18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kara śmierci

Stachu Wichura • 2010-01-04, 16:42
Przeglądałem sobie dziś wiadomości i trafiłem na ciekawego newsa. Właśnie zapadł wyrok za morderstwa jakie dokonali gówniarze w wieku 19 i 17 lat. W sumie w Polsce co roku jest masa morderstw ale to mnie zaciekawiło bo np. pokazali mordy tych cwaniaków :-)
tu małe info z wp.pl
Cytat:

Na kary dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Łodzi dwóch młodych mężczyzn oskarżonych o dwa okrutne zabójstwa. Trzeciego z oskarżonych, który w chwili zbrodni nie miał ukończonych 17 lat, sąd skazał na 25 lat pozbawienia wolności.

Niespełna 20-letni obecnie: Krzysztof L. i Bartosz C. skazani zostali na dożywocie. Sąd zdecydował także, że obaj będą mogli wyjść z więzienia dopiero po 35 latach. Najmłodszy z nich niespełna 18-letni Mariusz K. został skazany na 25 lat więzienia. Będzie mógł z niego wyjść dopiero po 20 latach.

Cała trójka została oskarżona o zabójstwo 16-letniego kolegi. Zamordowali go, bo chcieli zobaczyć, jak umiera człowiek. Dwaj starsi ze sprawców odpowiadali także za zabójstwo 32-letniego sąsiada. To zabójstwo miało być "prezentem" na 18. urodziny jednego z nich. Wyrok nie jest prawomocny.


a tu ich ryje






Ciekawi mnie wasze zadanie na ten temat chociaż domyślam się że większość z was będzie za utylizacją tych śmieci.
PS: Szukałem wcześniej i nie ma jako tako dyskusji o karze śmierci. Wiem też że obojętnie co tu zostanie napisane i tak nie zmieni naszego zasyfionego prawa (najlepiej postawić fotoradar w koszu przy drodze i łapać za prędkość czy gonić ludzi za to że ktoś pije sobie piwko w parku czy pali skręta :-/ )

radziu88

2010-01-05, 04:15
Po prostu brak slow, czy ta Lodz zawsze bedzie ciemna strona RP, osmiornica, handel Skorami, zydzi dawno temu, a teraz prezentowicze, cos w tym jest, zajebac atomem i zrobic poligon dla Wojska Polskiego...

ko...........67

2010-01-05, 07:32
Dobrze mówisz W.
Gdyby się przyjrzeć naszemu systemowi to sądzą przestępców za brak kompetencji do sądzenia innych.
Tylko trzeba się zastanowić czy państwo ma aż tak wielką władze nad obywatelami aby móc nas sądzić i tym samym rozporządzać naszym życiem ?
Sędzia może bo ktoś jemu dał do prawo, ale czy ten ktoś miał wgl takowe ?
A co do praw człowieka, nie sądzisz że Ci którzy łamią je (ergo niewszyscy) powinni nie być przez nie obejmowani ?
Skoro takowe prawa im nie pasują pokażmy im jakim błędem było wyłamanie się spod ich działania

Pajac212

2010-01-05, 08:08
"bo chcieli zobaczyć, jak umiera człowiek"

bylo k***a sie zarejestrowac na sadisticku i wejsc na harda"

jak ktos jeszcze napisal ze sa ciekawi, glodni wiedzy... moze wlasnie tutaj zaczynali od harda pozniej juz potrzebowali tego na zywo...

BiolyMurzin

2010-01-05, 13:53
A ja opcji mam 3
Jesli byla by mozliwosc i oczywiscie tak jak w filmie Gamer usadowilbym ich na liscie osob przeznaczonych do grania :D oczywiscie nie dostaliby ich Pro Gracze tylko lamusy co dopiero zaczynaja przygode z ta "akcja" - Wiadomo ze odrazu by zgineli a jak widac bylo na filmie(kto widzial) HeadShot-y tez przysluguja :D :) haha

2) Skierowac by ich nalezalo do robot naprawde ciezkich i to za damski h.. :D w razie "sapow" gonieni batem :D .Mysle ze w tyg tak po 12 h a na weekend troche chillout :D po 16 :D wieczorem lamanie kolem :D jak za sredniowiecza :D .W ogole to powinny wlasnie kary z sredniowiecza wrocic , bylo wtedy duzo bolesniej w skrajnych przypadkach dla wielkokrotnych zbrodniarzy kare smierci.

3) Lincz :D

piratv90

2010-01-05, 14:07
hahahahaha ale sie uśmiałem

żona którą katuje codziennie mąż zabija go w samoobronie - dożywocie
dzieci którzy zabijają z zimną krwią ludzi - dożywocie z możliwością wyjścia po 30 latach

hmmmmm chyba zaraz wyciągnę nóż i zacznę zabijać złapią mnie i wyjdę po 30 latach zabija wtedy tych co mnie osądzili i złapali. Czyż to nie raj???

michal_macieja

2010-01-05, 14:21
Ludzie !!!!!
Ktoś napisałem w komecie ze wykonanie kary śmierci jest drogi, i z tym bym się nie zgodził, krzesło elektryczne ma same plusy i max wydasz 50zł za prąd.
Jeżeli chodzi o zastrzyki to będzie w okolicy tej samej ceny.
A jak potrzeba kogoś kto będzie to robił to ja się zgłaszam...

Piszecie też że w USA jest kara śmierci ale ludzie nie są poinformowani o skutkach swojego wykroczenia, ale to przecież nie sędziego wina ze oni nie wiedzą.

A co do tego ze rodzina po wykonaniu kary śmierci nie jest usatysfakcjonowana to już jej sprawa, jak mi by zabił ktoś kogoś z rodziny to sam bym go zabił albo domagał się kary śmierci...

Więzienie w PL to jest raj, nie ma na co narzekać, no chyba że by zabrali z cel wszystko i zostawili tylko łóżko,kibel,umywalkę, i jedzenie chleb woda to bym może pomyślał o dożywociu, ale teraz to w nie jestem za tym.

Kara OKO za OKO jest najbardziej sprawiedliwa.

Zabić ich i pokazać film w TV, żeby każdy dres i kibol wiedział co jest grane i co możne się mu stać.

qTwist

2010-01-05, 17:56
elo83 napisał/a:

Moim zdaniem powinien być zawsze a w takich wypadkach w szczególności KODEKS HAMMURABIEGO i na pewno byłby spokój jakby wiedział co go czeka to by się dwa razy zastanowił tylko właśnie przez to że nie ma kary śmierci to jest o wiele więcej morderstw :/


Wiesz jak brzmiał ten kodeks i jak to się odbywało. Dam Ci przykład, może konkretny z tego kodeksu już nie pamiętam. Wiem, że było coś takiego. Jeżeli byś zabił komuś syna, to zgodnie z tym kodeksem Tobie też powinni zabić syna. Tak brzmiał ten kodeks. Był on jednym z najgłupszych zbiorem praw i w ogóle się nie sprawdzał. Wcześniej pisałem, że nie jestem przeciwnikiem kary śmierci, lecz tera na spokojnie to przemyślałem i jakby nie patrzeć, gorsze jest odsiedzieć dożywocie, niż śmierć. W moim przypadku wolałbym umrzeć niż siedzieć kilkadziesiąt lat w kiciu i wiedząc, że nawet jeśli z niego wyjdę, nie wymażę tego co zrobiłem. Nie chciałbym tak żyć.

JustAgyness

2010-01-05, 20:13
Wreszcie temat dla mnie :-D
Nie popieram kary śmierci - niech się pomęczą z wyrzutami sumienia.

Bogna

2010-01-05, 20:48
JustAgyness napisał/a:

niech się pomęczą z wyrzutami sumienia.


Myślisz, że je mają?
Ja bym tam była za otwarciem kamieniołomów ;) .

Acho

2010-01-06, 20:05
@up
"poza tym mają łatwy dostęp do broni, teraz już wiesz dlaczego tam jest wysoka przestępczość. "

W Szwajcarii jest jeszcze łatwiejszy dostęp do broni. Teraz albo jeszcze całkiem niedawno, każdy dorosły obywatel miał obowiązek mieć w domu karabin szturmowy na wypadek wojny... Tam przestępczość jest niska... odważyłbyś się włamać do takiego mieszkania? Albo obrabować sklep w ciągu dnia, licząc na swoje mistrzowskie opanowanie biegów krótkodystansowych? Kula przypadkowego przechodnia widzącego cale zajście, z pewnością by Cię dogoniła...

si...........ve

2010-01-10, 19:17
to taki problem sędziemu w oczy patrzeć? albo się jest tchórzem i się takich rzeczy nie robi, ale się potem nie zachowuje jak bałwan :-x

Bogna

2010-01-10, 22:57
silve napisał/a:

lbo się jest tchórzem i się takich rzeczy nie robi,


Wg Ciebie morderstwo jest aktem odwagi? :roll:

Grace

2010-01-11, 07:22
Czasami jest tak, że umiera niewinny. Polecam film "Życie za życie" gdzie gra Kevin Spacey.

Dobrym przykładem złego wykorzystania kary śmierci jest Nigeria: