18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O pierwszeństwie pieszych na przejściach

dzorczKlunej • 2019-12-16, 22:32
Krótka pogadanka o tym, dlaczego zapowiadana zmiana prawa to ch*jowy pomysł.


sajgon

2019-12-17, 08:51
intermag napisał/a:

Ciemnoty powiadasz, zaskocze Cię Polska jest w czołówce krajow z kierowcami o niedoj***nie mózgowym. Nad nami są tylko Rumuni, Bułgaria i Słowacja. Taka Finlandi A gdzie ten system dziala od wielu lat ma połowę niższy wskaźnik wypadków gdzie o Estoni nawet nie wspomne bo to jest dla nas abstrakcja. Na obecną chwilę masz kierowców z klapami na oczach typu ( janusz w golfie TDI) król szos i ulic, o szeryfach nie wspomne. Powinmo się jeszcze zostrzyć mandaty od wysokosci pensji lub wartości pojazdu oraz przeglądy techniczne.



I niech k***a giną, jak przestaną ginąć to ch*ja z nowego materiału na stronę będzie.

Mgmacius

2019-12-17, 09:01
Velturałkę napisał/a:

W każdym cywilizowanym kraju pieszy ma oczy w głowie a nie w dupie.
A nie, czekaj....



O, RLY? Zapraszam do Dublina. Każdy wpie**ala się pod koła jak chce i gdzie chce. Wypadków zero. Przypadek?

InsaneSuperSand

2019-12-17, 09:07
NataliaW napisał/a:

Wystarczy jedną nogę postawić na pas i czekać, a wtedy już każdy samochód który ma możliwość ma obowiązek się zatrzymać.
Kierowca ma na głowie prowadzenie samochodu, wszystkie jego wskaźniki, znaki poziome pionowe, innych kierowców , pieszych itd... pieszy ma tylko przejść. Jeśli jest takim debilem by wpie**olic się pod samochód to nazywa się selekcja naturalna(wyłączając starych i dzieci).
Przepisy są dobre , ludzie są coraz głupsi. Współczuję mieszkańcom/kierowcom dużych miast jeśli to wprowadza.



Może dlatego że kierowca prowadzi pojazd który waży ponad tonę, ma do tego uprawnienia za które musiał zapłacić i spoczywa na nim większa odpowiedzialność?

darayavahus

2019-12-17, 09:20
Morawwieckiemu nie warto nawet strzelić w łeb. Przecież wiadomo dlaczego NAM to robią. KASA z MANDATÓW to priorytet. Przytulą miliard więcej za sam "przepis", a następne poj***ne rzeczy już pewnie obmyśla żydofil.

skonda741

2019-12-17, 10:03
Gościu pieprzy głupoty, jeżeli nie jest w stanie się bezpiecznie zatrzymać przy 50kmh to oznacza tylko jedno, nie dostosował prędkości żeby bezpiecznie jechać i to już jest tylko i wyłącznie jego wina ze się wyglebił. Noga z gazu w okolicach przejść i widząc zbliżającego się pieszego nie będzie miał nikt problemu żeby się zatrzymać. Ja stosuje taka zasadę od X czasu i jakoś nigdy nikt mi w dupe nie wjechał ani nie spowodowałem żadnego zagrożenia. Jedynymi dzbanami są ludzie którzy podczas gdy ja przepuszczam pieszych oni nawet nie zwolnią i jadą jak dzbany drugim pasem. ch*j w dupe kierowcą którzy uważają się za panów dróg i nie zważają na innym na drodze.

stefanwtiorturiowanyprzez

2019-12-17, 10:09
Zobaczcie że im dłuższa droga hamowania,tym pojazd ma pierwszeństwo.Pociąg ma pierwszeństwo przed wszystkimi bo ma bardzo długą drogę hamowania.Tramwaj ma pierwszeństwo przed osobówkami,to na logikę pieszy,który może zatrzymać się w miejscu na pasach powinien mieć STOP.Zobaczcie ile wypadków jest przy wyprzedzaniu na pasach i oczywiście tam kierowca łamie przepisy,ale brutalna prawda jest taka,że tych zdarzeń by nie było,gdyby pieszy nie miał pierwszeństwa.Czy uczestnik niechroniony drogi powinien wierzyć każdemu kierowcy bezwzględnie i powierzać mu swoje życie,czy powinien powierzać je sobie i wchodzić na drogę wtedy,kiedy nic nie jest wstanie na niego najechać?Lepiej dawać soje życie/powierzać nie wiadomo komu czy wierzyć sobie?

camson

2019-12-17, 10:15
intermag napisał/a:

Taka Finlandi A gdzie ten system dziala od wielu lat ma połowę niższy wskaźnik wypadków gdzie o Estoni nawet nie wspomne bo to jest dla nas abstrakcja.


Chłopie byłeś kiedyś w Finlandii? Ja byłem półtora roku i coś Ci powiem. Po pierwsze ludzie nie są j***ną bandą zombie, rozglądają się po kilkakroć przy dochodzeniu do przejść. Wszyscy noszą odblaski i kolorowe ciuchy, i to w centrum miast, bo przez pół roku jest k***a ciemno. Tam można poruszać się samochodami na kolcach co powinno być w ogóle standardem w zimie, a efekt jest taki, że takie auto faktycznie może się dużo łatwiej zatrzymać. Do tego ruch tam jest przynajmniej 8x mniejszy niż w Polsce tak samo jak populacja, która jest 8x mniejsza, a wielkość terytorium zbliżona. Sam wyciągnij wnioski. Najgłośniej o porównywaniu do innych krajów pie**olą Ci co w życiu tam nie byli. Ile to się nasłuchałem jakie to dobre drogi u niemca, a jak pracowałem w berlinie to modliłem się, żeby tylko nic nie urwać i niczym nie zaj***ć jeżdżąc po tych "wspaniałych i równych" drogach. Ile to się nasłuchałem, że trzymają odstępy etc, a to gówno prawda.

Problem nie leży w przepisach tylko w ludziach. Mnie w podstawówce uczono jak przechodzić przez przejście i do dziś to stosuję, i działa to świetnie. Jestem kierowcą to wiem czego nie mogę jako pieszy odpie**olić, by jakoś ta współpraca na drodze wyglądała. Niestety ewidentnie większości ludzi nikt nie nauczył, że dwie tony w miejscu nie stają i mamy to co mamy. Tyle.

qw34rt

2019-12-17, 10:17
80% komentarzy jest od pieszych, którzy nie wiedzą czym jest odblask lub nie noszą ich "bo wstyd tak chodzić". Z 10-15% to idioci, którzy za wszelką cenę muszą być minutę wcześniej w miejscu docelowym, więc zapie**alają jak koń z klapkami na oczach. KAŻDY kto wyprzedza na przejściu powinien stracić prawko i ponownie je zdawać, a jeśli sytuacja by się powtarzała mieć zakaz.
Ale sytuacja z wczoraj. Ciemno już, bo ok 18. Jadę spokojnie i coś mi mignęło przy przejściu dla pieszych. Wiecie co? STUDENT! Idiota ubrany cały na czarno podchodząc do naprawdę słabo oświetlonego przejścia, czekając schował się za drzewem... No k***a ja mam za takich debili myśleć, bo jak nie to mi dopie**olą mandat za jego głupotę? A weź zabij takie ścierwo i żyj ze świadomością, że kogoś jednak zabiłeś...

philiphser

2019-12-17, 10:24
I bardzo dobrze, że weszły takie przepisy. Może wreszcie kierowcy nauczą się przepuszczać pieszych na pasach. Bo obecnie w wielu miejscach pieszy to jak w grze żabka przeskakuje między puszkami!

130przezMiasto

2019-12-17, 10:39
Gówniany przepis. Moim zdaniem priorytetem powinien być nacisk na jazdę z dozwoloną prędkością, zwiększenie kwot mandatów (które od lat są takie same), oraz odbieranie uprawnień idiotom.

intermag

2019-12-17, 10:56
camson napisał/a:

Chłopie byłeś kiedyś w Finlandii? Ja byłem półtora roku i coś Ci powiem. Po pierwsze ludzie nie są j***ną bandą zombie, rozglądają się po kilkakroć przy dochodzeniu do przejść. Wszyscy noszą odblaski i kolorowe ciuchy, i to w centrum miast, bo przez pół roku jest k***a ciemno. Tam można poruszać się samochodami na kolcach co powinno być w ogóle standardem w zimie, a efekt jest taki, że takie auto faktycznie może się dużo łatwiej zatrzymać. Do tego ruch tam jest przynajmniej 8x mniejszy niż w Polsce tak samo jak populacja, która jest 8x mniejsza, a wielkość terytorium zbliżona. Sam wyciągnij wnioski. Najgłośniej o porównywaniu do innych krajów pie**olą Ci co w życiu tam nie byli. Ile to się nasłuchałem jakie to dobre drogi u niemca, a jak pracowałem w berlinie to modliłem się, żeby tylko nic nie urwać i niczym nie zaj***ć jeżdżąc po tych "wspaniałych i równych" drogach. Ile to się nasłuchałem, że trzymają odstępy etc, a to gówno prawda.
Problem nie leży w przepisach tylko w ludziach. Mnie w podstawówce uczono jak przechodzić przez przejście i do dziś to stosuję, i działa to świetnie. Jestem kierowcą to wiem czego nie mogę jako pieszy odpie**olić, by jakoś ta współpraca na drodze wyglądała. Niestety ewidentnie większości ludzi nikt nie nauczył, że dwie tony w miejscu nie stają i mamy to co mamy. Tyle.



Czy byłem w ogóle w Finlandii

:mrgreen:

k***a gratuluję 1,5roku bo ja mieszkam w Finlandii od 15 lat i nie pie**ol mi jakie są tu zasady po 1,5 roku pobytu.
Masz korwa w roku może z 500 wypadkow a w Polsce w samych Wszystkich Świętych dwa razy tyle. Nikt tu w mieście nie zapie**ala ile fabryka dała bo nawet w centrum masz radary a o skrzyżowaniach równorzędnych nawet nie wspomne bo połowa naszych by sie na nich pozabijali. Jedziemy dalej Estonia próbowałeś w sezonie wyjechać z talina? k***a napewno nie, teraz zobacz jak w rankingu stoi Estonia czy Finlandia a gdzie k***a my. Za pare lat będziesz miał k***a Bangladesz na drogach. Porównaj sobie chociaż kulturę jazdy ( ch*j z przepisam) w porównaniu do większości buractwa i szeryfow u nas to jest k***a przepaść.

sjp

2019-12-17, 11:03
Wszyscy wiedzą, że to ch*jowy pomysł, tylko nie idioci z pisu. Wszyscy wiedzą, że socjalizm jest ch*jowy, tylko nie idioci z pisu. Pis jest ch*jowy.

głest

2019-12-17, 11:13
sensualna napisał/a:

dla czego wymagasz ostrożności od kierowców a od pieszych już tego nie wymagasz? to oni giną a nie kierowca i to oni powinni najbardziej uważać! więcej przywilejów dla pieszych to więcej ciemnoty na przejściach



Czy mam przez to rozumieć że posiadanie prawa jazdy jest przywilejem zwalniającym z myślenia? Czy może właśnie oznacza coś dokładnie przeciwnego: masz prawko, więc spoczywa na tobie większa odpowiedzialność. Bo umiesz czytać, pisać, rozróżniasz kolory i obczajasz symbolikę znaków drogowych?...

Oczywiście, k***a, moja wypowiedź nie dotyczy osobników, którzy prawo jazdy znaleźli w chipsach, ewentualnie obciągnęli komu trzeba bądź też tatuś/mamusia zapłacili gdzie trzeba...


camson

2019-12-17, 11:13
intermag napisał/a:

Czy byłem w ogóle w Finlandii

k***a gratuluję 1,5roku bo ja mieszkam w Finlandii od 15 lat i nie pie**ol mi jakie są tu zasady po 1,5 roku pobytu.
Masz korwa w roku może z 500 wypadkow a w Polsce w samych Wszystkich Świętych dwa razy tyle. Nikt tu w mieście nie zapie**ala ile fabryka dała bo nawet w centrum masz radary a o skrzyżowaniach równorzędnych nawet nie wspomne bo połowa naszych by sie na nich pozabijali. Jedziemy dalej Estonia próbowałeś w sezonie wyjechać z talina? k***a napewno nie, teraz zobacz jak w rankingu stoi Estonia czy Finlandia a gdzie k***a my. Za pare lat będziesz miał k***a Bangladesz na drogach. Porównaj sobie chociaż kulturę jazdy ( ch*j z przepisam) w porównaniu do większości buractwa i szeryfow u nas to jest k***a przepaść.



Ależ ja się w pełni z tym zgadzam i uwierz mi, że półtora roku wystarczyło bym zrozumiał różnicę jak i ich powody... I tu wracamy do wniosku, który już wysnułem- problem jest w ludzkiej naturze. Jesteśmy krajem j***nych dzikusów i egoistów drogowych, i żadna zmiana prawa nie zmieni nic do póki nie zmieni się mentalność polaka.

głest

2019-12-17, 11:33
~DMT napisał/a:

Bez zbędnego rozpisywania:
1.Przepis jest bardzo, bardzo zły.
2.Jeśli ktoś nie kuma, dlaczego, po co i dla kogo został wprowadzony, bo to aż razi w oczy - niech usunie konto...



Ad. 1 Przepis jest więcej niż dobry. ch*jowo... to będzie z jego interpretacją a ściślej mówiąc: eksplikacją (logicznym uściślaniem), biorąc pod uwagę nasze prawo - jako całokształt. Jeden przepis to ch*j.. Tu treba całe Prawo o Ruchu Drogowym uściślić, bo nie takie kwiatki bywają... :-D

camson napisał/a:

Niestety ewidentnie większości ludzi nikt nie nauczył, że dwie tony w miejscu nie stają i mamy to co mamy. Tyle.



Oczywiście masz na myśli biedaków omijających w swoich autkach inne samochody stojące przed przejściami dla pieszych? Na drogach dwujezdniowych, przede wszystkim...

Ci, którzy stosują się do przepisów i jeżdżą (w miarę) zgodnie z przepisami nie krzyczą... Skamlenie słychać od gawiedzi , której posiadanie prawka było dotychczas traktowane niczym immunitet. Teraz.. zaczyna ciążyć niczym obowiązkowa książeczka szczepień u antyszczepionkowca :-P

130przezMiasto napisał/a:

Gówniany przepis. Moim zdaniem priorytetem powinien być nacisk na jazdę z dozwoloną prędkością, zwiększenie kwot mandatów (które od lat są takie same), oraz odbieranie uprawnień idiotom.



Weź się rozejrzyj... o czym ty pie**olisz?
Dozwolona prędkość?
Większe mandaty? !
Odbieranie uprawnień?!!!

Skąd ty, k***a, piszesz? Czy ty w ogóle znasz realia tego kraju?

intermag napisał/a:

Czy byłem w ogóle w Finlandii

Za pare lat będziesz miał k***a Bangladesz na drogach.




Powoli... póki co nawiązujemy ściśle do kultury wschodu... Kiedyś, miesiące i lata temu na YT oglądało się filmy zza wschodniej granicy. Nasze obecnie już nie odbiegają "poziomem" sp***olenia obywateli za kierownicą...