18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niewolnicy 21-go wieku

Polnischefuhrer • 2015-10-11, 10:02
Czyli o tym jak wielkie firmy wykorzystują ludzi którzy podejmują się gównianej pracy za gówniane pieniądze byleby tylko przeżyć

tranzystor

2015-10-11, 19:31
Ocean napisał/a:

Ludzie sami są sobie winni. Jak ktoś marzy o niesamowitych zarobkach, życiu w luksusie i Bóg wie czym bez ciężkiej pracy, to od razu powinien sobie strzelić w łeb.Zasada jest taka - jak chcesz dobrze żyć, to musisz wkładać w swoją przyszłość masę wysiłku od młodości. Jeżeli ktoś liczy na odmianę w życiu, nie kończąc nawet normalnej szkoły średniej, to jest po prostu debilem, który do końca życia będzie tyrał na zakładzie za góra 2600zł.
I nie pieprzcie tu "nie każdy ma warunki, żeby się uczyć", bo to gówno prawda.

Sam mieszkałem z dziadkami, w pokoju 2x2, przy ciągle napie**alającym odkurzaczu i telewizorze, z masą awantur i nie wiadomo czego. Wystarczy pójść do jakieś biblioteki, pożyczyć książki, pouczyć się w parku czy gdzieś. Pieprzenie "nie mogłem" jest po prostu absurdalne.

Dostałem się do najlepszego liceum w mieście, poszedłem na studia. Zapie**alałem dzień i noc kując co tylko się da.

I co? I k***a było warto. Z głupim papierkiem inżyniera mam oferty pracy z całego świata - w USA - 6,5k $/mies, Japonia - 7k Euro, itp, itd. Wszystko z zapewnionym luksusowym mieszkaniem, pakietem świadczeń ubezpieczeniowych i innymi pierdołami. Nawet w naszym pieprzonym grajdole mogę sobie pojechać do Częstochowy i brać 8 kafli/mies z mieszkaniem, samochodem, przeprowadzką rodziny, prywatną opieką zdrowotną.
Bez doświadczenia, ot tak, z ulicy.

I co? I pie**olę to, bo wolę dalej się uczyć, bo z pewną ilością wiedzy człowiek się orientuje, że pieniądze może w każdej chwili jakoś zorganizować, a im więcej masz oleju we łbie, tym łatwiej będzie Ci to zrobić.
Przykład? Od 2-giej klasy liceum próbowałem założyć stowarzyszenie skupiające ludzi zainteresowanych fotografią (moje hobby, normalnie zajmuję się technikami mikro, nano, fizyka kwantowa). Z czasem rozrośliśmy się i chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie ludzie z Wrocławia będą mogli się spotykać, pstrykać zdjęcia, uczyć się nawzajem itp, itd. I co? W 2 lata zorganizowałem za frajer studio, finansowanie rzędu 20tys. rocznie od miasta i ludzi, którym zależy na podobnych inicjatywach (wszelkiego rodzaju datki i zrzutki to 80% naszych środków). I żeby k***a nie było - pie**olonej złotówki z tego dla siebie nie wziąłem, wszystko leci w sprzęt dla stowarzyszenia.
Więc się k***a da. Wystarczy chcieć.

A filmik - pie**olenie. Jak mu tak bardzo ciąży los tamtych ludzi, to niech sam ich zatrudni na lepszych warunkach.



Chyba Ci się bajki poj***ły, książe.

plebs007

2015-10-11, 19:42
top koment to jakaś ściema. Piwka ma od kont typu 5 otrzymane, 10000postawione bez komentarzy.
W ogóle skąd ci się wzięło lewactwo ty k***a głąbie? Naiwność? Koleś jest naiwny, bo zauważył podobieństwa prac wykonywanych przez klasę biedną społeczeństwa a niewolnikami?

dddt

2015-10-11, 20:52
słabo r*cha 6:42

miszcz88

2015-10-11, 21:14
6:35 - jedyny dobry moment w tym filmie, za pomachanie cyckami w sumie rozważam danie piwa

Murgen

2015-10-11, 21:22
Ja pie**olę, co za bzdury...
Ludzie są w robocie i mają "smutne oczy", no jak mogą ci wszyscy turyści wykupywać te wycieczki.
Jak mogła ta młoda para zamawiać i pić szampana, zamiast zaprosić kelnerkę do stolika i dać jej czek na 20k dolarów, by mogła mieć radość w oczach...

Gość pieprzy jak nawiedzony moralizator i łapie w ten sposób wejścia na swój kanał....


PS. Życie jest okrutne, nie masz inteligencji, wykształcenia, kontaktów, prezencji, czy też umiejętności sprzedania się, to nie będziesz miał tak dobrze jak ludzie, którzy mają to wszystko lub część z tych rzeczy. Jakby wszyscy mieli mieć równo to by wszyscy mieli ch*jowo bo tylko tak da się to wyrównać...

korinogaro

2015-10-11, 23:51
@Murgen, ale ślepy na oczywistości ch*ju nie każdy ma taki sam potencjał. Poza tym przy tej Twojej tyradzie nie zmienia to tego, że jeśli ktoś ciężko pracuje i wykonuje swoją pracę w należyty sposób to powinien otrzymać wynagrodzenie umożliwiające mu życie. Do k***y nędzy wydajność w produkcji żywności wzrosła drastycznie, koszt jednostkowy produkcji ubrań, rtv/agd itd. spadły. Czy w takich warunkach nie należy się spodziewać że wynagrodzenie powinno pokrywać koszty życia? Fakt że tego nie robi wynika z przeróżnych patologii ale nie należy ich zrzucać na to że jakiś robotnik chce zarabiać za pracę dość żeby przetrwać od pierwszego do pierwszego. Zgodziłbym się z Tobą gdyby ludzie zarabiali tyle, że jak w Szwecji z najbardziej gównianej roboty byłoby ich stać na wakacje co roku i marudziliby że przecież oni za sprzątanie pokoi powinni dostawać więcej ale tak nie jest.

jesiotr

2015-10-12, 00:03
spoko koleś ale no zachowuje się jak Krzysztof Kolumb.
stracone pare minut słuchania w tle filmiku

idejakprzecinak

2015-10-12, 07:02
@chocho - powiedziałbym, że całkiem ładne dwa momenty :P

Murgen

2015-10-12, 08:07
korinogaro napisał/a:

@Murgen, ale ślepy na oczywistości ch*ju nie każdy ma taki sam potencjał. Poza tym przy tej Twojej tyradzie nie zmienia to tego, że jeśli ktoś ciężko pracuje i wykonuje swoją pracę w należyty sposób to powinien otrzymać wynagrodzenie umożliwiające mu życie. Do k***y nędzy wydajność w produkcji żywności wzrosła drastycznie, koszt jednostkowy produkcji ubrań, rtv/agd itd. spadły. Czy w takich warunkach nie należy się spodziewać że wynagrodzenie powinno pokrywać koszty życia? Fakt że tego nie robi wynika z przeróżnych patologii ale nie należy ich zrzucać na to że jakiś robotnik chce zarabiać za pracę dość żeby przetrwać od pierwszego do pierwszego. Zgodziłbym się z Tobą gdyby ludzie zarabiali tyle, że jak w Szwecji z najbardziej gównianej roboty byłoby ich stać na wakacje co roku i marudziliby że przecież oni za sprzątanie pokoi powinni dostawać więcej ale tak nie jest.




Oj nie pie**ol. Gdyby kazano płacić imigrantom nie znającym języka i nie mającym doświadczenia w danej pracy tyle samo, to nikt by ich nie zatrudniał. Pisałem o filmiku tego gościa, gdzie pieprzy głupoty, doszukuje się "smutnych oczu" i przypie**ala się do pasażerów o to, że mają czelność dobrze się bawić i pić szampana. Opowiada łzawe historyjki i tyle. A ta symboliczna równość doprowadziłaby do tego, że wszyscy mieliby problem z dotrwaniem do pierwszego, tak jak ten robotnik z twojej opowieści. Już były i są takie systemy mówiące o równości wszystkich.

kartonxcs

2015-10-12, 14:50
Jak by odkrył że ma w ch*ju siki...

grauper

2015-10-12, 23:59
1.Taki koleś z pod pokładu zarabia miesięcznie lepiej niż połowa z tej bandy bambusów na pokładzie popijającej drinki i zapie**alajacej na codzien w korpo.
2. Taki koleś z pod pokładu po przepływaniu okresu +/- pół roku idzie na inny statek , inne stanowisko. Po kolejnym roku robi kursy / szkolenia ( tak stać go ) i zasuwa wyżej w drabinie I AWANSUJE a nie jak korpo szczury w większosci przypadkach przez 10 lat na słuchawce.
3. Facet nie wie o czym pie**oli jeżeli chodzi o marynarzy i mówi tak jak by owym ludziom w korpo było lepiej. WSZEDZIE JEST TAK SAMO ;]