18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pogrzeb....

Murzyn9111 • 2014-10-26, 14:27
Znalezione na Pejsie, co na to zagorzali katolicy ?! Trochę czytania aczkolwiek warto a dla tego księdza czarny i długi ch*j w dupe !!!
Działo się w Wirach k.Poznania.

"Przepełnia mnie taka złość i żal jak nigdy dotąd. Zbulwersowana jestem postawą ks. Sz. Proboszcza z Wir. W piątek 10.10.2014r pożegnaliśmy 8 letniego syna moich przyjaciół Jakuba. W tak smutnym i przygnębiającym dla wielu z nas dniu , nie spodziewaliśmy się, że może nas spotkać coś jeszcze .Już podczas załatwiania ceremonii pogrzebowej rodzina chłopca spotkała się z wyjątkową znieczulicą i brakiem jakiegokolwiek współczucia ze strony księdza Proboszcza. Rozmowa z księdzem ograniczyła się tylko do służbowego przekazania informacji na temat cen za pogrzeb(pochówku, organisty i cytuję „coś dla mnie”)Po uiszczeniu opłat ksiądz Proboszcz nie był usatysfakcjonowany kwotą ,którą otrzymał dla siebie i wyraził to Ojcu chłopca w bardzo oczywisty , dosadny sposób .Przepełnieni żałobą i współczuciem dla Rodziny, jakież było nasze zdziwienie kiedy msza rozpoczęła się bez śpiewu organisty i dźwięku organ a także kościoła oświetlonego tylko do połowy. Podczas kazania nie dowierzałam własnym uszom słysząc roszczenia księdza w kierunku rodziców ,iż mają się cieszyć ze śmierci Kuby ,gdyż Bóg chciał im coś przekazać , mają się zastanowić nad własnym postępowaniem i odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak się stało. Oburzenie wywołały również słowa ,że Kuba pomimo swojego młodego wieku zdążył już nagrzeszyć a „wrota nieba są dla niego jeszcze zamknięte, ale miejmy nadzieję ,że Bóg go kiedyś przyjmie .”!Jako osoba wierząca oczekiwałam od księdza (tym bardziej od proboszcza)duchowego wsparcia dla rodziny, duszpasterskiej pomocy w ogromie tragedii. Msza św. w żadnej chwili nie oddała żałobnego charakteru .Uważam ,że ksiądz nie poświęcił ani jednej chwili na przygotowanie się do kazania, pogrzebu. Gdzie Kubusia żegnało bardzo dużo ludzi w tym też dzieci.
Na koniec dodam tylko ,że miałam „zaszczyt” podwozić księdza na cmentarz gdzie w samochodzie prosząc go o przekazanie zgromadzonym o nie składanie kondolencji Rodzinie usłyszałam ,że tego nie zrobi ,bo tego nie mówi i cytuję !! „on też coś takiego przeżył i co to takiego” !!!!!!
Sami proszę wyciągnijcie wnioski i odpowiedzcie mi na pytanie czy taka osoba godna jest nosić sutannę i zwana być Sługą Bożym.
Żal jest tym większy ,że to była ostania chwila jaką mogliśmy dać wspaniałemu chłopcu , jakim był Kuba, a skandaliczne zachowanie Księdza nie pozwoliło na duchowe przeżycie mszy żałobnej i pochówku."

:idzwch*j:

arturek997

2014-10-27, 12:41
Na samym końcu kierowca autobusu i żałobnicy zaczęli klaskać?

raper900

2014-10-27, 12:41
Murzyn9111 napisał/a:

on też coś takiego przeżył i co to takiego


Ja też co to takiego, a ponadto jak skutecznie jabłko i autor na myśli.

Allin23

2014-10-27, 12:52
Czy tekst jest prawdziwy, nie wiem. Wiem, że jak miałem 11 lat to mój ojciec umarł na raka - matka załamana w ogóle nie myślała o takich rzeczach jak "co łaska" dla księdza, więc nic nie dostał.

1. Spóźnił się na pogrzeb... mój wujek dzwonił zapytać co się stało, dowiedział się, że "już jedzie" i przecież "nikt tam nie ucieknie"
2. Do kaplicy w ogóle nie przyszedł, był tylko przy pochówku - ze 3 minuty. Odczytał "standarda" i poszedł.
3. Żadnych kondolencji, żadnego wsparcia, olał matkę całkowicie. Moja ciotka go pytała czy może jakieś słowa wsparcia dla wdowy, a on, że od tego jest psycholog i poszedł. W sumie taki Człowiek Sk***iel, z perspektywy czasu to nawet zabawne.

