18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Owsiak zmiażdżony w uzasadnieniu sądu.

orwell14 • 2015-01-02, 17:38
Jak wiecie niedawno zakończyła sie sprawa Owsiak vs bloger MatkaKurka. Wyrok był korzystny dla blogera, bowiem są uznał go winnym znieważeniu (czyli obrażeniu), a nie zniesławieniu (czyli skłamaniu). Dzisiaj bloger dostał potwierdzające jego rację w sprawie szemranych "interesów" związanych z WOŚP

Najważniejsze fragmenty, jak na nich rzetelnie wyróżniła Niezależna
Cytat:

MatkaKurka przedstawił pełne, 28-stronicowe uzasadnienie wyroku ogłoszonego w procesie jaki wytoczył mu Jerzy Owsiak. Bloger podkreśla, że treść dokumentu jest miażdżąca dla Jerzego Owsiaka, fundacji WOŚP oraz księgowej Doroty Pilarskiej i rzecznika WOŚP Krzysztofa Dobiesa. Ponadto sąd wykazał szereg nieścisłości w zeznaniach Owsiaka. Prezes WOŚP w jednym zdaniu zaprzeczał czemuś, a w następnym potwierdzał to - czytamy na kontrowersje.net.

Piotr Wielgucki (piszący jako bloger Matka Kurka) podaje, że „prywatny akt oskarżenia Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP był motywowany strachem przed ujawnieniem mechanizmu finansowania prywatnej kieszeni małżeństwa Owsiak z publicznej kasy i ofiar donatorów”.

Sąd w uzasadnieniu napisał na jakiej podstawie bloger sformułował zarzuty oraz, że były prawdziwe. Matka Kurka przedstawił je na stronie kontrowersje.net

„Zawarte w tych artykułach twierdzenia, dotyczące wpływów: fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, źródeł i wysokości tych wpływów, wysokości wydatków i ich przeznaczenia, posiadanych przez fundację nieruchomości i kosztów ich zakupu, zacytowanych czy przytoczonych słów Jerzego Owsiaka bądź innych osób publicznych (…) struktury własnościowej i personalnej takich podmiotów, jak „Złoty Melon” spółka z o.o. czy „Mrówka Cała”(jednoosobową działalność gospodarcza prowadzona przez Lidię Niedźwiedzką-Owsiak), charakterystyki fundacji WOŚP, zatrudnienia Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak w „Złotym Melonie” lub fundacji WOŚP, przepływy finansowe pomiędzy fundacją WOŚP, „Złotym Melonem”, „Mrówka Całą”, Piotr Wielgucki oparł o: brzmienie statutu fundacji WOŚP, rzeczywiste wypowiedzi Jerzego Owsiaka i innych osób publicznych, opublikowane w mediach, sprawozdania finansowe fundacji WOŚP. (…)

Niektóre zawarte w artykułach twierdzenia, dotyczące: kosztów organizacji tzw. finałów WOŚP, sposobu przeprowadzania zbiórki publicznej, Piotr Wielgucki oparł o fakty powszechnie znane, które w szczegółach wykazywał w toku procesu. Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe" - napisał sąd w uzasadnieniu.

Sędzia też zaznaczył, że zachowania oskarżonego - za wyjątkiem określenia ,,hiena cmentarna” - zarzucane mu aktem oskarżenia, nie wypełniły znamion ustawowych czynu zabronionego. Nie było przekłamań w tekstach blogera!

„Sąd nie dopatrzył się w wyjaśnieniach oskarżonego, w tych punktach gdzie mówił o faktach, przekłamań. Gdy Piotr Wielgucki powoływał się na konkretne kwoty bazował przede wszystkim na sprawozdaniach finansowych i rozliczeniach przedstawionych przez WOŚP” – czytamy w uzasadnieniu.

Co do Jurka Owsiaka sąd napisał, że w wyjaśnieniach i tłumaczeniach prezesa WOŚP było mnóstwo nieścisłości.

„Nie kwestionując, co do zasady, wiarygodności zeznań Jerzego Owsiaka, podkreślić trzeba, że sąd dostrzegł w tych zeznaniach szereg nieścisłości. Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego, dotyczyło to takich kwestii, jak wskazywanie, iż od początku istnienia spółki ,,Złoty Melon” pełnił on w niej funkcję prezesa zarządu, a następnie wskazywanie, iż nie wie kto jest prezesem tego podmiotu, czy też wskazywanie, że czternaście godzin dziennie poświęca pracy w fundacji, a następnie, iż całą swoją siłę wkłada w pracę dyrektora graficznego w spółce ,,Złoty Melon”. Pewne nieścisłości dotyczyły jednak zagadnień istotnych z punktu przedmiotu procesu.

