18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy Kierowcy - dlaczego warto mieć kamerę w samochodzie

PolaMaslowska • 2017-03-30, 13:09
może nam mocno pomóc..

wierzbool

2017-03-31, 09:10
doOlsztynaBezWizy
Ja mam Eken H9R kupiłem na allegro za 200zl . Chińczyków za 50% tej wartości można znaleźć. Co prawda to kamerka sportowa ale świetnie się sprawdza jako rejestrator. Nie masz bajerów jak GPS czy nr auta ale za to cały zestaw akcesoriów w cenie.

wonszo

2017-03-31, 09:27
@upupupup
widzę, że sami eksperci prawa drogowego... Koleś dobrze zrobił, że nie przyjął mandatu - jak powiedział manewr zaczął na przerywanej, a zjechał na swój pas tak szybko jak mógł.
Natomiast z waszej logiki wynika, że musiałby jechać aż do tej wsi i zaj***ć komuś czołówkę, bo przecież "nie można zmienić pasa na ciągłej" :D
Nie róbcie k***y z logiki... Ale doborowi z was by byli policjanci... przypie**olić się bardzo łatwo, ale przyznać do błędu to nie ma komu?

Dexo, Velture, Abraxus duużo tych czipsów musicie jeszcze kupić... A kartą motorowerową możecie szpanować w gimbazjum.

~Velture

2017-03-31, 10:00
wonszo napisał/a:

@upupupup
widzę, że sami eksperci prawa drogowego... Koleś dobrze zrobił, że nie przyjął mandatu - jak powiedział manewr zaczął na przerywanej, a zjechał na swój pas tak szybko jak mógł.
Natomiast z waszej logiki wynika, że musiałby jechać aż do tej wsi i zaj***ć komuś czołówkę, bo przecież "nie można zmienić pasa na ciągłej" :D
Nie róbcie k***y z logiki... Ale doborowi z was by byli policjanci... przypie**olić się bardzo łatwo, ale przyznać do błędu to nie ma komu?

Dexo, Velture, Abraxus duużo tych czipsów musicie jeszcze kupić... A kartą motorowerową możecie szpanować w gimbazjum.


No w dupę j***ny, k***a mać.
Nie masz prawa zaczynać wyprzedzania jeśli nie skończysz go na przerywanej.

Sobie interpretujesz wedle własnego widzimisię przepisy głąbie.

eMJay8086

2017-03-31, 10:59
Dla przychlasta-taksiarza z Dacii (Sytuacja z Krakowa) nie skończyło się to dobrze. Mandacik.
Szkoda, że nie inaczej - może kobieta nie powinna mówić o kamerze lecz nie przyjąć mandatu (jako najeżdżająca na 95% by dostała) i iść do sądu. Wtedy miałby jeszcze sprawę o składanie nieprawdziwych zeznań i próbę wyłudzenia odszkodowania.

Sonal

2017-03-31, 11:24
Już kiedyś pisałem - mimo utyskiwań takich debili jak powyżej co to prawko zdawali po kilka razy - w Polsce nadal jest ZBYT DUŻY odsetek zdających.
Osobiście wprowadziłbym limit możliwości podejścia do egzaminu do przysłowiowych trzech razy***. Potem już do końca życia zakaz nawet podejścia do egzaminu.
Jeżeli na prawdę powyżej nie widzący w sytuacji z tą podwójną ciągła, że został załamany zakaz wyprzedzania oraz przekroczenia linii ciągłej mają prawo jazdy i nie są trolami.... to brak mi słów i słusznie boję się wyjeżdżać na ulice, mając świadomość, że takie ułomy umysłowe tam gdzieś krążą i sieja zagrożenie.

***zdałem za pierwszym razem, przygotowując się tylko czytając (wielokrotnie) kodeks drogowy, bez jakiś krążących testów. I nie byłem sam wśród zdających za pierwszym razem. A debilem, którz ynie potrafią zrobić takiej prostej czynności - drzazga w oko.

MrGniadek

2017-03-31, 11:46
Sonal napisał/a:

Już kiedyś pisałem - mimo utyskiwań takich debili jak powyżej co to prawko zdawali po kilka razy - w Polsce nadal jest ZBYT DUŻY odsetek zdających.
Osobiście wprowadziłbym limit możliwości podejścia do egzaminu do przysłowiowych trzech razy***. Potem już do końca życia zakaz nawet podejścia do egzaminu.
Jeżeli na prawdę powyżej nie widzący w sytuacji z tą podwójną ciągła, że został załamany zakaz wyprzedzania oraz przekroczenia linii ciągłej mają prawo jazdy i nie są trolami.... to brak mi słów i słusznie boję się wyjeżdżać na ulice, mając świadomość, że takie ułomy umysłowe tam gdzieś krążą i sieja zagrożenie.

***zdałem za pierwszym razem, przygotowując się tylko czytając (wielokrotnie) kodeks drogowy, bez jakiś krążących testów. I nie byłem sam wśród zdających za pierwszym razem. A debilem, którz ynie potrafią zrobić takiej prostej czynności - drzazga w oko.



pie**olisz. Może odrazu do jednego podejścia? Sam zdałem za pierwszym, ale nie tędy droga. Bardziej sensowny jest przepis cofający uprawnienia świeżakom za okleśloną liczbę wykroczeń.

