18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Pogrzeb....

Murzyn9111 • 2014-10-26, 14:27
Znalezione na Pejsie, co na to zagorzali katolicy ?! Trochę czytania aczkolwiek warto a dla tego księdza czarny i długi ch*j w dupe !!!
Działo się w Wirach k.Poznania.

"Przepełnia mnie taka złość i żal jak nigdy dotąd. Zbulwersowana jestem postawą ks. Sz. Proboszcza z Wir. W piątek 10.10.2014r pożegnaliśmy 8 letniego syna moich przyjaciół Jakuba. W tak smutnym i przygnębiającym dla wielu z nas dniu , nie spodziewaliśmy się, że może nas spotkać coś jeszcze .Już podczas załatwiania ceremonii pogrzebowej rodzina chłopca spotkała się z wyjątkową znieczulicą i brakiem jakiegokolwiek współczucia ze strony księdza Proboszcza. Rozmowa z księdzem ograniczyła się tylko do służbowego przekazania informacji na temat cen za pogrzeb(pochówku, organisty i cytuję „coś dla mnie”)Po uiszczeniu opłat ksiądz Proboszcz nie był usatysfakcjonowany kwotą ,którą otrzymał dla siebie i wyraził to Ojcu chłopca w bardzo oczywisty , dosadny sposób .Przepełnieni żałobą i współczuciem dla Rodziny, jakież było nasze zdziwienie kiedy msza rozpoczęła się bez śpiewu organisty i dźwięku organ a także kościoła oświetlonego tylko do połowy. Podczas kazania nie dowierzałam własnym uszom słysząc roszczenia księdza w kierunku rodziców ,iż mają się cieszyć ze śmierci Kuby ,gdyż Bóg chciał im coś przekazać , mają się zastanowić nad własnym postępowaniem i odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak się stało. Oburzenie wywołały również słowa ,że Kuba pomimo swojego młodego wieku zdążył już nagrzeszyć a „wrota nieba są dla niego jeszcze zamknięte, ale miejmy nadzieję ,że Bóg go kiedyś przyjmie .”!Jako osoba wierząca oczekiwałam od księdza (tym bardziej od proboszcza)duchowego wsparcia dla rodziny, duszpasterskiej pomocy w ogromie tragedii. Msza św. w żadnej chwili nie oddała żałobnego charakteru .Uważam ,że ksiądz nie poświęcił ani jednej chwili na przygotowanie się do kazania, pogrzebu. Gdzie Kubusia żegnało bardzo dużo ludzi w tym też dzieci.
Na koniec dodam tylko ,że miałam „zaszczyt” podwozić księdza na cmentarz gdzie w samochodzie prosząc go o przekazanie zgromadzonym o nie składanie kondolencji Rodzinie usłyszałam ,że tego nie zrobi ,bo tego nie mówi i cytuję !! „on też coś takiego przeżył i co to takiego” !!!!!!
Sami proszę wyciągnijcie wnioski i odpowiedzcie mi na pytanie czy taka osoba godna jest nosić sutannę i zwana być Sługą Bożym.
Żal jest tym większy ,że to była ostania chwila jaką mogliśmy dać wspaniałemu chłopcu , jakim był Kuba, a skandaliczne zachowanie Księdza nie pozwoliło na duchowe przeżycie mszy żałobnej i pochówku."

:idzwch*j:

xS...........on

2014-10-28, 00:40
ksiądz wie, i wy też wiecie... taka prawda... każdy by chciał, ale nie każdy po śmierci idzie do nieba. ta bezbożnica nie powinna się tak bulwersować za szczerość :amused:

quartz75

2014-10-28, 00:47
0statniSprawiedliwy napisał/a:



Troll czy imbecyl? Czasem to i funkcjonariusz SS trafił się ludzki, mówię o ogóle durniu. Mówię też o pokoleniu żyjącym za komuny, a nie stricte wyznającym tę ideologię. Czemu tyle się mówi o zapasionych proboszczach nie mających szacunku do ludzi, nie odprawiających pogrzebów, nie udzielających chrztu jeżeli chętni nie spełnią oczekiwań w/w? Młody ksiądz nigdy Tobą tak nie zamiecie bo po 1 nie ma pleców, a po 2 boi się. System zrobił z ludzi k***y, gdy mieli rozkazy żeby strzelać do swoich, gdy byli bici, gnębieni, gdzie sąsiad donosił na sąsiada itd. Ilu mamy misjonarzy na świecie? I jaka jest średnia wieku? Jakim durniem trzeba być, żeby nie umieć czytać ze zrozumieniem i wyłapywać kontekstu wypowiedzi. 39 lat a intelektualnie dno.



Bierz leki, powiadam ci. Ty mi mówisz o tym, jak system zniszczył ludzi? A sam mnie podpie**alasz jak zwykły łach. Zanim zmienisz system, zmień siebie. Intelektualne dno to ty jesteś, na dodatek zwykła gnida. Której się wydaje, że ataki personalne ze swojej strony to dobro. Natomiast jak ktoś ci wytyka, żeś jest przygłup i na dodatek klon to się zaraz skarżysz moderacji. Szmata i konfident.

szejek21

2014-10-28, 08:27
Jako ojciec tego św. Kubusia dałbym w pysk dla tego proch*ja szczerze

T-Will

2014-10-28, 22:25
Ojciec tego dzieciaka to jakaś zniewieściała ciota czy co?
Jak ja na pogrzebie syna usłyszałbym takie słowa z ust tego sk***iela, to by gość nie dokończył ceremonii.