18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policja łamie ręce, ło Boże - wysadzanie rolnika z S-klasy.

mcmt • 2011-07-19, 10:01
Kod:
Rolnicy potrafią walczyć o swoje. Jeśli nie mogą po dobroci, to próbują siłą. Tak właśnie stało się w Widowie na Podlasiu, gdzie doszło do walki wręcz z policją. A wszystko przez ziemię, a właściwie jej brak.
Incydent miał miejsce na budowie słupów energetycznych, które mają prowadzić prąd do pobliskiej fabryki IKEA. Rolnicy, którzy nie mogą pogodzić się z wywłaszczeniem ich z dawnych terenów, zastawili samochodem wjazd na budowę. Chcieli zablokować wjazd ciężarówek.

Zdesperowany inwestor wezwał policję. Łatwo jednak nie było.


Taki biedny a S-klasą się wozi... 8-)


źródło: tvn24.pl http://www.tvn24.pl/-1,1711123,0,1,policja-lamie-rece-o-boze,wiadomosc.html

kfas

2011-07-19, 17:29
czemu się pasami nie zawiązał,mieliby dużo trudniej,przecieliby zapewne,a więc płacić by musieli

nanab

2011-07-19, 17:35
Paralizatorem go i po problemie.

kawu1

2011-07-19, 17:52
powinni zaj***ć mu kulke z gnata i tyle w temacie.

_Burial

2011-07-19, 18:00
@prozac

Nie umiem złożyć konkretnego zdania na temat twojego komentarza... Chyba za to, że jest na zbyt niskim poziomie. Gówno wiesz na temat wsi to po co sie odzywasz.

tomek1491

2011-07-19, 18:00
Wszyscy tylko paralizatorem, zastrzelić itp ale prawda jest taka ze urzędniczek dostanie w łapke kilka kafelków, które są niczym w porównaniu do inwestycji i zgodzi sie zeby odebrac ziemie chłopu. W takim przypadku facet powinien dostac drugie pole i odszkodowanie. No ale wy nadal zyjecie myslac ze rolnik to biedny, rolnicy zarabiaja kupe szmalu, tylko ze wasi dziadkowie i wujostwo jest na tyle ułomne, że nie potrafi korzystać z Unii Europejskiej. Tyle w tym temacie.

PS. po ch*j otwierał okno? klime ma przeciez:D

Maxi-005

2011-07-19, 18:03
Ale pani policjantka ładna, dałbym jej się zakuć w kajdanki :)

ziutek43

2011-07-19, 18:23
Maxi-005 co z tego, że policjanka ładna? w Bielsku Pdl. były dwie policjanki co sie woziły tajniacką vectrą i ładnie klepały mandaty. Nie oszczędzały nikogo%-) Jedną dopadli po służbie, podpalili włosy i bieduka teraz w komendzie ciagle siedzi%-)

sruba01

2011-07-19, 18:40
@Prozac

Zycze Ci zebys byl zmuszony kiedys pracowac na roli, mozę wtedy docenił byś to jak te "buraki" musza zapie**alac zebys mial co żryć...

zonk

2011-07-19, 19:03
O ile wiem jakby wszyscy protestowali to nie odbyło by się wywłaszczenie. Tylko że tam z pewnością większość przyjęła propozycję wykupu ziemi, więc inwestycji nie zmienią dla jednego człowieka.

Edycja:

Teraz przeczytałem w artykule że budowę uznano za inwestycję celu publicznego, a to oznacza, że w szczególnych przypadkach można ograniczyć prawo własności.
Poniekąd ja też mam słup energetyczny na mojej działce i nikt nie robi o to burdy.

PureWhite

2011-07-19, 19:10
Prozac, gdybysmy oddawali dziesięcinę a nie 80% zarobionej kasy to mielibysmy w dupie rolników i inne kurestwo, bo stać byłoby każdego na czołg i kilku żołnierzy do ostrzału takiego menela.

