18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Owsiak zmiażdżony w uzasadnieniu sądu.

orwell14 • 2015-01-02, 17:38
Jak wiecie niedawno zakończyła sie sprawa Owsiak vs bloger MatkaKurka. Wyrok był korzystny dla blogera, bowiem są uznał go winnym znieważeniu (czyli obrażeniu), a nie zniesławieniu (czyli skłamaniu). Dzisiaj bloger dostał potwierdzające jego rację w sprawie szemranych "interesów" związanych z WOŚP

Najważniejsze fragmenty, jak na nich rzetelnie wyróżniła Niezależna
Cytat:

MatkaKurka przedstawił pełne, 28-stronicowe uzasadnienie wyroku ogłoszonego w procesie jaki wytoczył mu Jerzy Owsiak. Bloger podkreśla, że treść dokumentu jest miażdżąca dla Jerzego Owsiaka, fundacji WOŚP oraz księgowej Doroty Pilarskiej i rzecznika WOŚP Krzysztofa Dobiesa. Ponadto sąd wykazał szereg nieścisłości w zeznaniach Owsiaka. Prezes WOŚP w jednym zdaniu zaprzeczał czemuś, a w następnym potwierdzał to - czytamy na kontrowersje.net.

Piotr Wielgucki (piszący jako bloger Matka Kurka) podaje, że „prywatny akt oskarżenia Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP był motywowany strachem przed ujawnieniem mechanizmu finansowania prywatnej kieszeni małżeństwa Owsiak z publicznej kasy i ofiar donatorów”.

Sąd w uzasadnieniu napisał na jakiej podstawie bloger sformułował zarzuty oraz, że były prawdziwe. Matka Kurka przedstawił je na stronie kontrowersje.net

„Zawarte w tych artykułach twierdzenia, dotyczące wpływów: fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, źródeł i wysokości tych wpływów, wysokości wydatków i ich przeznaczenia, posiadanych przez fundację nieruchomości i kosztów ich zakupu, zacytowanych czy przytoczonych słów Jerzego Owsiaka bądź innych osób publicznych (…) struktury własnościowej i personalnej takich podmiotów, jak „Złoty Melon” spółka z o.o. czy „Mrówka Cała”(jednoosobową działalność gospodarcza prowadzona przez Lidię Niedźwiedzką-Owsiak), charakterystyki fundacji WOŚP, zatrudnienia Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak w „Złotym Melonie” lub fundacji WOŚP, przepływy finansowe pomiędzy fundacją WOŚP, „Złotym Melonem”, „Mrówka Całą”, Piotr Wielgucki oparł o: brzmienie statutu fundacji WOŚP, rzeczywiste wypowiedzi Jerzego Owsiaka i innych osób publicznych, opublikowane w mediach, sprawozdania finansowe fundacji WOŚP. (…)

Niektóre zawarte w artykułach twierdzenia, dotyczące: kosztów organizacji tzw. finałów WOŚP, sposobu przeprowadzania zbiórki publicznej, Piotr Wielgucki oparł o fakty powszechnie znane, które w szczegółach wykazywał w toku procesu. Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe" - napisał sąd w uzasadnieniu.

Sędzia też zaznaczył, że zachowania oskarżonego - za wyjątkiem określenia ,,hiena cmentarna” - zarzucane mu aktem oskarżenia, nie wypełniły znamion ustawowych czynu zabronionego. Nie było przekłamań w tekstach blogera!

„Sąd nie dopatrzył się w wyjaśnieniach oskarżonego, w tych punktach gdzie mówił o faktach, przekłamań. Gdy Piotr Wielgucki powoływał się na konkretne kwoty bazował przede wszystkim na sprawozdaniach finansowych i rozliczeniach przedstawionych przez WOŚP” – czytamy w uzasadnieniu.

Co do Jurka Owsiaka sąd napisał, że w wyjaśnieniach i tłumaczeniach prezesa WOŚP było mnóstwo nieścisłości.

„Nie kwestionując, co do zasady, wiarygodności zeznań Jerzego Owsiaka, podkreślić trzeba, że sąd dostrzegł w tych zeznaniach szereg nieścisłości. Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego, dotyczyło to takich kwestii, jak wskazywanie, iż od początku istnienia spółki ,,Złoty Melon” pełnił on w niej funkcję prezesa zarządu, a następnie wskazywanie, iż nie wie kto jest prezesem tego podmiotu, czy też wskazywanie, że czternaście godzin dziennie poświęca pracy w fundacji, a następnie, iż całą swoją siłę wkłada w pracę dyrektora graficznego w spółce ,,Złoty Melon”. Pewne nieścisłości dotyczyły jednak zagadnień istotnych z punktu przedmiotu procesu.

