18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piękny pałac z XVI wieku otoczony fosą [Dolny Śląsk]

addic7ed • 2013-10-01, 19:13
Początki tego pałacu sięgają 16 wieku.
Obiekt otoczony fosą. Bardzo malownicza okolica.
Wewnątrz zachowały się dekoracje niektórych sal w tym malowidła w sali balowej oraz cenne architektonicznie kominki.
Niegdyś pałac posiadał fontannę oraz przepiękny ogród na co wskazują źródła historyczne a także zachowane elementy architektury.
Obecnie znajduje się w prywatnych rękach.

Więcej zdjęć z opuszczonych obiektów (pałace, dworki, kościoły i inne) znajdziecie pod adresem:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl







muzapl

2013-10-02, 09:30
miesieczne utrzymanie 1 wieznia to koszt ponad 2000 zł mozna by ich chociaz wykorzystac do zadbania o takie obiekty

addic7ed

2013-10-02, 09:34
muzapl napisał/a:

miesieczne utrzymanie 1 wieznia to koszt ponad 2000 zł mozna by ich chociaz wykorzystac do zadbania o takie obiekty



Bo to Polska nie elegancja Francja... Tu trzeba rewolucji by ktoś zaczął myśleć o tym co mamy piękne i o tym o co warto zadbać!

mietkoff

2013-10-02, 09:59
Uwielbiam Takie miejsca !!!! Szkoda że na Górnym Śląsku w porównaniu do dolnego jest ich tak mało. Jednocześnie marzę o tym aby stać mnie kiedyś było na odrestaurowanie takiego miejsca. Co do hejterów to mi po prostu ręce opadają jeżeli w tych czasach ktoś dalej nie potrafi rozróżnić efektów dodanych od rybiego oka or szerokokąta... Efekt dodany to jedynie hdr choć mnie się osobiście podoba bo można sobie wyobrazić obiekt w różnych perspektywach i w różnych "fazach" naświetlenia, cień, światło potrafi działać cuda jeżeli patrzymy na daną rzecz. Niestety ludzie którzy nigdy nie trzymali "lustra" w ręku i nie wiedzą nic o technice najczęściej wypowiadają jakieś głupie teorie. Ja za zdjęcia daje PIWO i chętnie odwiedze miejscówę i wszystkie inne ciekawe obiekty.

addic7ed

2013-10-02, 10:04
mietkoff napisał/a:

Uwielbiam Takie miejsca !!!! Szkoda że na Górnym Śląsku w porównaniu do dolnego jest ich tak mało. Jednocześnie marzę o tym aby stać mnie kiedyś było na odrestaurowanie takiego miejsca. Co do hejterów to mi po prostu ręce opadają jeżeli w tych czasach ktoś dalej nie potrafi rozróżnić efektów dodanych od rybiego oka or szerokokąta... Efekt dodany to jedynie hdr choć mnie się osobiście podoba bo można sobie wyobrazić obiekt w różnych perspektywach i w różnych "fazach" naświetlenia, cień, światło potrafi działać cuda jeżeli patrzymy na daną rzecz. Niestety ludzie którzy nigdy nie trzymali "lustra" w ręku i nie wiedzą nic o technice najczęściej wypowiadają jakieś głupie teorie. Ja za zdjęcia daje PIWO i chętnie odwiedze miejscówę i wszystkie inne ciekawe obiekty.




Dzięki wielkie za szczerość i rzeczową wypowiedź na poziomie to się ceni. Co do górnego śląska to mogę Ci coś tam polecić jeśli chcesz ;)

elda1987

2013-10-02, 11:04
Jak ty właściwie znajdujesz takie okazy, co? :) aż żal patrzeć na to, co te "prywatne ręce" robią z takimi miejscami.

btw. włazisz tam za pozwoleniem właściciela czy pospolicie się włamujesz? ;)

Marszczerano

2013-10-02, 11:18
addic7ed
Fajnie , że robisz zdjęcia tych pałaców i nam je tu wrzucasz :D
Mam nadzieje , że jeszcze będzie tego więcej

addic7ed

2013-10-02, 11:52
elda1987 napisał/a:

Jak ty właściwie znajdujesz takie okazy, co? :) aż żal patrzeć na to, co te "prywatne ręce" robią z takimi miejscami.

btw. włazisz tam za pozwoleniem właściciela czy pospolicie się włamujesz? ;)



Zależy. Czasem jest alarm i czujniki ruchu. Warto się po prostu dogadać z cieciem bądź ochroną. Czasem flaszka załatwia sprawę.

Marszczerano napisał/a:

addic7ed
Fajnie , że robisz zdjęcia tych pałaców i nam je tu wrzucasz :D
Mam nadzieje , że jeszcze będzie tego więcej



Wiem, że jest garstka ludzi, która docenia to co robię i moją pasję a co za tym idzie zdjęcia więc na pewno będę je tu wrzucał. Pozdrawiam i dziękuję :)

NafazowanyKoleś

2013-10-02, 13:34
addic7ed napisał/a:



Dzięki stary aczkolwiek zakompleksione łby nie mające żadnego życia prócz hejtowania w necie właśnie siedzą po drugiej stronie monitora. Barany brak wam po prostu podstawowej wiedzy a to takie POLSKIE co zawsze powtarzam HEJTOWAĆ!

Ale z drugiej strony nie oczekuję, że ktoś tu będzie miał jakiekolwiek pojęcie o kompozycji zdjęcia, kadrowaniu, proporcjach a sprzęcie jaki obecnie wykorzystuje się do robienia zdjęć. Niektórzy zatrzymali się chyba na kodaku, który dostali na komunię. W sumie to wisi mi zdanie, które nie jest podparte w żaden sposób konstruktywną krytyką.
Człowiek często stara się pokazać coś fajnego i zarazem nasze dziedzictwo jadąc na drugi koniec polski a jakiś lebiega nie mający wiedzy wypowie się tak, że ręce opadają :)
Chcesz hejtować ? Śmigaj na pudelka a jak zaczniesz robić coś swojego to wtedy ja to ocenię ale większości po prostu nie stać na przejaw jakiejkolwiek pracy tudzież pasji.





Zabolało.. tak, zabolało. Inaczej nie napisałbyś więcej niż napisałem ja :emo:


Cytat:

Dzięki stary aczkolwiek zakompleksione łby nie mające żadnego życia prócz hejtowania w necie właśnie siedzą po drugiej stronie monitora.




Każdy ma życie, każdy troll, każdy hejter, nawet minimalne ale każdy musi jakieś mieć.. Ty też to rozumiesz, ale mimo to o tym mówisz.. To znaczy, że zakompleksione łby o których gadasz, to tak na prawdę ty sam. Nie potrafisz zignorować czyjejś negatywnej, NIEKONSTRUKTYWNEJ wypowiedzi, czujesz się tym dotknięty osobiście więc musisz kontratakować, co zaobserwować można powyżej.


Cytat:

Ale z drugiej strony nie oczekuję, że ktoś tu będzie miał jakiekolwiek pojęcie o kompozycji zdjęcia, kadrowaniu, proporcjach a sprzęcie jaki obecnie wykorzystuje się do robienia zdjęć. Niektórzy zatrzymali się chyba na kodaku, który dostali na komunię.




Najpierw mówisz jedno, teraz mówisz to. Jeżeli nie oczekujesz, że ktoś tu będzie miał pojęcie o ROBIENIU ZDJĘĆ, bo na tym się kończą dla mnie te twoje kodaki, to dlaczego nie akceptujesz wypowiedzi kogoś, komu się nie podobają bańki i wyraźnie to zaznaczył? Co więcej! Mówisz tutaj:

Cytat:

W sumie to wisi mi zdanie, które nie jest podparte w żaden sposób konstruktywną krytyką.



Konstruktywna krytyka... Jeżeli:

Cytat:

nie oczekuję, że ktoś tu będzie miał jakiekolwiek pojęcie o kompozycji zdjęcia



To jednak jej oczekujesz czy nie oczekujesz? Bo jeżeli nie oczekujesz, że ktoś się na tym zna ale jednak skomentuje to w jakiś sposób niekonstruktywnie, to przykro mi, ale wszystkie powyższe pozytywne posty także są dla ciebie "wiszące" a więc nie ważne, ponieważ żaden z nich nie spełnia twoich wymagań.

A gdybyś jednak oczekiwał, że ktoś się zna na tym co robisz i oczekiwał krytyki i pozytywnych opinii od tych osób, to w takim wypadku co robisz na stronie sadistic.pl? Dla osób oczekujących fachowych opinii są fachowe strony. Nigdy nie sprawdzałem, ale jestem pewien że forum dla fotografów jest całe mnóstwo. Nie możesz i nie masz prawa oczekiwać (a tylko głupiec tego nie rozumie), że każdy ma się znać na wszystkim. Ja się nie znam na fotografii. Mogę natomiast i mam prawo powiedzieć, że coś mi się nie podoba a coś mi się podoba ot tak, ze swojego gustu, z samego siebie. Ty też tak możesz powiedzieć o moim zajęciu. Zapewne nie masz o tym pojęcia, ale także możesz przyjść i powiedzieć, że ci się to nie podoba a ja mogę to wziąć pod uwagę lub nie. I to zależy od punktu na którym siedzisz. Gdybyś mi mówił coś o źle wykonanej pracy jako np. inspektor, nie mając o tej pracy pojęcia to jesteś gównem. Natomiast gadać sobie jako kalafior że ci się nie podoba bo NIE I TYLE (każdemu coś się nie podoba bo nie i ch*j) możesz dowoli, przecież nie od ciebie oczekiwałbym fachowych porad.



Jeżeli natomiast nie spodobał ci się sam sposób wypowiedzi, to dlaczego w ogóle się do tego nie odniosłeś, tylko obrzuciłeś kogoś błotem które sam ulepiłeś bo poczułeś się beeee :cry: i ogólnie źle, bo ktoś powiedział, że technologia robienia baniek jest do bani?


Cytat:

zakompleksione łby nie mające żadnego życia prócz hejtowania


Cytat:

nie oczekuję, że ktoś tu będzie miał jakiekolwiek pojęcie


Cytat:

jakiś lebiega nie mający wiedzy


Cytat:

a jak zaczniesz robić coś swojego to wtedy ja to ocenię


Cytat:

zbyt wiele oczekuję od ludzi tutaj skoro często IQ jest równe nakrętce od PEPSI


Cytat:

Wyznaję jednak zasadę, że jeśli coś mi się nie podoba to nie krytykuję




Jak ty możesz ocenić coś, co zrobię jeżeli nic o tym nie będziesz wiedział? (poraz kolejny przypominam, że w ogóle nie odniosłem się do twojej pracy)

Kim ty k***a jesteś, pajacu, żeby OCZEKIWAĆ ZBYT WIELE OD LUDZI SKORO SĄ TACY GŁUPI I MAJĄCY "IQ NEKRĘTKI"?!

Co mnie obchodzi jakie ty wyznajesz zasady? Możesz modlić się do swojego buta, albo żreć kamienie. To twoje sprawy, jednakże dzieląc się nimi na PUBLICZNYM forum wystawiasz się na komentarz.

NAJLEPSZE:

Cytat:

kompleksy robią swoje, nie ma to jak się wyżyć w necie



Policz sobie ile razy mnie hejtowałeś, policz ile razy w dwóch postach się wyżyłeś na ten temat OBRAŻAJĄC mnie, gdy ja tego nie zrobiłem, a jedynie wyraziłem opinię nt. ch*jowych baniek (śmiem wątpić byś był autorem tej technologii, czyli można uznać, że mój post właściwie NIE MA z tobą nic wspólnego).

Policzyłeś? Kto tutaj ma kompleksy i kto tutaj oczekuje wszechobecnych buzi za to, że wrzuca się jakieś zdjęcia?

Mam tu coś dla ciebie, bo wydaje mi się, że masz ze sobą jakieś problemy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Narcyzm_(psychologia)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Egocentryzm

Zapewne o tym jeszcze nie słyszałeś, więc przeczytaj trochę i wybierz się do SPECJALISTY w DZIEDZINIE. Nie na forum.






A tu inny magister inżynier:

Cytat:

Poza tym te fotografie są bardzo dobre technicznie, ale lepiej być NafazowanymKolesiem i pie**olić kocopały bez jakiekolwiek wiedzy. W sumie, to domena Sa



Piekny Panie proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie powiedziałem, że autor zdjęć jest ch*jowy ;-) nigdzie nie powiedziałem, że zdjęcia są ch*jowe technicznie (bo nie mam o tym pojęcia, więc nie pie**oliłem) ;-) W związku z wyżej wymienionym "pie**olenie kocopałów" nie miało miejsca, dlatego swoje omamy prosiłbym czytać dwa razy zanim wciśnie się "wyślij". W związku z tym, że nie ukrywam i mój pierwszy post również niczego takiego nie sugerował jakobym posiadał wiedzę na temat fotografii, stwierdzenie mojego braku wiedzy na ten temat jest mniej więcej tak proste i oczywiste (czyli głupie), jak gdybym właśnie powiedział, że zielona trawa jest zielona bo jest zielona, albo czerwony maluch jest czerwony.


Jo.