McOsky

2017-03-31, 12:36
Linie przerywane są dłuższe niż przerwy pomiędzy nimi, oznacza to, że za chwilę będzie ciągła. W dodatku powinieneś wiedzieć, że wyprzedzając tira potrzebujesz na to więcej czasu, reasumując ryzyko w ch*j. Poza tym nie możesz przekraczać podwójnej ciągłej, jak myślisz w czasie jazdy i obserwujesz co się dzieje na drodze to nie będziesz miał takiej sytuacji, że "nagle" będziesz na pasie z którego nie możesz zjechać.

sirdaniel

2017-03-31, 12:51
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.2002 Nr 170 poz. 1393) linia podwójna ciągła, oznaczona symbolem (P-4), oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią. Co do linii jednostronnie przekraczalnej, (P-3) przepisy stanowią, że oznacza ona zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem. Jest zatem wyraźnie zaznaczony wyjątek. Dla linii podwójnie przerywanej takiego wyjątku ustawodawca nie ustanowił.

Chipsy możecie sobie zjeść.

Michalzdw

2017-03-31, 13:58
Kierowca przy wyprzedzaniu zawinił, nie skończył manewru przed podwójną ciągłą i zakazem wyprzedzania. Jednak policjanty mogły sobie odpuścić bo to takie lekko naciągane. Zaczął wracać na swój pas w momencie pojawiania się sie zakazu, trochę czepianie się drobiazgów.

Rumburak1238

2017-03-31, 14:16
doOlsztynaBezWizy napisał/a:

Dobra tępe ch*je. Jaka kamera jest najlepsza pod względem względem​ względem​ jakości do ceny?



siema pie**olcu, polecam MIO C320 zajebiście nagrywa nawet w nocy, posiadam pół roku spełnia swoją rolę
a cena około 350 zł

nano50

2017-03-31, 14:17
Velture. Takie przepisy. Jestem pewny w 100 %. Jak wyprzedasz i skończy się przerywana to dajmy na to podczas wyprzedania radiowozu mandat masz gwarantowany nawet z kamerką.

kezor

2017-03-31, 14:36
Ej k***a, może oglądamy inne filmiki, albo coś ze mną jest nie tak, ale przecież on zaczął wracać przed znakiem zakazu wyprzedzania i gdy miał jeszcze ciągło-przerywaną linię...

a co do rejestratora to ja polecam Xiaoyi Yi Dash Camera - mam od zeszłego czerwca i działa bardzo dobrze, da się odczytać blachy w dzień bez problemu, a także często da się odczytać również blachy w nocy. Mam już od tamtego czasu tyle nagrań niedojebańców drogowych, że sam mógłbym stworzyć kanał polskich-dróg hehe, ale niestety nie mam natury PRL-owego podpie**alacza i kamerę wożę tylko na wypadek wypadku.
Jestem typowym Polakiem uczącym się po szkodzie bo wcześniej bez kamerki miałem kolizję z nieswojej winy i kołek z drogówki uznał mnie za winnego i zabrał mi prawko (po 2 tyg sąd oddał), nie przyjąłem mandatu i rok zajęło dochodzenie swoich racji w sądzie. udało się a mimo to fiuty z PZU wypłaciły mi tylko 50% orzeczonej sumy przez rzeczoznawcę, bo przecież policja uznała mnie winnego...

Edek Łomiarz

2017-03-31, 15:07
Dexterous napisał/a:

@Velture ale rozpoczynał na przerywanej - jeśli podczas manewru zacznie się ciągła, wyprzedzający musi najszybciej jak to możliwe zakończyć manewr. Wg Twojej "logiki" powinien pozostać na lewym pasie do czasu, aż znów będzie przerywana.

Takie przychlasty jak powyżej idą potem do drogówki i mamy podobne kwiatki na nagraniach :amused:


No nie wierzę, że w dzisiejszych czasach, gdzie takie rzeczy są głośno omawiane w różnych mediach, są jeszcze tacy jak ten i jego plusujący, którzy myślą, że wystarczy że wyprzedzanie ZACZNĄ na przerywanej, a dalej ich nic nie obchodzi. Takim tokiem rozumowania, to można tak lewym pasem przelecieć przez skrzyżowania i przejścia dla pieszych, bo przecież najważniejsze że zaczął manewr na przerywanej.

Ja pie**ole... a później takie debile siadają za kółkiem... nic dziwnego, że na naszych drogach jest jak w lesie, skoro tylu przygłupów dostaje prawko.

EDIT
kezor napisał/a:

Ej k***a, może oglądamy inne filmiki, albo coś ze mną jest nie tak, ale przecież on zaczął wracać przed znakiem zakazu wyprzedzania i gdy miał jeszcze ciągło-przerywaną linię...


Przyjżyj się na linie - praktycznie na samym początku wyprzedzania jednostronnie przerywana zmienia się w obustronnie ciągłą.

PanAndrzej666

2017-03-31, 15:34
jak widzę tą tępa p*zde z citroena na krakowskich blachach to mam ochotę jej wypie**olić w ten pusty ryj ! typowa baba zaj***ł i jeszcze wykrzywia mordę coś Ty jej zrobił !

wildu88123

2017-03-31, 15:53
Kurcze, widzę, że najbardziej frustrują się Ci, którzy źle rozumieją przepisy ;p
Zgadza się, nie można przekraczać ciągłej, jeżeli jednak zaczynasz wyprzedzanie na przerywanej to powrót na pas z którego zaczynałeś jest możliwy nawet jeśli już zaczęła się ciągła.
Oczywiście trzeba to zrobić niezwłocznie. Pasy malowane są z jakąs tam rezerwą, właśnie na wypadek takich sytuacji.
Czasami po prostu nie sposób oszacować czy zdążysz przed linią ciągłą, bo np. jesteś po raz pierwszy w danej okolicy, ktoś zniszczył znak, albo po prostu pojazd który wyprzedasz zacznie przyśpieszać razem z tobą wydłużając manewr, albo w ogóle go uniemożliwiając.