18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najtańsze piwa w Polsce

pheterh001 • 2014-02-13, 20:01
Najtańsze piwa w Polsce

Czyli coś dla piwnych sadoli i biednych studentów. Największe browary mają tzw. nadwyżki produkcyjne, które przeznacza się do rozlewu „piw marketowych”, dlatego część z nich ma tak niskie ceny. Oto lista 10 najtańszych dostępnych w Polsce browarków.

1. Tesco Value – 4% alk., 1,39zł, browar Van Pur. II Najtańsze piwo na rynku.

2. Kuflowe Mocne – 7,2%, 2,30zł browar Namysłów. Czyli coś dla wielbicieli mocy.

3. Roger – 3%, 1,29zł, browar Van Pur. Definitywnie najtańsze piwo w Polsce. Dostępny w Carrefour.

4. Argus Strong – 6,7%, 1,85zł, browar Van Pur. Argus to już piwny klasyk, każdy kto próbował na pewno nie żałuje.
5. Sarmackie Mocne – 6,5%, 2,95zł za litr!, browar Browary Łódzkie. Biedronkowy klasyk z nutą słodu.

6. Rastiger – 4,8%, 1,49zł, browar Fuhrmann. Klasyk z Tesco.

7. Tatra (butelka) – 6%, 1,79zł, browary grupy Żywiec. Ulubione piwo studentów.

Wielka trójka z Biedronki:

1. Keniger – 4,8%, 1,49zł, browar Głubczyce. Najlepsza biedronkowa wersja budżetowa.

2. Fasberg – 5,7%, 1,69zł, browar Głubczyce. Piwo lepsze od niejednego markowego koncerniaka.

3. VIP – 7,2%, 1,85zł, browar Głubczyce. Najlepszy stosunek woltażu do ceny. Chcesz się szybko nawalić? Kup Vipka.

napalmaster

2014-02-13, 22:57
do czego tu doszło ? że robimy listy piw które są najtańsze .. bo nas na inne nie stać ! mój kraj taki piękny

Zimny_browar

2014-02-13, 23:03
No ba, bo królewicze z was takie. Jakie by to piwo nie było to napiszecie że szczoch, a sami to żłopiecie sk***ysyny.
Jestem ciekawe jakie piwo nie jest dla was szczochem.

menelutor

2014-02-13, 23:07
Zimny_browar napisał/a:

No ba, bo królewicze z was takie. Jakie by to piwo nie było to napiszecie że szczoch, a sami to żłopiecie sk***ysyny.
Jestem ciekawe jakie piwo nie jest dla was szczochem.



Kuriki

2014-02-13, 23:08
Zimny_browar napisał/a:

Jestem ciekawe jakie piwo nie jest dla was szczochem.


No np ja to zwykle wchłaniam strongi i to wg mnie nie jest szczoch tylko zajebiste piwo :oops:

olexo456

2014-02-13, 23:14
Cienka lista. Brakuje Lodwara z Aldiego. Pokera i Trefla z netto.

pheterh001

2014-02-13, 23:17
VIP niszczy system (a raczej głowę), ale nieźle klepie i nie zajeżdża szmatą. Z kolei Sarmackie nadaje się na podróż ze względu na zakręcaną butelkę PET, dosyć często spotykane podczas prac sezonowych.
Prawda jest taka, że przynajmniej ze 3 piwka, które wymieniłem w temacie, są lepsze od markowych Heinekenów, Tyskich i innych Lechów.
Z nieco droższych, acz wciąż tanich i dobrych można polecić Żubra (1,99zł butelka), Namysłów Pils (coś ok 2,5zł, butelka bezzwrotna) i czeskiego Starovara (ok. 2,7zł).

Podsumowując - polskim rynkiem piwnym rządzą 3 koncerny - SABMiller (Kompania Piwowarska), Heineken (Grupa Żywiec) i Carlsberg + Van Pur od piw budżetowych.
Czyli jeden ch*j czy pijemy Tyskie czy Lecha, bo robią je te same browary zmieniając lekko recepturę.

harnas668

2014-02-13, 23:19
To, to jebie wątrobe :amused:

Lumpy

2014-02-13, 23:22
Wszystko jebie watrobe, trzeba pic z umiarem, to nawet nerki Ci moze wyleczyc.

Argus jest nazajebistszy na swiecie. Polecam kazdemu, w Lidlu jest teraz kilka okazow Argusa, w butelce, miodowy, rubinowy (owocowy, lepszy niz nie jedno gowno, typu reds czy radler). No :D

Joseph_Fritzl

2014-02-13, 23:27
Gdzie remus? Harde? Ale to nie piwa..

Ajj.. perełkę bym sobie wypił ... :>

De...........ct

2014-02-13, 23:31
A ja wam powiem ciekawostke pok***ione społeczeństwo - mam znajomego biotechnologa który pracował dla jednego z największych browarow i sprzedał mi ciekawostke, że jesli na piwie nie ma informacji "zawiera chmie" (a większosc nie zawiera zapisu) to zamiast chmielu dodają żółci bydlencej :samobojstwo: bo podobna w smaku a dużo tańsza

hpiotrekh

2014-02-13, 23:31
pheterh001 napisał/a:

Czyli jeden ch*j czy pijemy Tyskie czy Lecha, bo robią je te same browary zmieniając lekko recepturę



czyli audi a2 i a8 to wlasciwie to samo, tylko nieco zmieniona koncepcja?


poza tym powinieneś napisać tyskie i żywiec jeśli już.
lech jest piwem 'zielonym'

i nigdy nie kupujcie rogera. bardziej czuć aluminium niż piwo.

hanteran

2014-02-13, 23:35
Do tanich alkoholi, to bardziej mi winiacze pasują, przynajmniej wiesz że jebnie siarą, a z tanimi browarami nigdy nie wiem co mnie czeka. Chociaż Rastiger i Argus rządziły na Woodstocku, deklasując koncernowego Carlsberga.

demo15

2014-02-13, 23:35
z tego wszystkiego to sarmackie jest najlepszym piwem dyskontowym.
Jestem Ekspertem

Dimetylotryptamina

2014-02-13, 23:38
Prawda jest taka, że najlepsze piwo jest to które nam smakuje. i ch*j w dupe każdemu kto twierdzi inaczej.
Ciekawostka, Zawartości puszki (piwo) a w zasadzie jego produkcja, kosztuje ok. 20groszy, aluminiowa puszka ok. 80groszy. Reszta to MARKA.
PS. Nie piję komerchy, ale Sommersby mi smakuje :)

t00ks

2014-02-13, 23:41
Każde piwo z puszki jest syfiaste.