18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy rasiści gnębią biednych cyganów

nielubieciewiesz • 2017-11-30, 11:46
Dzień dobry wam,

Chcę się podzielić pewnym absurdem, który mi się ostatnio pod oknami odcygania.

Mieszkam w jednym miejscu od zawsze, i od zawsze moimi sąsiadami była społeczność romska. Z roku na rok było ich coraz więcej.
Akurat na tym portalu na szczęście nie musze pisać, z czym się wiąże sąsiedztwo z tą grupą etniczną, dobrze zdajecie sobie sprawe z tego co robią i czego nie robią cygany, ale jakby ktoś chciał poznać moje zdanie na ten temat to niech da znać, opisze krótko moje zdanie na ten temat, a tymczasem do rzeczy:

link do reportażu>> Założyłam konto by napisać tego posta, zawsze przeglądam ten portal bez udzielania się, i nie mogę zamieścić linku. Może w komentarzu mi się uda. Tymczasem cytat ze strony:

Cytat:

Mieszkańcy jednej z zabrzańskich kamienic murem chcą odgrodzić się od swoich sąsiadów. Praktyka ta choć wywołała w kraju już niejeden sąsiedzki konflikt, to w tym przypadku ma podtekst rasistowski. Jeden mur już stoi, a kolejny odgrodzić mieszkańców wyremontowanej kamienicy od podwórza przy którym mieszkają głównie romskie rodziny.



:homer: :homer: :homer:




Sąsiedzka współdzielnia mieszkaniowa wybudowała mur odgradzający ich od reszty świata (głównie cyganów i pijaków, którzy wieczorami okupywali podwórko) i domyślcie się jaka była reakcja. Rasizm! HURR DURR. Jak zwykle w tej sprawie dyskutują dwa obozy: ci którzy przez wlasne doświadczenia z cyganami wiedzą jak się z nimi żyje oraz ci, którzy nigdy obok cygana nawet nie przeszli i mają setki świetnych rozwiązań, jak zapewnienie integracji polsko-romskiej, wspólnych przestrzeni do spędzania czasu, placów zabaw dla romskich dzieci, ok wszystko fajnie tylko, że ci co stąpają po ziemi wiedzą, że nie ma sensu im niczego cyganom bo nie przetrwa to tygodnia. Łącznie z zasiłkami :lodowka:

Ja zostawiam wyżej linka do propagandowego reportażu, w którym wypowiadają się cyganie, którzy nie mieszkają nawet na "odgrodzonym" obszarze ale chyba mają role rzeczników prasowych ich społeczności w Zabrzu, jako, że jedyni potrafią wypowiedziec zrozumiale zdanie po polsku. Dodam, że napis na murze został wykonany przez cyganów, TV zaproszone przez cyganów, i wyjątkowo posprzatali każdy papierek na swoim podwórku tego dnia. Jak zwykle są biedni i poszkodowani. Pamiętam, że kiedyś z UWAGI przyjechali i też robili reportarz o tym jak to im tu źle i nie dobrze, polacy tacy nietolerancyjni. Pierwsze zdanie cyganów w tym reportarzu to kłamstwo, bo latem widok cyganskich dziec bawiącychi w kontenerze na smieci jest normalny, dla chętnych zdjęcie jako dowód. Mogłabym opisywać setki różnych patologicznych scen jakie widziałam z ich udziałem.
Zapraszam do konstruktywnej i dojrzałej dyskusji.

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2017-11-29/wspolczesne-getto-w-zabrzu-mieszkancy-kamienicy-odgradzaja-sie-do-romow/ link do reportażu

dodałam linka w komentarzu, i chyba, żeby nie dublowały się posty dodało linka do tematu :) system złamany :D

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2017-11-30, 12:00 ]

Wiewór

2017-11-30, 11:56
Na wstępie przed rozpoczęciem dyskusji chciałbym wytknąć rażący błąd. Te dziką nieokrzesaną nację określa się w Polsce prawidłowo mianem "cyganie" a nie "romowie" co mogło by błędnie sugerować iż mają coś wspólnego z Rzymem.

Całe liceum musiałem przechodzić do szkoły przez osiedle cyganów. Dziadek miał działkę na, którą szło się przez cygańską ulicę.
Więc ja jestem z tych ludzi co z cyganami mieli do czynienia... i największemu wrogowi nie życzę mieć cyganów za sąsiadów. Cygan sąsiad to jest k***a los gorszy od klątwy i 7 plag egipskich.
Uważam, że nie można ich ani klasyfikować ani traktować jako cywilizowanych ludzi rozumnych. Każda interakcje z tym (narodem czy co to jest) są jak prowadzenie rozmów przez białych ludzi z kanibalami.

Odgradzanie się od cyganów to nie rasizm. To jest walka o własne prawo do życia w cywilizowanych warunkach.

PS. Do tego płotu powinniście dodać jeszcze na szczyt drut kolczasty żyletkowy podpięty do instalacji elektrycznej i wieże wartownicze z CKM co 50 m. Sam mur ich nie zatrzyma na długo...

Legenda głosi, że cyganie zostali wyj***ni z Indii za lenistwo. Z Indii za lenistwo...

nielubieciewiesz

2017-11-30, 12:07
hehe dobre, wyjdzie taniej niż budowa muru :) przedyskutujemy tą opcję

Abraxus napisał/a:


Legenda głosi, że cyganie zostali wyj***ni z Indii za lenistwo. Z Indii za lenistwo...



Co tu dużo mówić, masz racje. Wystarczy przeprowadzić najprostsze rozezanie się w "romskiej" kulturze.

