18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najstraszliwszy las w Rosji

turlajpal • 2014-01-25, 13:52
Miasnoj Bor – najstraszliwszy las w Rosji


Muszę przyznać, że takiej ilości opowieści od świadków paranormalnych zjawisk mających miejsce w rejonie wsi Miasnoj Bor i w lesie o tej samej nazwie, nigdy wcześniej nie słyszałam. Każda historia jest straszliwsza od poprzedniej. Ta anomalna strefa jest także miejscem największego skupiska chronomiraży na terytorium Rosji.


Miasnoj Bor, Rosja


Miasnoj Bor leży w obwodzie nowogrodzkim, w tzw. Dolinie Śmierci. To leśna, bagnista okolica, gdzie w czasach II wojny światowej zginęły setki tysięcy żołnierzy. Przede wszystkim, z radzieckiej 2. Armii Ofensywnej, a także z niemieckiego Wehrmachtu i hiszpańskiej Błękitnej Dywizji.

Do tej pory w najbardziej głuchych częściach lasu pozostaje ogromna ilość niepogrzebanych szczątków ludzkich. Ich poszukiwaniem i grzebaniem zajmuje się kilka ochotniczych oddziałów. Marina Wasiliewa, uczestniczka jednego z nich, opowiedziała Głosowi Rosji:

Pierwsze, co zauważasz przybywając tutaj, to niezwykła, powiedziałabym nawet złowieszcza cisza. W lesie nie śpiewają ptaki. Wydaje się, jakby ich tu w ogóle nie było. Wszędzie bagna. Mroczne miejsce. Niekiedy widać kości niepochowanych żołnierzy. Wszystko to mocno wpływa na psychikę. Pewnego razu, kiedy wraz z grupą wracaliśmy po wykopaliskach, usłyszeliśmy coś, jakby dźwięk wybuchających pocisków, a potem krzyki i strzelaninę. Ale nie byliśmy zdziwieni, poprzednie oddziały uprzedziły nas, abyśmy byli na to przygotowani. Takie rzeczy często dzieją się w Miasnom Borze.



gen. Własow który dowodził 2. Armią Uderzeniową walczącą w rejonie Miasnoj Boru (na zdjęciu już z żołnierzami kolaboracyjnej Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej)


Niektórzy nie tylko słyszą, ale i widzą, co działo się w lesie podczas walk. Nie na darmo Miasnoj Bor jest jedną z najsłynniejszych stref w Rosji, gdzie zdarzają się chronomiraże.

Wiele jeszcze opowiadano o tym miejscu. Na przykład, okoliczni mieszkańcy są przekonani, że w lesie istnieją dwa równolegle światy, że często widuje się tam duchy zabitych żołnierzy, że do lasu można chodzić tylko za dnia i tylko w grupie złożonej z kilku osób. A po zachodzie słońca nie ma tam czego szukać: możesz przepaść i nikt cię już nie odnajdzie.

Miejscowi są także przekonani, że nazwa wsi i samego lasu od początku stanowiła zapowiedź złego losu i nieprzypadkowo przyciągała do siebie krwawe walki w latach 1941-1942. Miasnoj Bor uważany jest za geopatogenną strefę. Są świadectwa wielu niewyjaśnionych zjawisk, które odbywały się tu wcześniej i które zdarzają się także dziś. W lesie często słychać krzyki „ura!”, słychać niemiecki i hiszpański język. Albo duch żołnierza pokaże grupie poszukiwawczej, gdzie należy kopać, aby znaleźć jego szczątki. Ludzie od takich przeżyć często mdleją, a potem, ocknąwszy się, kopią w tym miejscu i ku powszechnemu zdziwieniu znajdują to, czego szukali.



Typowa droga dla pojazdów, w rejonach takich jak Miasnoj Bor


Nie na próżno ludzie wierzą, że tylko wtedy, gdy ostatni z zabitych tam żołnierzy zostanie pochowany, las w Miasnom Borze znów będzie normalny. A na razie... ten bór pozostaje najstraszliwszym i najbardziej mistycznym lasem w Rosji.

źródło: Głos Rosji




Ciężko jako tako znaleźć coś jeszcze o Miasnom Borze, nie ma zdjęć, nie ma tekstów. Czy opowieść można włożyć między bajki ? Nie wiem. Wiem tylko, że prędzej bym się zesrał niż wszedł samotnie w nocy do tego lasu :szczerbaty:

Autor

2014-01-25, 14:18
Proponuję zorganizować wycieczkę dla 460 osób z Wiejskiej

As...........ds

2014-01-25, 14:26

Od 20 minuty część poświęcona temu miejscu.

Hasky128

2014-01-25, 14:37
Świetnie miejsce, komuniści wyrzynali się z nazistami! Czego chcieć więcej?

grey_warden

2014-01-25, 15:37
@Hasky128
Zastanawiam się, czy masz pojęcie, o czym napisałeś. Naziści? Komuniści? Zwykli żołnierze, zwykli ludzie, którzy dali się otumanić debilnej ideologii. SS to byli naziści. NKWD to byli komuniści. Wehrmaht i Armia Czerwona składały się ze zwykłych ludzi.