Świadek Jerzy Owsiak z jednej strony przedstawiał, iż doskonale wie co i do kogo mówi, a następnie podawał, że nie pamięta słów wypowiadanych pod adresem Piotra Wielguckiego (przy czym w pytaniach oskarżonego treść tych słów była przytaczana) w sytuacji, gdy słowa te oskarżony w sposób bezsprzeczny wykazał. Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał” – czytamy.

A jak sąd ocenił wiarygodność księgowej WOŚP i „Złotego Melona” Doroty Pilarskiej?

„Do zeznań tego świadka sąd podszedł jednak ostrożnie, gdyż świadek był osobą, która sporządzała wykazy operacji finansowych, o które zwracał się sąd, a które wzbudziły szereg wątpliwości. Ponadto, co jest dla sądu zadziwiające, świadek nie potrafiła wytłumaczyć wielu kwestii związanych z działaniem programu księgowego, na którym na co dzień pracuje. (…) Z zeznań samej Doroty Pilarskiej wynikał szereg wątpliwości co do możliwości „odczytania” zawartych w nadesłanej dokumentacji danych (do szeregu kwestii sama główna księgowa nie była w stanie się jednoznacznie odnieść)”- czytamy.

Matka Kurka wykazał, że odsetki z kapitału, pochodzącego ze zbiórki publicznej (tzw. ,,puszki”) były przeznaczane na organizację przystanku Woodstock.

„Nawet świadek Dorota Pilarska wskazała natomiast, iż na delegacje pracowników fundacji, wysyłanych na Przystanek Woodstock, środki pochodziły z takiego źródła” – napisał sąd.

I najlepsze na koniec. Czy Piotr Wielgucki udowodnił, że istnieje mechanizm przepływu pieniędzy w trójkącie fundacja WOŚP, spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”? Warto przypomnieć, że Jerzy Owsiak mimo próśb ze strony wymiary sprawiedliwości nie upublicznił ksiąg rachunkowych.

„Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono” – napisał sędzia.

W uzasadnieniu podkreślono również, że „Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody, przeważnie w formie wydruków z Internetu”.



A głąbom wierzącym w jedyną na świecie wspaniałą fundacje z bogiem Owsiakiem, polecam pełną lekturę uzasadnienia.

UZASADNIENIE WYROKU

Nie wspieram interesiku owsiaka i jego maszynki do zbierania kasy od idiotów :roll: :lodowka:

voidinfinity

2015-01-02, 19:54
Nie fikajcie do jureczka, bo wam bojówka WOŚP wjedzie i będziecie mieli w dupala :lol:

SuchyArbuz

2015-01-02, 19:55
Croatoan napisał/a:

SuchyArbuz, Nikt nie neguje faktu, że Owsiak taki sprzęt kupuje, i wykonuje pod tym względem kapitalną robotę (już pomijając ile rzeczywistych % zysków przeznacza na te maszyny). Ale twój argument jak tak zajebistą inwalidą, że aż się podnieciłem i mi się palce spociły. Przecież cygusy też kradną, taka ich natura, zostawmy ich w spokoju nie ? Mają auto zaj***ne, my nie mamy, cebulaki z nas straszne



Jest różnica między kradzieżą, a zarobieniem czegoś. Nie rozumiesz że nawet zorganizowanie głupiego koncertu jest pracą? Być może i owsiak przywłaszczył sobie zbyt wiele, co nie zmienia faktu że wciąż pomaga innym.

voidinfinity

2015-01-02, 20:02
premium122 napisał/a:


Jak ktos opisze zlodzieja to go inni zaraz zgnoja - i to argumentacja typu "a ty co dobrego dla innych zrobiles?","moze kradnie ale pomaga dzieciom","no kradnie ale kosciol kradnie wiecej" :D

I dlatego nieciekawie widze nasza przyszlosc..Medialne socjotechniki tvn,wyborczej,PO etc skutecznie wypraly mozgi nawet tym ktorzy mysla ze trzezwo mysla.



