18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Obudź się Polsko!" - apel żołnierza polskiego pod

vonreinert • 2015-03-01, 22:31


Kapitan Jerzy W. Stawski ps. "Lubicz" w płomiennym przemówieniu zwraca się do patriotycznej młodzieży: "Kontynuujcie dzieło Warszyca i idźcie jego drogą. Za Polskę przelano morze krwi, lecz nasi wrogowie nie zmienili planów, a jedynie metody walki. Wiedzą, że siłą Polski nie zdobędą. (...) Jeszcze do niedawna posiadaliśmy wszystkie gałęzie przemysłu i handlu. Nieprzypadkowo w ciągu ostatniego ćwierćwiecza sprzedano wszystko co polskie. Dziś nasze pozostały tylko długi, (...) bo plan jest taki by nie było Polski, by nie było nas! Obudź się Polsko, póki jeszcze czas!".

Loaloa

2015-03-02, 14:38
Zapomniał powiedzieć ilu cywili zamordowała jego wesoła ferajna.

No i nie dodał "sieg heil", ale to składam na karb starczej demencji, w końcu całą "prawdę" też odczytywał z kartki.

lapps

2015-03-02, 14:39
elBiaauawy napisał/a:



to dlaczego nikt nie postuluje:
-wprowadzenia parytetu kruszca
-likwidacji NBP
-ustalenie rezerwy cząstkowej na poziomie przynajmniej 20-30%(co by ograniczyło możliwości manipulowania podażą oraz zastopowałoby ekspansję kredytową)

Kartele bankowe nie knują przeciwko żadnej polsce, tylko ogólnie kręcą i mnożą ex nihilo. A jaki dług mają USA, a jaki dług ma Japonia, a jaki dług ma UK?
To nie jest kwestia Polski, trzeba na to szerzej tylko spojrzeć.



postuluja ale sie mowi w telewizji, ze to oszolomy, albo sie ich wogole nie puszcza. a ludzie sluchaja telewizji i czytaja gazety bo musza soba cos reprezentowac przeciez...

system rezerwy czastkowej w takim obrazie jaki mamy teraz to wogole jest walek na olbrzymia skale... ale to juz inna bajka

tak masz racje knuja i kreca na calym swiecie, ale to nie powod, ze my jako Polacy mamy dawac sie robic w ch*ja... bo tylko my na tym stracimy. w islandii sobie poradzili z k***a z karteli bankowych i najmniej ich ostatni kryzys dotknal. my tez musimy predzej czy pozniej albo inaczej kartel sobie poradzi z nami bo idzie im rewelacyjnie

Kuriki

2015-03-02, 14:41
lapps napisał/a:

kartele bankowe u ktorych jestesmy zadluzeni na tysiace miliardow zlotych i ktore od 1913 roku stopniowo uszczuplaja pojecie wlasnosci prywatnej i wolnosci osobistej


Tak się składa, że w rodzinie mam dwoje bankierów i to nie najniższych w hierarchii. W zasadzie to bankierkę i bankiera- małżeństwo, takie dalekie wujostwo dla mnie. Cholernie majętni, sympatyczni i ogarnięci.
I dzięki nim mam jako takie pojęcie o co tym wielkim, zUym bankom chodzi. Chodzi o hajs. Jeśli przyjdzie ktoś kto sam sobie zakłada smycz w postaci zadłużenia to bankierzy ne mówią "ależ przecież to niebezpieczne dla ciebie blablabla, nie pozwolę ci się zadłużyć", a właśnie wykorzystują sytuację. Nikt kurczę w tych mrocznych, demonicznych bankach nie dąży do tego by unicestwić konkretne kraje. Jak np politycy zadłużają obywateli to bankierzy mają to w dupie. O kasę chodzi i obronę własnych tyłków. I tylko o to. A z teorii spiskowych się co najwyżej śmieją.

lapps

2015-03-02, 14:48
Kuriki napisał/a:


Tak się składa, że w rodzinie mam dwoje bankierów i to nie najniższych w hierarchii. W zasadzie to bankierkę i bankiera- małżeństwo, takie dalekie wujostwo dla mnie. Cholernie majętni, sympatyczni i ogarnięci.
I dzięki nim mam jako takie pojęcie o co tym wielkim, zUym bankom chodzi. Chodzi o hajs. Jeśli przyjdzie ktoś kto sam sobie zakłada smycz w postaci zadłużenia to bankierzy ne mówią "ależ przecież to niebezpieczne dla ciebie blablabla, nie pozwolę ci się zadłużyć", a właśnie wykorzystują sytuację. Nikt kurczę w tych mrocznych, demonicznych bankach nie dąży do tego by unicestwić konkretne kraje. Jak np politycy zadłużają obywateli to bankierzy mają to w dupie. O kasę chodzi i obronę własnych tyłków. I tylko o to. A z teorii spiskowych się co najwyżej śmieją.



bankierstwo w obecnym obrazie to jest przekret sam w sobie, bo z niesplacalnym zadluzeniem takim jakie panuje w calym "cywilizowanym" swiecie, kazdego dnia de facto sa "dodrukowywane" pieniadze przez rosnace odsetki przez co wieksze zasoby pieniezne przypadaja na ta sama ilosc produktu.
dlug sluzy juz jako waluta za, ktora mozesz kupowac.

czyli w skrocie kazdego dnia tracisz oszczedzone pieniadze mimo, ze ich nawet nie wydajesz. z kazdym dniem mozesz kupic mniej rzeczy za te same oszczednosci.

zaden cygan ci nie powie, ze cygani innych, jakkolwiek mily by nie byl. i zadnemu cyganowi nie chodzi o to zeby okrasc konkretne osoby, tylko po prostu okrasc "innych"

i jak masz od zaj***nia hajsu i jestes ustawiony to z reguly jestes mily dla innych poki cie szanuja

zreszta nawet jesli to twoje wujostwo jest wysoko postawione w jakims polskim banku, to w skali banku swiatowego i tak sa gowno warci... wykonuja po prostu swoj zawod i odwracaja glowe od nieprzyjemnej prawdy. oplaca im sie to, wiec nie ma co ich za to winic. co najwyzej za ignoracje i brak myslenia dlugodystansowego, bo zeby zaspokoic wciaz rosnace zadluzenie trzeba wywolywac wojny itd, a w koncu i tak nasza gospodarka pie**olnie, a zaplaca za to najbiedniejsi. ale my siebie powinnismy winic za to, ze do tego dopuscilismy

Kuriki

2015-03-02, 15:42
lapps napisał/a:

oplaca im sie to, wiec nie ma co ich za to winic. co najwyzej za ignoracje i brak myslenia dlugodystansowego, bo zeby zaspokoic wciaz rosnace zadluzenie trzeba wywolywac wojny itd, a w koncu i tak nasza gospodarka pie**olnie, a zaplaca za to najbiedniejsi


Oj, zapędziłeś się :mrgreen: Nie są ignorantami i myślą długodystansowo. Po prostu oni jak i inni bankierzy mają takie podejście, że jak głupich można wykorzystać to się to robi, a jeśli w konsekwencji doprowadzi to do wojny no to hej, przecież bankierzy na wojnę nie pójdą osobiście tylko będą daleko od zawieruchy więc jest ok :-P Ja ich nie winię. W sumie to mam podobne podejście- jak ktoś na własne życzenie chce się udupić to ja mu w tym nie przeszkodzę, a może nawet na tym zarobię jak będzie okazja :-P

lapps napisał/a:

ale my siebie powinnismy winic za to, ze do tego dopuscilismy


"MY" czyli ty i ktoś jeszcze. Jak ty dopuściłeś do rozpie**olenia gospodarki? Jakoś wątpię, no chyba, że jesteś urzędasem co to w imieniu obywateli podejmuje decyzje rozpierniczające gospodarkę :-P A jak nie jesteś urzędnikiem (albo zmanipulowanym przez nich debilem) to się nie masz za co winić :-P

el...........wy

2015-03-02, 16:00
k***a teraz dopiero zobaczyłem, co mi odpisał ten skubich*jew, ja pie**olę. Chciałbym kiedyś na żywo spotkać kogoś kto by pie**olił takie głupoty :D

xu...........uj

2015-03-02, 16:02
O k***a, sadolowa loża ekonomistów. Też bym coś napisał, ale szef dzwonił, że mu się sracz zapchał więc nara.

