18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Paramilitarna bojówka Rutkowskiego w Niemczech

radek225 • 2023-04-09, 10:48
W skrócie

Właściciel firmy transportowej LUKMAZ - AGMAZ nie płaci wcale lub częściowo swoim kazachskim oraz uzbeckim kierowcom. W piątek 07.04.2023 roku ponad 60 ciężarówek zjechało na parkingi i stanęło w ramach strajku. Właściciel firmy transportowej zwrócił się o pomoc do "detektywa" Krzysztofa Rutkowskiego, skrzyknęli zbrojną grupę paramilitarną i pojechali w prawie 20 osób w tym wozem opancerzonym na parking pod Darmstad na występy gościnne. Co ciekawe Janusz biznesu z firmy transportowej też tam pojechał. W kominiarkach, kamizelkach kuloodpornych zaczęli zmuszać kierowców do opuszczenia ciężarówek. Na szczęście na ten cyrk obwoźny został szybko udaremniony przez niemiecką policję. Czyli jeden przekrętas poszedł do innego przerętasa zmusić strajkujących kierowców do tego, by ruszyli w trasę. Kierowcy stoją, bo nie mają płacone. Więc skrzyknijmy uzbrojoną, paramilitarną bandę i pojedźmy na terytorium obcego państwa robić gnój i "poprosić" kierowców, by łaskawie ruszyli zestawy, bo dziad z dziadtransu traci frachty i pieniądze :lol: . Rutkosiu oczywiście zrobił to na pewno w ramach wolontariatu. Na wypłaty nie mam, ale na opłacenie kilkunastu chłopa z "firmy detektywistycznej" już mam.


Bardziej oficjalne informacje

Desperacki strajk kierowców ciężarówek w strefie serwisowej na autostradzie A5 w pobliżu Darmstadt w Hesji. Niemiecka policja musiała interweniować i pospieszyć z pomocą strajkującym kierowcom!

Od kilku dni około 50 kierowców ciężarówek strajkuje w strefie serwisowej A5 w Gräfenhausen-West, ponieważ ich pracodawca — polska firma spedycyjna — nie płaci kierowcom lub płaci tylko częściowo. Lokalne związki zawodowe kierowców i mieszkańcy wspomagają strajkujących przywożąc im np. żywność.

W piątek około godz. 11 sytuacja uległa eskalacji — w strefie serwisowej pojawił się oddział patrolowy agencji Krzysztofa Rutkowskiego. Według informacji "Bilda" kilka pojazdów na polskich tablicach rejestracyjnych — w tym pojazd opancerzony — wjechało gwałtownie na teren parkingu. Z samochodów wysypali się mężczyźni, w większości ubrani na czarno, w kamizelkach ochronnych. Podobno próbowali wtargnąć do zaparkowanych ciężarówek strajkujących.

Rzeczniczka policji Kartin Pipping potwierdza ten przebieg wydarzeń, mówiąc "Bildowi": — Udało nam się w porę zapobiec poważnej konfrontacji pod groźbą użycia gazu pieprzowego i pałek oraz oddzielić od siebie obie grupy.

Niemieccy policjanci zatrzymują jednego z ludzi Rutkowskiego
W sumie 16 osób — w tym polski spedytor — zostało aresztowanych m.in. za poważne naruszenie spokoju, próbę niebezpiecznego uszkodzenia ciała, groźby i wymuszanie. Śledztwo jest w toku.

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rutkowski-patrol-zatrzymany-w-niemczech/mp3vnj9


Naczelny klaun z cyrku obwoźnego "Patrol Rutkowski"
Biedaczek, którego stać na Lambo i usługi Rutkowskiego, ale nie stać na wypłaty dla pracowników
Zdjęcia


Halman

2023-04-09, 10:55
szwabska polizaj pogoniła rutkowski patrol? cóż za upokorzenie... :amused:

Zulu-Gula

2023-04-09, 11:05
Lepszego barana jeszcze na święta nie było, bo to jest normalnie ch*j i to bez jaj ;-)

bercisko

2023-04-09, 11:08
A gdzie był sam Krótkowski? Bajerował nową zakonnicę? Pajac z włosami łonowymi na głowie :-)

Ajot

2023-04-09, 11:14
Komedianci w MRAP-ie ubrani w kominiarki i mundury cieciów chcieli zastraszyć kierowców piorunującym pierwszym wrażeniem.
Tyle że to wyszłoby na Polaków czy innych zachodnich Europejczyków, bo u nas ludzie żyją w cieplarnianych warunkach, a ci kierowcy to Ukraińcy, Uzbecy i Gruzini, którzy z przemocą stykali się pewnie całe życie. Nie przewidział tego Krzysiu...

Dorik

2023-04-09, 11:15
tego pajaca juz dawno powinni wsadzić za kraty razem z tymi frajerami co mu płacą

Heliar

2023-04-09, 11:31
Ciekawi mnie co tam mają w umowie kierowcy, zapewne jakaś śmieciówka i siano pod stołem, albo inne umowy zlecenia. Sami pewno nie wiedzą co podpisali, a większość z nich po Polsku jednego słowa nie potrafi powiedzieć. Znając życie w papierach będzie czysto i spedytor się wywinie, albo dostanie małą karę.

Z tego co widzę to ciężarówki są firmową własnością, czyli mamy zajęcie sprzętu, uniemożliwienie działalności firmy, działanie na szkodę, stratę zysków z niewypełnienia kontraktów plus kary, utratę renomy i klientów, gruba lista zarzutów, a wszystko dlatego, że strajk jest nielegalny. Więc kierowcy mają przej***ne.

Zanim zaczniecie bić pianę "Strajk jest legalny gdy: jest ogłoszony przez związek zawodowy. Żadna inna organizacja, ani grupa pracownicza nie może proklamować strajku." Takie prawo :glasku:

juderaus

2023-04-09, 11:35
Rutkowski Plein..Król kiczu. i tandety.

Zulu-Gula

2023-04-09, 11:36
bercisko napisał/a:

Pajac z włosami łonowymi na głowie


W przeszłości służył w Milicji Obywatelskiej, dokładniej w ZOMO (Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej).
W wojsku go nie chcieli, pewnie dlatego, że nie mieli kwadratowych hełmów ;-)

radek225

2023-04-09, 11:40
Heliar napisał/a:

Ciekawi mnie co tam mają w umowie kierowcy, zapewne jakaś śmieciówka i siano pod stołem, albo inne umowy zlecenia. Sami pewno nie wiedzą co podpisali, a większość z nich po Polsku jednego słowa nie potrafi powiedzieć. Znając życie w papierach będzie czysto i spedytor się wywinie, albo dostanie małą karę.
Z tego co widzę to ciężarówki są firmową własnością, czyli mamy zajęcie sprzętu, uniemożliwienie działalności firmy, działanie na szkodę, stratę zysków z niewypełnienia kontraktów plus kary, utratę renomy i klientów, gruba lista zarzutów, a wszystko dlatego, że strajk jest nielegalny. Więc kierowcy mają przej***ne.
Zanim zaczniecie bić pianę "Strajk jest legalny gdy: jest ogłoszony przez związek zawodowy. Żadna inna organizacja, ani grupa pracownicza nie może proklamować strajku." Takie prawoTo w teorii, a w praktyce samochody stoją generując ogromne straty - koszty leasingu, ubezpieczeń, naliczone będą kary za przestoje, bo niektóre auta mają na pace towar, no i jest w plecy o frachty, które dziadowi przepadły. Na 95% są to auta wzięte w leasing. Kierowcy to obywatele obcych państw. W teorii sądź się latami, i przekrętas się wysądzi mając wyrok prawomocny w łapie. A w praktyce będzie grube setki tysięcy jak nie miliony w plecy, kierowcy zaszyją się w swoich krajach albo na zachodzie i gówno im zrobi. Nikogo nie zabili, że będą szukani przez interpol na podstawie ENA. Nawet jak jeżdżą na śmieciówach, to wystarczy, że udowodnią za pomocą wpływów na konto, ile otrzymywali od dziada do tej pory, a jak nie, to całość będzie liczona według stawek krajów w których się znajdowali. Koniec końców dziad może pocałować swoich pewnie już byłych kierowców w dupę i ch*j jemu w dupę :) . Taniej wyszłoby dziadydze zapłacić, niż nie płacić i odpie**alać szopki na występach gościnnych w obcym państwie.

adl123

2023-04-09, 11:51
Pewnie ta wyprawa z Rutkowski Patrol kosztowała polskiego dziad transa więcej niż musiałby wydać na wypłaty (zgodnie z umowami) dla tych kilkudziesięciu Gruzinów i Uzbeków.

d-_-bE.Prigozhin61

2023-04-09, 12:11
Co jak co nielegalne jest zajęcie czyjegoś sprzętu i celowe działanie na szkodę firmy czy przedsiębiorcy.Swoja drogą ma ch*j za swoje skoro zatrudnia robactwo ze wschodu

radek225

2023-04-09, 12:15
BarmanInternetu napisał/a:

Co jak co nielegalne jest zajęcie czyjegoś sprzętu i celowe działanie na szkodę firmy czy przedsiębiorcy.Swoja drogą ma ch*j za swoje skoro zatrudnia robactwo ze wschoduCo jak co, nielegalne też jest niewypłacanie należnego pracownikowi wynagrodzenia. Z wypłatą jest jak z alimentami - ch*j kogo obchodzi, że nie masz. Masz mieć na alimenty jak masz dziecko, masz mieć na pracownika jak kogoś zatrudniasz i koniec. A jak nie masz to sprzedaj coś wartościowego, albo weź kredyt, by zapłacić pracownikom. Ze wschodu, zachodu, północy, południa, z Księżyca, Marsa, nie ważne, skąd jest pracownik ale wypłata za wykonaną pracę się należy jak psu buda. Więc mamy 1:1. Świetnie zrobili, przekaż poszedł w świat.

silwerbalk

2023-04-09, 12:21
Kto pamięta akcje jak karki wyj***ły Rutkowskiego i jego spec ops z siłowni...