Martinez1976

2013-10-02, 14:30
Ręce opadają z tą Polską. k***ajegoj***namać! Komuna otępiła naród a jej pogrobowcy tylko wykańczają to dzieło. Oczywiście ta ruina kosztuje pewnie pierdyliard dolarów. A mogłoby być tak, że kilku zapaleńców zakłada fundację na rzecz odbudowy i restauracji takiego obiektu i... Dostaje go w wieczyste użytkowanie, które podlegałoby ocenie przez konserwatora zabytków (oczywiście z rozsądkiem!). Ludzie z okolicy i pasjonaci zebrali by się, kto by mógł, rzuciłby grosz, inny przyjechałby bna tydzień popracować, grunt to rozpisać co i jak ma być zrobione i w jakiej kolejności. Jacyś sponsorzy też by się znaleźli, bo chyba lepiej pochwalić się, że dzięki <dla przykładu> Śmigowi czy innej gładzi - odrestaurowano kawał historii regionu, niż prezentować drewnianego Mameta, ktoś kto zna się na marketingu ogarnąłby temat ściągnięcia turystów, czy też imprez, inny jakieś dotacje by wyciągnął od państwa, czy też z UE (generalnie to uj jej w dupsko, ale z rzadka na coś się przydaje) i po góra 10 latach obiekt tętniłby życiem, a ci co się na to złożyli mieliby źródło dochodu. Ale lepiej za 10 lat zaorać i wyburzyć, przecież jak się w Polsce w łapę nie da, w dupę nie wejdzie i nie zapłaci fortuny, to żaden, ale to żaden urzędnik nic sensownego nie zrobi i to jest nasza narodowa tragedia. :(

addic7ed

2013-10-02, 16:05
Ależ piękny wywód pasujący jak dupie trąba. Dziękuję, że mnie uświadomiles nafazowany ale odstaw pigułki ;) pozdro

Rafcio115

2013-10-02, 16:16
Polska jest taka piękna. Szkoda, że nie mam kasy na jeżdżenie i zwiedzanie...

op...........ve

2013-10-02, 17:50
NafazowanyKoleś napisał/a:




Zabolało.. tak, zabolało. Inaczej nie napisałbyś więcej niż napisałem ja :emo:





Każdy ma życie, każdy troll, każdy hejter, nawet minimalne ale każdy musi jakieś mieć.. Ty też to rozumiesz, ale mimo to o tym mówisz.. To znaczy, że zakompleksione łby o których gadasz, to tak na prawdę ty sam. Nie potrafisz zignorować czyjejś negatywnej, NIEKONSTRUKTYWNEJ wypowiedzi, czujesz się tym dotknięty osobiście więc musisz kontratakować, co zaobserwować można powyżej.





Najpierw mówisz jedno, teraz mówisz to. Jeżeli nie oczekujesz, że ktoś tu będzie miał pojęcie o ROBIENIU ZDJĘĆ, bo na tym się kończą dla mnie te twoje kodaki, to dlaczego nie akceptujesz wypowiedzi kogoś, komu się nie podobają bańki i wyraźnie to zaznaczył? Co więcej! Mówisz tutaj:



Konstruktywna krytyka... Jeżeli:



To jednak jej oczekujesz czy nie oczekujesz? Bo jeżeli nie oczekujesz, że ktoś się na tym zna ale jednak skomentuje to w jakiś sposób niekonstruktywnie, to przykro mi, ale wszystkie powyższe pozytywne posty także są dla ciebie "wiszące" a więc nie ważne, ponieważ żaden z nich nie spełnia twoich wymagań.

A gdybyś jednak oczekiwał, że ktoś się zna na tym co robisz i oczekiwał krytyki i pozytywnych opinii od tych osób, to w takim wypadku co robisz na stronie sadistic.pl? Dla osób oczekujących fachowych opinii są fachowe strony. Nigdy nie sprawdzałem, ale jestem pewien że forum dla fotografów jest całe mnóstwo. Nie możesz i nie masz prawa oczekiwać (a tylko głupiec tego nie rozumie), że każdy ma się znać na wszystkim. Ja się nie znam na fotografii. Mogę natomiast i mam prawo powiedzieć, że coś mi się nie podoba a coś mi się podoba ot tak, ze swojego gustu, z samego siebie. Ty też tak możesz powiedzieć o moim zajęciu. Zapewne nie masz o tym pojęcia, ale także możesz przyjść i powiedzieć, że ci się to nie podoba a ja mogę to wziąć pod uwagę lub nie. I to zależy od punktu na którym siedzisz. Gdybyś mi mówił coś o źle wykonanej pracy jako np. inspektor, nie mając o tej pracy pojęcia to jesteś gównem. Natomiast gadać sobie jako kalafior że ci się nie podoba bo NIE I TYLE (każdemu coś się nie podoba bo nie i ch*j) możesz dowoli, przecież nie od ciebie oczekiwałbym fachowych porad.



