18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

najtrudniejsza branża świata odc. 2

nowynick • 2018-08-20, 11:44


Nowa odsłona kampanii jacy to ci tirowcy poszkodowani. Cóż mógł skończyć astronomię na UJ. No ale spoko mam dla przedstawicieli tego zawodu dobrą wiadomość, kwestia kilkunastu lat jak was zastąpi automat.

PS każdy tata wychodząc do roboty usłyszy któregoś dnia "zostań". Tylko co ja mam k***a zrobić jak te dzieci potem trzeba za coś nakarmić?

tomek2302

2018-08-20, 19:07
Do czasu kiedy zastąpi automat sam szmato sobie dowóź sobie żarcie do domu, sklepu, hurtowni

złychuj

2018-08-20, 20:00
Kiedyś pracowałem za kółkiem. Praca nawet spoko i widoki zajebiste. Raz widziałem bielika wpie**alającego padlinę sarny potrąconej przy drodze. Największy minus to ,że musisz liczyć podawane sobie procenty, jak Chodakowska kalorie. Tutaj nie ma zmiłuj.

qvcx

2018-08-20, 20:13
Żadna różnica czy to zawodowy kierowca ciężarówki, osobowego, półciężarówki czy taksówki. Wszyscy do kupy to takie same zjeby.

kenzol

2018-08-20, 21:10
Wstalodziany napisał/a:

Po obejrzeniu tego filmu czuję się odrobinę zagubiony. Od 4 lat jeżdżę zawodowo po Polsce osobówką i nigdy jeszcze nie widziałem tirowca, który wyglądałby jak model z Maxima. (...)


Po pierwszych słowach już myślałem że wypowiada się kierowca ciężarówki, żeby zdementować plotki. Ale gdzie tam... najwięksi eksperci to jak zwykle internetowi teoretycy. Zastanawia fakt że autor komentarza mówi że niby jest kierowcą ale o dziwo ma okazję bardzo dogłębnie poznawać tirowców, znając ich twarze, wygląd oraz słownictwo jakim się wobec niego posługują ;-)


PhantomMask

2018-08-20, 21:13
Bob69 napisał/a:

Jestem kierowcą zawodowym i do tego jezdze juuuu keeejjjj co wy na to ;) śmieszą mnie wasze wypowiedzi są fanatycy którzy lubią prowadzić i mieć władze nad 40sto tonową bestią osobiście buduje swoje doświadczenie aby kiedys poprowadzić transport ponadgabarytowy wiec nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora bo ja to robie z zamiłowania Pozdro :)


I ch*j co za różnica że srasz w krzakach po lewej stronie parkingu a nie prawej :facepalm:

LOOFAH

2018-08-20, 22:06
No. Po obejrzeniu filmiku nasuwa mi się od razu model rekrutacji kierowcy ciężarówki.
Ot, zwyczajny dzień, Biedronka, ludzie robią sobie spokojnie zakupy. Nagle do sklepu wchodzi gość w skórzanym płaszczu SS i asyście dwóch ponurych, wielkich drabów. To właściciel firmy transportowej. Rozgląda się i nagle krzyczy "O! Ten tam! Brać go!" i ręką wskazuje drabom młodego mężczyznę robiącego zakupy z żoną i małym dzieckiem. Drabi łapią go, wykręcają ręce za plecami i skuwają kończyny ciężkimi kajdanami. Żona rzuca się do kolan męża, próbuje go zatrzymać, dziecko przerażone krzyczy, a drabi okładają ich ciężkimi, gumowymi pałami. "Od dzisiaj robisz w mojej firmie, schweine!" mówi właściciel - SS-man po wywleczeniu mężczyzny na zewnątrz po czym daje rozkaz drabom do przykucia nieszczęśnika do ciągnika siodłowego...

W ogóle to od razu przypomniał mi się Ferdek Kiepski - Kablociąg S.A.

atbi

2018-08-20, 22:36
Za często spotykam tirozjebów żeby się zgodzić... Czasami da się spotkać normalnego człowieka za kierownicą tira ale to prawdziwa rzadkość...

kenzol

2018-08-20, 22:43
atbi napisał/a:

Za często spotykam tirozjebów żeby się zgodzić... Czasami da się spotkać normalnego człowieka za kierownicą tira ale to prawdziwa rzadkość...


W jakich okolicznościach spotykasz tak dużo tirowców, hmm? ;-)

maciej567

2018-08-20, 23:14
Wiadomo , jak to w każdym zawodzie... trafiają się ludzie normalni , trafiają się ludzie którzy psują reputację a Polscy Janusze i tak wrzucą do jednego worka to wszystko i wyjdzie z tego niezła fala hejtu...

Co do autora postu - kilkanaście lat i zastąpi automat ?
Mówimy tutaj chyba jedynie o standardowej Ciężarówce, która nie przekracza zwykłych Gabarytów.
Nie widzę jakoś kiedykolwiek opcji zastąpienia transportu specjalistycznego w tym ponadgabarytowego , gdzie często ładunki są ogromne , z dużą częścią poza naczepą a także ogromnymi tonażami - w tym odłamie nie da się zastąpić czynnika ludzkiego.

Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora , szczególnie jeżeli nie macie pojęcia o całej tematyce , a skupiacie się tylko na małym procencie stanowiącym cały transport ciężarowy ;)

slimek16

2018-08-20, 23:33
Ja mam tylko jedno pytanie do kierowców tirów. Jeżeli jesteście na autostradzie 3 pasmowej, jedziecie prawym pasem i wjeżdżacie na środkowy pas w celu wyprzedzenia innego tira, pod nadjeżdzające z tyłu auto które jedzie z prędkością 140/150km/h ,ok bo my jako osobówki mamy jeszcze 3 pas na który możemy zjechać ale jeżeli na 3 pasie jedzie ktos 180/200km/h i nie możemy się tak wpier... jak wy. Wiele razy musiałem chomwać bo nie chciałem zjeżdżać na 3 pas i narażać innych uczestników ruchu, ale wy macie na to wyje.....Pytam serio, i domyślam się że wy w lusterku nie widzicie 3 pasa i nie wiecie że ten ktoś za wami nie moze uciec od wjechania wam w dupe bo z lewej ma nadjeżdżający inny samochód. To jeden z najmniejszych błędów jakie popełniacie, ale wiekszość sytuacji z kierowcami tirów mialem jak na drodze 2 pasmowej potrafiliście wjeżdżać na lewy pas całkowicie mając wyje.. w osobówke zbliżajacą sie 180km/h wtedy jest naprawde trudno wychamować i ile stresu do tego.

Rydzu92

2018-08-20, 23:50
Rozpie**ala mnie to pie**olenie, że kierowcy jak to ich nazywacie TIR'ów (ch*j, że TIR to karnet) to brudasy, chlejusy i nieudaczniki życiowe, a pie**olicie tak tylko dlatego, że boli was dupa o to wyprzedzanie.

Vak410

2018-08-21, 07:10
Branża może być ciężka, ale to nie znaczy żeby jeździć jak ku*as

Noside

2018-08-21, 11:56
Rydzu92 napisał/a:

Rozpie**ala mnie to pie**olenie, że kierowcy jak to ich nazywacie TIR'ów [...]


Tyś słyszał o mowie potocznej.. Przypie**ol się jeszcze, że prostytutka z pobocza to TIRówka.
Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na autostradach i załatwione.

Ile razy to ja się musiałem nawk***iać, bo j***ne 2 km/h różnicy między takimi pojazdami podczas wyprzedzania to chyba jakieś zawodowo wymagane maksimum dla takiego TIRowca.. ile razy po hamulcach, ile manewrów.. Kto ma być potem odpowiedzialny za spanikowanego kierowcę, który przez taki "manewr" rozwali się o barierki, albo doprowadzi do karambolu? I co za k***y sprowadzają temat poważnego niebezpieczeństwa do słowa "hejt"? j***ne, święte krowy.

dashadow

2018-08-21, 16:31
kenzol napisał/a:


W jakich okolicznościach spotykasz tak dużo tirowców, hmm? ;-)



prawie jesteś śmieszny, ale niestety za niskie IQ nawet na żart niskich lotów

Slawek18

2018-08-21, 19:33
hanney napisał/a:

Pamiętam, że gdy jeździłem na karetce to mieliśmy przypadek 6 letniej dziewczynki, która w wyniku wypadku samochodowego między dwiema betami straciła obie ręce (które oderwane najprawdopodobniej spłonęły). Gdy wieźliśmy ją nieprzytomną na sygnale to w pewnym momencie nastąpiło NZK (nagłe zatrzymanie krążenia), myśleliśmy, że już po niej, bo straciła już tak wiele krwi... gdy dojechaliśmy już do szpitala to myśleliśmy, że zostanie nam tylko stwierdzenie zgonu. Wjechaliśmy łóżkiem przez SOR, ja też bo siedziałem na niej i wykonywałem masaż serca, ale byłem już padnięty po 20 minutowej akcji i poprosiłem o zmianę... nagle z siedzenia przed SOR wstał 140 kilowy Janusz z wąsem, który jednym uderzeniem łokcia zepchnął mnie z łóżka i powiedział szorstkim, niskim głosem "teraz ja kurła", gdy tylko dotknął swymi łapami jej trzonu mostka to zaczęła oddychać! Po pięciu minutach odrosły jej obie kończyny górne! Potem powiedział "żegnajcie przyjaciele, ale muszę zawieźć cebulę do Niemiec!" i znikł wśród oklasków stojących lekarzy, pielęgniarek i pacjentów.

PS. Dziś ta dziewczynka jest znaną skrzypaczką i projektuje bidety.



To fejk. Nikt by nie dał 6-latce Prawa Jazdy.