PS. Rom ponoć znaczy "człowiek" po ichniemu.

nielubieciewiesz

2017-11-30, 12:15
wszystkozajete1234 napisał/a:



no to jak są wędrowcami z krwi i kości to na co czekają? wypie**alać na wędrówkę dalej :evil:

Nic nie robią bo dostają zasiłki,
Rany jak mnie ur*chamia ten temat!!

Maxi96

2017-11-30, 12:22
Nie wiecie co się robi jak szczury się zalegną?

Wzywa się specjalistę :snajper2:

~Velture

2017-11-30, 12:41
Wyjątkowo się nie rozpiszę i podam tylko jeden prosty przykład o którym było w tv swojego czasu.
Miasto postanowiło wyremontować pewną kamienicę czy tam blok socjalny w którym mieszkali tylko cyganie. Wyj***no w ch*j hajsu na remont zarówno elewacji, klatki schodowej, korytarzy ale również samych mieszkać.
Koniec końców po 3 miesiącach wyglądało to jak przed tym remontem a ta szarańcza rozkradła nawet poręcze od schodów.

I statystycznie tylko 1% pracuje a 99% żyje na twój koszt.

Tyle w temacie.

Ni...........ny

2017-11-30, 12:53
nielubieciewiesz napisał/a:

dodałam linka w komentarzu, i chyba, żeby nie dublowały się posty dodało linka do tematu :) system złamany :D



Tak k***a, samo dodało ;-)

grubystefan

2017-11-30, 12:53
up. Ten 1% to są po prostu zasymilowane cygany! Wcześniej wyj***li ich z cyagńskich kast najczęściej, więc pracują, bo muszą a nie, że chcą! Tak by kradli jak cała reszta!

poligon6

2017-11-30, 13:47
Pozostaje współczyć, a najgorsze jest to ze do nas tez nadchodzi lewackie zj***nie umysłowe odnosnie tak zwanej tolerancji. Na razie jeszcze wyczekuja taktycznie na pozycjach i nie wyskakuja z pomyslami typu adopcja przez homo czy trzecia płeć, ale na takich poletkach jak tak zwany "rasizm" juz sobie poczynaja, wystarczy poptrzec jak ujadali na 11 listopada.

Wracając do sprawy, kogo obchodzi co robi spółdzielnia czyli własnośc kilku ludzi. chca postawić mur, maja pozwolenie to ich sprawa. I tak jest w normalnych krajach jak USA, tak jeszcze jest w Polsce i byłych demoludach, niestety w Europie tak zwanej zachodniej dostali jobla na tym punkcie i na siłe mieszaja normalnych ludzi z kałem. Ostatnio jeden sie wkurzył i dziabnał burmistrza niemieckiego miasteczka bo ten zaczał lokować bambo pomiedzy zwykłymi ludźmi.

Wiec mamy przedsmak tego co nas czekałoby jakbysmy przyjeli wiecej napływowego kału. To jest dobry poligon dla lewactwa i tzreba wyciagac wnioski, Polak przestałby byc panem we własnym domu, skoroi już nie mozna sie odgrodzić od cyganów.

nielubieciewiesz

2017-11-30, 14:36
Niezwyciężony napisał/a:



Tak k***a, samo dodało ;-)


tak k***a samo dodało, gdy załączałam linka do posta to nie przechodziło walidacji (jeśli wiesz co to znaczy), i wrzucając link w komentarzu pod postem, żeby nie dublowały się wypowiedzi to dołączyło treść do mojej poprzedniej, a potem jak chciałam edytować główny post to znowu wywalało błąd bo był link w treści (ten dodany z komentarza) więc idź być upierdliwy i wk***iać ludzi gdzieś indziej

CoJaTamKurwaWiem

2017-11-30, 14:51
nielubieciewiesz napisał/a:



Zapraszam do konstruktywnej i dojrzałej dyskusji.



No k***a jeszcze czego.....


nielubieciewiesz

2017-11-30, 14:53
CoJaTamk***aWiem napisał/a:



No k***a jeszcze czego.....

Obrazek



musisz być jednym z nich skoro brzydzi cie rozmowa :)

Dannybow

2017-11-30, 14:54
To teraz ja....
Rzadko się udzielam bo cóż komentować przy większości materiałów, acz jeśli chodzi o cyganów, to krew mnie zalewa ilekroć słyszę o tych szczurach leniwych.
Blisko mnie mam miasto Andrychów, pewnie sporo z Was kojarzy. Tego ścierwa jest tam pełno. Wyremontowali im kamienicę i w dwa tygodnie została zniszczona. Co ciekawe tam wojna polsko-cygańska zaczęła się od bójek bo wk***ieni polacy kilka szczurów skopali za kradzieże.
Później rozpoczęto wojnę medialną. I to Wam radzę w Zabrzu. W tym materiale wszyscy pięknie mówią, ale w zasadzie ogólnikowo. Ludzie muszą widzieć żeby Was wesprzec. Więc nagrywajcie ich zwierzęce poczynania i wrzucajcie w neta. Nasyłajcie policję etc. Jak zacznie się presja społeczno medialna to sami znikną.
Pomyślcie że wg danych my ich mamy około 27 tys. Hiszpanie prawie 1,5 mln......

remi1982

2017-11-30, 15:54
Trzeba zacząc od tego, że cyganie to nie ludzie a śmiec ludzki. Mieszkałem niedaleko tego śmiecia mając 7-8 lat. A dlaczego śmiec ludzki? Już wyjaśniam. Srali gdzie popadnie, wyzywali wszystkich, wszyscy byli źli a oni tacy biedni. Ale szale goryczy przelała jedna sytuacja. Wracając za gówniaka ze szkoły, zaraz obok mojego bloku zauważyłem małego cygana w wieku może 10 lat, który posuwał psa moich sąsiadów. Od tego czasu nie uważam, żeby można nazywac ich ludźmi.