Jebie mnie to, tak samo jak wtedy - już jak miałem 11 lat wiedziałem, że tyle w religii prawdy co w świętym mikołaju - ale nie mam nic przeciwko wierzącym jeśli mi swoich pomysłów nie wykładają jako prawdę ostateczną. Co do czarnej tłuszczy natomiast zdanie mam.

I tak, spotkałem księdza (doktora teologii na uniwerku), który był normalnym, zdystansowanym i naprawdę inteligentnym człowiekiem. Sk***ysyny są wszędzie i twierdzenie, że nie ma ich wśród księży to oznaka wyprania mózgu.

Peter-Norivotset

2014-10-27, 13:47
Pamietam jak kuzynka powiedziała mi, żebym został chrzestnym jej dziecka. Zgodziłem się, myślę co mi tam.
Poszedłem do wyj***nego budynku- parafi, zeby wziąć jakis dokument, że jestem k***a w tej parafi czy jaki ch*j. Pytała się czy chodzę do kościoła, powiedziałem tak(ojej skłamałem dziwce w parafi :-(
Zaczyna szukać tego dokumentu. Znalazła, trzma w ręce i mówi do mnie "ile pan da na ofiarę?" aż się we mnie zagotowało. Wyszedłem jebnalem drzwiami jak najmocniej mogłem, prawie z futryny wyleciały i tyle zobaczyła ta mafia mojej ofiary.

Jakim to k***a trzeba być ciemnym, zeby w tych czasach wierzyć w gusła...

qpawas

2014-10-27, 13:48
Jeśli to prawda, to takie coś to k***a zwykła nie ksiądz. W morde dać już na wejściu, jak łapę po kasę wyciąga. k***a, żeby największymi żydami w Polsce byli księża, to coś jest już nie halo....

zielak300

2014-10-27, 13:56

skrzacisz

2014-10-27, 14:20
Sapwood napisał/a:

Jestem katofaszystą...
Po przeczytaniu tekstu, pozostają mi trzy opcje:

1. Uwierzyć, że cały tekst opisuje sytuację, która zaistniała w rzeczywistości {i która w istocie miała miejsce [nie tylko w umyśle autora]};
2. Uwierzyć, że cały tekst opisuje sytuację, która zaistniała w rzeczywistości {choć wcale nie zaistniała} [wymysły autora, który nie przepada za Kościołem];
3. Nie wierzyć w prawdziwość tego tekstu/pozostać sceptycznym. Przecież nie da się tego zweryfikować. {równie dobrze mogę napisać, że jestem blondynem i lubię pić kawę [ :lol: ]}

Nie róbmy z siebie jakiejś ciemnoty umysłowej. Nie wierzmy we wszystko co zobaczymy w Internecie...



Jakoś mnie zupełnie nie dziwi to co czytam. Ostatnio głośno było o podobnej postawie klechy na pogrzebie Anny Przybylskiej, a ja pozwole sobie przytoczyć inna historię.
Dwa lata temu zmarł mój przyjaciel Kuba, na raka, miał 22 lata. Na pogrzebie rodzina i przyjaciele zebrali sie tłumnie. Przed śmiercią Kuba prosił, żebyśmy nie ubierali sie na czarno, bo to ch*jowo przygnebiajace i kazdy miał ubrac cos niebieskiego, tak wymyslił, wiec pogrzeb miał byc inny niz wszystkie, a wszystko probował spieprzyc wlasnie ksiadz. Tak bełkotał, że ciężko było zrozumieć cokolwiek, mikrofon niby był, ale pol metra od niego, czego nie miał zamiaru zmieniac. Jego przydupas (przepraszam najmocniej, nie wiem jak oni sie tam nazywają, nie praktykuje) w trakcie mszy odebrał telefon komorkowy, kiedy sam ksiadz opowiadał o tym, że to ciezkie czasy dla kosciola, coraz mniej ludzi wierzy, dlatego mamy rozmawiac z bliskimi i namawiac ich zeby łazili na msze i takie tematy (wymagało dużego skupienia żeby zrozumieć o czym bełkocze), a kiedy zbierali pieniazki na tace, to wyszli nawet przed kaplice i zaczepili chyba każdego kto tamtedy przechodził, bądź siedział na ławce, wiec najdłuzsza czescia mszy było chyba zbieranie hajsu od wszystkich w promieniu 50m od kaplicy. Przy tak tragicznym wydarzeniu czułam sie jakby ten czlowiek chciał tylko dołożyc powodów do płaczu. Ale co mu tam, wszyscy pojda do domu, a jego kieszen itak pełna.. :-/

panchamityle

2014-10-27, 14:41
Nie zapłacili organiście i za pogrzeb, a potem zdz**ko że brak organisty i świeci pół kościoła? No tak, bo organista nie ma swojego życia tylko latać za friko po pogrzebach, a prąd w kościele biorą prosto z nieba i mają za friko. pie**olenie o szopenie, takie posty w dupe sobie wstawiajcie a nie zaśmiecajcie sadola.

