18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy rasiści gnębią biednych cyganów

nielubieciewiesz • 2017-11-30, 11:46
Dzień dobry wam,

Chcę się podzielić pewnym absurdem, który mi się ostatnio pod oknami odcygania.

Mieszkam w jednym miejscu od zawsze, i od zawsze moimi sąsiadami była społeczność romska. Z roku na rok było ich coraz więcej.
Akurat na tym portalu na szczęście nie musze pisać, z czym się wiąże sąsiedztwo z tą grupą etniczną, dobrze zdajecie sobie sprawe z tego co robią i czego nie robią cygany, ale jakby ktoś chciał poznać moje zdanie na ten temat to niech da znać, opisze krótko moje zdanie na ten temat, a tymczasem do rzeczy:

link do reportażu>> Założyłam konto by napisać tego posta, zawsze przeglądam ten portal bez udzielania się, i nie mogę zamieścić linku. Może w komentarzu mi się uda. Tymczasem cytat ze strony:

Cytat:

Mieszkańcy jednej z zabrzańskich kamienic murem chcą odgrodzić się od swoich sąsiadów. Praktyka ta choć wywołała w kraju już niejeden sąsiedzki konflikt, to w tym przypadku ma podtekst rasistowski. Jeden mur już stoi, a kolejny odgrodzić mieszkańców wyremontowanej kamienicy od podwórza przy którym mieszkają głównie romskie rodziny.



:homer: :homer: :homer:




Sąsiedzka współdzielnia mieszkaniowa wybudowała mur odgradzający ich od reszty świata (głównie cyganów i pijaków, którzy wieczorami okupywali podwórko) i domyślcie się jaka była reakcja. Rasizm! HURR DURR. Jak zwykle w tej sprawie dyskutują dwa obozy: ci którzy przez wlasne doświadczenia z cyganami wiedzą jak się z nimi żyje oraz ci, którzy nigdy obok cygana nawet nie przeszli i mają setki świetnych rozwiązań, jak zapewnienie integracji polsko-romskiej, wspólnych przestrzeni do spędzania czasu, placów zabaw dla romskich dzieci, ok wszystko fajnie tylko, że ci co stąpają po ziemi wiedzą, że nie ma sensu im niczego cyganom bo nie przetrwa to tygodnia. Łącznie z zasiłkami :lodowka:

Ja zostawiam wyżej linka do propagandowego reportażu, w którym wypowiadają się cyganie, którzy nie mieszkają nawet na "odgrodzonym" obszarze ale chyba mają role rzeczników prasowych ich społeczności w Zabrzu, jako, że jedyni potrafią wypowiedziec zrozumiale zdanie po polsku. Dodam, że napis na murze został wykonany przez cyganów, TV zaproszone przez cyganów, i wyjątkowo posprzatali każdy papierek na swoim podwórku tego dnia. Jak zwykle są biedni i poszkodowani. Pamiętam, że kiedyś z UWAGI przyjechali i też robili reportarz o tym jak to im tu źle i nie dobrze, polacy tacy nietolerancyjni. Pierwsze zdanie cyganów w tym reportarzu to kłamstwo, bo latem widok cyganskich dziec bawiącychi w kontenerze na smieci jest normalny, dla chętnych zdjęcie jako dowód. Mogłabym opisywać setki różnych patologicznych scen jakie widziałam z ich udziałem.
Zapraszam do konstruktywnej i dojrzałej dyskusji.

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2017-11-29/wspolczesne-getto-w-zabrzu-mieszkancy-kamienicy-odgradzaja-sie-do-romow/ link do reportażu

dodałam linka w komentarzu, i chyba, żeby nie dublowały się posty dodało linka do tematu :) system złamany :D

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2017-11-30, 12:00 ]

sa...........os

2017-12-01, 00:35
To jeszcze jeden beton z brodą...

Dlaczego cyganie wstają o 6:00?
Żeby się dłużej opie**alać!

