18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piękny pałac z XVI wieku otoczony fosą [Dolny Śląsk]

addic7ed • 2013-10-01, 19:13
Początki tego pałacu sięgają 16 wieku.
Obiekt otoczony fosą. Bardzo malownicza okolica.
Wewnątrz zachowały się dekoracje niektórych sal w tym malowidła w sali balowej oraz cenne architektonicznie kominki.
Niegdyś pałac posiadał fontannę oraz przepiękny ogród na co wskazują źródła historyczne a także zachowane elementy architektury.
Obecnie znajduje się w prywatnych rękach.

Więcej zdjęć z opuszczonych obiektów (pałace, dworki, kościoły i inne) znajdziecie pod adresem:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl







Sengrod

2013-10-01, 19:21
Ładne zdjęcia, łap piwo.

jacekmatys

2013-10-01, 19:21
k***a,tyle zabytków się marnuje.Jak bym miał jakieś 10 milionów pln to bym odrestaurował i mieszkał...

addic7ed

2013-10-01, 20:31
jacekmatys napisał/a:

k***a,tyle zabytków się marnuje.Jak bym miał jakieś 10 milionów pln to bym odrestaurował i mieszkał...



Na Dolnym Śląsku jest ich tak wiele... Niestety renowacja takiego obiektu to koszt rzędu 10-20 MLN złotych..

Sengrod napisał/a:

Ładne zdjęcia, łap piwo.



Dzięki wielkie :)





Dawniej ta brama prowadziła do pięknego ogrodu..


Pij_gorzoł

2013-10-01, 22:24
Za POLSKIE zabytki,zawsze piwko się należy :D

addic7ed

2013-10-01, 22:40
Pij_gorzoł napisał/a:

Za POLSKIE zabytki,zawsze piwko się należy :D



Dobre bo POLSKIE !

użyszkodnik

2013-10-02, 07:18
Macie tam jakiś jeden pałac, który nie jest w stanie rozpadu?

NafazowanyKoleś

2013-10-02, 07:20
Ale mnie wk***iają te supergigamegakoksodjechanewkosmospotężniezajebisteibezkonkurencjibajeranckieżejapie**olę efekty obiektywu czy czego tam, gdzie obraz wygina się w jakieś balony albo klepsydry.. Zbajerowanie światła albo coś w tym stylu żeby nadać klimatu jeszcze spoko, ale te dmuchanie zdjęć to jest po prostu strzał w stopę.. A już na pewno stanowcze NIE przy takim temacie


:trzesieee:

Vi...........et

2013-10-02, 08:16
@up

To szerokokątny obiektyw barani łbie, który ma specjalne zastosowanie w tego typu zdjęciach- nie jest to efekt dodany później. Poza tym te fotografie są bardzo dobre technicznie, ale lepiej być NafazowanymKolesiem i pie**olić kocopały bez jakiekolwiek wiedzy. W sumie, to domena Sadola.

addic7ed

2013-10-02, 08:26
Vinterlandet napisał/a:

@up

To szerokokątny obiektyw barani łbie, który ma specjalne zastosowanie w tego typu zdjęciach- nie jest to efekt dodany później. Poza tym te fotografie są bardzo dobre technicznie, ale lepiej być NafazowanymKolesiem i pie**olić kocopały bez jakiekolwiek wiedzy. W sumie, to domena Sadola.



Dzięki stary aczkolwiek zakompleksione łby nie mające żadnego życia prócz hejtowania w necie właśnie siedzą po drugiej stronie monitora. Barany brak wam po prostu podstawowej wiedzy a to takie POLSKIE co zawsze powtarzam HEJTOWAĆ!

Ale z drugiej strony nie oczekuję, że ktoś tu będzie miał jakiekolwiek pojęcie o kompozycji zdjęcia, kadrowaniu, proporcjach a sprzęcie jaki obecnie wykorzystuje się do robienia zdjęć. Niektórzy zatrzymali się chyba na kodaku, który dostali na komunię. W sumie to wisi mi zdanie, które nie jest podparte w żaden sposób konstruktywną krytyką.
Człowiek często stara się pokazać coś fajnego i zarazem nasze dziedzictwo jadąc na drugi koniec polski a jakiś lebiega nie mający wiedzy wypowie się tak, że ręce opadają :)
Chcesz hejtować ? Śmigaj na pudelka a jak zaczniesz robić coś swojego to wtedy ja to ocenię ale większości po prostu nie stać na przejaw jakiejkolwiek pracy tudzież pasji.


Dla zainteresowanych mam zdjęcia wnętrz i na pewno się pojawią :)

~CanesPL

2013-10-02, 08:43
Takie "prywatne ręce" powinni upie**olić. Nie stać cię na utrzymanie zabytku - oddajesz.

Kislowy_wampir

2013-10-02, 09:07
Dla mnie zdjęcia są zajebiste jak i miejscówka :) Czekam na fotki z wnętrza.

Addic7ed nie oczekuj, że tutaj wszyscy są zafascynowani fotografią, itp. bo każdy ma inne zainteresowania i nie każde nadaje się na sadola, bo raczej o mechanice przekładni planetarnych nie chciałbyś słuchać :P ale zgadzam się z Tobą, że większość ludzi nie potrafi wyrazić swojego nie zadowolenia w konstruktywny sposób, ale to już urok sadola że spora część to gimbaza....

psiwytrysk

2013-10-02, 09:08
Te zamki były ładne przed 45. Potem przyszli Polacy i zrobili chlew. Teraz to tylko ruina.

addic7ed

2013-10-02, 09:14
CanesPL napisał/a:

Takie "prywatne ręce" powinni upie**olić. Nie stać cię na utrzymanie zabytku - oddajesz.



Właśnie za komuny oddano jak mówisz i popadły w jeszcze większą ruinę :) Mieściły się w nich agencje rolne, przybytki PGR itp.

Kislowy_wampir napisał/a:

Dla mnie zdjęcia są zajebiste jak i miejscówka :) Czekam na fotki z wnętrza.

Addic7ed nie oczekuj, że tutaj wszyscy są zafascynowani fotografią, itp. bo każdy ma inne zainteresowania i nie każde nadaje się na sadola, bo raczej o mechanice przekładni planetarnych nie chciałbyś słuchać :P ale zgadzam się z Tobą, że większość ludzi nie potrafi wyrazić swojego nie zadowolenia w konstruktywny sposób, ale to już urok sadola że spora część to gimbaza....



Może zbyt wiele oczekuję od ludzi tutaj skoro często IQ jest równe nakrętce od PEPSI. Wyznaję jednak zasadę, że jeśli coś mi się nie podoba to nie krytykuję chyba, że ku temu mam podstawy. Najgorsze jest to, że owa gimbaza jak mówisz ma między 19 a 23 lat i to mnie dziwi ale kompleksy robią swoje, nie ma to jak się wyżyć w necie kiedy w domu mama nie kochała a tata co rano.

WHITE$TOCKER

2013-10-02, 09:21
nie do opowiedzenia... do zobaczenia :)