18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie bądź dupkiem - Zachowaj dystans

vfxme • 2015-09-21, 19:11
Na naszych drogach wciąż jest zbyt dużo brawury, zmieńmy to.


MrocznnyElfin

2015-09-21, 21:48
Piękne - obejrzałem 4 razy i wciąż się śmieje

mefe

2015-09-21, 22:19
ssadol napisał/a:


pewnie jesteś jednym z tych co się wciskają na chama jak poj***ni,tylko po to żeby zaraz zjechać na skrzyżowaniu i spowolnić ruch :*



Widać że nigdy nie byłeś na ekspresówce prowadzącej do wielkich miast europejskich w godzinach szczytu, czy to w drodze do Amsterdamu, czy też Barcelony, nie da się tam jechać z takim odstępem bo k***a byś nigdzie nie dojechał, każdy się wciska jak może i o tragediach lądowych nie słychać, co znaczy ze ludzie sobie z tym radzą. Problem się pojawia gdy własnie taki pajac jak Ty jadący w tej sytuacji z tylu, masz ból dupy i nie zwolnisz aby ten z lewej mógł zmienić pas i najprawdopodobniej zjechać na najbliższym zjedzie, bo kto normalny by taki manewr w tej sytuacji miał robić (może ktoś jest z okolic i wie jak ciężko czasem się wbić wyjeżdżając spod ronda w Katowicach na Uniwersytet Ekonomiczny) przez własnie takich cwe*i jak ty. A czasem po prostu lubię sobie pozapie**alać skacząc z lewego na prawy i ch*j ci do tego najwyżej się sam zajebie i mam nadzieje że również i ty jadący w tym drugim aucie lub przechodzący na pasach

Noxford

2015-09-21, 22:21
I potem wszyscy jeżdżą jak SWD...

EustachyVidelec

2015-09-21, 22:42
km2bp napisał/a:

(...) Dodam tylko że duży dystans od poprzedzającego pojazdu to podstawowy trik na tak zwany eco driving który wcale nie musi być powolny .
(...)
A żeby nie poprzestać na ogólnikowym stwierdzeniu opiszę technikę ze wszystkimi niuansami jakie tylko mogą zaistnieć.
(...)



Eco driving jest dla ciot. Stosując się do tego co podałes wk***iasz i blokujesz ~8 kierowców za Toba. No chyba, że mieszkasz w Koziej Wulce, to nie robi nikomu różnicy. A, no i oszczędzasz 20 zł miesięcznie. Ale jak Cie nie stać na paliwo, to nie kupuj auta. Tramwaj też dla ludzi.

TheMozg01

2015-09-21, 23:03
rufuskask napisał/a:



Co dupa boli że ktoś wyprzedził twojego matiza?
Równie dobrze dupkiem jesteś ty bo widzisz że ktoś chce zmienić pas a ty nie możesz ku*asie przyhamować na chwilę silnikiem żeby zrobić miejsce i mieć swój k***a dystans.

A tak kobiet i pedałów i nie uczą hamować silnikiem bo nie zrozumieją.

PS. w razie kolizji ty mi wjeżdżasz w dupę więc będzie twoja wina i se paseratti z twojego oc wyremontuję.



Hmm nie dodałem że chodziło mi o jazdę w trasie (prędkości 70-160).
Jeśli nie widzisz różnicy to lepiej sam nazwij siebie ku*asem. Pewnie też nie wiesz co to zasada 3 sekund lub zasada połowy prędkości. No ale co tam, ty wiesz lepiej.
Sam wpuszczam ludzi, robię miejsce, jeżdżę na suwak, nie wjeżdżam na zblokowane skrzyżowanie, no ale przecież jestem takim wielkim drogowym ku*asem.. Ale wiesz czego nie lubię? p*zd i buractwa za kółkiem.

A samochód mam o mocy kilku matizów z dobrymi hamulcami więc się nie martw.


Ps.
Jakbym Cię spotkał w trasie przy 140km/h i siadłbyś TY mi na dupę to chętnie potraktowałbym Cię światłem przeciwmgielnym. Twoim najbliższym celem byłaby wtedy stacja benzynowa. Na szybką zmianę gaci.

OpenStreetMaps

2015-09-21, 23:12
EustachyVidelec napisał/a:



Eco driving jest dla ciot. Stosując się do tego co podałes wk***iasz i blokujesz ~8 kierowców za Toba. No chyba, że mieszkasz w Koziej Wulce, to nie robi nikomu różnicy. A, no i oszczędzasz 20 zł miesięcznie. Ale jak Cie nie stać na paliwo, to nie kupuj auta. Tramwaj też dla ludzi.



Wk***iasz to ty takim komentarzem bo po pierwsze nigdzie nie napisałem że jeżdżę powoli lub przyśpieszam ślamazarnie blokując za sobą kogokolwiek , nigdzie też nie napisałem że jeżdżę tak na co dzień bo to wymaga przewidywania i skupienia . I wierz mi że nawet 200 zł mi nie szkoda gdy chodzi o czas lub samą przyjemność nieco brawurowej jazdy. Naucz się czytać ze zrozumieniem skoro nie masz pojęcia co to jest płynna jazda i wolisz szarpaninę jadąc w małym odstępie od kogoś kto co chwilę będzie przyhamowywał wk***iając najbardziej.

Buddaa09

2015-09-22, 00:14
Takie filmiki są chyba robione dla idiotów.

tesciowa

2015-09-22, 01:19
Nie czytam komentarzy wyżej i wypowiadam się: świetna kampania, mimo, że czasami sam jestem dupkiem, ale robię to z rozsądkiem ;)

daemon

2015-09-22, 01:45
@km2bp
W jednym zdaniu napisałeś:
Magiczne górki to spadki długie i na tyle łagodne że silnik potrzebuje około 2l/100km w przypadku jazdy na biegu, a 0,3l/100km w przypadku wrzucenia na luz , a auto utrzymuje prędkość ani nie zwalnia ani nie przyspiesza , gdyby prędkość zaczęła wzrastać to znowu bieg i przez kilkaset metrów spalanie 0,0.
Gdzie tu sens, gdzie logika. Jeśli na biegu spala 2l żeby utrzymać prędkość to nie, nie utrzyma stałej prędkości na luzie. Poza tym spalanie na luzie? Więcej i nie na 100km tylko w jednostce czasu jak już, bo co ma dystans do tego.

nerusss

2015-09-22, 07:44
2 dni temu jade sobie L-ka jade 90km/h jakis debil z warszawska rejestracja mnie wyprzedza zaczyna hamowac i skreca zero wyobrazni

mrtrololo

2015-09-22, 07:52
Co za smętne pie**olenie. Potem naogląda się Janusz z Grażyną i będą blokować lewy pas bo 'nie ma gdzie wjechać'. Nie widzę problemu w wykorzystaniu takiej luki między samochodami. Dużo bardziej wk***ia jak jakaś p*zda blokuje lewy pas przez 5 km bo nie umie zjechać...

@nerusss akurat to że koleś był na warszawskich blachach było najważniesze. Debili wszędzie nie brakuje, a pisanie takich rzeczy pokazuje tylko Twoje kompleksy. Codziennie jeżdżę po warszawie i często jeździ mi się lepiej niż np po poznaniu, ale wiadomo -> najważniejsze k***a ze zajechał Ci jakiś cep z warszawy

wormgoro

2015-09-22, 08:48
daemon napisał/a:

@km2bp
W jednym zdaniu napisałeś:
Magiczne górki to spadki długie i na tyle łagodne że silnik potrzebuje około 2l/100km w przypadku jazdy na biegu, a 0,3l/100km w przypadku wrzucenia na luz , a auto utrzymuje prędkość ani nie zwalnia ani nie przyspiesza , gdyby prędkość zaczęła wzrastać to znowu bieg i przez kilkaset metrów spalanie 0,0.
Gdzie tu sens, gdzie logika. Jeśli na biegu spala 2l żeby utrzymać prędkość to nie, nie utrzyma stałej prędkości na luzie. Poza tym spalanie na luzie? Więcej i nie na 100km tylko w jednostce czasu jak już, bo co ma dystans do tego.



Przecież napisał że chodzi o pewne odcinki które pozwalają na taką jazdę. Pewnie przy większych prędkościach jest to możliwe.
Mianowicie puszczenie gazu spowodowało by hamowanie silnikiem więc trzeba minimalnie podtrzymywać prędkość co powoduje spalanie 2l/100 a na luzie jest mniej bo tylko 0,3.

Mam pytanie. Hamowanie jednocześnie silnikiem oraz hamulcem dużych prędkości do małych w razie potrzeby ma sens? Do jakich obrotów przy redukcji biegu można to robić w miarę bezpiecznie żeby nie obciążać sprzęgła?

memphis60raines

2015-09-22, 11:09
rufuskask napisał/a:



Co dupa boli że ktoś wyprzedził twojego matiza?
Równie dobrze dupkiem jesteś ty bo widzisz że ktoś chce zmienić pas a ty nie możesz ku*asie przyhamować na chwilę silnikiem żeby zrobić miejsce i mieć swój k***a dystans.

A tak kobiet i pedałów i nie uczą hamować silnikiem bo nie zrozumieją.

PS. w razie kolizji ty mi wjeżdżasz w dupę więc będzie twoja wina i se paseratti z twojego oc wyremontuję.




Duże piwo Dla Ciebie za ten komentarz.
P.S. Gorące pozdrowienia :dupsko: dla Pana TheMozg01 z Matiza od kierowcy Audi.

TheMozg01

2015-09-22, 11:53
@up
Chyba nie umiesz czytać. Lepiej zobacz co napisałem w następnym komentarzu.

P.S. Szczerze to chyba wolałbym matiza.. VW w cenie mercedesa jakoś mnie nie przekonuje. I zapewniam że pedałdi rozmiaru kuśki nie zwiększa. Kiedyś BMW wiodło prym wśród buraków drogowych (apropo zajebiste samochody, a nie tłuczenie vw, seata, skody i audi na jedno kopyto). Teraz jest to głównie VAG (sławne ałdi z naklejką s-line żeby poszedł od ręki za 3 tysie więcej).

Pozdrawiam :lol:

szperaczinternetowy

2015-09-22, 13:00
EustachyVidelec napisał/a:

A, no i oszczędzasz 20 zł miesięcznie. Ale jak Cie nie stać na paliwo, to nie kupuj auta. Tramwaj też dla ludzi.



No to żeś podsumował. :) Nic do dodania. :)
Mnie nie wkurzają eco kierowcy, czasami też jeżdżę luźno i bez spiny, ale robię to ... K***A PRAWYM PASEM ZJ*BY blokujące lewy pas!! :D