18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nocne myśli, Young

Nocturno • 2023-07-12, 11:13


Życie uzależnia duszę od marnego prochu,
Śmierć uskrzydla ją, by wznieść się ponad sfery.
Poprzez szczeliny, sztuczne organy, gasnące życie zerka ku światłu,





Ale śmierć rozsnuwa wiszące chmury i wszystko staje się dniem,
Wszystko widzeniem, słyszeniem, bezcielesną mocą.




Śmierć grzebie ciało, życie grzebie duszę.
Jest zatem śmierć bez winy? Jakże jednak swoją drogę znaczy
Strasznym spustoszeniem wszystkiego, co zasługuje na światło!
Sztuka, geniusz, fortuna, wielka władza!
Różnymi blaskami rozświetlając świat,




Gasną wraz ze śmiercią, która zsyła mrok na ród ludzki.
I ja właśnie, Lorenzo, oświadczam to właśnie:
Mędrzec, lord, magnat, król, zdobywca!




Śmierć ich uczy pokory; i barbarzyńskie życie, i człowieka w ogóle.
Życie jest bowiem triumfem rozsypującej się gliny,
Śmierć zaś – z ducha nieskończona, boska!
Nie zna ona lęku, którego nie szczędzi kruche życie.
Toteż życie nie może się chełpić radością, której nie przebiłaby śmierć,




Nie może takąż chełpić się rozkoszą, gdyż śmierć obiecuje
Daleko więcej. Życie jest dłużnikiem grobu,
Mrocznej kratownicy! mieszkania po wieczne czasy.


Nocne myśli, Edward Young (1742-1745)

Zdjęcia: Opuszczone ruiny cmentarza żydowskiego w Kędzierzynie-Koźlu, wykonanie moje.

Nocturno

2023-07-12, 17:33
kinio7777 napisał/a:

Uderzw stół... myślę, że wszystko odwołuję się do treści, mam wrażenie, że jednak nie do końca trafiłeś w gusta:) ok, pomyślisz, perły przed wieprze, a ja powiem, że pomyliłeś portal.. acha, nie mierz wszystkich swoją miarą...



Podsumujmy. Do tej pory odpowiedziałem: Halmanowi, który uważa że sadol to nie miejsce na takie rzeczy. Są tu takie rzeczy, więc doj***nie o nic. Quassarowi, który orzekł, że moje zdjęcia nie są moje tylko robione przez AI, co rozj***łem aż chłopak ucichł. Motylekwbrzuchu, z którym przez PW sobie na luzie popisaliśmy. Velture, który uznał że niech sobie wstawiam, ale może dział inny. Cipczanowi podziękowałem za wielki wkład w dyskusję.

Nie napisałem ani słowa jęku, czemu nie idzie na główną, czemu ludzie tego nie lubią, albo że jak to się może komuś nie podobać. Komentarze dotyczące stricte samej opinii o kontencie pozostawiłem bez komentarza.

Po czym wchodzi kinio i pie**oli tak, jakbym odpisywał każdemu, już, natychmiast, bo chamy sztuki nie rozumieją i olaboga jebie mi to ego.

Nie, kolego. Jak wspomniałem, nie chciało ci się chyba nawet przeczytać, jak wymiana zdań tutaj wyglądała.
Czy się komuś to podoba, czy nie, takie wstawki zawsze tu były. Rzadko, ale były. Z urbexu, z wypadu do lasu, z nekropolii, były nawet filmiki ze zwiedzania katakumb w Paryżu, czy słoje z preparatami naukowymi.
Jak wspomniałem, sadol to nie tylko petardy w dupie. Po to są różne działy, mordo. Możesz tego nie wiedzieć, skoro masz konto od 2022, ale tak to tu już bywa.
To że się dojebują też bywa, i zgłoszenia o kradzież zdjęć komuś innemu też. Także wiesz.

A na koniec, krótko jeszcze jedno. Napisałeś, że:
"Byle wypadek szybciej wchodzi na główną niż Twoja pseudo artystyczna twórczość."

Oczywiście. A k***y z Onlyfans zarabiają 20x więcej, niż informatyk po studiach. Czy to znaczy, że informatyk nie ma prawa robić swojego?
Paradoks polega na tym, że ja się godzę z tym, że mój post może trafić do sucharów. Choć nie jest to powiedziane, kilka godzin po wstawieniu i już 14 piwek jest. Nie mam nic do działów z czarnym humorem. Więc też uważam, że pojeby przyzwalające się o dział Inne czarności może niech się pie**olną w łeb i zastanowią, jaka jest różnica między j***niem po jakości posta a gnojeniem za samo wstawienie. Tyle ode mnie, cześć.

Widzę, że jednak piwka rosną, za co dziękuję, mordy. Podejrzewam, że jeśli jakimś cudem wejdzie to na główną, zaraz zlecą się dublerzy tych z wcześniej, zatem oświadczam krótko.

Postanowiłem raz na jakiś czas wstawić coś ze swojego protfolio z sesji cmentarnych. Mam tego trochę, więc w sumie czemu nie. Napisałem do administracji z pytaniem o dział, w którym to ma być, oraz propozycją założenia nowego. Póki się nie określą, będzie to ładować w Inne Czarności.

Są tu jednak tacy, co zwyczajnie lubią kontent nekrograficzny, więc czemu miałbym tego nie robić, skoro regulaminu to nie łamie. Nikt nikogo w sumie do postawienia piwka nie zmusza. No, to tyle.

Frytas12

2023-07-12, 18:09
Nocturno napisał/a:

Ojejku, ktoś tu nie ogarnia, że są tu działy hardej sztuki o przemijaniu, a dział inne czarnosci jak najbardziej pasuje do poezji. Sadol to nie tylko petardy w dupie i przejechane babcie, kolego.



No Chyba z ch*ja spadłeś xD

KoniecZartow

2023-07-12, 18:16
Co tu się wyprawia? Ale was wszystkim odj***ło. Tylko dlatego, że bezrobotny chłop szuka sobie zajęcia i wrzuca jakieś zdjęcia.

aurora

2023-07-12, 18:17
User wrzucił a jak baba ( nie pamiętam nick) w temacie akty to, spermiarze ochhh.

tantof

2023-07-12, 18:29
Reasumując:
-nie panujesz Waść nad kadrowaniem
-nie potrafisz dobrze naświetlić zdjęcia
-nie umiesz w obróbkę, próbując przykryć dwa powyższe nadmiernym kontrastem
-wklejasz jakiś render kruka na początek, a potem się bronisz, że wszystkie foty Twoje
-nie umiesz przyjąć na klatę krytyki, jak każdy początkujący artysta

Ode mnie: wyjdź z piwnicy, zacznij fotografować fajne dziołchy, a życie nabierze kolorów. :D

Makster_26

2023-07-12, 18:30
Może i mało sadystyczne, ale i tak lepsze niż wysrywy z azjatyckich kamer przemysłowych wrzucane regularnie przez co niektórych.

Skrzek007

2023-07-12, 18:33
Ładne, tylko pasuje tu jak Hal do działu Hard :-P

CzarnyAdolf

2023-07-12, 18:51
Makster_26 napisał/a:

Może i mało sadystyczne, ale i tak lepsze niż wysrywy z azjatyckich kamer przemysłowych wrzucane regularnie przez co niektórych.



Ale od azjatyckich kamer przemysłowych to się odstosunkuj

Nocturno

2023-07-12, 19:06
tantof napisał/a:

Reasumując:
-nie panujesz Waść nad kadrowaniem
-nie potrafisz dobrze naświetlić zdjęcia
-nie umiesz w obróbkę, próbując przykryć dwa powyższe nadmiernym kontrastem
-wklejasz jakiś render kruka na początek, a potem się bronisz, że wszystkie foty Twoje
-nie umiesz przyjąć na klatę krytyki, jak każdy początkujący artysta
Ode mnie: wyjdź z piwnicy, zacznij fotografować fajne dziołchy, a życie nabierze kolorów.





"nie umiesz przyjąć na klatę krytyki, jak każdy początkujący artysta"

Zacytuj jeden mój komentarz/odpowiedź, który by wskazywał na brak umiejętności zniesienia przeze mnie krytyki za jakość zdjęć.

Co do reszty punktów, szanuję opinię, choć nie zgadzam się.

tantof napisał/a:

Reasumując:
-nie panujesz Waść nad kadrowaniem
-nie potrafisz dobrze naświetlić zdjęcia
-nie umiesz w obróbkę, próbując przykryć dwa powyższe nadmiernym kontrastem
-wklejasz jakiś render kruka na początek, a potem się bronisz, że wszystkie foty Twoje
-nie umiesz przyjąć na klatę krytyki, jak każdy początkujący artysta
Ode mnie: wyjdź z piwnicy, zacznij fotografować fajne dziołchy, a życie nabierze kolorów.


"wklejasz jakiś render kruka na początek, a potem się bronisz, że wszystkie foty Twoje"

Kruk nie jest renderem tylko grafiką z AI, czemu nie przeczyłem. Zaprzeczyłem kolesiowi, który mówił, że "On tych fotek nie robił" (rozumiesz różnicę zdjęcie/fotka - obrazek/grafika?).

Jak dla mnie, mimo jakiejś krytyki w twoim komentarzu, która nawet warto wziąć pod uwagę, tak puenta jak i dwa powyższe są z dupy.

kinio7777

2023-07-12, 19:29
Nocturno napisał/a:

Podsumujmy. Do tej pory odpowiedziałem: Halmanowi, który uważa że sadol to nie miejsce na takie rzeczy. Są tu takie rzeczy, więc doj***nie o nic. Quassarowi, który orzekł, że moje zdjęcia nie są moje tylko robione przez AI, co rozj***łem aż chłopak ucichł. Motylekwbrzuchu, z którym przez PW sobie na luzie popisaliśmy. Velture, który uznał że niech sobie wstawiam, ale może dział inny. Cipczanowi podziękowałem za wielki wkład w dyskusję.
Nie napisałem ani słowa jęku, czemu nie idzie na główną, czemu ludzie tego nie lubią, albo że jak to się może komuś nie podobać. Komentarze dotyczące stricte samej opinii o kontencie pozostawiłem bez komentarza.
Po czym wchodzi kinio i pie**oli tak, jakbym odpisywał każdemu, już, natychmiast, bo chamy sztuki nie rozumieją i olaboga jebie mi to ego.
Nie, kolego. Jak wspomniałem, nie chciało ci się chyba nawet przeczytać, jak wymiana zdań tutaj wyglądała.
Czy się komuś to podoba, czy nie, takie wstawki zawsze tu były. Rzadko, ale były. Z urbexu, z wypadu do lasu, z nekropolii, były nawet filmiki ze zwiedzania katakumb w Paryżu, czy słoje z preparatami naukowymi.
Jak wspomniałem, sadol to nie tylko petardy w dupie. Po to są różne działy, mordo. Możesz tego nie wiedzieć, skoro masz konto od 2022, ale tak to tu już bywa.
To że się dojebują też bywa, i zgłoszenia o kradzież zdjęć komuś innemu też. Także wiesz.
A na koniec, krótko jeszcze jedno. Napisałeś, że:
"Byle wypadek szybciej wchodzi na główną niż Twoja pseudo artystyczna twórczość."
Oczywiście. A k***y z Onlyfans zarabiają 20x więcej, niż informatyk po studiach. Czy to znaczy, że informatyk nie ma prawa robić swojego?
Paradoks polega na tym, że ja się godzę z tym, że mój post może trafić do sucharów. Choć nie jest to powiedziane, kilka godzin po wstawieniu i już 14 piwek jest. Nie mam nic do działów z czarnym humorem. Więc też uważam, że pojeby przyzwalające się o dział Inne czarności może niech się pie**olną w łeb i zastanowią, jaka jest różnica między j***niem po jakości posta a gnojeniem za samo wstawienie. Tyle ode mnie, cześć.
Widzę, że jednak piwka rosną, za co dziękuję, mordy. Podejrzewam, że jeśli jakimś cudem wejdzie to na główną, zaraz zlecą się dublerzy tych z wcześniej, zatem oświadczam krótko.
Postanowiłem raz na jakiś czas wstawić coś ze swojego protfolio z sesji cmentarnych. Mam tego trochę, więc w sumie czemu nie. Napisałem do administracji z pytaniem o dział, w którym to ma być, oraz propozycją założenia nowego. Póki się nie określą, będzie to ładować w Inne Czarności.
Są tu jednak tacy, co zwyczajnie lubią kontent nekrograficzny, więc czemu miałbym tego nie robić, skoro regulaminu to nie łamie. Nikt nikogo w sumie do postawienia piwka nie zmusza. No, to tyle.



Przepraszam, ale nie przeczytałem, trochę długo na pierfolenie..

Nocturno

2023-07-12, 19:35
kinio7777 napisał/a:

Przepraszam, ale nie przeczytałem, trochę długo na pierfolenie..



Za dużo sylab na twój móżdżek, rozumiem. To prościej: sp***alaj, jak ch*ja wiesz z tematu a wysrywasz opinie. To odpowiednio krótko?

Cipczan

2023-07-12, 19:51
Nocturno napisał/a:

Za dużo sylab na twój móżdżek, rozumiem. To prościej: sp***alaj, jak ch*ja wiesz z tematu a wysrywasz opinie. To odpowiednio krótko?



Twój problem to brak dystansu do samego siebie, który trzeba mieć dość duży na sadolu. Zaczynasz być chamski. Za słowo na s to już pewnie banik się szykuje. Odpoczniesz od pisania to i może dojrzejesz do używania sadola. Wakacje się zaczęły to podobne wysrywy do twoich będą tu niestety standardem.

Suczka_Stefana

2023-07-12, 20:03
Nie dotrwałam do końca Twojej twórczości i wcale nie dlatego, że zaczęłam się zastanawiać czy to dzisiaj Wszystkich Świętych :-|