RedIsGood

2017-12-01, 00:50
O Cyganach mógłbym napisać elaborat ale nie mam czasu. Może kiedyś utworzę jakąś copypastę. Powiem krótko: nie jestem rasistą ale Cyganów nienawidzę szczerze i serdecznie.

doopa

2017-12-01, 08:11
wujek Adi, wiedział co z nimi robić

nowynick

2017-12-01, 08:47
co lud koczowniczy robi w centrum Zabrza? Na wozy i won do lasu kultywować tradycję skoro się asymilować nie potrafią!

przemas6662

2017-12-01, 10:32
Generalnie też mi się chce rzygać na ich widok, niedaleko mnie jest ich ośrodek, smród czuć z kilometra. Jedyny cygan jakiego kiedyś poznałem mieszkał z rodziną w bloku jak człowiek. Chodziliśmy razem na kurs prawa jazdy. Tzn ja chodziłem, a on przyjeżdżał mercedesem i parkował pod samą szkołą jazdy. Piękne czasy. Razem kręciliśmy bekę z przygłupiej grubaski.

Cobalt54_PL

2017-12-01, 11:04
Nawet profesorowie uniwersytetu medycznego mówią o szpitalu przy 3 maja, że znajduje się w cygańskiej dzielnicy Zabrza.

OxY

2017-12-01, 11:15
Zabrzanie to weźcie się zbierzcie w grupę i napie**olcie tym brudasom. Nosz k***a tacy niby kibice, tacy pracowici ludzie a cyganie Wam uwierają. Japie**ole sami sobie to pierwsi byście oczy wydłubali ale żeby posprzątać śmieci bo same się nie wyniosą to już ch*j. Lewary j***ne.

oldschool666

2017-12-01, 11:54
Troszkę pani błądzi. Cała sprawa nie jest wynikiem budowy muru, ale obraźliwego (dla mieszkańców Zabrza) napisu " Getto im. zabrskiego rasizmu" . Co do muru- wspólnota ma pozwolenie oraz prawo go zbudować. Co do mieszkańców bezpośrednio zainteresowanych - większość nie widzi problemu w murze. Cyganie również . Materiał z TV , raptem 2 minutowy nie pokazuje ani całości problemu, ani całości wypowiedzi występujących tam mieszkańców . A problem jest realny, dodatkowo władze miasta, które powinny aktywnie działać nie mają żadnego planu na rozwiązanie sytuacji . A miasto ma i możliwości, i budżet i wyszkolonych urzędników .

kopnijkota

2017-12-01, 14:20
Mało ogarniętych macie brudasów, w moim zadupiu było sporo tego do puki nie zorientowali sie, że w Angli jest większy socjal, wszyscy szybko tam sp***olili, patole razem z nimi.

banerr

2017-12-01, 14:40
No tak ale do Anglii oni jeżdżą na polskich dokumentach. W razie draki to taki jest Polakiem.

Heathen

2017-12-01, 17:35
Problem jest jeden Romowie którzy się wypowiadają są porządni i pracujący
Do takich nikt nic nie ma! Sam zatrudniłem kilku....Problemem są ich pobratymcy.....szkoda że ich nie pokazali:)
Prawda jest taka że mamy tu skupisko patologii...co siłą rzeczy normalnych ludzi odrzuca.
Są dzielnice w Zabrzu gdzie jest mega patologia (dzielnica Biskupice np) co powoduje że ceny mieszkań są ponad 2-3razy tańsze, a gdzie nie ma ani jednego Roma!!
Podpisuje się więc rękami i nogami pod mieszkańcami którzy stawiają mur, ale także widzę drugą stronę medalu.
I mówię to ja, ksenofob i rasista:)
Jedyne wyjście to tak jak w filmie padło, rozbić te skupisko i rozsiać po całym Zabrzu.

nielubieciewiesz

2017-12-08, 19:44
oldschool666 napisał/a:

Troszkę pani błądzi. Cała sprawa nie jest wynikiem budowy muru, ale obraźliwego (dla mieszkańców Zabrza) napisu " Getto im. zabrskiego rasizmu" . Co do muru- wspólnota ma pozwolenie oraz prawo go zbudować. Co do mieszkańców bezpośrednio zainteresowanych - większość nie widzi problemu w murze. Cyganie również . Materiał z TV , raptem 2 minutowy nie pokazuje ani całości problemu, ani całości wypowiedzi występujących tam mieszkańców . A problem jest realny, dodatkowo władze miasta, które powinny aktywnie działać nie mają żadnego planu na rozwiązanie sytuacji . A miasto ma i możliwości, i budżet i wyszkolonych urzędników .



no tak, ale sam napis napisali cyganie dla prowo :) pozdrawiam