18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

polska wg Niemieckiej telewizji

Je...........ik • 2017-06-27, 08:49
Fragment niemieckiego filmu o podkarpaciu


realign

2017-06-27, 11:24
Wszędzie jest pełno durniów.
Niemcy za Adolfem maszerowali, ruscy po Stalinie płakali, o hamburgerach nie wspomnę.

Ra...........hi

2017-06-27, 12:02
2:38. Każda rodzina dostała 500 zł, a lektor mówi 500 euro. :D

janlew

2017-06-27, 12:12
A obecnie klimat Podkarpacie rozlał się na całą Polskę. Teraz czas by rozlał się na Europę. Bo tak właśnie powinna Europa wyglądać. PS. Jak widzę jest i ks.Sowa, z "Sowy i Przyjaciół".

Amur

2017-06-27, 12:35
ja też głosowałem na PiS i nie żałuję jestem z dużego miasta i mam wyj***ne na kościół

Zadi_

2017-06-27, 13:08
Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak dla wielu rodzin te pińcet złoty to naprawdę dużo.
Za PO-PSL więcej rozkradli, niż dzisiaj PiS daje na dzieci.
Żaden socjal nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale wolę mniejsze zło, czyli taką pomoc Polakom, niż grabież pieniędzy podatników między kolesi.

radomiak1989

2017-06-27, 13:14
tranzystor napisał/a:

PiS wygrało wybory głównie ze względu na małą frekwencję. Dużo pracowitych ludzi wyjechało za granicę do pracy....".



lol skończcie pie**olić o tej małej frekwencji, bo ona wynosiła 51% co daje średnią frekwencje patrząc na poprzednie wybory czy to prezydenckie czy do parlamentu, aha i j***ć pis, bo mnie zaraz ktoś oskarży o kolaboracje , mam tylko otwarte oczy i widzę co jest prawdą a co zwykłym pie**oleniem :idzwch*j:


a co do 500+ jakoś naradzie nie zauważyłem by mi zabrali więcej niż 4 lata temu, ale ja uczciwy jestem, wiec moze mnei to niedotyczyć bo nie kombinuje z vatem? nie wiem

Przyczajonykangur

2017-06-27, 13:56
Nie wiem czy wy też ale ja odnoszę wrażenie że początek filmu ma za zadanie wywoływanie niechęci do Polski i Polaków. Wyśmiewanie, piętnowanie za to że są chrześcijanami, nie wiem czy ktoś kiedyś oglądał, lub też zapoznawał się z materiałami podżegającymi do zabijania żydów, ale to mniej więcej tak się zaczynało po czym krok po kroku nabierało rozpędu. Jest to według mnie dość bardzo niepokojące.

RedIsGood

2017-06-27, 14:24
Zadi_ napisał/a:

Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak dla wielu rodzin te pińcet złoty to naprawdę dużo.
Za PO-PSL więcej rozkradli, niż dzisiaj PiS daje na dzieci.
Żaden socjal nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale wolę mniejsze zło, czyli taką pomoc Polakom, niż grabież pieniędzy podatników między kolesi.




PIS dał swoim k***om po 500 zł za głosy w wyborach. To zwykła łapówka i okradanie reszty społeczeństwa. Gdyby te pieniądze miały rzeczywiście służyć tylko dzieciom to uruchomiliby program darmowych posiłków, szafek szkolnych z podręcznikami (żeby dzieciaki nie musiały zapie**alać z przeładowanym tornistrem) komputerów na każdej ławce, świetlic i lepszych zajęć pozalekcyjnych w szkołach - tak żeby dzieciaki mogły spędzić w szkole dodatkowych kilka godzin (dobrowolnie - zależnie od sytuacji w domu) zanim pracujący rodzice odbiorą je z placówki. Pracujący rodzice a nie cwaniactwo, które teraz zapie**ala na różnego rodzaju zasiłkach "bo robić się nie opłaca". Krótko mówiąc: rodzice do pracy a dzieciaki więcej zajęć w szkole/przedszkolu - oczywiście również zajęć rekreacyjnych, wyjazdów, aktywności fizycznej lub dla uczniów z kłopotami korepetycje. To byłaby rzeczywista reforma ale za to żaden Janusz nie pofatygowałby się do urny.

goofastfood

2017-06-27, 16:23
@up zaraz by się zaczęły "przetargi" i każde z dzieci dostałoby po długopisie za 5 tys. Na to nie ma mocnych. Zawsze nas wyr*chają.

robert357

2017-06-27, 16:23
Takie dokumenty zawsze są o kant dupy rozbić, bo łatwo wybrać takie miejsce pasujące do swojej ideologii. Każdy kraj ma takie. Podkarpacie jako "patrzcie jakie zacofanie, u nas lepiej", Detroit "patrzcie jakie ubóstwo, u nas lepiej", Berlin "patrzcie jaki bród i dzicz, u nas lepiej", zaraz, zaraz...

qba1983

2017-06-27, 16:42
Chyba nie obejzales programu do konca... to nie program o Podkarpaciu. W skrocie o tym ze szkopy boja sie konserwatystow.