quartz75

2014-10-27, 14:52
Nie pie**ol człowieku jak nie wiesz o czym mowa. Gdzie było powiedziane, że organiście nikt nie zapłacił? Płaci się organiście osobno czy jak w przypadkach, które znam wszystko księdzu? Sam nie zaśmiecaj. Co się świeci, jakie pół kościoła? Co ty dzieciaku pie**olisz. Z dupy mają, najpierw zobacz ile bierze za samą mszę. Później zobacz, ile zbiera na tacę. Po jednym pogrzebie ma na miesiąc oświetlenia...

Hannibal_PL

2014-10-27, 15:04
Wstałbym i pie**olnąłbym tego sk***ysyna w czarnej sukience.

0statniSprawiedliwy

2014-10-27, 18:16
quartz75 napisał/a:

Komunistów? No to już trzeba być ostatnim pojebem, żeby do religii wpie**alać komunistów. Za komuny pingwiny miały wręcz lepiej koleżko.

I nie jedno pokolenie, tylko cztery wstecz i cztery naprzód trzeba tu wybić. A są to słowa bardzo mądrego człowieka, który nigdy nie był komunistą czy nawet socjalistą. Ten kraj jest tak skundlony, że zaczynam wierzyć w takie słowa.

Wiara jest nadzieją przygłupów, chcesz się dać omamić? Twoja sprawa ale najpierw byś zmienił "nick". Bo jakoś bez ciebie gimbusie ten świat będzie istniał jeszcze wiele lat.

Co mi pie**olisz o młodych lekarzach? Pracownikach administracji? Tyś k***a był u młodego lekarza, u młodej dupy w urzędzie? Alienuj się dalej i pie**ol co się podoba. Stary lekarz, stary pracownik zaj***nego urzędu ma czasem więcej chęci do pomocy niż te gnojki zaraz po studiach czy tam innych uczelniach. Nie pie**ol bzdur.



Troll czy imbecyl? Czasem to i funkcjonariusz SS trafił się ludzki, mówię o ogóle durniu. Mówię też o pokoleniu żyjącym za komuny, a nie stricte wyznającym tę ideologię. Czemu tyle się mówi o zapasionych proboszczach nie mających szacunku do ludzi, nie odprawiających pogrzebów, nie udzielających chrztu jeżeli chętni nie spełnią oczekiwań w/w? Młody ksiądz nigdy Tobą tak nie zamiecie bo po 1 nie ma pleców, a po 2 boi się. System zrobił z ludzi k***y, gdy mieli rozkazy żeby strzelać do swoich, gdy byli bici, gnębieni, gdzie sąsiad donosił na sąsiada itd. Ilu mamy misjonarzy na świecie? I jaka jest średnia wieku? Jakim durniem trzeba być, żeby nie umieć czytać ze zrozumieniem i wyłapywać kontekstu wypowiedzi. 39 lat a intelektualnie dno.

PREDEK

2014-10-27, 18:19
Najgorzej ze właśnie za bardzo nie mozna takiemu przypie®dolic...

endrju132

2014-10-27, 20:09
a po kazaniu kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać ...

Loaloa

2014-10-27, 23:03
Kolejne płacze katoli zbyt intensywnie r*chanych w dupska przez swoich "pasterzy". Dzieciaka można pochować godnie i ostatniej drodze do dołka na cmentarzu zapewnić należyta oprawę bez łaski i fochów wielebnego pasożyta. Są i działają świeccy "mistrzowie ceremonii" pogrzebowych, od biedy kawałek tekstu z dowolnej księgi, wiersz, pieśń, czy rozważania o kolei losu może też poprowadzić członek rodziny zmarłego. Za pracę należy się oczywiście zapłata grabarzowi i tym, którzy pogrzeb przygotowali od strony, że tak się wyrażę, logistycznej.

Gdyby podobne fochy odpie**alał przedstawiciel jakiejkolwiek innej profesji - piekarz, taksówkarz, szewc, to raz na zawsze straciłby tego i pewnie kilku kolejnych klientów. Za to klecha moze bezkarnie was lżyć, pluć na waszą żałobę, arogancko domagać się większej doli, a wy najwyżej poskamlecie anonimowo na fejzbuniu, a potem podkulicie ogony pod siebie i na kolejnej mszy rzucicie banknot na tacę.

rrrrricoooo

2014-10-27, 23:10
Historia jest w 100% prawdziwa. Znam trochę historię tego księdza i tej parafii.