18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niewolnicy 21-go wieku

Polnischefuhrer • 2015-10-11, 10:02
Czyli o tym jak wielkie firmy wykorzystują ludzi którzy podejmują się gównianej pracy za gówniane pieniądze byleby tylko przeżyć

ti...........ax

2015-10-11, 16:51
Polnischefuhrer napisał/a:

No nie wiem może w czasie wolnym załoga też powinna mieć niecko więcej luzu (możliwość oglądania występów komików czy też niektórych rzeczy co pasażerowie), te nakazy są jakieś idiotyczne bo wygląda to bardziej na obóz niż pracę. Nie mówię tu o luksusach 5-gwiazdkowych hoteli ale kazanie im siedzieć pod pokładem jak szczury to też przesada.



Zapewne chodzi głównie o to że ludzie "arystokraci" nie życzyli by sobie aby obsługa się w wolnym czasie kręciła koło nich. jak by coś zginęło to zaraz by była wielka akcja, że obsługa się włóczy, kradnie itp. Z drugiej strony jak by mieli wolny czas z klientami to zaczęły by się orgie i zrobił by się z takiego statku zwykły burdel. Nie mówię że każdy by dupy dawał ale jak by odmówił to klient w zemście by coś na niego zwymyślał i stracił by pracę a oni pracownika.
Jedyna opcja to stworzenie jakiegoś miejsca gdzie obsługa też mogła by się rozerwać po pracy, ale z dala od klientów. Jakaś siłownia, małe kino czy cokolwiek byle nie siedzieć w 4 ścianach. Ale świat jaki jest to każdy wie i jak się nie podoba to wypie**alać i na jego miejsce jest sporo chętnych.

reynevvan

2015-10-11, 17:00
Idee Lenina wiecznie żywe!
Wolność - Pokój - Socjalizm

Ocean

2015-10-11, 17:12
Ludzie sami są sobie winni. Jak ktoś marzy o niesamowitych zarobkach, życiu w luksusie i Bóg wie czym bez ciężkiej pracy, to od razu powinien sobie strzelić w łeb.Zasada jest taka - jak chcesz dobrze żyć, to musisz wkładać w swoją przyszłość masę wysiłku od młodości. Jeżeli ktoś liczy na odmianę w życiu, nie kończąc nawet normalnej szkoły średniej, to jest po prostu debilem, który do końca życia będzie tyrał na zakładzie za góra 2600zł.
I nie pieprzcie tu "nie każdy ma warunki, żeby się uczyć", bo to gówno prawda.

Sam mieszkałem z dziadkami, w pokoju 2x2, przy ciągle napie**alającym odkurzaczu i telewizorze, z masą awantur i nie wiadomo czego. Wystarczy pójść do jakieś biblioteki, pożyczyć książki, pouczyć się w parku czy gdzieś. Pieprzenie "nie mogłem" jest po prostu absurdalne.

Dostałem się do najlepszego liceum w mieście, poszedłem na studia. Zapie**alałem dzień i noc kując co tylko się da.

I co? I k***a było warto. Z głupim papierkiem inżyniera mam oferty pracy z całego świata - w USA - 6,5k $/mies, Japonia - 7k Euro, itp, itd. Wszystko z zapewnionym luksusowym mieszkaniem, pakietem świadczeń ubezpieczeniowych i innymi pierdołami. Nawet w naszym pieprzonym grajdole mogę sobie pojechać do Częstochowy i brać 8 kafli/mies z mieszkaniem, samochodem, przeprowadzką rodziny, prywatną opieką zdrowotną.
Bez doświadczenia, ot tak, z ulicy.

I co? I pie**olę to, bo wolę dalej się uczyć, bo z pewną ilością wiedzy człowiek się orientuje, że pieniądze może w każdej chwili jakoś zorganizować, a im więcej masz oleju we łbie, tym łatwiej będzie Ci to zrobić.
Przykład? Od 2-giej klasy liceum próbowałem założyć stowarzyszenie skupiające ludzi zainteresowanych fotografią (moje hobby, normalnie zajmuję się technikami mikro, nano, fizyka kwantowa). Z czasem rozrośliśmy się i chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie ludzie z Wrocławia będą mogli się spotykać, pstrykać zdjęcia, uczyć się nawzajem itp, itd. I co? W 2 lata zorganizowałem za frajer studio, finansowanie rzędu 20tys. rocznie od miasta i ludzi, którym zależy na podobnych inicjatywach (wszelkiego rodzaju datki i zrzutki to 80% naszych środków). I żeby k***a nie było - pie**olonej złotówki z tego dla siebie nie wziąłem, wszystko leci w sprzęt dla stowarzyszenia.
Więc się k***a da. Wystarczy chcieć.

A filmik - pie**olenie. Jak mu tak bardzo ciąży los tamtych ludzi, to niech sam ich zatrudni na lepszych warunkach.

WidziszINieGrzmisz

2015-10-11, 17:31
Nie wiem jakimi liniami on plynal, ale kumpel jest barmanem na statku w USA.
Robota w systemie zmanowym, zmiany po 8h. 2 tygodnie na statku, tydzien na ladzie.
Po 2 na kabine, tak na najnizszym pokladzie, ale jak konczy mu sie zmiana to idzie w "cywil" i moze korzystac ze wszystkich atrakcji na statku z wyjatkiem barow. Zaloga pic nie moze, bo w razie wypadku musza byc gotowi do podjecia akcji ratunkowej.
Goscia stac na samochod za $50k to na hajs nie narzeka. Chcialbym byc takim "niewolnikiem".

quang-dat

2015-10-11, 17:35
Ocean napisał/a:


Dostałem się do najlepszego liceum w mieście, poszedłem na studia. Zapie**alałem dzień i noc kując co tylko się da.