Jeżeli natomiast nie spodobał ci się sam sposób wypowiedzi, to dlaczego w ogóle się do tego nie odniosłeś, tylko obrzuciłeś kogoś błotem które sam ulepiłeś bo poczułeś się beeee :cry: i ogólnie źle, bo ktoś powiedział, że technologia robienia baniek jest do bani?










Jak ty możesz ocenić coś, co zrobię jeżeli nic o tym nie będziesz wiedział? (poraz kolejny przypominam, że w ogóle nie odniosłem się do twojej pracy)

Kim ty k***a jesteś, pajacu, żeby OCZEKIWAĆ ZBYT WIELE OD LUDZI SKORO SĄ TACY GŁUPI I MAJĄCY "IQ NEKRĘTKI"?!

Co mnie obchodzi jakie ty wyznajesz zasady? Możesz modlić się do swojego buta, albo żreć kamienie. To twoje sprawy, jednakże dzieląc się nimi na PUBLICZNYM forum wystawiasz się na komentarz.

NAJLEPSZE:



Policz sobie ile razy mnie hejtowałeś, policz ile razy w dwóch postach się wyżyłeś na ten temat OBRAŻAJĄC mnie, gdy ja tego nie zrobiłem, a jedynie wyraziłem opinię nt. ch*jowych baniek (śmiem wątpić byś był autorem tej technologii, czyli można uznać, że mój post właściwie NIE MA z tobą nic wspólnego).

Policzyłeś? Kto tutaj ma kompleksy i kto tutaj oczekuje wszechobecnych buzi za to, że wrzuca się jakieś zdjęcia?

Mam tu coś dla ciebie, bo wydaje mi się, że masz ze sobą jakieś problemy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Narcyzm_(psychologia)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Egocentryzm

Zapewne o tym jeszcze nie słyszałeś, więc przeczytaj trochę i wybierz się do SPECJALISTY w DZIEDZINIE. Nie na forum.






A tu inny magister inżynier:



Piekny Panie proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie powiedziałem, że autor zdjęć jest ch*jowy ;-) nigdzie nie powiedziałem, że zdjęcia są ch*jowe technicznie (bo nie mam o tym pojęcia, więc nie pie**oliłem) ;-) W związku z wyżej wymienionym "pie**olenie kocopałów" nie miało miejsca, dlatego swoje omamy prosiłbym czytać dwa razy zanim wciśnie się "wyślij". W związku z tym, że nie ukrywam i mój pierwszy post również niczego takiego nie sugerował jakobym posiadał wiedzę na temat fotografii, stwierdzenie mojego braku wiedzy na ten temat jest mniej więcej tak proste i oczywiste (czyli głupie), jak gdybym właśnie powiedział, że zielona trawa jest zielona bo jest zielona, albo czerwony maluch jest czerwony.


Jo.




daj sobie luz jakimikolwiek komentarzami bo do tego idioty nie dociera żadna krytyka i pie**oli jedno i to samo szkoda nerwów... :-> przecież jego foto są naj <ch*j z tym że są ch*jowe > i muszą się podobać KAŻDEMU...poza tym on jest "photographe" wielki a wszyscy inni to zj***ni hejterzy bez pasji :mrgreen: i ta :"krytyka konstruktywna " :idzwch*j:

addic7ed

2013-10-02, 18:50
Idzcie sie chlopcy pobawic pisiorami lepiej. Jak sie nauczycie krytykowac konstruktywnie to wtedy pogadamy a poki co h*j na was klade. Props

Dżizas_kurde

2013-10-02, 19:15
Panie Mastalerz !
Klyent się trafił !

addic7ed

2013-10-02, 20:01
W dupach się przewraca i tyle jak nie narzekają, że HDR to narzekają, że obiektyw nie taki.
W zdjęciach liczy się też technika ale no po prostu nie macie na ten temat zielonego pojęcia.
Jeśli ktoś krytykuje a jego słowa nie niosą ze sobą nic prócz negacji a argumentów brak to jest po prostu hejtem i tyle.

"przecież jego foto są naj <ch*j z tym że są ch*jowe >" wam podobać się nie muszą ale jak widać wielu osobom się podobają nie tracą czasu na debilne komentarze takie jak wasze. Wy macie tylko podstawówkę czy co ? Bitch please po prostu. Czy wam to się podoba czy nie zdjęcia są, były i będą dodawane w h*jowej bańce, kółku k***a czy też elipsie bo mam taki kaprys.