RedIsGood napisał/a:




PIS dał swoim k***om po 500 zł za głosy w wyborach. To zwykła łapówka i okradanie reszty społeczeństwa. Gdyby te pieniądze miały rzeczywiście służyć tylko dzieciom to uruchomiliby program darmowych posiłków, szafek szkolnych z podręcznikami (żeby dzieciaki nie musiały zapie**alać z przeładowanym tornistrem) komputerów na każdej ławce, świetlic i lepszych zajęć pozalekcyjnych w szkołach - tak żeby dzieciaki mogły spędzić w szkole dodatkowych kilka godzin (dobrowolnie - zależnie od sytuacji w domu) zanim pracujący rodzice odbiorą je z placówki. Pracujący rodzice a nie cwaniactwo, które teraz zapie**ala na różnego rodzaju zasiłkach "bo robić się nie opłaca". Krótko mówiąc: rodzice do pracy a dzieciaki więcej zajęć w szkole/przedszkolu - oczywiście również zajęć rekreacyjnych, wyjazdów, aktywności fizycznej lub dla uczniów z kłopotami korepetycje. To byłaby rzeczywista reforma ale za to żaden Janusz nie pofatygowałby się do urny.


Nie chciał bym Cię obrażać, ale trzeba być tlukiem kamiennym żeby teraz wystawiać takie argumenty.na początku po wyborach jeszcze by przeszło ale teraz gdy wychodzi że firmy której jeszcze nie zostały sprzedane Są w rękach państwa, zamiast start zaczęły notować zyski... gdzie dochody państwa wzrosły chociaż z powodu vat.
Gdzie tu złodziejstwo i łapówki?!
Nawet jak tam to wolę gdy łapówka idzie do społeczeństwa i wielu kieszeni a nie do jednej!!!

Novotko

2017-06-27, 16:58
zaj***łbym niemca, co to wyprodukował

LongDistanceTrip

2017-06-27, 17:05
qba1983 napisał/a:

ale teraz gdy wychodzi że firmy której jeszcze nie zostały sprzedane Są w rękach państwa, zamiast start zaczęły notować zyski...gdzie dochody państwa wzrosły chociaż z powodu vat.
Gdzie tu złodziejstwo i łapówki?!


A widziałeś te zyski na oczy ? :-/ Z resztą.... jak się dotuje spółki skarbu państwa z budżetu, w dodatku na kredyt, to w papierach jakiś tam zysk wyjdzie. Tak samo z tym vatem... jak się pododaje wszystkie czynniki i zatka się ryj linią kredytową z Banku Światowego to zyski na papierze będą. Może być i złotówka zysku, oni i tak odtrąbią wielki sukces.


Cytat:

Nawet jak tam to wolę gdy łapówka idzie do społeczeństwa i wielu kieszeni a nie do jednej!!!



A jaka to różnica? Łapówka to łapówka, tym bardziej perfidna i sk***ysyńska jak jest robiona tak bezczelnie i w majestacie prawa. Ty jako osoba prywatna pierdziałbyś już w pasiak za takie coś. Różnica jest tylko w skali - politycy przekupując społeczeństwo socjalem mogą się czuć bezkarni.

@down oj, żeś mnie zaimponował teraz, że przedytowałem żeby było mniej kurew. W sumie, wygląda lepiej ;)

macioshow

2017-06-27, 17:07
Ja wiem że to nie jest akademicka polemika, ale zamiast sobie skakać do gardeł i koniecznie albo opowiadać się po którejś z formacji politycznych albo przypinając komuś łatkę pisowca,esbeka,petrowca itd. moglibyśmy prowadzić kulturalne rozmowy na internecie. Zauważcie jak wiele to zmienia. Niepotrzebnie na siebie szczekając jesteśmy podzieleni a przecież nie tego chcemy... Odpowiedzcie sobie ludzie na pytanie co nas łączy, jakie wartości są dla nas ważne jako dla Polaków, dlaczego nie chcielibyśmy żyć pod panowanie narodu Niemieckiego itd. a dopiero potem rozmawiajmy w którą iść stronę jak Polak z Polakiem... Często bezsensownie się obrażając nawzajem nie dochodzimy do porozumienia nie ze względu na treść a na formę przekazywanych informacji, a przecież temat jest bardzo ważny i nie można tego bagatelizować. Jeżeli każdy uważa że rozmowy polityczne są nieważne niech się dobrze zastanowi skąd się bierze obecny stan polityczny.

Arkady78

2017-06-27, 17:23
j***ć niemieckie k***y maczetami.