18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

polska wg Niemieckiej telewizji

Je...........ik • 2017-06-27, 08:49
Fragment niemieckiego filmu o podkarpaciu


ddss

2017-06-27, 09:02
No co za niemieck@ kuhwa

pazuzu

2017-06-27, 09:04
I tak to u nas wygląda i to odpowiedź dlaczego w Polsce komunizm miał się dobrze, bo większość polaków to ciemna masa którą łatwo sterować jak nie z propagandowej tv to z ambony. Po co komu trójpodział władzy? cenzura też nie przeszkadza. Jak to mawiało się za prl czy się stoi czy się lezy 2 tys się należy. i teraz jest to samo grunt że państwo "rozdaje" 500 zł które najpierw zabierze wszystkim polakom. Ciemny lud jak dz**ka sprzedała się za 500 zł.

PanZorro

2017-06-27, 09:05
"Polska" z malej, "niemieckiej" z wielkiej. Nosz k***a mac!!

Wiewór

2017-06-27, 09:11
Podkarpacie to jest taka dziura. Taki zaścianek i ciemnogród.
Tam dalej rządzą lokalne układy ksiądz-sołtys. Ksiądz jest traktowany jak omnibus, sędzia, wyrocznia.
Władza uwielbia ten region bo ci ludzie są podatki na pranie mózgów. Można nimi dowolnie sterować poprzez księdza i sołtysa.

~Velture

2017-06-27, 09:22
@up
Jedni są podatni na księdza i sołtysa, inni na szetynę i petró a jeszcze inni na 'krula'.
Każdym prawie można sterować tylko trzeba wybrać odpowiedniego pilota.

A ja jestem wam w stanie zrobić dowolny reportaż tego typu o dowolnej partii i tak samo jestem w stanie zrobić taki sondaż w którym prawie każda partia będzie wygrywała przeprowadzając ankietę w wybranym przez siebie miejscu i grupie społecznej...

mygyry

2017-06-27, 09:28
Niemcy to niech sobie robią dokumenty o swoich strefach "NO GO"

support3

2017-06-27, 09:42
@Velture - to co piszesz jest prawdą ale nijak ma się do ogólnego przekazu, chodzi o to, że ludzie co głosowali na PIS są zacofani, że nie rozumieją, iż komuś trzeba zabrać te 500zł by potem je rozdawać, że 3 podział władzy jest konieczny byśmy nie mieli swojego putina czy castro w postaci kaczyńskiego itp.

pyotreck

2017-06-27, 09:49
pazuzu napisał/a:

I tak to u nas wygląda i to odpowiedź dlaczego w Polsce komunizm miał się dobrze, bo większość polaków to ciemna masa którą łatwo sterować jak nie z propagandowej tv to z ambony. Po co komu trójpodział władzy? cenzura też nie przeszkadza. Jak to mawiało się za prl czy się stoi czy się lezy 2 tys się należy. i teraz jest to samo grunt że państwo "rozdaje" 500 zł które najpierw zabierze wszystkim polakom. Ciemny lud jak dz**ka sprzedała się za 500 zł.



O tak. Lepiej obniżyć podatki firmom zagranicznym albo w ogóle zwolnić z obowiązku płacenia. Masz rację. 500 złotych to idzie tylko na alkohol - to jest oczywiste bo tak pokazali wczoraj na tvnie.
Na szczęście ludzie już tak łatwo się nie dają manipulować - co widać po ostatnich wynikach wyborów i obecnych sondażach:)

~Velture

2017-06-27, 09:49
@support3
Przekaz niemiaszków doskonale zrozumiałem.

Cytat:

Ciemny lud jak dz**ka sprzedała się za 500 zł.


To zabawne ale zgodzę się z tym.
Ostatnio na grillu weszliśmy z sąsiadami na tematy polityczne.
Jest tam jeden taki pan X.

Pan X pie**oli jaki to pis jest zły i jakie to 500+ jest złe i w ogóle jak on pie**oli pis i każdego z pisu pie**oli i co 2gie słowo pie**oli.
No w każdym razie pan X sam się zaorał i powiedział, że jakby on dostał 500zł podwyżki swojej wcześniejszej emerytury (po 20 latach 2700 na rękę ma) to by zagłosował na każdego.
I dalej pie**oli, że 500+ na dziecko jest ch*jowe ale 500zł do emerytury to dobry pomysł.

Zapytałem naszego pana X czy jakby miał 3 dzieci w wieku szkolnym to czy wolałby 1000zł z 500+ czy dalej by pie**olił 500+ i wolałby tylko 500 do emerytury.
Co usłyszałem? "ale k***a to jest podchwytliwe pytanie a problem k***a jest zupełnie inny k***a. zrozum, że ja też k***a coś chcę z tego mieć"

Dziękuję, dobranoc.

Cytat:

Masz rację. 500 złotych to idzie tylko na alkohol - to jest oczywiste bo tak pokazali wczoraj na tvnie.


