18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczony dworek w Wielkopolsce "Fallen Beauty"

addic7ed • 2013-11-09, 19:49
Postanowiłem zaprezentować wam kolejny opuszczony dworek z Wielkopolski. Choć lata świetności ma już dawno za sobą to pięknie prezentował się w jesiennej scenerii. Oczywiście wnętrza też będą. Przykro jest patrzeć jak nasze polskie dziedzictwo popada często i gęsto w ruinę aczkolwiek powodów jest wiele i nie można na pewno każdego tematu traktować jedną miarą.
Zapraszam do oglądania.

Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl













gazo

2013-11-09, 20:01
kozak k***a, kiedys wlasnie taka posiadlosc chce miec.

addic7ed

2013-11-09, 20:13
gazo napisał/a:

kozak k***a, kiedys wlasnie taka posiadlosc chce miec.



Dzięki, szkoda, że stan jest taki a nie inny.. Kiedyś musiał być zajebisty :)

addic7ed

2013-11-09, 21:00
krystiann90 napisał/a:

Za krzywe budynki NIGDY piwa ;)



Łap proste żebyś nie gadał :D ale sesja z lata tego roku.






0nline

2013-11-09, 21:10
Piękny obiekt. Szlag mnie trafia że niszczeje. Aż prosi się o inwestora póki jeszcze można podziałać ;)

W latach 80-tych (jak byłem srajdą) miałem okazję poprzebywać parę miesięcy w tzw: Czechosłowacji (Czechosłowacja, państwo do 1993 r. o podłożu komunistycznym, zlepek państw: Czechy i Słowacja. przyp. dla gimb. Autor). Zwiedziłem jakieś 30% powierzchni ówczesnego państwa i do tej pory jestem pod ogromnym wrażeniem ilości zabytków wszelakiej maści. Tam praktycznie każda mniejsza czy większa miejscowość ma jakiś dworek,zamek czy pałac. Ówczesne władze bardzo dbały o spuściznę w takiej postaci obu narodów.
U nas było zupełnie na odwrót.

addic7ed

2013-11-09, 21:14
Święte słowa :) U nas wszystko niszczeje praktycznie z różnych powodów... Dobrze, że wytłumaczyłeś czym była Czechosłowacja bo podejrzewam, że wielu z obecnych tutaj nie wie :)

bustafan

2013-11-09, 21:27
Ładny. Aż dziw bierze, że jest opuszczony. Wyżej kolega 0nline napisał o inwestorze i ma rację. Jest tylko jedno ale-takie, że jak już znajdzie się chętny (chętni), który wpompuje w to przedsięwzięcie gotówkę i to pewnie nie małą, to zaraz po tym, dziwnym trafem znajdzie się prawowity właściciel i zażąda zwrotu nieruchomości. Poza tym w tym chorym k***a kraju banda j***nych urzędasów rzuci nowemu właścicielowi tyle kłód pod nogi, że gdyby je wykorzystać na podbudowę torów kolejowych, to pociąg po nich dojechałby na księżyc albo dalej.

addic7ed

2013-11-09, 23:03
Święte słowa... Znam kilka przypadków gdzie zamiast pomóc to tylko sprowadzą do parteru a konserwator poprawi ;/








Splifcior

2013-11-10, 02:02
Piękny przykład architektury Polskiej, nie to co te kanciaste bloki czy usrane bez ładu i składu parterowce.

brt1529

2013-11-10, 02:12
Bardzo ładne zdjęcia, w dobie domiemanych fotografów obwieszonych lustrzankami dobrze wiedzieć, że ktoś umie jeszcze zrobić nimi coś fajniejszego niz foto w lustrze w kiblu, świetnie uchwycony klimat

me...........wa

2013-11-10, 04:02
Sadistic jest dumny z takiego użytkownika <3

Pierre d'Ollony

2013-11-10, 04:42
k***a gościu, naucz się korzystać porządnie z aparatu, to że starzy ci kupili drogi aparat z obiektywem nie czyni z ciebie fotografa. Przecież ty k***a nie wiesz kiedy użyć tego rybiego oka... już od kilku tematów powstrzymywałem się żeby ci to powiedzieć, ale zdjęcie bramy mnie już rozj***ło.

PS. Zapoznaj się też chociaż z podstawowymi zasadami kompozycji bo na większości zdjęć to też kuleje.

addic7ed

2013-11-10, 09:41
Po pierwsze primo nie starzy kupili a zapracowałem na aparat, po drugie primo nie jedną książkę przeczytałem i nie focę od dziś i jeśli masz problem z kompozycją to najwyraźniej się nie znasz na tym co piszesz.
Używam ryby bo lubię a używam jej też żeby ogarnąć większe pole widzenia bo "rodzice" nie chcą mi dać na szerokokątny obiektyw 10-20 znawco tematu :D Siedzę w tym już trochę i wybacz ale nigdzie nie spotykam się z tak głupimi uwagami jak na sadistic ale znawców foto tu nie brak. Jakoś na portalach foto nikt nie ma pretensji ale zawsze znajdzie się ktoś taki jak TY żeby marudzić. Tak czy siak dzielę się obiektem z innymi a jeśli Ci się nie podoba no cóż bywa nie będę z tego powodu płakał. Fotografem nie jestem a raczej hobbystą ale skoro Ty jesteś "fotografę" i jesteś taki obeznany to spoko. Peace

Eliot Imperio

2013-11-10, 10:56
Specjalistą od fotografii nie jestem, ale widać od razu jeśli ktoś jest w tym ogarnięty. Duże piwo dla Ciebie i ch*j w dupe ludziom, którzy do takiej ruiny doprowadzili takie cudo... Marzy mi się własnie w takim stylu chata, w Polskim wyj***nym stylu. Z dużym podjazdjem i dużą ilością drzew.

Jesli masz tego więcej, to proszę wrzucaj tego w opór!