18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowe, nigdy nie publikowane nagranie z zawalenia się WTC

maksymilian45 • 2016-07-27, 16:33
W sieci na liveleaku pojawilo sie nagranie z kontrolowanego wyburzania.

Jestem ciekaw kiedy pojawią sie kolejne nagrania i kiedy cala prawda wyjdzie na jaw.

outlaw17

2016-07-27, 19:45
@Elmah nie mogli puszczac o 7 rano, bo pierwszy samolot uderzyl kolo godziny 9 rano czasu wschodnioamerykanskiego, czyli okolo 15-16 czasu polskiego

muzzz

2016-07-27, 19:53
Jestem ekspertem (architektem)

Wieże nie zawaliły się w wyniku siły UDERZENIA samolotów, a poprzez wielogodzinny POŻAR wywołany przez kolizję. Cała stal znajdująca się w konstrukcji jest zabezpieczona właśnie aby wytrzymać kilka godzin pożaru, a potem zwyczajnie staje się plastyczna czyt. wygina się. Z czasem słupy przestały podtrzymywać stropy w miejscu pożaru i strop zawalił się pionowo w dół lądując na stropie niżej, ten mając już niską wytrzymałość pod wpływem dodatkowego ciężaru sam się zawalił na strop niżej i tak dalej aż do samej ziemi coraz niższe stropy zostawały zgniatane przez te które zawaliły się wyżej. Komentarz Cheeki jest nie adekwatny do sytuacji, bo przyczyną jest pożar i faktycznie każdy wieżowiec powinien reagować tak samo i walić się prosto w dół, a nikt normalny nie będzie prowadził wyburzeń pożarem.

Tutaj więcej od innego eksperta:
https://www.youtube.com/watch?v=HIb_6nEXJOs

quraaq

2016-07-27, 20:02
Pierwszy samolot uderzył o 14:46 czasu polskiego. Na youtubie można znaleźć specjalne wydanie wiadomości prowadzone przez Pieńkowską, które to oglądałem wówczas na żywo po powrocie z gimbazy.


A co do teorii. Nikt mi nie wmówi, że kilkugodzinny pożar najwyższych kondygnacji 400 metrowego budynku zamieniłby 90% z tych tysięcy ton stali i azbestu w drobny pył.

pakicito

2016-07-27, 20:23
Cytat:

Jestem ekspertem (architektem)

Wieże nie zawaliły się w wyniku siły UDERZENIA samolotów, a poprzez wielogodzinny POŻAR wywołany przez kolizję. Cała stal znajdująca się w konstrukcji jest zabezpieczona właśnie aby wytrzymać kilka godzin pożaru, a potem zwyczajnie staje się plastyczna czyt. wygina się. Z czasem słupy przestały podtrzymywać stropy w miejscu pożaru i strop zawalił się pionowo w dół lądując na stropie niżej, ten mając już niską wytrzymałość pod wpływem dodatkowego ciężaru sam się zawalił na strop niżej i tak dalej aż do samej ziemi coraz niższe stropy zostawały zgniatane przez te które zawaliły się wyżej. Komentarz Cheeki jest nie adekwatny do sytuacji, bo przyczyną jest pożar i faktycznie każdy wieżowiec powinien reagować tak samo i walić się prosto w dół, a nikt normalny nie będzie prowadził wyburzeń pożarem.

Tutaj więcej od innego eksperta:
https://www.youtube.com/watch?v=HIb_6nEXJOs


ale tu chyba jest mowa o budynku, który nie miał pożaru

BrianGriffin

2016-07-27, 20:33
Widocznie Amerykanie nie mieli paktu z JP2.

samon

2016-07-27, 20:34
Zaprojektowanie budynków do pionowego zawalenia się nie wyklucza późniejszego zburzenia tych budynków tak aby upadły w sposób pionowy...to chyba dość oczywiste.
Ale widać było że coś z tym zawaleniem jest nie tak: seria wybuchów na niższych piętrach tak, że wypadały pojedyncze okna tam gdzie jeszcze nic się nie działo, wstrząsy (trzęsłu się kamery w tv) na chwilę przed zawaleniem, ubezpieczenie na miliony$ "na chwilę" przed zawaleniem, zdjęcia ruin gdzie przed wejściem kogokolwiek widać było stalowe belki ucięte pod kątem 45 stopni, wycofanie psów saperskich i jeszcze sporo innych zdarzeń które zebrane razem - wygladają bardzo nieciekawie dla rządu USA.
No i strasznie jestem ciekawy jakichkolwiek zdjęć tego odrzutowca co walnął w pentagon: raz temperatura od paliwa topi stalowe konstrukcje, a drugi raz nie zapali segregatorów ze 150 metrów od wybuchu. Raz brzoza urywa skrzydło samolotu a raz ścina 6 latarni bez żadnej szkody...
Za dużo dziwnych rzeczy się działo i za dużo dziwnych rzeczy obecnie się dzieje "napędzonych" tymi wydarzeniami (Iran, Irak, Afganistan itp) żeby to była akcja sabotażowa hodowców kóz. Nich*ja.

Wuja86

2016-07-27, 20:42
rafalemilian napisał/a:
Pamiętam ten dzień, wróciłem z gimbazy i zacząłem jeść pomidorową akurat to leciało w tv, później poszedłem z ziomem pograć w piłkę i jak wróciłem do domu to wk***iony byłem że zamiast puścić McGyvera bo akurat pora była to dalej napie**alali o wyburzeniu jakiś klocków w Chamburgeryce.

Było!!

lobominator

2016-07-27, 20:48
O ile wieże północna i południowa mogły się zawalić pod wpływem uplastycznienia się stali, o tyle wieża nr7 zawaliła się dość dziwnym sposobem (nie oberwała samolotem, a zawaliła się identycznie jak większe dwie).