Oczywiście. Nie ważne, kto mówi prawdę, nie ważne kto jest uczciwy - polactwo zaakceptuje każde sk***ysyństwo byle dopie**olić wrogiemu plemieniu mówiących tym samym językiem (i ogólnie niewiele różniących się, poza bożkami) cebulaków.

SuchyArbuz napisał/a:


Jest różnica między kradzieżą, a zarobieniem czegoś. Nie rozumiesz że nawet zorganizowanie głupiego koncertu jest pracą? Być może i owsiak przywłaszczył sobie zbyt wiele, co nie zmienia faktu że wciąż pomaga innym.



Używając twojego przykładu:

Powiem ci, że sama organizacja koncertu to koszt 200k zł + moja dola 20k zł.

Tak naprawdę wezmę do kieszeni 120k zł, na koncert przeznaczę 100k.

I teraz mi powiedz, że nie poczujesz się oszukany :lol:

KCPR

2015-01-02, 20:14
premium122 napisał/a:


Jak ktos opisze zlodzieja to go inni zaraz zgnoja - i to argumentacja typu "a ty co dobrego dla innych zrobiles?","moze kradnie ale pomaga dzieciom","no kradnie ale kosciol kradnie wiecej" :D



Co nie? Chore sk***ysyny... zawsze odpowiadam, że pójdę opie**ole tej osobie całe mieszkanie i wytłumaczę się tym, że Kościół czy Owsiak czy inne gówno kradnie więcej :D

premium122

2015-01-02, 20:43
KCPR napisał/a:



Co nie? Chore sk***ysyny... zawsze odpowiadam, że pójdę opie**ole tej osobie całe mieszkanie i wytłumaczę się tym, że Kościół czy Owsiak czy inne gówno kradnie więcej :D



Bo chorym lemingom nie przetlumaczysz, ze juras owszem kupil sprzetu za kilka a nawet kilkanascie milionow ale po to aby zajebac sobie drugie tyle.A wszystkie te miliony wyzebral od innych.

Celem funkcjonowania fundacji jest pomoc tylko i wylacznie a nie ze to pomysl na biznes pt - bede zebral o kase, cos tam z tego dawal na potrzebujacych a za reszte utrzymywal siebie i rodzine.To nie o to chodzi.

A ze "obsluga kosztuje".Co z tego.Jako fundacja powinny znalezc sponsorow co im poprowadza obsluge za darmo.
Jak trzeba za cos placic to rezygnujemy bo pieniazki maja isc tylko dla potrzebujacych a nie na inne cele.

dzarul

2015-01-02, 21:04
Najgorsze jest to, że ma on parasol ochronny w postaci polityków wszelkiej maśći. Zawsze się przypucują z jureczkiem, w tv sie pokażą... Dla rządzących też jest git, odpie**oli za nich robotę, sprzęt się znajdzię dla szpitali, będzię co kraść dla siebie. A że coś się nie zgadza a ch*j z tym...

kaszel

2015-01-02, 21:15
Mam gdzieś zasranego "blogera" MatkaKurka, co napisze o tym, bo coś Owsiak zrobił czy nie zrobił. Kto chce, to daje kasiorkę na WOŚP, to jest indywidualna sprawa każdego. Jak chcę wysłać sms-a na "potrzebujących" to daje. Moja sprawa. Wiem, że z tego idzie 23% h*j wie gdzie (piszę przez "h" bo jestem starej daty). Tak samo, jeżeli dam ma WOŚP (vel. Owsiak) 5 zł to liczę się z tym, że nie cała kwota trafi do potrzebujących. Ale to jest moja decyzja więc sp***alać..

SkipiBoom

2015-01-02, 21:18
Tym co WOŚP nie pasuje: Jak będziecie w szpitalu, karetce itp proszę powiedzieć: Proszę nie leczyć mnie sprzętem zakupionym przez WOŚP. Życzę powodzenia.

mygyry

2015-01-02, 21:18
Spinał bym się, gdyby był obowiązek wrzucania do tych puszek. Nie podoba mi się? to idę dalej mam to w dupie. Informować się trzeba, ale obrzucanie się nawzajem kto ma racje jest bezsensu

recek18

2015-01-02, 21:23
o! nie cały miesiąc do WOŚP i już się zaczął gównodeszcz w kierunku Owsika. Czuć cebulą z daleka.

voidinfinity

2015-01-02, 21:27
kaszel napisał/a:

Mam gdzieś zasranego "blogera" MatkaKurka, co napisze o tym, bo coś Owsiak zrobił czy nie zrobił. Kto chce, to daje kasiorkę na WOŚP, to jest indywidualna sprawa każdego. Jak chcę wysłać sms-a na "potrzebujących" to daje. Moja sprawa. Wiem, że z tego idzie 23% h*j wie gdzie (piszę przez "h" bo jestem starej daty). Tak samo, jeżeli dam ma WOŚP (vel. Owsiak) 5 zł to liczę się z tym, że nie cała kwota trafi do potrzebujących. Ale to jest moja decyzja więc sp***alać..