Pasikoniol

2014-01-25, 15:48
grey_warden napisał/a:

@Hasky128
Zastanawiam się, czy masz pojęcie, o czym napisałeś. Naziści? Komuniści? Zwykli żołnierze, zwykli ludzie, którzy dali się otumanić debilnej ideologii. SS to byli naziści. NKWD to byli komuniści. Wehrmaht i Armia Czerwona składały się ze zwykłych ludzi.



ach pie**olisz głupoty, szwaby to byli k***a naziści, którzy bez skrupułów mordowali podczas wojny, tak samo jak bolszewicy - komuniści gwałcili a potem mordowali kobiety, jak czytam wypowiedzi takich debili jak Ty, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera!

pi...........ja

2014-01-25, 15:50
Muzea nieźle się obławiają. Na tym czego nie wezmą handlarze i zbieracze.

Bapbapbap

2014-01-25, 15:54
Co prawda zaj***ne co do słowa z różnych stron www, ale warte uwagi. Ktoś chce tam pojechać? :mrgreen:

baddave

2014-01-25, 15:56
Nie wiem gdzie to było, ale raz na budowie majstry opowiadały na śniadaniu, jak robili na jednej robocie gdzie chatę budowali. Budowla praktycznie w szczerym polu, ch*j wie po co komu chata w polu no, ale cóż, i ponoć jak kopali pod fundamenty odkryli w ch*j szkieletów, broń, naboje, no praktycznie większą taką mogiłę zaj***nych niemców. Jak wiadomo, właściciel chaty nic nie wiedział, bo w tym czasie był za granicą a budową zajmowały się majstry, ponoć jeden z nich znalazł zegarek ze złota wypłukał w beczce z wodą i najśmieszniejsze zegarek chodził cały czas. ch*j wie, może faktycznie w tych opowieściach jest jakieś ziarenko prawdy, bo jednak z dupy tych wiadomości nikt by nie brał, chociaż mogę się mylić. Ale u gościa w chacie, jak robili wykończeniówkę, to ponoć tak straszyło że młody jak ściany szpachlował to do góry hałas jakby ktoś łaził, poszedł sprawdzić i słyszał to samo na dole. Ponoć sp***alał przez te pola na chałupę, aż się kurzyło :D a ten co nosił ten zegarek, zmarł po tygodniu z niewyjaśnionych przyczyn. Niedaleko mnie też jest takie miejsce, kusi jak ch*j by iść tam pogrzebać, ale jak mam mieć później Paranormal Activity w chacie to pie**olę :D .
pozdro

MasterMefisto

2014-01-25, 16:05
jak mnie wk***ia jak ktoś pisze naziści !
Nie naziści, tylko k***a szwaby, niemieckie k***y które mordowały na potęgę, słowo nazista tylko przykrywało prawdziwe oblicze niemców ! teraz niemiec ci powie, że to nie niemcy tylko naziści, a jakiego pochodzenia byli k***a naziści

Foxless

2014-01-25, 16:08
Pasikoniol napisał/a:



ach pie**olisz głupoty, szwaby to byli k***a naziści, którzy bez skrupułów mordowali podczas wojny, tak samo jak bolszewicy - komuniści gwałcili a potem mordowali kobiety, jak czytam wypowiedzi takich debili jak Ty, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera!



Tak - a wszyscy Polacy są za Kaczyńskim ;) wcielano dwudziestolatków do wojska, dowódca dawał rozkaz "atakować" i szły Iwany, Hansy, Johny i Janki pod ogień i nikogo nie interesowały ich poglądy. A wojna robiła z nich zwierzęta i wszyscy dokonywali rzeczy strasznych. Uważasz, że tylko Rosjanie i Niemcy dopuszczali się zbrodni wojennych? To poczytaj o tym co wyprawiali Polacy pod dowództwem Hubala. Wojna wyciąga z człowieka najgorsze - przeżyć chce każdy, a jutra może przecież nie być, bo może jutro ciebie dosięgnie kula. Myślę, że niewielu z nas w takiej sytuacji zachowałaby "moralność czasu pokoju".

Polecam książkę "Sołdat" Nikulina - wspomnienia czerwonoarmisty pozbawione propagandy. Gość opisuje wojnę taką, jaką ją widział - brutalną, niemoralną, okrutną i PRZYMUSOWĄ. Oni MUSIELI mordować, bo taki padał rozkaz. I coraz bardziej przy tym wyrodnieli. A jak patrzę na taką zero-jedynkową wizję świata jaką prezentujesz, to jestem pewien, że jakby ciebie podczas wojny wpuszczono z karabinem do niemieckiej/rosyjskiej wioski, to by się nawet pies z kulawą nogą nie uratował... I miałbyś się raczej za bohatera niż za mordercę.

patroy

2014-01-25, 16:08
Muszę pamiętać, żę jak będę kupował działkę pod dom to żeby dokładnie przebadać historię miejsca i ewentualnie jakąś echosondą czy czym przejechać co by szkieletów nie było żadnych ;x