mateuszmatel

2015-03-02, 16:25
doopa napisał/a:

dokładnie, czas wypie**olić tych żydo-komuchów na zbity pysk, i odzyskać to o co walczyli nasi dziadkowie, odzyskać Nasz kraj, bo on nie jest ich, wypie**olić ich, do rasiji czy do usralea, niech wracają do siebie zdrajcy, lub powieść publicznie na rynku

czas w końcu rozliczyć te k***y




Agre

2015-03-02, 16:39
"Kartele bankowe nie knują przeciwko żadnej Polsce, tylko ogólnie kręcą i mnożą ex nihilo. A jaki dług mają USA, a jaki dług ma Japonia, a jaki dług ma UK?
To nie jest kwestia Polski, trzeba na to szerzej tylko spojrzeć."
Polać dobrze gadasz tyle że takie USA może być i prawdopodobnie jest pod wpływem tych karteli bo maja oni u nich ogromny dług publiczny coś koło 2 biliardów $
ktoś by wisiał ci od h*ja kasy i wiesz że nie miał by ci oddać to pewnie też kazał byś mu robić dziwne rzeczy bo inaczej zażądasz spłaty długu i ten twój dłużnik ma przesrane.
Tak i USA robi dla bankierów dziwne rzeczy jak np systematyczne podgrzewanie konfliktów w Syrii i Ukrainie potem pewnie będzie Iran i w końcu Chiny i Rosja bo tam jest mnóstwo pieniędzy xD czyli ogólnie rzecz ujmując interesy USA pokrywają się z interesami bankierów więc możemy dostrzec do czego bankierzy dążą
a co mają kartele bankowe do polski !?
a no to że z pieniądzem jest jak z grawitacją wielki pieniądz przyciąga mnóstwo małych pieniędzy i skupia ku sobie
wielki pieniądz polska jako takiego wielkich pieniędzy niema ale za to zagraniczni inwestorzy huhu i tak sobie spokojnie powykupują wszystkie rentowne firmy polski rząd nic nie robi gdyż faktycznie to on polski nie jest tylko są w nim Polacy ale tylko tyle.Polski rządem nazywam rządem który działa w naszym interesie a nasz nie spełnia tego kryterium.
i ostatecznie cały polski pieniądz zostanie "przyciągnięty za granice" a nam zostaną gówno warte złotówki które będziemy mogli sobie zjeść najwyżej oczywiście po osiągnięciu dna polska powinna się wybić ,ale ale... któż to wie co szykują dla nas możni tego świata.

mustasj

2015-03-02, 18:29
czekam aż ktoś zorganizuje jakiś protest. wszyscy muszą wyjść na ulicę jak na Ukrainie i pokazać k***om co robić. Mój kuzyn robi w BORze i mu mówiłem żeby te k***y pozabijał,ale się nie słucha. To kwestia czasu aż Polska zniknie z mapy. Wie ktoś coś o jakimś dużym proteście?

el...........wy

2015-03-02, 18:37
Ta, jak na ukrainie :D zajebista opcja, wszak wojna to lepsze rozwiązanie niż zwykły polski burdel
Ja wiem o rewolucji, która się szykuje na fejsbuku w kwietniu :ok:

lapps

2015-03-02, 19:05
Kuriki napisał/a:


Oj, zapędziłeś się :mrgreen: Nie są ignorantami i myślą długodystansowo. Po prostu oni jak i inni bankierzy mają takie podejście, że jak głupich można wykorzystać to się to robi, a jeśli w konsekwencji doprowadzi to do wojny no to hej, przecież bankierzy na wojnę nie pójdą osobiście tylko będą daleko od zawieruchy więc jest ok :-P Ja ich nie winię. W sumie to mam podobne podejście- jak ktoś na własne życzenie chce się udupić to ja mu w tym nie przeszkodzę, a może nawet na tym zarobię jak będzie okazja :-P


"MY" czyli ty i ktoś jeszcze. Jak ty dopuściłeś do rozpie**olenia gospodarki? Jakoś wątpię, no chyba, że jesteś urzędasem co to w imieniu obywateli podejmuje decyzje rozpierniczające gospodarkę :-P A jak nie jesteś urzędnikiem (albo zmanipulowanym przez nich debilem) to się nie masz za co winić :-P



czyli dla ciebie jak ktos udaje ciezko rannego po czym okrada osobe, ktora probuje mu pomoc, to jest wina tego kto probowal pomoc? :szczerbaty:

niezly z ciebie degenerat

naprawde masz zydowskie pochodzenie czy to tylko trolling w sygnaturce?

wina za rozj***nie danej gospodarki jest tego kto bedzie za to placil, a za rozpie**olenie gospodarki, ktorej jestesmy czescia zaplacimy wspolnie. a ci twoi wujkowie nie zeruja tylko na glupocie naiwnych, tylko na inteligencji tych, ktorzy chca byc madrzejsi i nie chca przelewac krwi dla marnych pieniedzy. ale kiedys glod do garnka zajrzy i cierpliwosc sie skonczy. w historii ludzkosci bylo pelno juz takich pogromow, kolejny to tylko kwestia czasu i tak zostal mocno przesuniety w czasie przez wojny swiatowe, grozby faszyzmu i wojny atomowej. urzedasa nikt do odpowiedzialnosci nie pociagnie, a ciebie tak. chyba, ze masz takie plecy, ze mozesz sie bawic w legalna gangsterke i unikac odpowiedzialnosci. ale watpie...

mustasj

2015-03-02, 19:54
Cytat:

Ta, jak na ukrainie :D zajebista opcja, wszak wojna to lepsze rozwiązanie niż zwykły polski burdel
Ja wiem o rewolucji, która się szykuje na fejsbuku w kwietniu :ok:


wolę powalczyć niż patrzeć na to co się dzieje w tym pie**olonym burdelu. gdyby ktoś mi zapłacił aby zostały pieniądze dla mojej rodziny to bym ich zabił, bym się poświęcił,a zapewne bym został bohaterem. Gdyby była wojna z Ruskimi bym nie walczył za "Polskę",która nic nie daje młodym i jest sprzedawana, nie walczyłbym za tych co siedzą w sejmie buraków j***nych. Wszyscy powinni zostać zlikwidowani i powinna być moim zdaniem monarchia, premier i ch*j. ale nie taka Kopacz tylko ktoś kogo ludzie wybiorą i mogą wyj***ć za złe rządy. tak powinno k***a być,bo my nie mamy nic do powiedzenia w tym pie**olonym kraju. Wszyscy młodzi uciekają, do wojska żeby się dostać to k***a łapówki biorą sk***iele (wiem po własnym przykładzie) i to za szkolenie zwane służbą przygotowawczą. To jest k***a chory kraj, matka moja choruje to jedzie się 500km do lekarza, czeka się 5godz w kolejce aby powiedzieli,że nie ma rezonansu magnetycznego o czym k***a nie informowali ani przez tel ani po wyjściu. tyle jechania, hajsu, czekania, nerwów i 5min wizyta. Tyrasz za 1300zł żeby te k***y w sejmie miały hajs z Ciebie. Musimy wyjść na ulicę i powybijać tych sk***ieli wtedy zobaczy świat,że nie mogą już sobie na takie coś pozwalać przy naszym pokoleniu,które ma wyj***ne na kościół,bo są pustki młodzieży i wszędzie o tym gadają. Wiedzą,że tak długo nie damy siebie w ch*ja robić i kradną co popadnie, sprzedają wszystko aby nas upie**olić. Niemcy nie zdobyli nic w wojnie to kupują sobie powoli teraz. Podaj info o tym w kwietniu.

Kuriki

2015-03-02, 20:21
lapps napisał/a:

czyli dla ciebie jak ktos udaje ciezko rannego po czym okrada osobe, ktora probuje mu pomoc, to jest wina tego kto probowal pomoc?


Inaczej. Jak ktoś podchodzi do głodnego, dzikiego lwa i chce go pogłaskać to jest to wina tego kogoś gdy go lew zeżre bo ten ktoś jest głupi i działa z własnej woli na swoją zgubę mimo, że widzi przed sobą głodną bestię. Jak ktoś pozwala politykom w swoim imieniu zaciągać dług jak stąd na Marsa, czym zakłada sobie, a raczej na obywateli smycz i końcówkę służącą do trzymania daje bankierom no to przepraszam bardzo ale głupi ludzie sobie zły los w tym wypadku gotują.

lapps napisał/a:

naprawde masz zydowskie pochodzenie czy to tylko trolling w sygnaturce?


Moi przodkowie zapie**alali po świecie i byli zróżnicowani tak, że jakby się odpowiednio głęboko przyjrzeć mojemu drzewu genealogicznemu to nie tylko żydów u siebie pewnie miałem :-P

lapps napisał/a:

wina za rozj***nie danej gospodarki jest tego kto bedzie za to placil


O ile społeczeństwo będzie płaciło. Bo tego , że w imieniu obywateli jakiś urzędas robi długi, to wina tylko i wyłącznie obywateli, którzy przyklaskują takiemu działaniu :-P

lapps napisał/a:

a ci twoi wujkowie nie zeruja tylko na glupocie naiwnych, tylko na inteligencji tych, ktorzy chca byc madrzejsi i nie chca przelewac krwi dla marnych pieniedzy.


Żerują. Nie podoba mi się to słowo. To tak jakby komuś powiedzieć; "żerujesz na przedsiębiorcy, który cię zatrudnia". To żerowanie to normalna praca w zamian za którą jest dawane wynagrodzenie.

lapps napisał/a:

ale kiedys glod do garnka zajrzy i cierpliwosc sie skonczy. w historii ludzkosci bylo pelno juz takich pogromow, kolejny to tylko kwestia czasu i tak zostal mocno przesuniety w czasie przez wojny swiatowe, grozby faszyzmu i wojny atomowej.


Mam mocno ambiwalentny stosunek do tych pogromów w dzisiejszych czasach, a szczególnie w europie. Z jednej strony jak głupi ludzie mają już totalnie źle to im odwala i w ślepej furii zaczynają rozrabiać. Jednak z drugiej strony wątpię żeby doszło do rozlewu krwi. Ludzie się najwyżej rozjadą po świecie. No chyba, że zostaną zamknięte granice i żołnierze na nich będą stać. To wtedy może być jatka. Ale IMHO tak raczej nie będzie :-P

lapps napisał/a:

urzedasa nikt do odpowiedzialnosci nie pociagnie, a ciebie tak. chyba, ze masz takie plecy, ze mozesz sie bawic w legalna gangsterke i unikac odpowiedzialnosci. ale watpie...


Ty chyba błędne założenia sobie przyjąłeś co do mnie :-P Myślisz, że jestem bankierem czy czymś takim? Ja się w realnym życiu od tego i polityki trzymam z daleka więc luz, nie jestem wrogiem publicznym :-P Więc na mnie gniew ludu raczej nie spadnie. A jak się zacznie robić gorąco to po prostu wyjadę gdzieś gdzie będzie spokojnie :-P

Attero132

2015-03-02, 20:38
Nawet pod takim filmem musi być gówno burza j***nych dzieciaczków bez życia. Niech nas rozjebią w p*zdu przynajmniej nie będę musiał patrzeć na idiotów pokroju Kuriki, elBiaauawy. Dwóch nieudaczników którzy chcą swoje nędzne życie przeżyć bez stresu i strachu. Bezpiecznie przed komputerkiem, jebiąc religię, historię i innego człowieka w DUPĘ!

PS Pewnie to przeczytacie, bo czatujecie w tym temacie i czekacie żeby tylko komuś odpisać. Jak chcecie mi pojechać od katoli i ciemnogrodu to na pw, nie mam zwyczaju zaglądać w szambo dwa razy.