18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piękny pałac z XVI wieku otoczony fosą [Dolny Śląsk]

addic7ed • 2013-10-01, 19:13
Początki tego pałacu sięgają 16 wieku.
Obiekt otoczony fosą. Bardzo malownicza okolica.
Wewnątrz zachowały się dekoracje niektórych sal w tym malowidła w sali balowej oraz cenne architektonicznie kominki.
Niegdyś pałac posiadał fontannę oraz przepiękny ogród na co wskazują źródła historyczne a także zachowane elementy architektury.
Obecnie znajduje się w prywatnych rękach.

Więcej zdjęć z opuszczonych obiektów (pałace, dworki, kościoły i inne) znajdziecie pod adresem:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl







Listek

2013-10-02, 20:15
Dolny Śląsk ma od cholery takich opuszczonych pałacyków ( i nie, nie są to polskie pałace tylko głównie zabytki po wielkich rodach niemieckich Hohenzollernów, Habsburgów etc ). W samej okolicy mojego miasta ( Bolesławiec ), jest z kilkanaście. Większość zniszczonych i opuszczonych ( takich jak: Pałac Hohenzollernów w okolicy zamku Grodziec, Pałac księcia Friedricha Theodora von Merckela w Tomaszowie Bolesławieckim, Pałac w Warcie Bolesławieckiej ). Ale też klika odrestaurowanych ( między innymi: Kliczków, Czerna, Brunów i Świętoszów ).

addic7ed

2013-10-18, 17:37
Listek napisał/a:

Dolny Śląsk ma od cholery takich opuszczonych pałacyków ( i nie, nie są to polskie pałace tylko głównie zabytki po wielkich rodach niemieckich Hohenzollernów, Habsburgów etc ). W samej okolicy mojego miasta ( Bolesławiec ), jest z kilkanaście. Większość zniszczonych i opuszczonych ( takich jak: Pałac Hohenzollernów w okolicy zamku Grodziec, Pałac księcia Friedricha Theodora von Merckela w Tomaszowie Bolesławieckim, Pałac w Warcie Bolesławieckiej ). Ale też klika odrestaurowanych ( między innymi: Kliczków, Czerna, Brunów i Świętoszów ).



I tam muszę wlecieć właśnie :)