Świadek Jerzy Owsiak z jednej strony przedstawiał, iż doskonale wie co i do kogo mówi, a następnie podawał, że nie pamięta słów wypowiadanych pod adresem Piotra Wielguckiego (przy czym w pytaniach oskarżonego treść tych słów była przytaczana) w sytuacji, gdy słowa te oskarżony w sposób bezsprzeczny wykazał. Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał” – czytamy.

A jak sąd ocenił wiarygodność księgowej WOŚP i „Złotego Melona” Doroty Pilarskiej?

„Do zeznań tego świadka sąd podszedł jednak ostrożnie, gdyż świadek był osobą, która sporządzała wykazy operacji finansowych, o które zwracał się sąd, a które wzbudziły szereg wątpliwości. Ponadto, co jest dla sądu zadziwiające, świadek nie potrafiła wytłumaczyć wielu kwestii związanych z działaniem programu księgowego, na którym na co dzień pracuje. (…) Z zeznań samej Doroty Pilarskiej wynikał szereg wątpliwości co do możliwości „odczytania” zawartych w nadesłanej dokumentacji danych (do szeregu kwestii sama główna księgowa nie była w stanie się jednoznacznie odnieść)”- czytamy.

Matka Kurka wykazał, że odsetki z kapitału, pochodzącego ze zbiórki publicznej (tzw. ,,puszki”) były przeznaczane na organizację przystanku Woodstock.

„Nawet świadek Dorota Pilarska wskazała natomiast, iż na delegacje pracowników fundacji, wysyłanych na Przystanek Woodstock, środki pochodziły z takiego źródła” – napisał sąd.

I najlepsze na koniec. Czy Piotr Wielgucki udowodnił, że istnieje mechanizm przepływu pieniędzy w trójkącie fundacja WOŚP, spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”? Warto przypomnieć, że Jerzy Owsiak mimo próśb ze strony wymiary sprawiedliwości nie upublicznił ksiąg rachunkowych.

„Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono” – napisał sędzia.

W uzasadnieniu podkreślono również, że „Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody, przeważnie w formie wydruków z Internetu”.



A głąbom wierzącym w jedyną na świecie wspaniałą fundacje z bogiem Owsiakiem, polecam pełną lekturę uzasadnienia.

UZASADNIENIE WYROKU

Nie wspieram interesiku owsiaka i jego maszynki do zbierania kasy od idiotów :roll: :lodowka:

klyma89

2015-01-02, 23:18
decode21
Ode mnie sie cebulaku odpie**ol. Piszę merytorycznie to co wiem . Nie narzucam nikomu poglądów. Pamietaj że szpitale nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na dopięcie rocznego budżetu a co dopiero na uzupełnianie braków sprzętowych. Zresztą moja kasa i moja decyzja. Gówno wiesz o szpitalach więc dyskusja z tobą nie ma sensu.

decode21

2015-01-02, 23:33
klyma89 napisał/a:

decode21
Ode mnie sie cebulaku odpie**ol. Piszę merytorycznie to co wiem . Nie narzucam nikomu poglądów. Pamietaj że szpitale nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na dopięcie rocznego budżetu a co dopiero na uzupełnianie braków sprzętowych. Zresztą moja kasa i moja decyzja. Gówno wiesz o szpitalach więc dyskusja z tobą nie ma sensu.



Ja ci merytorycznie napisałem jak bardzo się mylisz. Co z tego że ktoś kupi za 1 milion sprzętu jak koszt zbiórki na ten sprzęt wyniesie 2 miliony. Jak taki handlowiec jesteś to napisz jakie łapówki daje się żeby szpital kupił taki a nie inny sprzęt. Przyznaj się jesteś hieną wciskającą sprzęt marnej jakości szpitalom czy tylko głupkiem z wosp bo takie argumenty stale się powtarzają, na szkoleniach je dostajecie czy jak?

takija

2015-01-02, 23:34
Jakim trzeba być kretynem żeby rozliczać kogoś z nieswoich pieniędzy? To jest dopiero typowo cebulackie podejście.

klyma89

2015-01-02, 23:52
Nie jestem żadną hieną. Akurat mam takie szczęście że sprzęt który moja firma oferuje jest wysokiej jakości. Generalnie pod kątem jakości to jesteśmy w światowej czołówce. Tak wiem zaraz to zanegujesz bo to pewnie bajki z palce wyssane. Co do łapówek to powiem tak. Raz na jakiś czas pojawia się temat do którego nie da się podejść bo ktoś z góry już się dogadał. Ja w tym procederze nie biorą udziału. Zresztą za wąski w uszach na to jestem. No i widzisz po cholerę z tym "głupkiem" wyjeżdżasz? Co się stało w twoim życiu że nie potrafisz z kimś normalnie podyskutować? Taki sfrustrowany jesteś? Jak wspomniałem wcześniej Owsiak nie jest dla mnie korzystny ponieważ sprzęt od WOŚP sprawia że ja mam mniej roboty. Ale cóż dalej uważam że ma to sens. Nie przekonuję cie do wrzucania. Masz prawo tak jak ja robić ze swoją kasą co chcesz. Ja WIEM że sprzęt z WOŚP uratował i uratuje życie. Jest jeszcze jedna ważna kwestia. Owsiak kupując 30 sztuk jakiegoś typu urządzenia dostaje o 50% lepszą cenę niż szpital kupując jedną sztukę. Mam dla Ciebie propozycje. Pójdź do pierwszego lepszego szpitala. Odwiedź ordynatora jakiegoś oddziału dziecięcego czy neonatologicznego. Zapytaj co on/ona myśli o WOŚP. Wtedy będziesz wiedział czy to co mówię ja to tylko frazesy ze "szkolenia" czy też prawda.

ellsworth

2015-01-02, 23:57
orwell14 napisał/a:

. Wyrok był korzystny dla blogera, bowiem są uznał go winnym znieważeniu (czyli obrażeniu), a nie zniesławieniu (czyli skłamaniu).[/b]


Że co k***a? W jakim języku to jest napisane?

A co do meritum tematu, nie byłoby problemu gdyby JASNO i KLAROWNIE przedstawił ile na co idzie i wtedy każdy sam mógłby ŚWIADOMIE zdecydować czy wspiera czy nie, natomiast gdy robi machloje na boku i zupełnie coś innego mówi to jest już bardzo nie wporzadku wobec wszystkich tych co nieświadomie na niego łożą i takie zachowanie powinno być napiętnowane.

protos

2015-01-03, 00:06
Dlatego ja nie daje na żadne fundacje i inne zbiórki. Znalazłem ludzi którzy potrzebują pomocy (rodzina wielodzietna na mazurach) i bezpośrednio im pomagam. Wiem że 100% tego co przekaże trafi do nich i tylko państwo na VATcie się obłowi standardowo.

voidinfinity

2015-01-03, 00:10
takija napisał/a:

Jakim trzeba być kretynem żeby rozliczać kogoś z nieswoich pieniędzy? To jest dopiero typowo cebulackie podejście.



W zasadzie to trochę racji masz.

Wygląda to mniej więcej tak - przeciwnicy mówią tak:

"Słuchajcie, jesteście j***ni bez mydła - bo to co się mówi że idzie na pomoc to w sporej części idzie do kieszeni".

A wy na to:

"Moja dupa, będę z nią robił co będę chciał!".

Chcącemu nie dzieje się krzywda ;-)

PhantomMask

2015-01-03, 00:16
blogerzy...k***a banda pedałów i nierobów i tyle w temacie

PatrolZG

2015-01-03, 00:16
Zbiórki dla PCK były lepsze, bo tam można było łatwiej kasę wyjąć. Tak - byłem małym zj***nym ch*jem który z kumplem zbieral na PCK a potem chlał nalewy za te pieniądze. Należy mi się za to siarczysty ch*j w dupę, ale byłem nastolatkiem który za dużo kasy nie miał. To mnie jednego nauczyło - nie daję młodzieży pieniędzy na zbiórkach. I wcale nie jest tak, że nie wszyscy kradną - znaczna większość KRADNIE. W klasie na drugi dzień każdy się chwalił ile zajumał i z kumplem wyszliśmy na frajerów bo jedyni aż 50 % zostawiliśmy w puszce. Tak to k***a jest z młodzieżą, bida jest, bawić się chce, i ma wyj***ne na wszystko. Tak było jest i będzie. Mam wyrzuty sumienia, ale co to jest 30 zł przy tym co te ch*je z rządu czy wiejskiej orkiestry odpie**alają ?

Bifszti

2015-01-03, 00:30
W sumie wszystko już w temacie Owsiaka zostało powiedziane. Śmieje się tylko z tych wszystkich ludzi, którzy chodzą jak te parobki z puszkami i wciskają te swoje kity, że to dla biednych dzieci itd. k***a, Polska to taki kraj gdzie każdy każdego r*cha a ci jeszcze z bananem na ryju będą dawać do puchy i cieszyć morde, że serduszko sobie nakleją na czapie. Owsiak nie robi tego wszystkiego za darmo - nawet 50 % nie przeznacza na te cele, które z założenia miałyby rzekomo iść na dzieci i osoby starsze. Poczytajcie o "Złotym Melonie" - przykrywka dzięki, której pozostała kwota wpada mu do kieszeni. Woodstock też przecież jest zasilany z WOŚP, tak samo jak kampanie wyborcze PO. Owsiak może i kupuje ten sprzęt ale co z tego skoro niektóre są kompletnie nie przydatne. Urzekła mnie jedynie opowieść tego typa tutaj co niby rozprowadza sprzęt medyczny po szpitalach a nie wie dokładnie jakie są wydatki na służbę zdrowia.

Ale jak wiadomo - wasz hajs i wasz wybór. Jak chcecie wspierać tą niby fundacje to wasza sprawa. Ja tam wole kupić 10 kg cukru i dać do Caritasu, przynajmniej wiem, że trafia on do potrzebującej rodziny.

takija

2015-01-03, 00:55
voidinfinity napisał/a:



W zasadzie to trochę racji masz.

Wygląda to mniej więcej tak - przeciwnicy mówią tak:

"Słuchajcie, jesteście j***ni bez mydła - bo to co się mówi że idzie na pomoc to w sporej części idzie do kieszeni".

A wy na to:

"Moja dupa, będę z nią robił co będę chciał!".

Chcącemu nie dzieje się krzywda ;-)



Nie czuje sie j***ny w dupe rzucając 2zl do pudełka, ale jesli dla Ciebie to problem to serio...nie obchodzi mnie to :) I nie zamierzam sie tutaj spierac o to kto ma racje bo ta jak wiadomo zawsze leży po środku. Z jednej strony słabo wygląda sytuacja gdzie Owsiak kręci z tymi pieniędzmi. A z drugiej jeśli uratowaly jedno ludzkie życie....no to już było warto, nawet jeśli ktos sie na tym obłowił. Kwestia wartości i podejścia. Nie reprezentuje żadnej ze stron. Staram się raczej stac obok tego ale do pudełka 2zł wrzucam. Bo czuje że warto ;)

voidinfinity

2015-01-03, 01:09
takija napisał/a:


Nie czuje sie j***ny w dupe rzucając 2zl do pudełka, ale jesli dla Ciebie to problem to serio...nie obchodzi mnie to :) I nie zamierzam sie tutaj spierac o to kto ma racje bo ta jak wiadomo zawsze leży po środku. Z jednej strony słabo wygląda sytuacja gdzie Owsiak kręci z tymi pieniędzmi. A z drugiej jeśli uratowaly jedno ludzkie życie....no to już było warto, nawet jeśli ktos sie na tym obłowił. Kwestia wartości i podejścia. Nie reprezentuje żadnej ze stron. Staram się raczej stac obok tego ale do pudełka 2zł wrzucam. Bo czuje że warto ;)



Jesteś chyba typem człowieka z którym dobrze robić interesy :lol:

takija

2015-01-03, 01:14
voidinfinity napisał/a:



Jesteś chyba typem człowieka z którym dobrze robić interesy :lol:



Prowadzę swoją firmę i chyba mi to nawet wychodzi, także jeśli pisałeś to z drugim dnem to....jesteś w błędzie ;P

Pozdrawiam ;)

sorra18

2015-01-03, 02:17
Owsiak nie jest debilem wie co robi przytula przy tym chajs. Ale nie ludzie beda udawac ze do konca niewiedza jak jest.

Szymekspt

2015-01-03, 03:13
ch*j mu do tego na co Owsiak wydaje tę kasę. Sprzęt jest? Jest. A to już argument na to, że w przeciwieństwie do 90% ludzi ze szkiełka, przynajmniej Owsiak na obietnicach nie kończy. A szanuję jego inicjatywę jeszcze z jednego powodu. Kurewsko rozszerzająca się zaraza bycia j***nym cebulakiem, chamem i ignorantem, drąży nasz kraj jak ku*as biznesmena, przydrożne dz**ki. Dzięki niemu 2 razy do roku ludzie potrafią k***a ruszyć swoje dupska i zrobić coś razem - czy to wrzucając żółte do puszki, czy to bawić się w Kostrzynie. Można? Można! I ch*j, że trochę sobie weźmie, jak dla mnie może żyć jak król. Zasłużył k***a.