23% kosztów? Raczej odwrotnie - 77% to są "koszty", a 23% idzie cele statutowe ;-)

Johnny135

2015-01-02, 21:29
up

Otwórz okna, może pomoże.

OneTime

2015-01-02, 21:31
Do większości niedoj***nych użytkowników tego portalu.
Doj***liście się do człowieka ch*j wie o co ? Co z tego że bierze sobie jakąś część ze zbiórek ? Tyle co on zrobił dla Polskich dzieci przez te lata, to pomnik temu człowiekowi się należy. To k***y polaczki bulwers, bo ma dostęp do ogromnej kasy. A tuski i inne k***y was przez całe życie jebią w dupę i dobrze wam z tym. Wy pewnie byście przez te kilkanaście lat charytatywnie pracowali. Typowe niedoj***ne polaczki dające się j***ć w dupę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

voidinfinity

2015-01-02, 21:36
OneTime napisał/a:

Do większości niedoj***nych użytkowników tego portalu.
Doj***liście się do człowieka ch*j wie o co ? Co z tego że bierze sobie jakąś część ze zbiórek ? Tyle co on zrobił dla Polskich dzieci przez te lata, to pomnik temu człowiekowi się należy. To k***y polaczki bulwers, bo ma dostęp do ogromnej kasy. A tuski i inne k***y was przez całe życie jebią w dupę i dobrze wam z tym. Wy pewnie byście przez te kilkanaście lat charytatywnie pracowali. Typowe niedoj***ne polaczki dające się j***ć w dupę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Atmosfera robi się napięta jak plandeka na żuku :lol:

Tak samo katole się miotają jak ktoś podważa ich autorytety.

SkipiBoom napisał/a:

Tym co WOŚP nie pasuje: Jak będziecie w szpitalu, karetce itp proszę powiedzieć: Proszę nie leczyć mnie sprzętem zakupionym przez WOŚP. Życzę powodzenia.



Ja tak zawsze mówię i żyje ;-) Cebulowa mentalność - może i złodziej, ale ile dobrego zrobił.

kapsko

2015-01-02, 21:39
@SkipiBoom

Wysil się i wymyśl coś nowego bo to już wszyscy znają. Poza tym jakbyś zapomniał to te grosze wyżebrane przez owsika w skali całego budżetu jaki jest przeznaczany na służbę zdrowia (kilka mld zł rocznie) poszły na oddziały dziecięce, więc twój argument o dupę rozbić. Płacisz składki zdrowotne ? To masz prawo do opieki medycznej każdym dostępnym sprzętem, czy to moja/czyjakolwiek wina że to państwo jest poj***ne i okrada ludzi, więc skończ z łaski swojej pie**olić głupoty. Może jeszcze postaw ołtarzyk tym którzy płacili na owsika a reszta niech się leczy sama za swoje co ?

Nadal nie rozumiem jakim cudem ludzie w Polsce są tak leniwi, że zamiast pogonić tych ch*jków z rządu wolą płacić po raz drugi (i to z radością na ustach !) na trupa powszechnie znanego jako służba zdrowia/NFZ, gdzie dostajesz terminy na zabieg/wizytę u specjalisty na za 2-3 lata. Noż k***a kiedy ci ludzie w końcu się obudzą, pewnie nigdy bo wrzucenie do puszki to jak pokuta za grzechy, wielu się chyba wydaje że jak wrzucą pieniążek to są rozgrzeszeni na cały rok.

Podsumowując, Owsiak powinien się uczciwie rozliczyć ze wszystkiego i pokazać te faktury a nie robić cyrk jak Bolek spytany o współpracę z SB. Więcej by na tym zyskał a tak sam daje do ręki argumenty swoim przeciwnikom i wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości