18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska i Wielka Brytania

User34 • 2013-11-29, 19:43
Po lewej stronie cena w Polsce, a po prawej stronie cena w Wielkiej Brytanii.



Źródło

vass

2013-11-30, 18:02
arkosek07 napisał/a:

niestety duże markety wypchnęły lokalne małe tzw "warzywniaki" i to teraz oni dyktują ceny , bo ludzie wolą pojechać do dużego marketu kupić wszystko na raz niż latać do 5 mniejszych sklepów i tracić czas ...

najbardziej boli to , że nie ma polskich marketów , a właścicielami są zagraniczne koncerny przez co to nie kraj się bogaci .
Druga sprawa , że wielu z nas próbuje jak najwięcej zyskać. Tak jak ktoś wspomniał o jabłkach , kilo jabłek w skupie kosztuje 30-40 groszy , natomiast zobaczcie sobie ile w sklepie po 3-4 zł , cena na targu handlowym w dużych ilościach to 1,50 - 2 zł , marża 100% to jest w ch*j dużo , 20 lat temu właścicielom marża wynosiła 25-40%. Za 100zł jabłek sprzedawałeś za te 125 - 140 zł i to był duży zysk za 1 towar w ciągu dnia , nie licząc innych itd.


Po pierwsze są polskie markety.
Po drugie nawet jak polski towar jest w sieciowym markecie, to Polska się bogaci.
Po trzecie zacznij sprzedawać jabłka, skoro to taki super biznes.
Tylko dolicz transport, czynsz, zus, magazyn itp koszty.

Braxior

2013-11-30, 18:39
już są po 29 zł w Tesco, więc już prawie tak samo

Pr...........zy

2013-11-30, 19:33
@Braxior uprzedziłeś mnie...
Ta cena jest już od ponad tygodnia lub nawet dłużej. Co nie zmienia faktu, że pewnie pod presją właśnie takich zdjęć tną ceny!

Lenart

2013-12-01, 00:30
Rysiek86 napisał/a:

Policz sobie ile to kosztuje w Brytanii + transport +pośrednik+zysk= 59:99



c**a z bułą :)

Kupiłem dzisiaj te cukierki w Tesco w Zabierzowie (pod Krakowem), kosztowało mnie to 29,50 zł.

Cena porównywalna z 4 funciakami, to w sklepie z którego jest zdjęcie robi się ludzi w h*ja.

wasp69

2013-12-02, 03:17
Wczoraj wróciłem z Włoch kpiłem swojej lasce litrowe malibu w naszym Pieknym kraju za tę sama cenę kupiłbym 0,5. k***a tu się nawet w alkoholizm nie opłaca wpadać....