i niszczenia mienia..

Jeszcze jak by ktoś nie rozumiał:
Kibic - osoba zainteresowana jakąś publiczną dyscypliną, najczęściej sportową. Uczestniczy w zdarzeniach związanych z jego ulubioną dyscypliną. Do kibiców zalicza się widzów widowisk sportowych na stadionach którzy w sposób aktywny dopingują daną drużynę bądź sportowca. Istnieją specjalne "kluby kibica" (nieformalne lub o charakterze stowarzyszeń), tworzone zazwyczaj przy klubach sportowych, a także przez osoby prywatne. Rolą prawdziwego, wiernego kibica powinna być próba wsparcia swojej drużyny zarówno w sytuacjach dobrych, jak i złych.


Definicja...NIE MA TU NIC O NApie**alANIU SIĘ...


Ultrasi to kibice angażujący się we wspieranie własnego klubu i drużyny sportowej za pomocą aktywnego dopingu, poprzez tworzenie opraw meczowych zarówno wykonanych z materiałów papierniczych i tekstylnych i środków pirotechnicznych. Ultrasi angażują się w rozmaite akcje dbające o wizerunek klubu, lub broniące interesów kibiców. Często są w konflikcie z prawodawcami (urzędnicy, działacze sportowi), służbami porządkowymi i wszystkimi przeciwnikami ruchu ultra i całego ruchu kibicowskiego.

Też nic o napie**alaniu....(może wchodzą w konflikt z władzą,ja nic do nich nie mam,jeśli mieszczą się w definicji)

Chuligani to kibice nastawieni na używanie przemocy fizycznej w konfrontacji z kibicami innych drużyn. Do starć dochodzi podczas zawodów sportowych lub coraz częściej poza obiektem sportowym, walki mają charakter spontaniczny, lub zorganizowany m.in. na specjalnie umówionych bójkach zwanych ustawkami. Niekiedy do walk używają niebezpiecznych narzędzi. Trenują sztuki walki. Prócz zwaśnionych z nimi kibiców celem fizycznej agresji są służby porządkowe z policją na czele, która jest głównym wrogiem chuliganów.

A to reszta kurestwa która powinna być tępiona Nabojami ostrymi i gazem..

Lejdi Karolina

2011-05-13, 23:55
HAHAHA... rozj***łeś mnie victor7
Ty k***a nie masz pojęcie co to znaczy kibicowanie :D Uważasz się za kibica/fana? PIŹDZI ci w mózgu pustkę aż zimno...
Jeżeli ...ekhm..."mężczyzno" uważasz, żę ultrasi są żałośni to jesteś zwyczajnym cwe*em co go widać nie jeden dres skroi i teraz sra żarem jaki ten świat kibicowski jest zły :D Bardzo chętnie pokazałabym ci co to k***a jest ścieżka zdrowia, bo jeśli k***a tak narzekasz na Polskę i na jej klimat to WYpie**alAJ z niej. W '44 to byś dostał strzał ostrzegawczy w głowę... Jak tak ci się podoba w tej Anglii pełnej brudasów to do niej sp***alaj i dalej narzekaj.
Ja nie wiem skąd się biorą tak tępi ludzie jak ty... ręce mi opadają.. Chyba jesteś z rocznika '86 bo widać że twoja matka za dużo się cezu nałykała z Czarnobyla...
Doping na stadionach europejskich? Jaki k***a w tej chwili jest doping w Anglii? Czy ty chłopaczku wogóle wiesz o co chodzi :) ? Czy według ciebie spasiony angol, który cały czas siedzi w pubie tworzy wspaniały doping? Ty nie masz j***nego pojęcia o tym co tam się dzieje .....

Durex... a można było victora uniknąć :D

HardyWP

2011-05-14, 02:47
victor7 napisał/a:



Nie napisałem że mam coś przeciw ustawkom a nawet wspomniałem o własnej lidze i napie**alaniu się. Widać jak jesteś ciemny no ale w szkole nie nauczyli cię czytać ze zrozumieniem. Pisałem o kulturze dopingu a nie o jego braku na stadionach Europy. Bójki tam też się zdarzają ale nie ma takiego syfu jak w Polsce ale ty tego już nigdy nie pojmiesz bo co takim jak ty by nie powiedzieć wiecie swoje najlepiej i robicie za wielkie ofiary nagonki a co najwyżej jesteście ofiarami samych siebie i własnej głupoty. A z innej beczki to chodzę na mecze nieraz musiałem opuścić mecz jak zaczynał się jakiś dym bo nie miałem ochoty zarobić krzesełkiem albo kamieniem w łeb a jak widzę żałosne hasła i słyszę okrzyki małp jakim są jakieś grupy ultras, psychofans czy innych ćwierćmóżdżków to zaczynam się zastanawiać czy jestem na meczu czy pomyliłem adresy i trafiłem do zoo. No ale ty wiesz pewnie lepiej co to znaczy "kibicować" oczywiście w wersji polskiej.




Ty mnie uczysz czytania ze zrozumieniem a nawet nie wyczytałeś jasnego przekazu że kibicem nie jestem, ale owe klimaty i kibiców/kiboli znam, i jak wspomniałem nie usprawiedliwiam aktów debilizmu, a ty widzę przeginasz w drugą stronę jak to jest źle, ale widzę że rozpędziłeś się tak w swojej napince że nawet nie przeczytałeś dokładnie co napisałem i odpowiedziałeś. A po za tym myślisz że Donek coś zmieni? To tylko akcja na pokaz więc nawet gdyby wszystko wyglądało jak opisujesz to nie liczyłbym na obietnice Tuska. :lol:

yarzapp

2011-05-14, 07:18
Ja pie**olę, co tutaj się dzieje...

.:...........:.

2011-05-14, 07:31
yarzapp napisał/a:

Ja pie**olę, co tutaj się dzieje...



Czytałeś to? :shock: