18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poradnik blacharza amatora

ascarissuis • 2015-02-09, 22:58
Witajcie

Jakiś czas temu poruszenie zrobił filmik kolesia"naprawiającego" opla corsę.
Wiadomo nie każdego stać na salonówkę i trzeba sobie radzić.
Postanowiłem nagrać wam filmik instruktażowy jak zrobić blacharkę w miarę sensownie.
Jeżeli Wam się spodoba mogę nagrać kolejne, bo naprawa samochodów to temat rzeka.



Schabovy

2015-02-09, 23:24
Ważne to zrobić tak, aby zaraz z powrotem się nie sp***oliło. Piwko. ;)

ocwpzw

2015-02-09, 23:32
Wszystko fajnie, ale myślę, że ludzie kładą włókno i żywicę oraz inne wynalazki nie dlatego, że nie chce im się docinać blaszek, lecz z tego prostego powodu, że nie mają maga. Jak ktoś dysponuje, to raczej nie bawi się w rzeźbę, tylko po ludzku sobie pospawa.

szogunek

2015-02-09, 23:36
ja pie**ole, zrob w koncu temu psu kojec to ci w jewtiubowaniu nie bedzie przeszkadzal

ascarissuis

2015-02-09, 23:54
masz rację ocw

migomat w tym przypadku to podstawa.Nie są to tanie rzeczy, ale nawet najzwyklejszy mig wystarczy, ważne żeby 15 kilowa szpulka drutu do niego weszła.Lepiej kupić miga niż np badziewny nowy telewizor.Mig się po czasie zwróci. Jak masz dużo kolegów to się nie opędzisz od spawania tłumików, taczek reperaturek itp...Tylko nie za flaszkę....

Kamciooo

2015-02-10, 00:12
pierwsze 5s filmu i już mnie rozj***ło...

"Witajcie. Dzisiaj zajmiemy się wymiaNOM..."

k***a jakOM wymiaNOM? Jesteśmy w Polsce i proszę po Polsku!!!

klapek89

2015-02-10, 00:28
Tej prezesie, ten kompresor Metabo to jaki masz model? rozglądam się za sprężarką do warsztatu i metabo ma dość pochlebne opinie. hmm?

garota

2015-02-10, 07:27
Dokładnie, myślałem że to film bez sadyzmu ale jest pies sadysta więc piwo.

wormgoro

2015-02-10, 07:52
Zna ktoś dobrego blacharza lakiernika w Krakowie lub okolicach?

adamZjeb

2015-02-10, 08:04
Nie lubię samochodów, nie posiadam i nie planuję i nie znam się ale zawsze zastanawiała mnie pewna kwestia, dlaczego do produkcji karoserii nie użyć nierdzewki? Mam zlew i pare rzeczy z tego i nie rdzewieją.

subject1

2015-02-10, 08:15
up, nie znam się to się wypowiem:D Z tego co wiem są produkowane auta z ocynkiem, które nie rdzewieją, jakaś stara Audi tak ma, ale nie znam się, to Ci nie powiem modelu. Może dlatego tak nie robią, bo to większe koszty, a i ludzie dłużej by autami jeździli i nie kupowali nowych :P

fiszer

2015-02-10, 08:19
@subject1
Miałem audi a3 z ocynkiem. Faktycznie, nie rdzewiało. Na karoserii nie było ani grama rdzy, pod spodem też.
Tyle że trzeba trafić na nie bity okaz. Powypadkowe zazwyczaj mają "parchy" z rdzą w okolicach rantów (te rowki na dachu).