at...........25

2011-07-19, 19:16
Offtop :D
Ładna policjantka :D

ja...........ko

2011-07-19, 19:22
Prozac napisał/a:

w usa by go pozamiatali w kilka sekund! cham to cham! przez takich burakow w Polsce nie ma autostrad bo zawsze sie jakas k***a znajdzie co za ziemie chce 10 razy wiecej niz jest warta! napewno nie stracili! dostali tyle ile warta byla ziemia a moze nawet i troche wiecej! ale chlop polski pazerny i wiecznie "pokrzywdzony" i "biedny" a kazdy ziemie ma, dom ma, kazdy samiec ma samochod, ciagnik, urzadzenia rolnicze, zwierzeta no i pole tez ma! a w miescie? mieszkanie spoldzielcze ewentualnie garaz.... faktycznie bogactwo w miescie a na wsi bieda.... Bic chamow niech wkoncu zejda na ziemie powinni dziesiecine oddawac jak za starych czasow! :D




w stanach jest tyle ziemi ze zawsze znajdzie sie jakis kawalek wolny na ktorym mozna cos postawic. ty jestes chlopaczkiem z miasta mieszkajacym w bloku z wilekiej plyty i nic nie rozumiejacym. w polsce struktura wlasnosci nie zmienila sie od czasow prl. aby na wlasnej ziemi wyciac drzewo, postawic dom itd musisz prosic o zgode urzedy. jesli chcesz doprowadzic do swojego nowopostawionego domu prad podpisujesz umowe w ktorej jest paragraf mowiacy o tym ze energetyka moze przez nastepne 5 lat na calej ziemi ktora posiadasz stawiac slupy jak tylko sie jej spodoba. jak juz tak podpierasz swoja pozal sie boze opinie stanami to wiedz ze tam surowce naturalne znajdujace sie pod dzialka naleza do wlasciciela, w polsce naleza do skarbu panstwa, a nieszczesnik na polu ktorego trysnelaby ropa naftowa zostalby przymusowo wywlaszczony. zazdroscisz chlopom? najpierw pojedz na wies i popracuj na roli. owszem jest kilku, ktorzy maja po 1000ha, ale w wiekszosci to zlodzieje z wiejskiej ktorzy zgromadzili taki majatek poprzez robienie przekretow w latach 90, kiedy to za grosze przy odrobinie znajomosci mozna bylo kupic cale pgr-y. wiec zanim zaczniesz na kogokolwiek naskakiwac naucz sie czegos o zyciu, zamiast siedziec w swoim m2 z rodzicami i faszerowac swoj mozg kupa z tvn-u

ga...........us

2011-07-19, 19:32
w Faktach na tiwienie powiedział facet z jakiejś firmy energetycznej że j***ny chce 1mln € z tą ziemię a dają mu 60 tyś zł hehehe

oksi89

2011-07-19, 20:28
jatsko ma rację w tym, co pisze. Jeżeli masz w Polsce ziemię, to i tak nie jest do końca twoja :P

btw. nawet, jeżeli na własny koszt podciągasz do siebie kanalizację, czy wodę, to bynajmniej nie jesteś właścicielem zbudowanej przez siebie infrastruktury :P

Jeżeli mieszkasz w dzielnicy objętej ochroną konserwatora (o co wcale nie jest trudno), teoretycznie nie możesz sam bez jego zgody zmienić elewacji domu czy nawet przemalować płotu.

Nawet jeżeli płacą uczciwe pieniądze tym rolnikom za wywłaszczenia, to kasy w przeciwieństwie do pola nie obsieją. A zanim kupią ziemię, przygotują ją to minie kupa czasu.

Np. podczas budowy A2- ziemie zostały "odkupione" po naprawdę dobrych cenach, ale rolnicy nie mają możliwości kupienia nowej blisko swoich domów i gospodarstw (gdzie trzymają cały sprzęt).

Tak naprawdę ch*j mnie to, bo wolę mieć autostradę, ale czasem mam jakieś wyrzuty sumienia. :mrgreen:

wnusiek

2011-07-19, 20:33
Prozac jak Ci tak źle w mieście to się wyprowadź na wieś, zacznij robić coś konkretnego i wtedy się wypowiadaj. Bo jak na razie poziom twojej wiedzy o wsi i "rolnikach zarabiających kupę kasy za siedzenie na dupie" sięga głęboko poniżej poziomu młotka do wbijania gwoździ. Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty, którzy całe życie przesiedzą w swoim cieplutkim mieszkanku w mieście i snują teorię jaką to niewiarygodną kasę tłuką rolnicy. Zgadam się, są też "rolnicy", którzy dorobili się na przekrętach w czasach prl'u, nie można od razu przyjmować, że każdy rolnik to złodziej i krętacz.