18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najtrudniejsza branża świata

Karpiu94 • 2017-11-07, 23:38
Witajcie, krótki filmik, ale w 2 minutach zawarto wszystko z czym zmagają się codziennie kierowcy na europejskich trasach.

Może po tym filmiku część z was nabierze trochę szacunku do tej pracy

eaz

2017-11-08, 09:35
Ta k***a. Jakiś tępy tirowiec dwa miesiące temu by nas zabił. Wracaliśmy z grzybów. Włączamy się do ruchu. Z lewej pusto aż po horyzont, a ta k***a zaczyna wyprzedzać na podwójnej ciągłej na samym skrzyżowaniu waląc nam na czołówkę. Pół sekundy na reakcje. Pierdplone ścierwo. Na wózek bym go posadził. Może by zrozumiał co zrobił.

jacek44

2017-11-08, 10:12
Mnie osobiście bardzo drażni takie podchodzenie do tematu.

Przykład - wykonuję niebezpieczny i niezbyt komfortowy, ale dobrze płatny zawód. To mój wybór i moja sprawa. Nie muszę nagrywać filmów, gdzie opowiadam wszystkim jak mi ciężko. Nie jestem p*zdą, co by się skarżyła na swój los, który sam wybrałem. Taka k***a ciężka branża? To idź do innej i skończ się k***a użalać!

adamsok

2017-11-08, 10:21
Kierowcą może zostać prawie każdy, nie trzeba szkoły, wiedzy i inteligencji. Wystarczy mieć papiery na C+E i przewóz rzeczy. Bardzo często jest tak że taki szofer oprócz prowadzenia tira i bycia szeryfem na drodze nie potrafi robić nic innego.

spinaczel

2017-11-08, 10:26
ch*ja prawda, wszyscy wiedzą,że chodzi tak na prawdę o tirówki i chlanie wódy na parkingu z innymi tirowcami

muraaas

2017-11-08, 10:47
Lata styczności z tą branżą wyleczyły mnie z wszelkiego szacunku do niej.

gabriel0

2017-11-08, 10:51
eaz napisał/a:

Ta k***a. Jakiś tępy tirowiec dwa miesiące temu by nas zabił. Wracaliśmy z grzybów. Włączamy się do ruchu. Z lewej pusto aż po horyzont, a ta k***a zaczyna wyprzedzać na podwójnej ciągłej na samym skrzyżowaniu waląc nam na czołówkę. Pół sekundy na reakcje. Pierdplone ścierwo. Na wózek bym go posadził. Może by zrozumiał co zrobił.



Sytuację rozumiem i szanuję, ale niestety tu masz pecha. Bo włączasz się do ruchu i dostał byś mandat za wj***nie się na ulicę, a on tylko za wyprzedzanie na ciągłej.

Płatek

2017-11-08, 10:58
A ja tam akurat w branży siedzę i powiem jedno. Kierowcy to jedna z najbardziej pretensjonalnych grup zawodowych. Robota wiąże się z pewnymi niedogodnościami, chociażby spanie w kabinie, ale podejście kierowców... Chłop skończył ledwo podstawową, problemem dla niego jest bezbłędne napisanie dwóch zdań, ale uważa, że po zrobieniu prawa jazdy C+E jest najważniejsza osobą w państwie. On nie zrobi tego, nie zrobi tamtego. k***a siądzie za kierownicą i robi łaskę nawet kiedy otwiera drzwi naczepy. Przenieść kilka pustych palet? O BOŻE I CO JESZCZE?!...
Jeździ 5 dni, zarabia 4,5k i zawsze się coś nie podoba. Jeszcze to jak oni sami siebie okłamują... Na parkingu każdy jest co weekend w domu, zarabia 7k i wszystko cacy. No a w kabinie listy przewozowe sprzed 2 tygodni, bo na psieziutach robi :D

tarcer123

2017-11-08, 11:01
Pracuje jako kier zawodowy ponad 12 lat. Niestety wiele watkow w tym filmiku to prawda. Ale praca na zachodzie wyglada inaczej. To pracodawcy w polsce.chca z kierowcow wyciagnac jak najwiecej. Kilku kolegow wyjechal za granice pracowac i nie maja takiego parcia na terminy. To samo z awariami. Dzw9ni si3 po serwis mobilny 8 wymieniaja kolo.

Ja mam ten fart ze.pracuje w firmie gdzie sa ludzkie warunki i jestem trakt9wany jak czlowiek. Ale przerabialem juz firmy gdzie kierowcow traktowalo sie jak niewolnikow.

I nie traktujcie kierowcow jednakowo. Bo czasami w kabinie siedzi osoba z wyzszym wyksztalceniem.

Jak wszedzie sa ludzie i k***y.


Szerokosci

Bachi

2017-11-08, 11:02
RoboCat a ja nienawidzę typów takich jak ty, co w dupie byli, gówno widzieli!

666trololo666

2017-11-08, 11:09
Sądząc po znanych mi osobiście kierowcach zawodowych i zachowaniu takich kierowców na drogach, stwierdzam, że to jedna z grup zawodowych o najniższym średnim IQ. Dodatkowo ich praca powoduje stopniowo dalsze odmóżdżanie. No ale w sumie kto normalny zniósłby sranie na parkingach pod kabiną, spanie w barłogu i r*chanie tirówek? Zresztą do wykonywania tej pracy można by wyszkolić szympansy, więc to jakiś pomysł na zagospodarowanie ludzi, którzy z niczym innym by sobie nie poradzili. Problem tylko w niebezpieczeństwie, które sprowadzają na innych uczestników ruchu.

Ma...........gw

2017-11-08, 11:23
ludzie>książęta pustyni>gówno>zaschnięty bełt na ścianie kibla>politycy>polski rap>(...)>tirowcy, kurierzy, złotówy

gomez1308

2017-11-08, 11:36
Na końcu jak to dziecko stało z piłka w ręce to myślałem że je inne auto jebnie. To by było w sam raz zakończenie.

poprostudamian

2017-11-08, 11:58
Niby gówno wiem, ale się wypowiem bo filmik a życie to dwie różne kwestie. Filmik -> życie z autopsji człowieka który coś z tym ma do czynienia...
wymijanie dziecka na ulicy -> skład z towarem wyj***ny na bok bo kierowca po telefon sięgał i złapał pobocza
przegapienie zjazdu -> mandat z autostrady Austria, po dokładnym sprawdzeniu (kierowca mówił, że za spalone światło) - cofanie k***a na tej austostradzie
jedzenie, zalanie się piciem -> jak zostawiam auto i idę na urlop to najlepiej nasrać w środku bo szefo jeszcze kogoś moim wyśle i mi normy zjebie
zmiana koła, naprawa -> ch*j k***a, stoję tu i tu, wzywaj serwis bo nie jedzie albo kapcia mam a nie wiem gdzie klucz
kolejki -> ch*j k***a, stoję już 15 minut, zadzwoń do nich bo mnie szlag trafia
nachalna tirówka -> ło panie, gdzie ja nie był, co ja nie dupcył
pomóż w rozładunku, rozładuj -> za ile? 50zł. To nie, same niech se ściągają
Kiedyś zjechałem na firmę rano i stał chłopak z towarem. Pracownicy mieli być za 4 godziny i taka była awizacja ale mi się szkoda chłopaka zrobiło: co będzie stał. Palety po 100 kg, pytam czy wskoczy na pakę i podciągnie do brzegu naczepy paleciakiem a ja wózkiem pościągam - 15 minut i odjedzie. Wtedy się zaczęło... Dowiedziałem się kim jest moja matka, kto mnie j***ł i kim jestem dla niego. Zszedłem z wózka i sobie po prostu idę do biura - znowu wiązanka od roboli, niemotów itp oraz straszenie że jego szefo do mojego zadzwoni i będę śmigał na wózku jak pershing albo robotę stracę. No nie rozładowałem i nie straciłem a on stał 4h i czekał na rozładunek. Na koniec chciał iść na skargę do szefa ale się zdziwił bo to ja byłem szefem...
kradzieże paliwa, włamania do kabin -> tutaj potwierdzam, to się zdarzało. Jedno ale: ten z kim chlasz wieczorem, może Cię owalić w nocy z paliwa - to też się zdarzało.

Oczywiście jak wszędzie - są fajni, inteligentni ludzie. Takich staram się doceniać i promować bo dla firmy to wartość. Nie tylko ze względu na zaufanie - kierowca, stan zestawu, jego czystość - to jest wizerunek firmy. Niektórzy transportowcy o tym nie wiedzą, ale to się mści - auto na drutach, myte rok temu z chamem za fajerą to mówi o szefie firmy.

Ogólnie jak każda grupa - są ludzie ok i są czarne owce. Niestety te czarne bardziej wchodzą w pamięć.


Nzk

2017-11-08, 12:23
Szacunku dla tirowców. Przecież to jest robota dla debili. Popatrzcie tylko kto tymi ciężarówkami jeździ. Wykształcenie zawodowe to maks. Poza tym Ci ludzie do niczego się nie nadają bo ich jedyną umiejętnością jest prowadzenia samochodu. Łał k***a, 90% dorosłych ludzi ma prawo jazdy. A tym amebom wydaje się, że są nie wiadomo kim.

piotrFr

2017-11-08, 12:27
Nie wiem czy większość nawet nie oglądała 2 minut filmu czy są debilami. Film zrobiła spedycja, raczej ma na celu ukazanie młodym, że to nie taka różowa praca jak większości się wydaje.
Ja nie narzekam, jeżdżę bo lubię. W sumie 3 dni w tygodniu. Jak dobrze trafisz to jest spoko. A co do autonomiczny ciężarówek, jakoś tego nie widzę w niedalekiej przyszłości. Nawet najbardziej zaawansowane auto piloty kuleja. W USA muszą publikować raporty z testów i dość słabo to wygląda. Druga sprawa to opór społeczny. Trochę potrwa zanim ludzie zaakceptuja tysiące ciężarówek kierowanych przez komputer. A jeśli już do tego dojdzie to raczej tylko na stałych liniach po autostradach. Ale wtedy będę już na emeryturze.