18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nocne myśli, Young

Nocturno • 2023-07-12, 11:13


Życie uzależnia duszę od marnego prochu,
Śmierć uskrzydla ją, by wznieść się ponad sfery.
Poprzez szczeliny, sztuczne organy, gasnące życie zerka ku światłu,





Ale śmierć rozsnuwa wiszące chmury i wszystko staje się dniem,
Wszystko widzeniem, słyszeniem, bezcielesną mocą.




Śmierć grzebie ciało, życie grzebie duszę.
Jest zatem śmierć bez winy? Jakże jednak swoją drogę znaczy
Strasznym spustoszeniem wszystkiego, co zasługuje na światło!
Sztuka, geniusz, fortuna, wielka władza!
Różnymi blaskami rozświetlając świat,




Gasną wraz ze śmiercią, która zsyła mrok na ród ludzki.
I ja właśnie, Lorenzo, oświadczam to właśnie:
Mędrzec, lord, magnat, król, zdobywca!




Śmierć ich uczy pokory; i barbarzyńskie życie, i człowieka w ogóle.
Życie jest bowiem triumfem rozsypującej się gliny,
Śmierć zaś – z ducha nieskończona, boska!
Nie zna ona lęku, którego nie szczędzi kruche życie.
Toteż życie nie może się chełpić radością, której nie przebiłaby śmierć,




Nie może takąż chełpić się rozkoszą, gdyż śmierć obiecuje
Daleko więcej. Życie jest dłużnikiem grobu,
Mrocznej kratownicy! mieszkania po wieczne czasy.


Nocne myśli, Edward Young (1742-1745)

Zdjęcia: Opuszczone ruiny cmentarza żydowskiego w Kędzierzynie-Koźlu, wykonanie moje.

Nocturno

2023-07-12, 12:27
motylekwbrzuchu napisał/a:

To nawiązując: za gówniaka pojechaliśmy z kumplem na rowerach na ten cmentarz. Pierwszy raz tam byliśmy, ciemno, wszystko zarośnięte, cisza jak ch*j i takie ładne bluszcze (czy jak to się nazywa) na wielkich starych drzewach. Jedziemy, i coś dziwnego widać przy jednym grobie. Grób otwarty, wokół stoją jakieś zjeby w czarnych prześcieradłach i jeden w wyciągniętej ręce trzyma czaszkę. sp***alaliśmy stamtąd aż się kurzyło.
Oczywiście zaraz ktoś napisze mi, żebym wstawał bo się zesrałem



Na zwykłym cmentarzu w moim mieście swego czasu to była plaga, do tego stopnia, że komunalka postawiła pie**olone kamery. Tak, kamery na cmentarzu.

~Velture

2023-07-12, 13:08
Nocturno napisał/a:

Ojejku, ktoś tu nie ogarnia, że są tu działy hardej sztuki o przemijaniu, a dział inne czarnosci jak najbardziej pasuje do poezji. Sadol to nie tylko petardy w dupie i przejechane babcie, kolego.



Tylko tak ogólnie to chyba powinno być wrzucone do:
"Dokument i historia
Nowy dział na tematy dokumentalne i historyczne, nie zawierające humoru. Posty z tego działu trafiają od razu do zakładki "Dokumentalne". W przeciwieństwie do reszty forum, możliwe i preferowane jest zamieszczanie materiałów wideo za pomocą odtwarzacza Youtube"

Chcesz to wrzucaj sobie ale poprawnie działy wybieraj.

Nocturno

2023-07-12, 13:18
VeIture napisał/a:

Tylko tak ogólnie to chyba powinno być wrzucone do:
"Dokument i historia
Nowy dział na tematy dokumentalne i historyczne, nie zawierające humoru. Posty z tego działu trafiają od razu do zakładki "Dokumentalne". W przeciwieństwie do reszty forum, możliwe i preferowane jest zamieszczanie materiałów wideo za pomocą odtwarzacza Youtube"
Chcesz to wrzucaj sobie ale poprawnie działy wybieraj.



A czemu "Inne czarności" tu nie pasuje?
Nie jest to kontent z treściami dla dorosłych, więc teoretycznie może być, wedle opisu przy dodawaniu. Nie pasuje tu zakładka "Czarne filmiki", ani "Czarne fotki", ani "Czarne kawały", ani "Absurdy dnia codziennego". Inne, jak określa to słowo, to inne.
Alternatywnie by mogło być w dziale:
"Harda sztuka
- artystycznie o śmierci i przemijaniu."
Ale tu zaś jest kontent +18, którego w poście nie ma. Jest za to artystycznie.
Dokumentalne i historyczne, może, ale w takim wypadku powinna być w tym historia lub coś dokumentalnego.
Może przesadzam, ale zważywszy na to, że nie ma tu osobnego działu na nekrografię i, nazwijmy to, sztukę cmentarną, chyba zgodzimy się, że temat umieszczenia posta w konkretnym dziale jest dość dyskusyjny?

Cipczan

2023-07-12, 13:23
Nocturno napisał/a:

Ojejku, ktoś tu nie ogarnia, że są tu działy hardej sztuki o przemijaniu, a dział inne czarnosci jak najbardziej pasuje do poezji. Sadol to nie tylko petardy w dupie i przejechane babcie, kolego.



Żeby sprowadzić Cię na właściwe tory...
Nie zesraj się.

Nocturno

2023-07-12, 13:25
Na marginesie, żeby znaleźć złoty środek, może uda się coś wymęczyć od administracji, by zrobiła w tym temacie? Nie, żeby coś, ale praktycznie żadna strona tego typu nie posiada zakładki ze sztuką dotyczącą śmierci, nekropolii i cmentarzy.
Sztuką, a nie tylko czarnym humorem. Nie wierzę, że nie ma tu pojebów, jak ja, którzy lubią takie nocne spacery koło grobów, albo którzy nie grawerują jakichś czaszek.

Cipczan napisał/a:

Żeby sprowadzić Cię na właściwe tory...
Nie zesraj się.



Dziękuję za udział w dyskusji, twój wkład był nieoceniony.

kinio7777

2023-07-12, 13:39
Trochę to słabe, fajnie, że własną wstawka ale materiał ch*jowy na maxa.

Krak

2023-07-12, 14:06
Nocturno napisał/a:

Odziały hardej sztuki o przemijaniu, a dz.



czy teraz jesteś artystą

TRQPL

2023-07-12, 14:10
Nawet nie oglądałem do końca, ch*jowe.
Pozdrawiam cieplutko

Jim_Carrey

2023-07-12, 14:13
Ogólnie to j***ć izrael :mrgreen: .

motorcycleman

2023-07-12, 14:28
Zdjęcia ch*jowe, wierszyki po dwóch pierwszych wersach olałem. Fotki w sumie też. ;D

Za to powiedział mi wiele o autorze fakt posiadania konta na deviantart. To nie zdechło z 10 lat temu? Dalej skupia dzieci, zboczeńców i niespełnionych artystów? :D

htr83

2023-07-12, 14:45
moje myśli samobójcze mają myśli samoobójcze

Nocturno

2023-07-12, 14:55
motorcycleman napisał/a:

Zdjęcia ch*jowe, wierszyki po dwóch pierwszych wersach olałem. Fotki w sumie też. ;D
Za to powiedział mi wiele o autorze fakt posiadania konta na deviantart. To nie zdechło z 10 lat temu? Dalej skupia dzieci, zboczeńców i niespełnionych artystów?



Nie jestem pewny, czy pisząc na sadolu o zdechłym deviancie pełnym zboczeńców, dzieci i niespełnionych artystów nie strzelasz sam sobie w łeb. Ten portal też ma lata świetności za sobą, jest pełen dzieci, zboczeńców i artystów, jeśli za sztukę uznać dwieście postów z motop*zdami.

kinio7777

2023-07-12, 15:32
Nocturno napisał/a:

Nie jestem pewny, czy pisząc na sadolu o zdechłym deviancie pełnym zboczeńców, dzieci i niespełnionych artystów nie strzelasz sam sobie w łeb. Ten portal też ma lata świetności za sobą, jest pełen dzieci, zboczeńców i artystów, jeśli za sztukę uznać dwieście postów z motop*zdami.



Dziwi mnie, że każdemu chcesz odpowiadać i się bronić.. przyjmij, że to raczej nie trafiony materiał i większość ma go w ch*ju, choćby patrząc na przyrost piw. Byle wypadek szybciej wchodzi na główną niż Twoja pseudo artystyczna twórczość.

Nocturno

2023-07-12, 15:34
kinio7777 napisał/a:

Dziwi mnie, że każdemu chcesz odpowiadać i się bronić.. przyjmij, że to raczej nie trafiony materiał i większość ma go w ch*ju, choćby patrząc na przyrost piw. Byle wypadek szybciej wchodzi na główną niż Twoja pseudo artystyczna twórczość.



Nie kłócę się o to, że nie idzie na główną. Kłócę się z debilami, którzy mówią, że tego tu wgl nie powinno być, tudzież że to nie moje zdjęcia. A teraz jeszcze odpisuję kolejnemu, który najwidoczniej nie widzi, jak przebiega wymiana zdań tutaj.

kinio7777

2023-07-12, 15:49
Uderzw stół... myślę, że wszystko odwołuję się do treści, mam wrażenie, że jednak nie do końca trafiłeś w gusta:) ok, pomyślisz, perły przed wieprze, a ja powiem, że pomyliłeś portal.. acha, nie mierz wszystkich swoją miarą...