topic

Polscy "kibice" piłki nożnej

Centurion • 2010-01-30, 20:27
Ustawki, walki na stadionach między kibolami, walki z policją, a na szarym końcu dopiero sport i rywalizacja.


gibdzioch

2010-01-30, 20:42
Po pierwsze to nie sa kibice tak jak w tytule to ujoles. Po drugie dla mnie moga sie siekierami rzucac,ale niech nie robia tego pod "sztandarami" klubow pilkarskich. Banda debili i degeneratów...

ar2r00000

2010-01-30, 21:02
jak mozna mieszac nightwisha z tym gownem ;/

Lu7yn

2010-01-30, 23:04
białe kaski robią laski

ProJimmy

2010-01-30, 23:32
to jest wlasnie uogolnianie! w teraz juz sie tego nie spotyka na stadionach. dla takich ludzi ktorzy nie chodza na mecze to kazdy na stadionie jest 'chuliganem'. sa tez ludzie ktorzy chca zrobic widowisko na trybunach robiac oprawy czy transy a i tak kazdy mowi ze to jedna banda 'kiboli'.

matikotek

2010-01-30, 23:44
jedyny plus za nightwisha. :) Kiboli pozamykac

plaplasmash

2010-01-31, 00:06
ProJimmy napisał/a:

to jest wlasnie uogolnianie! w teraz juz sie tego nie spotyka na stadionach. dla takich ludzi ktorzy nie chodza na mecze to kazdy na stadionie jest 'chuliganem'. sa tez ludzie ktorzy chca zrobic widowisko na trybunach robiac oprawy czy transy a i tak kazdy mowi ze to jedna banda 'kiboli'.


No właśnie. Nie rozumiem zestawienia na tym filmie opraw meczowych (race, flagi, sektorówki) z bijatykami - to dwie zupełnie oddzielne rzeczy.
A ustawki? Nie bierze w nich udziału nikt oprócz tych, którzy chcą. Ich zdrowie - ich sprawa, byleby trzymali się z tym z dala od stadionów.

Tom'Ash

2010-01-31, 00:19
proponowałbym atak moździeżowy w miejsce ustawki i byłby spokóhj wieczorem na ulicach ;>

~Angel

2010-01-31, 00:29
Centurion napisał/a:

Ustawki, walki na stadionach między kibolami, walki z policją, a na szarym końcu dopiero sport i rywalizacja.I tu się Centurin mylisz. Bo nie powiesz mi, że gdy na mecz przychodzi 10 tyś ludzi to każdy z nich należy do huliganki i gdy zaczyna się zadyma to wyrywa krzesełko i leci na rywala?

W filmie wymieszano ULTRASÓW (oprawy), HOOLIGANS (ustawki) i zwykłych stadionowych ciuli którzy działają na zasadzie psychologii tłumu.
Większość grup hooligan's nie nosi barw klubowych nie dymi podczas meczu (chyba że sytuacja tego wymaga) tylko umawia się na ustawkę i po 2-3 min jest koniec.
90% osób zatrzymanych i biorących udział stadionowych burdach są to osoby które nic nie mają wspólnego z polską huliganką. (tak jak miało miejsce po derbach chorzowskich z żabolami i na pucharze Remes).
Kolejną głupotą autora jest wmieszanie do filmu scen z opraw, które są wspaniałym widowiskiem i rywalizacją pomiędzy ULTRASAMI.
Ten kto chociaż trochę się interesuje otoczką kibicowania doskonale sobie zdaje sprawę iż większość zadym na stadionach jest ostro krytykowana przez grupy kibiców a większość prób zadymy jest tłumiona przez samych kibiców.
W dużym stopniu punktem zapalnym jest policja i ochrona, to oni swoimi tekstami, kozaczeniem a nawet agresją powodują nerwowe spięcia a w konsekwencji zadymę.

Osobiście ostro potępiam zadymy na stadionie a jak ktoś chce sie lać po mordzie to niech idzie na ustawkę i tam rozładuje swoje napięcie.

@gibdzioch to że leja się po mordach jak to ująłeś "pod sztandarami" nie ma tu większego znaczenia równie dobrze mogli by walczyć ze sobą zwolennicy paluszków ze zwolennikami krakersów. Prawdziwi hooligani nie walczą za klub tylko dla własnej satysfakcji.a ja dorzucę wspaniałą akcję widzewa z łks-em tylo race były niepotrzebne.Tom'Ash napisał/a:

proponowałbym atak moździeżowy w miejsce ustawki i byłby spokóhj wieczorem na ulicach ;>a co maja hooligani z ustawek do tego, weź się jebnij klawiaturą w czoło i moździerz pisze się przez "RZ"

PS
i nie wytykajcie mi że piszę przez "h" bo jak ktoś kumaty to kmini.

Pan_Dawid

2010-01-31, 01:06
widzę ,że nawet Popek załapał się do filmiku, pewnie dzięki swojej posturze ...

grzybotron

2010-01-31, 01:15
qrwa niechcący piwo postawiłem. Ale z tym Nightwishem popieram

~DeMonica

2010-01-31, 01:29
gibdzioch napisał/a:

Po pierwsze to nie sa kibice tak jak w tytule to ujolesPo pierwsze to co to znaczy 'ujoles'?
Po drugie to w tytule są "kibice", więc cudzysłów w jakimś celu został użyty.

Perlo

2010-01-31, 01:44
~angel wielki browar dla ciebie, jeden normalny odrozniajacy piekno potyczek ultrasow od hooliganki.

HezroX

2010-01-31, 01:54
Angel duże piwo, popierającym Ciebie również duże piwo. Nie mieszajcie opraw z ustawkami, ultrasów z chuliganami i nie podpinajcie pod chuliganów całej kibicowskiej kultury.

W świecie kibicowskim są proste zasady, a nikt nikomu nie mówi gdzie ma być, polecam pójść na lokalny stadion i w końcu przestać słuchać mediów pod wezwaniem ITI, Gazety Wyborczej i innych szukających sensacji. Nie chcesz - nie dostaniesz.

Szkoda, że w Polsce nie usłyszysz o akcjach charytatywnych, zbiórkach dla domów dziecka, wymianach dla młodych, akcjach patriotycznych, upamiętniających historię naszego kraju - to się nie sprzeda. O jednej awanturze na cały rok, będą trąbić wszędzie.

Czepson

2010-01-31, 03:17
hektar pola, w środku po 100 ch*jligankow każdej ze stron, i nawalanko do ostatniej kropli krwi... profilaktycznie teren otoczony przez wojsko, co by czasem żaden nie uciekł z pola walki :)
i problem hooligans rozwiązany :)