18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pompka

K-...........an • 2012-09-06, 23:09
Potrafię zrobić z 80 zwykłych pompek, ale takiej to nawet pół nie zrobię :shock:


jarekddz

2012-09-07, 11:32
Dlaczego piszecie, że 100 pompek to dużo? Ja robię 200-250 co dwa, trzy dni. 20 powtórzeń. Poza rzeźbą, pompeczki nic kompletnie nie dają, dopiero siłownia ma efekty

pjm77

2012-09-07, 12:55
@voltron popatrz na zakres ruchu. Klatka pracuje przyzwoicie przy wznosach ciężaru zza głowy kiedy ręce zaczynają mijać głowę. W tym ćwiczeniu nigdy do tego nie dochodzi. Nie twierdzę że nie pracuje w ogóle ale znajdziesz wiele znacznie lepszych ćwiczeń. Poza tym jest to napięcie niemal wyłącznie izometryczne, ćwiczenia w pełnym zakresie ruchu dają lepsze efekty.

Jeśli chodzi o epitety i obrażanie pozwolisz że nie dam się sprowokować. Chętnie robię takie rzeczy ale tylko i wyłącznie na żywo.

K-...........an

2012-09-07, 13:10
Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się takiej spiny na forum o totalnie nieistotne rzeczy.

1. Pokazane na filmie ćwiczenie kardynalnie odbiega od tradycyjnej pompki ponieważ udział w nim biorą mięsnie, których na codzień rzadko kiedy się ćwiczy. Oczywiście wielu się zaczeło rozwodzić jak fachowcy, a ja napisałem pod tematem tylko to, żeby jakoś przekazać, żę standartowe ćwiczenia da się napieprzać, a wystarczy zmienić kąt i uruchomić mało ćwiczone mięśnie i wychodzi totalna klęska, do czego się osobiście przyznaję.

2. Jedni zaczęli się czepiać, że 80 pompek to dużo, bo pewnie sami puchną przy piątej, a inni, że mało... o i k***a kogo to obchodzi?! robię góra 80, co przy mojej wadze i tak jest dużo i nie będę wymyślał, że byłbym w stanie wiecej, bo po 50 to juz jest walka z ciałem, zazwyczaj kończy się ostrym przyglebieniem po około 60tej.

3. Jeśli ktoś chce się przypie**alać do tego co piszę na forum to niech najlepiej jebnie z pięści w monitor i wyrzuci jednostkę przez okno, mam w dupie to czy mi ktoś wierzy czy nie, czy ja miałbym zmyślać jakieś rzeczy tylko po to żeby nie wiem... dostać jakieś j***ne wirtualne parę piw?! Chyba was poj***ło... i co mam jeszcze k***a przedstawić kompleksowy plan dnia, wszystkie dane i plany treningowe wraz z dokumentacją fotograficzną i filmową (kamery nie mam) żeby k***a jakaś pie**olona gimbusiarnia została postawiona przed faktem dokonanym?!

idźcie państwo w ch*j

pjm77

2012-09-07, 13:23
jarekddz napisał/a:

Dlaczego piszecie, że 100 pompek to dużo? Ja robię 200-250 co dwa, trzy dni. 20 powtórzeń. Poza rzeźbą, pompeczki nic kompletnie nie dają, dopiero siłownia ma efekty



Niezupełnie. Pompki są git do treningu regeneracyjnego - jeśli robisz na przykład ciężki trening na siłowni i chcesz zredukować zakwasy to parę serii następnego dnia (ale nie do wyczerpania) fajnie zalewa mięsień krwią wypłukując produkty przemiany materii i dostarczając składników odżywczych. Na pewno da też to trochę masy mięśniowej tylko że np. mnie mało to obchodzi - zależy kto ma jakie cele.

Poza tym różne warianty pompek dają inne fajne efekty. Osobiście robię na jednej ręce żeby wzmocnić mięśnie stabilizujące tułowia i barków żeby zredukować nierównowagę mięśniową która jest przyczyną moich problemów z kręgosłupem i bólami pleców.

Ale żeby zrobić na pompkach siłę to nie wiem co trzeba by robić. W tej chwili robię ok. 15 powtórzeń na słabszej ręce i nie widzę większego przełożenia na wyciskanie na ławce czy nad głowę (w porównaniu z tym jak robiłem z trudem jedno), tak więc uważam że można tą energię lepiej zainwestować.

Numernabis

2012-09-08, 03:07
wam chyba dupa juz korzenie puscila od siedzenia przed komputerem. Ciezko wam uwiezyc w to ze ktos jest w stanie 80 pompek zrobic? :facepalm:

pi73rmaster

2012-09-11, 13:28
80 pompek? Przecież to byle chuderlak co na pół życia na kompie(prawie, że ja) siedzi zrobi spokojnie.

marmar

2012-09-21, 14:14
O kurna, spróbowałem, jebło mi coś w krzyżu. To by było tyle z pompkami na dzisiaj, wolę rower.