18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy "kibice" piłki nożnej

Centurion • 2010-01-30, 20:27
Ustawki, walki na stadionach między kibolami, walki z policją, a na szarym końcu dopiero sport i rywalizacja.


DAGFEN

2010-01-31, 07:59
Lu7yn napisał/a:

białe kaski robią laski



Ty chyba od dzieciństwa pałą dostawałeś i dlatego takie tanie hasła nosisz :idzwch*j: I to nie są kibice- to są kibole idioci wyjęci zza marginesu społecznego którzy to mają tak nasrane w głowach, że łopaty nie dostaną bo złamią. Pierdy w dupach się włączają i robią zadymy... Zwykli idioci bez przyszłości. I każdy kibol chcąc nie chcąc jest idiotą. Zaraz pewnie jakiś dresiarz wyskoczy albo fanatyk JP i powie, że policja prowokuje... Czym k***a? Wyglądem?

No i tak jak ktoś napisał na wstępie- kto z tym gównem NIGHTWISHA zmieszał :-|


Pozdrawiam i oddaję głos do studia.

Skupek

2010-01-31, 08:47
Tak czy siak, pod mur i rozstrzelać.

putINssie

2010-01-31, 08:58
Prawda jest taka że jak by nie było to teraz sport jest na ostatnim szarym końcu. Mecze są traktowane jako popisywanie się przed sobą kibiców. Kto jaka ładną oprawę zrobi lub kto komu po meczu lepiej dokopie.
Normalny człowiek idzie kibicuje pośpiewa i wraca do domu, a norma wygląda tak wypić dwa trzy piwka, iść na mecz, podrzeć mordę bo inaczej nie nazwiemy tego, po meczu napić się bo
wygrali lub przegrali albo kibice przeciwnej drużyny mieli lepsze "coś" no i oczywiście bójki bo ktoś nie przyjmuje mojej racji do siebie i trzeba go przekonać.
I niech mi nikt nie mówi że to jest K... piękne.

kober87

2010-01-31, 09:19
pytanko jak moge ściągnąć ten filmik na dysk bo przyda sie w prezentacji ;)

Wilczex

2010-01-31, 10:21
ProJimmy napisał/a:

teraz juz sie tego nie spotyka na stadionach



Masz rację, nie raz w Gdańsku spotkałam ich w tramwaju przed/po meczu.

loras

2010-01-31, 10:35
DAGFEN napisał/a:



Ty chyba od dzieciństwa pałą dostawałeś i dlatego takie tanie hasła nosisz :idzwch*j: I to nie są kibice- to są kibole idioci wyjęci zza marginesu społecznego którzy to mają tak nasrane w głowach, że łopaty nie dostaną bo złamią. Pierdy w dupach się włączają i robią zadymy... Zwykli idioci bez przyszłości. I każdy kibol chcąc nie chcąc jest idiotą. Zaraz pewnie jakiś dresiarz wyskoczy albo fanatyk JP i powie, że policja prowokuje... Czym k***a? Wyglądem?

No i tak jak ktoś napisał na wstępie- kto z tym gównem NIGHTWISHA zmieszał :-|


Pozdrawiam i oddaję głos do studia.



Kibol - słowo pochodzące z gwary poznańskiej, oznacza kibica Lecha Poznań. Obecnie używane przez media jako synonim chuligaństwa, bandytyzmu itp.

Co do prowokacji policji prewencyjnej: oni chyba mają zapobiegać atakom agresji, a nie lać pałą za to, że jesteś z Poznania, i przyjechałeś na mecz Lecha np. do Łodzi, nie?

Z kibicowskim pozdrowieniem.

DAGFEN

2010-01-31, 11:38
Loras, policja nie bije za to, że jesteś z jakiegoś klubu. A bicie pałą debili jest bardzo przyjemne- zwłaszcza że pały się używa w odpowiedzi na agresję i durne zachowanie.

I POWINNI JESZCZE STRZELAĆ JAK DO KACZEK- bezrobocie by spadło.

loras

2010-01-31, 11:57
DAGFEN, w tym momencie pokazałeś mi, że wypowiadasz się na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia. Jeżdżę na mecze u siebie, na wyjazdy, i znam realia panujące na stadionach, nie raz oberwałem pałą właśnie za to, że jestem kibicem Lecha. Co do bezrobocia - kolejny stereotyp, zdziwiłbyś się, ilu ludzi dobrze sytuowanych jeździ na mecze. Bo dla większości kibicowanie to coś, czego nie uświadczyłeś, i nie uświadczysz.

Ju...........do

2010-01-31, 12:37

Zdunkov

2010-01-31, 12:43
ta, niby na stadionach tego nie ma, ale nie wiem czy bym się w dł. włosach pojawił na trybunach.. ;]

~Angel

2010-01-31, 15:44
Zdunkov napisał/a:

ta, niby na stadionach tego nie ma, ale nie wiem czy bym się w dł. włosach pojawił na trybunach.. ;]



co ma długość włosów do kibicowania, chyba nigdy nie byleś na meczu tylko nasłuchałeś się jakiś głupich opowiastek.

@DAGFEN policja nie prowokuje?
To mało widziałeś, szczególnie prowokacje kierowane są do kibiców przyjezdnych. Wielokrotnie na samo ostudzenie zapału kibiców już podczas drogi dochodzi do prowokacji ze strony policji. Często dochodzi do bezpodstawnego użycia siły (gazu) przez policję w której cierpią osoby postronne.

Oczywiście że jak widzę gówniarza z koszulką JP to sam bym z miłą chęcią wypłacił buta w mordę bo za co on może nienawidzić policji? Założył koszulkę i myśli że przykozaczy a gdy by doszło do jakieś sytuacji z policja to zesrał by się w galoty ze strachu.

Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na mecze i kibicowania, ale jak ktoś chociaż raz nie był to niech nie pisze bzdur.

DAGFEN

2010-01-31, 17:24
loras i inni podobni, może mi jeszcze powiesz, że idą siedzieć za niewinność? Żałosne te kibolskie opowiastki- a nie takie bujdy już się słyszało- kwitując- :idzwch*j:

plaplasmash

2010-01-31, 17:47
DAGFEN napisał/a:

Loras, policja nie bije za to, że jesteś z jakiegoś klubu. A bicie pałą debili jest bardzo przyjemne- zwłaszcza że pały się używa w odpowiedzi na agresję i durne zachowanie.

I POWINNI JESZCZE STRZELAĆ JAK DO KACZEK- bezrobocie by spadło.


Media raczej wolą milczeć w takich przypadkach, jednak niejednokrotnie zgłaszali się do nich, nazwijmy to, zwykli ludzie, którzy przypadkiem znaleźli się nieopodal trwającej zadymy i zostali pobici przez policję oraz zatrzymani. Dlaczego? A dlatego, że ci dymiący na widok nacierającej policji dali dyla, natomiast osoby postronne czując, że nie mają nic na sumieniu po prostu nie uciekały i siłą rzeczy stały się najłatwiejszym celem.
W policji pracuje tyle samo baranów ilu można spotkać wśród JotPeowców i im podobnych. Najwięcej tego typu idiotów pracuje właśnie w prewencji, więc w sumie można by napisać, że jedni są warci drugich - problem jednak w tym, że w tych "walkach" często cierpią osoby postronne.

Przy okazji, choć dla pustaków dla których świat dzieli się na policjantów i dobrych obywateli oraz na pokolenie JP/HWDP i tak to nie przemówi, pozwolę sobie przytoczyć przykład pewnego małego (bodaj trzecioligowego) klubu. Otóż na jego stadionie stale dochodziło do awantur - czy to z kibicami przyjezdnymi, czy to z ochroną, czy też z policją. Prezes klubu postanowił w końcu zakończyć tę spiralę przemocy i po cichu wynajął na stadionie ludzi, którzy podczas różnych zajść dokładnie fotografowali osoby awanturujące się, a zwłaszcza prowodyrów. Nie potrzeba było zbyt wiele czasu, by zgromadzić całkiem pokaźne materiały.
Co ciekawe, prezes klubu wcale nie zamierzał przekazywać tych materiałów policji. Sam osobiście dotarł do osób obecnych na zdjęciach informując ich o zaistniałej sytuacji i możliwych konsekwencjach. A co więcej, wycofał ze stadionu policję i podziękował dotychczasowej ochronie za obstawianie meczy. Ich miejsce zastąpili zaś prowodyrowie wcześniejszych zajść, którzy po dzień dzisiejszy pilnują porządku na stadionie. Efekt? Od ponad pięciu lat nie zanotowano tam ani jednego incydentu.

Zdunkov napisał/a:

ta, niby na stadionach tego nie ma, ale nie wiem czy bym się w dł. włosach pojawił na trybunach.. ;]


A to dlaczego? Wśród kibiców znajdziesz praktycznie cały przekrój społeczeństwa, tak więc nie rozumiem obaw. Co więcej, na trybunach Pogoni Szczecin przez bardzo długi okres czasu na większości trybun zasiadali metalowcy, co w mniejszym lub w większym stopniu zachowało się po dzisiaj (byłem, widziałem).

loras

2010-01-31, 18:38
DAGFEN, żeby pójść za coś siedzieć, musi być zebrany materiał dowodowy, na szczęście już nie jest tak, że do skazania wystarczą zeznania sąsiada. Co do kibolskich opowiastek jak to nazwałeś, to nie musisz w nie wierzyć. Ale wcale się nie dziwię, że nie wierzysz, skoro chłoniesz jak gąbką propagandę medialną na temat kibiców. Tak więc żyj dalej w swoim matriksie i nie chodź na mecze ;-)

~Angel

2010-01-31, 18:46
DAGFEN napisał/a:

loras i inni podobni, może mi jeszcze powiesz, że idą siedzieć za niewinność? Żałosne te kibolskie opowiastki- a nie takie bujdy już się słyszało- kwitując- :idzwch*j:



powiem ci jedno W DUPIE BYŁEŚ I GÓWNO WIDZIAŁEŚ a pie**olisz jak byś się hasi nażarł!

Pewnie nigdy w życiu na żadnym meczu nie byłeś a się udzielasz jak byś dla ITI pracował.