I co? I k***a było warto. Z głupim papierkiem inżyniera mam oferty pracy z całego świata - w USA - 6,5k $/mies, Japonia - 7k Euro, itp, itd. Wszystko z zapewnionym luksusowym mieszkaniem, pakietem świadczeń ubezpieczeniowych i innymi pierdołami.
2 lata zorganizowałem za frajer studio, finansowanie rzędu 20tys. rocznie od miasta i ludzi, którym zależy na podobnych inicjatywach (wszelkiego rodzaju datki i zrzutki to 80% naszych środków).



Jebie od ciebie kompleksami na kilometr 21-letni geniuszu :-D Wchodzisz na sadola żeby się chwalić takimi rzeczami? Dziwne miejsce.. W towarzystwie też tak pie**olisz o sobie? Musisz być bardzo lubiany :ok:

Jeden ma kompleksy jak ty i je leczy w ten sposób, a drugi jest strażakiem, zarabia 2,5 tysiąca więc dla ciebie jest debilem. Z kim wolałbyś pójść na piwo?

Znam paru programistów i wiesz co ci powiem.. Nie por*chają :idzwch*j:

LICH0

2015-10-11, 17:38
Naprawdę świetny materiał!

robur69

2015-10-11, 17:39
Tez mi nowosc

e555

2015-10-11, 17:46
Boże... Co ten koleś pie**oli???
Chyba z nudów na tym rejsie w dupie mu się poprzewracało, a na główną wklikała go gimbaza, która myśli, że po studiach będzie zarabiała średnią krajową!

W jakim świecie żyjesz "arystokrato - filmowcu"? Ci ludzie na rejsie zarabiają znacznie lepiej niż polska średnia. Widziałeś kiedyś niewolnika idioto? Niewolnica to dziewczynka sprzedawana przez ISIS paru bojownikom, którzy się na nią zrzucili, żeby por*chać. Niewolnik pracuje 12H dziennie za 3 dolary w fabryce, która wyprodukowała twojego iPhona.

Jesteś kompletnym idiotą, czy wrzucasz takie pierdy, żeby ludzie dla beki z twojej głupoty oglądali?

Piridais

2015-10-11, 17:49
Tak samo jest z Polakami, i nie tylko tymi za granicą, przykry jest fakt że ludzie którzy za pieniądze ciężko pracujących innych ludzi wyuczą się a potem na wysokich stanowiskach pomiatają nimi jak chcą. A studia to bajka, i nikt mi nie powie że tak nie jest, nikt.

Znam wielu ludzi z 'niższego pułapu' oraz wielu z 'wyższego' i powiem wam że nieraz różnica między poziomami jest wręcz przerażająca, aż człowiek zadaje sobie pytanie skąd ten gość ma papier magistra.

Utworzono wiele systemów gdzie zostałaby wprowadzona "sprawiedliwość" ale nigdy takie coś nie przejdzie bo przecież kto będzie usługiwał wielkim panom.

I nie pie**olcie mi smutów frajerzy że nie mam racji bo mam.

pylaochos

2015-10-11, 18:02
Za lewicowy bełkot brak piwa.

Maciej_Jordan

2015-10-11, 18:08
Ameryki to on nie odkrył zadna mi k***a nowość

Sosen9

2015-10-11, 18:29
Chciał się pochwalić wakacjami na statku swoim ckliwym pie**oleniem nic poza tym

Syn_Milionera

2015-10-11, 18:31
Ocean, daj mi link do ogłoszenia pracy z zarobkiem 7 tys euro na miesiąc dla kogoś BEZ ŻADNEGO doświadczenia.

tranzystor

2015-10-11, 18:32
Na PAXach ci ludzie zarabiają znacznie więcej, niż zarobiliby w swoim kraju. Na tych statkach pracownicy mają to ułatwienie, że mają kontakt z innymi ludźmi, niż stała średnio kilkunastoosobowa załoga na statkach transportujących różne towary. Jakoś Polaków nikomu nie jest żal, jak zapie**alają na statkach na całym świecie, a ci pozostający w kraju są niewolnikami w firmach i korporacjach często z zachodnim kapitałem, gdzie średnio się ktoś przejmuje pracownikiem, a ludzie się cieszą, że dostali kartę MultiSport.

korinogaro

2015-10-11, 18:39
Daleko mi do socjalisty ale coś jest k***a nie tak z tą wersją 'kapitalizmu' -bo kapitalizm to nie jest- jeśli osoba pracująca na pełen etat (nawet na kasie w sklepie) nie jest w stanie za pensję wynająć nawet małego mieszkanka i przeżyć. XXI wiek miał być wiekiem rosnącego dobrobytu a zamiast tego jest wiekiem zaniku klasy średniej w całym zachodnim świecie i coraz wyraźniej eksponującym się tzw. pracujących biedaków (czyli właśnie ludzi zatrudnionych na pełen etat a nie zarabiających dość by pokryć rachunki).