18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Najtańsze piwa w Polsce

pheterh001 • 2014-02-13, 20:01
Najtańsze piwa w Polsce

Czyli coś dla piwnych sadoli i biednych studentów. Największe browary mają tzw. nadwyżki produkcyjne, które przeznacza się do rozlewu „piw marketowych”, dlatego część z nich ma tak niskie ceny. Oto lista 10 najtańszych dostępnych w Polsce browarków.

1. Tesco Value – 4% alk., 1,39zł, browar Van Pur. II Najtańsze piwo na rynku.

2. Kuflowe Mocne – 7,2%, 2,30zł browar Namysłów. Czyli coś dla wielbicieli mocy.

3. Roger – 3%, 1,29zł, browar Van Pur. Definitywnie najtańsze piwo w Polsce. Dostępny w Carrefour.

4. Argus Strong – 6,7%, 1,85zł, browar Van Pur. Argus to już piwny klasyk, każdy kto próbował na pewno nie żałuje.
5. Sarmackie Mocne – 6,5%, 2,95zł za litr!, browar Browary Łódzkie. Biedronkowy klasyk z nutą słodu.

6. Rastiger – 4,8%, 1,49zł, browar Fuhrmann. Klasyk z Tesco.

7. Tatra (butelka) – 6%, 1,79zł, browary grupy Żywiec. Ulubione piwo studentów.

Wielka trójka z Biedronki:

1. Keniger – 4,8%, 1,49zł, browar Głubczyce. Najlepsza biedronkowa wersja budżetowa.

2. Fasberg – 5,7%, 1,69zł, browar Głubczyce. Piwo lepsze od niejednego markowego koncerniaka.

3. VIP – 7,2%, 1,85zł, browar Głubczyce. Najlepszy stosunek woltażu do ceny. Chcesz się szybko nawalić? Kup Vipka.

zw...........ek

2014-02-15, 12:40
Nadwyżki browarów? Pracowałem w Kompanii piwowarskiej i nie ma czegoś takiego, jak rozlewanie nadwyżek jako "tanie piwa". Bzdury kompletne. Zazwyczaj na monobloku zostaje około 50 litrów piwa, które niestety spuszczane jest w kanał.

De...........37

2014-02-15, 18:59
Nie pyskuj, internetowi bajkopisarze wią lepij!

kordas

2014-02-16, 13:39
t00ks napisał/a:

Oczywiście, że odróżnienie jednego lagera od drugiego lagera czy pilsa od pilsa nie jest łatwe ale piwo puszkowe od butelkowego łatwo jest odróżnić jeśli ktoś wypił troszkę więcej smaków niż to co sprzedają w tesco.



Jeśli piwo pochodzi z jednej warki to nie ma różnicy w smaku pomiędzy butelką, a puszką. Chyba, że piwo było źle przechowywane - np. na słońcu to wtedy piwo z butelki ma większą szansę załapać jakąś wadę, zwłaszcza jeśli jest zabutelkowane w zielonym szkle.

c#uDy

2014-02-16, 13:45


AMBROSIUS STRONG 7,2% Dostępny w Kauflandzie 1,89 za puszkę 0.5. Zdziera papę z dachu

PatrykKonin

2014-02-17, 01:20
K*rwa nienawidze takiego czegoś,kiedyś pieniędzy zabraknie i dopiero wtedy sie doceni to co jest, ps poza tym kiedyś wjechałem na kacu do babci na obiad na ktorego wogole nie mialem ochoty,zfrustrowany poszedlem do lodowki ,otworzylem i patrze a tam zimniutkie tesco w puszce ktore odrazu szarpłem i wypilem coś pięknego,postawił mnie na nogi ,nawet caly obiad zjadlem ,babcia ma sie wporządku.

genghiskhan

2014-02-17, 22:43
Wojtekk92 napisał/a:

Paradoksem jest, że w tak niewielkiej odległości (ok 35 km) warzone są najgorsze i (w moim przekonaniu) najlepsze piwa w Polsce - odpowiednio Głubczyckie "biedronkowe" i Raciborskie.


nie rozumiem co ma odległość (region) do jakości i smaku piwa? :lodowka:

hardmaniack

2023-03-16, 00:59
Kiedyś to były ceny.... Obecnie to najtańsze piwo to koszt około 3,20zł a najtańszy jest Książ biały 5% za 2,5 PLN.