18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie Drogi #113

Polskie_Drogi • 2018-04-05, 10:30
Dobre warunki na drogach = więcej wypadków. Uważajcie!

Noside

2018-04-05, 21:31
Jadę pługiem, bo gównoburza.
Wina zajeżdżającego - nie trzeba było się wychylać, tylko chować.
Błąd nagrywającego - nie trzeba było się rozglądać jadąc, tylko patrzeć, gdzie jedzie i hamować.
Pewnie wyszła z tego współwina. Fajnie, jakby ktoś znalazł info.

Kraków. Skrzyżowanie ulic Kolejarzy i Armii "Kraków"
https://www.google.pl/maps/@49.9986932,19.9226937,3a,75y,205.73h,75.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1stsjH73wJcEwKg9Rthei0Bw!2e0!7i13312!8i6656

dziadek8724

2018-04-05, 22:13
zairland napisał/a:

Łee, co do sytuacji z jeepem zaraz po czołówce, chyba miał znak informujący o tym że wyjeżdzał ze strefy zamieszkania, czyli na nic tłumaczenie że był na jego pasie albo po prawej stronie gdyż Kodeks drogowy informuje że: "Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu: na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania". Tyle w temacie, kierowca terenówy nawet nie zwolnił tylko prosto przed siebie. I policjanata nawet nie będzie interesowało co robił nagrywający.



Gdyby wszyscy tak doskonale znali i stosowali się do przepisów ruchu drogowego to drogówka nie byłaby potrzebna i nie byłoby filmików z wypadków i stłuczek. Niestety po naszych dziurawych drogach poruszają się nie tylko tacy przepisowi kierowcy, ale również pół- ćwierć- a nawet i bezmózgi, którzy uważają, że ich przepisy nie obowiązują. Do tego mamy wszelkiej maści zagapienia, zamyślenia, niedowidzenia znaków, miejscowych, którzy jeżdżą "na pamięć" itp. itd. DLATEGO ci, którzy potrafią jechać z uwzględnieniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego powinni myśleć również za w/w, żeby kolizji, stłuczek, wypadków było jak najmniej. Do cholery, w każdym z tych pojazdów jest człowiek! I jego życie i zdrowie jest ZAWSZE najważniejsze.

karakal

2018-04-06, 01:12
Pilotn22 napisał/a:

0:30 Co za sk***iel... Tak, wina SUVa, ale kierowca miał tak dużo czasu i miejsca na reakcję, że na miejscu ubezpieczyciela sądziłbym się o celowe wyłudzenie na podstawie tego filmu. Dawno tak perfidnego dzwona tu nie widziałem



10 sekund byś pomyślał dłużej i oszczędziłbyś sobie przegranej sprawy. Gość szykował się do wyjechania z drogi podporządkowanej, założę się że na ułamek sekundy przed pojawieniem się SUVa skierował wzrok w lewo aby ocenić ruch. Miał tam dwie przeszkody (spory samochod I jeszcze większy bilbord czy cuś takiego. A jak nie potrafisz wyczuć w głosie gościa strachu (pierwsza myśl, że to jego wina) i zaskoczenia to nie wiem jak to jeszcze mam Ci wytłumaczyć.

nano50

2018-04-06, 14:01
3:50. Przechodzień powinien trafić za kratki za taką próbę wymuszenia odszkodowania. xD Chyba bym gościowi nogi z dupy powyrywał jakby mi tak wyszedł.

bakus1233

2018-04-06, 14:46
0:30 nie wiem jak jest obecnie, ale na google maps w tamtym miejcu gdzie jechał nagrywający jest znak ustąp pierwszeństwa.. dodatkowo miał tego suva z prawej strony: https://goo.gl/maps/ZQdASFSqGkv

dziadek8724

2018-04-06, 15:16
bakus1233 napisał/a:

0:30 nie wiem jak jest obecnie, ale na google maps w tamtym miejcu gdzie jechał nagrywający jest znak ustąp pierwszeństwa.. dodatkowo miał tego suva z prawej strony: https://goo.gl/maps/ZQdASFSqGkv



Obejrzyj jeszcze raz tą akcję. Jeśli to jest to samo miejsce, to w czasie zdarzenia znak był za ulicą, z której wyjechał SUV, a więc nie obowiązywał na skrzyżowaniu, gdzie doszło do kolizji. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale SUV wyjeżdża ze strefy zamieszkania, może niech jakiś ekspert się wypowie, czy wyjeżdżając z takiej strefy jest obowiązek ustąpić pierwszeństwa. Jeśli nie, to rzeczywiście - SUV był z prawej strony, a więc z pierwszeństwem.

nano50

2018-04-06, 19:10
dziadek8724 napisał/a:



Obejrzyj jeszcze raz tą akcję. Jeśli to jest to samo miejsce, to w czasie zdarzenia znak był za ulicą, z której wyjechał SUV, a więc nie obowiązywał na skrzyżowaniu, gdzie doszło do kolizji. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale SUV wyjeżdża ze strefy zamieszkania, może niech jakiś ekspert się wypowie, czy wyjeżdżając z takiej strefy jest obowiązek ustąpić pierwszeństwa. Jeśli nie, to rzeczywiście - SUV był z prawej strony, a więc z pierwszeństwem.



Strefa zamieszkania nie ma prawa drogi, więc masz obowiązek wjechać jako ostatni. To tak jakbyś z polnej dróżki, albo z pod domu wyjeżdżał.