Hehe. W sumie jakby 500+ szło na papierosy, alkohol i paliwo to dla państwa byłoby całkiem nieźle :amused:
Dajesz 500zł komuś i wraca do ciebie 450zł w podatkach 8-)

tranzystor

2017-06-27, 10:09
PiS wygrało wybory głównie ze względu na małą frekwencję. Dużo pracowitych ludzi wyjechało za granicę do pracy, zostało dużo nierobów, dla których rajem jest ciągnięcie socjalu za darmo. Człowiek prowadzący w Polsce działalność, lub sumiennie pracujący nie zagłosuje na PiS, bo ma świadomość, że obciążenie socjalem nierobów odbije się na nim.
Zaraz po wyborach PiS przejął rozpędzoną gospodarkę, rozwijającą się pomału, ale jednostajnie. Zaczęli rozpie**alać wszystko, więc trzeba było wyemitować obligacje. Morawiecki "wizjoner" był dumny, że jako chyba pierwszy europejski kraj zadłużyliśmy się u Chińczyków. Tylko nie wspomniał za co będzie spłacał zadłużenie, pewnie jak w Karierze Nikosia Dyzmy "to będzie problem kolejnej ekipy rządzącej".

sars80

2017-06-27, 10:24
Ale gówno dajecie sobie wciskać. Szkoda że Polska nie składa się tylko z warszafki. Mokotów stolica i hój z resztą świata.

Wiewór

2017-06-27, 10:25
pyotreck napisał/a:



O tak. Lepiej obniżyć podatki firmom zagranicznym albo w ogóle zwolnić z obowiązku płacenia. Masz rację. 500 złotych to idzie tylko na alkohol - to jest oczywiste bo tak pokazali wczoraj na tvnie.
Na szczęście ludzie już tak łatwo się nie dają manipulować - co widać po ostatnich wynikach wyborów i obecnych sondażach:)


Wyjaśnię ci o co chodzi w 500+ bo widzę, że to przekracza twoje możliwości analityczne.
Żeby dać komuś 500 zł mi trzeba zabrać znacznie więcej. Ile? nie wiem. Podejrzewam, że sporo. A dlaczego? bo ktoś musi pierdzieć w urzędzie w krzesełko, żeby zbierać podania o pińcet plus, analizować, je, rozliczać i przelewać. Do tego trzeba armię urzędniczych pasożytów.
500+ było by ok gdyby zostało wykonane w taki sposób, że było by ulgą od podatku dochodowego i odliczano by to razem z pitem. Pity i tak trzeba rozliczyć więc robili by to ci sami ludzie. Nie trzeba by było zatrudniać nowych pasożytów. Dodatkowo rozwiązałby się problem pobierania 500+ na dzieci przez niepracujące pasożyty społeczne, które nie wnoszą NIC do społeczeństwa. Pomoc była by tylko dla pracujących uczciwie płacących i rozliczających podatki ludzi.
Tylko mamy w tym zasadniczy problem. Jeśli damy ulgę podatkową pracującym uczciwym ludziom to nie KUPIMY głosów patusów pracujących na czarno i wszelkiej maści pasożytów społecznych.
CZAISZ to teraz czy jesteś takim psychofanem PIS, że fanatyzm polityczny wypiera wszelkie racjonalne argumenty?
Jeśli wierzysz w uczciwie zamiary PIS to sam jesteś zwykłym lemingiem, którego kupili za pińcet złoty. PIS jest szkodliwy dla Polski.

Poza tym rozdawanie pieniędzy za nic rodzi jeden duży problem. INFLACJĘ. Pieniądze bez pokrycia w pracy i usługach tracą na wartości. Ja to k***a rozumiem chociaż ni ch*ja nie mam nic wspólnego z ekonomią.
pierwsze efekty tego było widać w zimie jak jedzenie tak w k***ę podrożało, że sałatę się kupowało na święta. Bakłażan w zimie doszedł do 49zł za kilo... Jarzyna w cenie polędwicy. Dziękujemy ci jarku. Wy na wsi wpie**alacie tylko uchodowane u siebie zimnioki i najtańszą padłą kurzynę z biedry to nie wiecie ile kosztuje prawdziwa żywność i jak podrożała na przestrzeni roku.

Nikt nie obniża podatków zachodnim firmom. Może wyjątki w specjalnych strefach. One po prostu nie płacą podatków. Unikają podatków wszędzie na świecie. Dlatego, że zatrudniają ludzi wykształconych i inteligentnych, którzy wiedza jak obchodzić prawo. Na to nie ma mocnych nigdzie.
W Polsce mają raj dlatego, że u nas nepotyzm doprowadził do tego, że w urzędach zatrudnia się debili po znajomości. Przeciętny urzędnik skarbowy zatrudniony przez mamę, na samą myśl, że ma iść do korpo na kontrolę w poszukiwaniu kasy dostaje takiego srania, że leży w agonii tydzień na l4. On nie jest w stanie w żaden sposób nic wywalczyć w takiej firmie, bo prawnicy i księgowi go zjadają w całości. Dlatego on woli iść do firmy janusz i synowie i tam ich opie**ala za to, że nie dopisują ludziom do dochodu papieru toaletowego w kiblu. Facet nie wygra z korpo bo jest za głupi. Dręczy więc malutkie bezbronne firmy. I to wszystko przez nepotyzm i zatrudnianie idiotów.
W Polsce wszystko stoi na głowie i jest popie**olone ale nie ma żadnej nadziei na lepsze jutro bo każda następna władza tylko kradnie. Czy to lewica, czy prawica, czy cyrkowcy jak JKM i Kukiz. Oni wszyscy mają jeden cel. W kadencję nakraść tak, żeby nie musieć pracować do końca życia. W USA do władzy idzie się jak jesteś dorobiony. Byle cham i biedak nie zostanie politykiem. U nas idzie się do władzy w dziurawych skarpetkach, żeby się nachapać do zesrania.

sars80

2017-06-27, 10:27
Już nie długo merclowa z tuscem opanują polaczków chlew.
Samo pie**olenie bez czynu nie ma znaczenia

pazuzu

2017-06-27, 11:23
@Abraxus polać mu :) :wodka: