18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nocne myśli, Young

Nocturno • 2023-07-12, 11:13


Życie uzależnia duszę od marnego prochu,
Śmierć uskrzydla ją, by wznieść się ponad sfery.
Poprzez szczeliny, sztuczne organy, gasnące życie zerka ku światłu,





Ale śmierć rozsnuwa wiszące chmury i wszystko staje się dniem,
Wszystko widzeniem, słyszeniem, bezcielesną mocą.




Śmierć grzebie ciało, życie grzebie duszę.
Jest zatem śmierć bez winy? Jakże jednak swoją drogę znaczy
Strasznym spustoszeniem wszystkiego, co zasługuje na światło!
Sztuka, geniusz, fortuna, wielka władza!
Różnymi blaskami rozświetlając świat,




Gasną wraz ze śmiercią, która zsyła mrok na ród ludzki.
I ja właśnie, Lorenzo, oświadczam to właśnie:
Mędrzec, lord, magnat, król, zdobywca!




Śmierć ich uczy pokory; i barbarzyńskie życie, i człowieka w ogóle.
Życie jest bowiem triumfem rozsypującej się gliny,
Śmierć zaś – z ducha nieskończona, boska!
Nie zna ona lęku, którego nie szczędzi kruche życie.
Toteż życie nie może się chełpić radością, której nie przebiłaby śmierć,




Nie może takąż chełpić się rozkoszą, gdyż śmierć obiecuje
Daleko więcej. Życie jest dłużnikiem grobu,
Mrocznej kratownicy! mieszkania po wieczne czasy.


Nocne myśli, Edward Young (1742-1745)

Zdjęcia: Opuszczone ruiny cmentarza żydowskiego w Kędzierzynie-Koźlu, wykonanie moje.

Nocturno

2023-07-12, 21:22
Cipczan napisał/a:

Twój problem to brak dystansu do samego siebie, który trzeba mieć dość duży na sadolu. Zaczynasz być chamski. Za słowo na s to już pewnie banik się szykuje. Odpoczniesz od pisania to i może dojrzejesz do używania sadola. Wakacje się zaczęły to podobne wysrywy do twoich będą tu niestety standardem.



Dystans dystansem, a inna rzecz to teksty o kradzieży lub renderze zdjęć, wmawianie, że od czegoś sadol jest a od czegoś nie jest, i to komuś, kto jest tu dłużej, niż większość z nowych tutaj pewnie wgl żyje.

Chłopie. Dosłownie ten post jest na głównej. Dosłownie ma sporo piwek, kilka ulubionych.
Masz dopie**olke do mnie, autora, że odbił każdy debilny zarzut?

Odbił, to dość ważne słowo. Druga rzecz, "Za słowo na s to już pewnie banik się szykuje" - dla twojej informacji, za "sp***alaj" w trakcie dłuższej wymiany zdań nie ma bana. Ban by był, jakbym typa zaczął gnoić.
"Zaczynasz być chamski"
Raczej kończę z ludźmi, którzy przyleźli tu z innych portali i się panoszą.

Wiem, że nie dociera to do ciebie, więc może ci to wytłumaczę. Każdy zarzut tutaj odbiłem, do krytyki samych zdjęć nie mam żadnego żalu. Każdy, kto pisał, że to nie miejsce na takie rzeczy; mówiący o sucharze; kradzieży; nie trafieniu w gusta sadola... Pomylił się.
Dotarło?

Suczka_Stefana napisał/a:

Nie dotrwałam do końca Twojej twórczości i wcale nie dlatego, że zaczęłam się zastanawiać czy to dzisiaj Wszystkich Świętych



Jak mówisz o zdjęciach, spoko. Jak o wierszu to zwyczajnie być może nie lubisz poetów cmentarnych, ale bez wątpienia jest to klasyka literatury. To Edward Young jest autorem wiersza, nie ja.

---------------
Widzę, że co nie co tu umilkło, ale i tak pozwolę sobie jeszcze coś odpisać. Tak ku przestrodze każdemu, nim się zbłaźni tekstem, że sadol nie od tego.

Nowsi użytkownicy nie ogarniają, ale na tym portalu bardzo różne rzeczy były wstawiane, nie tylko petardy w odbytach i wypadki. Kto dłużej tu jest, powinien to wiedzieć, choć widzę że i dwóch moich "równolatków" stażem albo ma dziury w pamięci, albo używali sadola niezbyt wnikliwie.

Od 2009 roku, przy prostej próbie wyszukania, wyskoczyło dość sporo "tego, czego tu być nie powinno", z różnych działów. Od zdjęć po inne. Było tego sporo przez te lata, ale pozwolę sobie przypomnieć zapominalskim i tym samym zamknąć tu dyskusję.

https://m.sadistic.pl/najwiekszy-cmentarz-na-swiecie-vt213168.htm?highlight=cmentarz

https://m.sadistic.pl/psychodeliczna-sztuka-wspolczesna-parable-visions-art-vt275007.htm?highlight=sztuka

https://m.sadistic.pl/lorenzo-duran-lisciasta-sztuka-vt173518.htm?highlight=sztuka

https://m.sadistic.pl/totem-ze-zwierzecych-czaszek-vt510125.htm?highlight=katakumby

https://m.sadistic.pl/katakumby-w-paryzu-vt10022.htm?highlight=katakumby

https://m.sadistic.pl/klimatyczny-cmentarz-w-twierdzy-modlin-vt471971.htm?highlight=cmentarz

Czy tego chcecie, czy nie, sztuka, cmentarze itd są integralną, wieloletnią częścią tego portalu. Ja to wiem. Wy najwyraźniej nie. Tu dyskusję zamykam.
A kto dał piwko, albo nawet skrytykował ale rozsądnie, dzięki. Doceniam. Bye

~_Yarko_

2023-07-12, 23:08
Grzecznie, cierpliwie i bez inwektyw Nokturno wyjaśnił swoje racje.
Szanuję.

dżonyłojlker

2023-07-12, 23:39
_Yarko_ napisał/a:

Grzecznie, cierpliwie i bez inwektyw Nokturno wyjaśnił swoje racje.
Szanuję.



Jedno "sp***alaj" jednak się pojawiło.
Wychodzi na to, że nadal to Ty jesteś najbardziej kulturalnym użytkownikiem.

wir00z

2023-07-13, 00:04
Autorze,ja polecam żebyś poszedł na jakąś wódeczkę ze znajomymi,albo idź na k***y,por*chaj. Nikt normalny nie robi zdjęć cmentarza lub grobów,które się na nim znajdują. Do tego masz jeszcze pretensje,że większości się nie podoba. :mrgreen:

kothletino

2023-07-13, 00:12
Yhym, to ja czekam na kącik "gotuj z sadolem" gdzie będzie np przepis na zupę z muchomora...
Zaraz się uaktywni k***a sekcja baletu na sadolu, albo klub k***a sklejania modeli, składania puzzli, czyszczenia przydrożnych kapliczek, koło matematyczne, kwadrat szachowy, drużyna pływacka czy do ch*ja związki zawodowe taksówkarzy.

~_Yarko_

2023-07-13, 00:30
motylekwbrzuchu napisał/a:

Jedno "sp***alaj" jednak się pojawiło.


To mi "umkło".
Dużo tekstu pisanego :-P

Nocturno

2023-07-13, 01:02
_Yarko_ napisał/a:

To mi "umkło".
Dużo tekstu pisanego



Na swoją obronę przypomnę, że nim napisałem do typa, że ma sp***alać, pierw napisałem mu długo i wyczerpująco, dość logicznie i kulturalnie, czemu za ch*ja nie ma racji. Co ten skwitował, że nie chce mu się czytać. Także wiecie, Panowie... Szanujmy się ;-)


wir00z napisał/a:

Autorze,ja polecam żebyś poszedł na jakąś wódeczkę ze znajomymi,albo idź na k***y,por*chaj. Nikt normalny nie robi zdjęć cmentarza lub grobów,które się na nim znajdują. Do tego masz jeszcze pretensje,że większości się nie podoba.



Kolejny, co czytać nie potrafi. Może ci umknęło, ale nie kłóciłem się o to, że się komuś nie podoba. Rozumiem, że w umysłach niektórych musi być prosty mechanizm "huehuehue on tak mówi, bo wiecie, rozumiecie, urażona duma", ale zapewniam, że nie każdy ma tego typu problemy z czytaniem.
Co do zdjęć. Gówno cię obchodzi, jak pożytkuję wolny czas, tak jak i mnie gówno obchodzi, że sobie wątrobę rujnujesz i łapiesz syfa od wesołych kurewek. Dziwi mnie tylko twoje założenie, że jestem normalny. Zmartwię cię, żaden realny sadol siedzący tu tyle lat nie jest normalny. Ty też nie, kolego z 2009 roku, choćbyś się starał, nie jesteś. Powiedz nam swe preferencje działu hard, a powiem ci, jak mocno mamy obaj naj***ne w bani ;-)

BambiPMT

2023-07-13, 08:01
Tak to jest jak emo gejoza wejdzie za mocno.

Polak1988

2023-07-13, 08:36
Nocturno napisał/a:

Na swoją obronę przypomnę, że nim napisałem do typa, że ma sp***alać, pierw napisałem mu długo i wyczerpująco, dość logicznie i kulturalnie, czemu za ch*ja nie ma racji. Co ten skwitował, że nie chce mu się czytać. Także wiecie, Panowie... Szanujmy się
Kolejny, co czytać nie potrafi. Może ci umknęło, ale nie kłóciłem się o to, że się komuś nie podoba. Rozumiem, że w umysłach niektórych musi być prosty mechanizm "huehuehue on tak mówi, bo wiecie, rozumiecie, urażona duma", ale zapewniam, że nie każdy ma tego typu problemy z czytaniem.
Co do zdjęć. Gówno cię obchodzi, jak pożytkuję wolny czas, tak jak i mnie gówno obchodzi, że sobie wątrobę rujnujesz i łapiesz syfa od wesołych kurewek. Dziwi mnie tylko twoje założenie, że jestem normalny. Zmartwię cię, żaden realny sadol siedzący tu tyle lat nie jest normalny. Ty też nie, kolego z 2009 roku, choćbyś się starał, nie jesteś. Powiedz nam swe preferencje działu hard, a powiem ci, jak mocno mamy obaj naj***ne w bani



No tak,jak się komuś nie podoba,to tylko dlatego,że jest cham i prostak :D wrzuciłeś jakąś chwiejską poezję i kilka zdjęć z pejsowatego cmentarza w efekcie czerni i bieli - no ŁAŁ.A teraz zamiast przyjąć na klatę krytykę na poziomie sadola,to coś miauczysz...to nie forum miłośników poezji i fotografii,żeby ktoś się bawił w jakąś w miarę elokwentną krytykę i odpowiedź.Reasumując: według większości zrobiłeś jakąś ch*jnię,źle dobrałeś dobrałeś odbiorców,a w dodatku próbujesz nam to na siłę sprzedać.

MalcolmX

2023-07-13, 08:43
k***a! chłopie, co się stało? chomik ci zdechł?

To jest poezja? Te dyrdymały? To jest nowoczesna poezja!


Flupy z p*zdy - Zbigniew Sajnóg

- mam flupy - usłyszałem
od dziewczyny i myślę: co?
- co? - pytam
- no, leci mi z p*zdy.

lacrimal

2023-07-13, 08:55
to nie jest obecny mainstream @Nocturno - znikaj na subfora :-)

Wiewór

2023-07-13, 19:32
To zdecydowanie nie jest strona dla smutnych tnacych sie emo

Tuco

2023-07-14, 02:53
Jak miałem 14 lat, to też miałem fazę na takie ...wysrywy.
k***a, pomyśleć że do półmetka wakacji jeszcze tak daleko.
Idź pan w ch*j.