18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsza utrata prawka na nowych przepisach

ayawaya • 2015-05-18, 12:03
To prawdopodobnie pierwszy kierowca, który stracił prawo jazdy na nowych przepisach. 51 minut po północy, kierowca jechał 121 km/h na moście Pionierów w Szczecinie gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Aby dojechać do domu, dostał na dobę pozwolenie na jazdę samochodem.

(nie mogę uploadnąć filmiku więc łapcie link)

KLIK

Uważam, że w takiej sytuacji gdzie jest środek nocy i są 2/3 pasy jezdni i dookoła nie ma ani żadnych pojazdów ani tym bardziej pieszych, zabieranie prawa jazdy za takie coś jest nieuzasadnione.

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2015-05-18, 15:07 ]

Tu...........ba

2015-05-18, 14:51
A tam pie**olicie... są zasady jasne. Kto ryzykuje ten pije szampana, ale na pieszo :) . I ch*j. Nie ma co spinać dupy, bo może kilku frajerów też straci prawko. Niech będzie jedno uratowane życie i powiem, że było warto.

kalijanek

2015-05-18, 15:38
jestem za a nawet przeciw

Pr...........em

2015-05-18, 16:53
Tutaj faktycznie mamy teren miejski - na dk1 na wlocie do Częstochowy, gdzie normalnie jest 100, jest ograniczenie do 40 bo "prace drogowe" i teren zabudowany - w środku wielgachnych krzaków, do najbliższych zabudować z pół kilometra... Czekam, aż tam zaczną łapać - odbieraliby prawko co kilka sekund...

dzul

2015-05-18, 17:37
Nie wiem czy wiecie, ale ten przepis nie dotyczy polityków, sędziów i jakiegoś tam jeszcze kurestwa. Jak ktoś ma ból dupy, aby jechać zgodnie z ograniczeniami prędkości, to niech przejedzie od morza do Tatr. W niemczech czy holandi w tym samym czasie spokojnie przejedzie 2x większy dystans. Jak nie masz ochoty jechać 15 godzin, to dajesz w p*zdę gdzie tylko sumienie pozwoli.

Adae

2015-05-18, 17:45
Ja tam, odkąd jeżdżę, zawsze zapie**alam między 1.6 a 2 pakami. Miotam się między pasami jak pieprzony szatan i większość moich znajomych również. Trzeba być totalnym idiotą żeby w Szczecinie nie wiedzieć czym jeździ drogówka i gdzie suszą.

maohajsu

2015-05-18, 17:48
Byli w radiu to prawko zabrac musieli.

Pochlastany

2015-05-18, 18:00
Zapie**alał to nie patrzył co za nim zapie**ala proste hehe, zwykły niefart.

PhantomMask

2015-05-18, 18:01
Polska, kraj w którym nikt nie chce dać ci prawa jazdy a gdy już je zdobędziesz wszyscy chcą ci je odebrać :-D

zulpl

2015-05-18, 18:06
A ja jestem za zrobieniem strajku wloskiego .

Jezdzic zgodnie z przepisami , miski nie zarobia a rzad nie bedzie mial czym latac dziury budzetowej .

I taka mala uwaga : jak to sie dzieje , ze po przekroczeniu granicy kazdy polak potrafi jezdzic przepisowo .

dzul

2015-05-18, 18:12
@up tego się nie da zrobić. nie dopie**olą za predkość, to za co innemu. jak nie kierowcy to pieszemu

kampton

2015-05-18, 18:26
k***a , przecież tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o to , żeby kasę ściągać !!
Fotoradary też miały poprawiać bezpieczeństwo a wiecie jak jest . jak stacjonarny to każdy wie gdzie jest . a jak z jakimś patrolem to się w krzakach schowają i walą jedno za drugim . W którym momencie poprawia to bezpieczeństwo ?

SkipiBoom

2015-05-18, 19:19
50km/h to już dosyć sporo.... aprawdę trza mieć coś z głową by tak przepisy łamać, szczególnie prz 70-ce

GoreTime

2015-05-18, 19:29
A to od 23 do 5 nad ranem nie ma już 10 więcej?

KingOfDarkness

2015-05-18, 19:47
Velture napisał/a:

Jak komuś nie pasują to może zapie**alać autobusem i daję wam gwarancję ,że nie dostaniecie mandatu jadąc autobusem (jak macie bilet ważny i skasowany).



A ja Ci mogę dać gwarancję, że nawet jadąc bez biletu nie dostaniesz mandatu.

nowynick napisał/a:

Już widzę masę utrat prawka w miejscowościach typu Pamiątka pod Warszawą. Szeroka w ch*j ulica, prosto jak w mordę stzrelił, 2 jezdnie rozdzielone pasem zieleni. Do złudzenia ten fragment "siódemki" wygląda na ekspresówkę, więc 120 na liczniku to absolutna norma, a tu ni stąd ni z owąd "obszar zabudowany" i ograniczenie do 50 km/h na długości 300 metrów...



Pamiątka ma bardzo dobrze dobraną nazwę, wielu kierowców już się przekonało :D

GoreTime napisał/a:

A to od 23 do 5 nad ranem nie ma już 10 więcej?



Nie przy ograniczeniach znakami. Tylko w zabudowanym

an...........ad

2015-05-18, 19:49
Ręce opadają jak patrzę na ten ból dupy co poniektórych, że wreszcie jakaś realna kara spotka tych wirtuozów kierownicy.
Polska ma jeden z najwyższych wskaźników wypadków śmiertelnych na drogach w Europie.
Ja nie mam zamiaru trafić na harda bo jakiś Janusz ma jedyną okazję poruszać się szybciej niż normalnie bebzol pozwala.
Jeżeli ludzie nie potrafią zachowywać się za kierownicą rozważnie/ odreagowują małą kuśkę - to lać po kieszeni aż miło.
Może dzięki nowym przepisom mniej ludzi straci życie...